Miasto

W Harbutowicach i w Sieprawiu już jeżdżą. Chełm startuje w sobotę

 W Harbutowicach i w Sieprawiu już jeżdżą. Chełm startuje w sobotę

Stok w Sieprawiu i Szklana Góra w Harbutowicach od kilkunastu dni przyjmują narciarzy i snowboardzistów. Wielkie otwarcie sezonu na najbliższą sobotę zapowiadają właściciele Stacji Narciarskiej w Myślenicach

Na Szklanej Górze w Harbutowicach sezon narciarski zainaugurowano w Sylwestra. Choć nie było prawdziwego puchu, tylko trzymał mróz, to właściciele stoku naśnieżyli go sztucznie i już znalazło się kilkunastu chętnych, żeby poszusować. Obecnie pokrywa śnieżna wynosi od 50 cm do 1 metra.

Działa orczyk, gdzie mogą pojeździć narciarze początkujący, szkoła jazdy oraz wypożyczalnia sprzętu. - Śniegu przybywa, gdyż codziennie pracujemy, żeby było go więcej. Ludzi jest pełno w dni świąteczne i w weekendy, w dni robocze obłożenie jest tak na pięćdziesiąt procent, ale za to tygodniowi narciarze cieszą się, bo mają większy luz na stoku - mówi jeden z właścicieli wyciągu Wiesław Małysa.

Wyciąg czynny jest codziennie – od poniedziałku do piątku w godzinach od 9– 21, a w weekend od 8– 21.

Cztery trasy w Sieprawiu

Na stoku w Sieprawiu do dyspozycji narciarzy oddali sześć nowoczesnych wyciągów orczykowych, w tym wyciąg dziecięcy (linka). Funkcjonują cztery trasy narciarskie o długościach odpowiednich do długości wyciągów. Na stoku cały czas pracują armatki śnieżne.

Chełm startuje w sobotę

W sobotę 14 stycznia rusza Stacja Narciarska w Myślenicach. Miłośnicy zimowego szaleństwa w końcu będą mogli poszusować na górze Chełm, a organizatorzy w ramach otwarcia zapowiadają kilka atrakcji.

Stok będzie czynny od godziny 8, a najbardziej wytrwali będą mogli zjeżdżać nawet do 21:30. Uroczyste otwarcie stoku odbędzie się o godz. 13. Wtedy to można będzie zobaczyć m.in. wyścig roweru śnieżnego z snowbordzistą, godzinę później zaplanowano zjazd w przebraniu, a przy tym wiele konkursów i zabaw, za które przewidziano nagrody.

W godzinach od 15:30 do 17:00 odbędzie się przerwa na ratrakowanie stoku. W tym czasie będzie można zasiąść przy wielkim ognisku w zimowej scenerii z pieczeniem kiełbasek. Gościem specjalnym będzie oryginalny Lajkonik, który na ten czas urwie się z Krakowa, a najmłodszym czas umili Kubuś Puchatek.

Powiązane tematy

Komentarze (2)

  • 12 sty 2017

    Chełm startuje 14 stycznia, a w Harbutowicach jeżdżą już od 1 stycznia. 2 tygodnie straty w branży, która działa 3 miesiące w roku, to bardzo dużo. Ciekawe jaki jest powód, że inne stoki w okolicy ruszyły dużo szybciej niż ten w Myślenicach.

    33 7 Odpowiedz
  • OKOKI 12 sty 2017

    Chełm startuje w sobotę a tu odwilż. Jak zwykle .

    34 7 Odpowiedz

Zobacz więcej