Kultura

Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” dał doroczny galowy koncert

Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” dał doroczny galowy koncert

W 90 minutowym widowisku zaprezentowało się blisko 200 młodszych i starszych wykonawców

Koncert był okazją do promocji nowego wydawnictwa przygotowanego przez Zespół. Płyta z najpiękniejszymi tradycyjnymi kolędami to drugi album muzyczny w historii Zespołu.

Podczas koncertu nie było końca oklasków. Szczególną uwagę przykuł chór Zespołu, który zaprezentował dwa solowe numery niepokazywane dotąd w Myślenicach. Wiązanki pieśni wzbudzały zachwyt za granicą – m.in. na Ukrainie. Przypadły też do gustu myślenickiej widowni. Grupa reprezentacyjna przygotowała także nowość. Tym razem kare mazurowe w choreografii Karoliny Drzugały-Pawlak. Na scenie debiutowali najmłodsi artyści, którzy swoją przygodę z Zespołem rozpoczęli we wrześniu.

- Koncert był bardzo dobry. Inny niż dotychczas. Bardzo dobrze dobrany program. Trochę nowości. Grupy dziecięce i młodzieżowe. Całe widowisko było nieprzesadzone – mówiła Pani Maria, która śledzi dorobek Ziemi Myślenickiej od wielu lat.

Komentarze

Zobacz więcej

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024
Kultura 0

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024

Szósta edycja Myślenickiego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Jazz nad Rabą” to pochodów w stylu nowoorleańskim oraz koncerty   Festiwal Jazzu rozpoczął się poc...