Miasto

Włamanie na osiedlu

Włamanie na osiedlu
1 lutego 2008

Potrójne włamanie na osiedlu Tysiąclecia

Wybicie ciężkim przedmiotem przedniej prawej szyby samochodu, pokonanie zabezpieczeń, spenetrowanie schowków i wreszcie kradzież pozostawionych w pojeździe rzeczy. W taki sposób działali włamywacze, którzy w nocy z 28 na 29 stycznia 2008 roku (z poniedziałku na wtorek), na osiedlowym parkingu w Myślenicach pod Górą Plebańską, na wysokości bloku nr 18, okradli trzech myśleniczan

Zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa złożyli trzej mieszkańcy bloku nr 18 z Osiedla Tysiąclecia. Z treści protokołów wynika, że właściciel Skody Favorit utracił pozostawioną w samochodzie rakietę tenisową w pokrowcu, Fiata 125p rosyjską lornetkę z futerałem oraz śrubokręt, natomiast z Opla Corsy zabrano kasetowy odtwarzacz samochodowy Grundig wraz z panelem. To, że przestępstw dokonano jednej nocy, a samochody poszkodowanych były zaparkowane w niewielkiej odległości od siebie, niewątpliwie wskazuje na to, że kradzieży z włamaniem dopuścił się ten sam sprawca bądź sprawcy.

Opisane podczas policyjnych oględzin ślady świadczą o tym, że przestępcy do rozbicia szyb używali kamieni. Policja nie wyklucza, że złodzieje mogli próbować dostać się do innych samochodów zaparkowanych nieopodal. Choć powstałe straty materialne były stosunkowo niewielkie, policja przestrzega, że niezależnie od wysokości szkody przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest surową karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Nabycie, ukrywanie, zbycie (lub choćby pomoc w tych czynnościach) rzeczy uzyskanej za pomocą czynu zabronionego również – zgodnie z przepisami Kodeksu karnego – podlega karze pozbawienia wolności.

Policja zwraca się z apelem do wszystkich, którzy mogą pomóc w ustaleniu włamywaczy. Prosi o przekazywanie wszelkich informacji pozwalających ich zidentyfikować pod nr telefonu prowadzącego postępowanie w tej sprawie asp. Tomasza Żądło z Sekcji Dochodzeniowo – Śledczej KPP (12) 372–92–32 lub do Sekcji Kryminalnej pod nr aparatu dla zgłaszających, którzy chcą zachować anonimowość (12) 272–06–31. fot. z archiwum KPP Myslenice

Komentarze

 • 8 lut 2008

  no tak!,a moze by tak dodac jeszce pare kamerek?nie byłoby chyba róznicy jedna mniej czy wiecej?????

  Odpowiedz
 • 12 lut 2008

  no i wtedy ludzie chcieliby kamery w każdym innym "zakamarku" miasta... nie da rady :P

  Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 12 lut 2008

  i tak jest duzo tych kamer... na razie chyba tylko na zarabiu nie ma

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lut 2008

  Chyba satelity z podczerwienią by nie dały rady ogarnąć nawet wszystkiego w takim niewielkim miasteczku jak nasze. Zawsze jakiś incydent się zdarzy. Szkoda tylko że w Myślenicach policji się strasznie namnożyło, a wiele to nie pomaga, tylko jeszcze stada policji utrudniają często życie zwykłych mieszkańców którzy maja czyste ręce.

  Odpowiedz

Zobacz więcej