Miasto

Myślenice: Na co wydać pieniądze z budżetu? O tym zdecydują mieszkańcy

Myślenice: Na co wydać pieniądze z budżetu? O tym zdecydują mieszkańcy

Radni przegłosowali powstanie budżetu obywatelskiego. O tym na co wydać część pieniędzy z budżetu miasta i gminy zdecydują mieszkańcy. Zgłaszajcie swoje pomysły

Radni zainicjowali ideę powstania budżetu obywatelskiego 2018 podczas ostatniej sesji rady miejskiej. Budżet Obywatelski pozwoli mieszkańcom zadecydować o tym na co wydać część gminnych pieniędzy.

Jeszcze w tym roku powstanie regulamin i rozpoczęta zostanie promocja tej inicjatywy, tak aby jesienią głosować nad zaproponowanymi przez mieszkańców projektami. Jeszcze w lutym planowana jest konferencja prasowa i warsztaty, na których przedstawiciele stowarzyszeń oraz przedsiębiorcy będą mogli poznać plan działań i możliwe rozwiązania.

Opracowany regulamin Myślenickiego Budżetu Obywatelskiego określi w jaki sposób składać wnioski, w jaki sposób będą dzielone pieniądze na zadania zaproponowane przez mieszkańców.

Z takiego programu skorzystało już wiele samorządów, gdzie najpierw mieszkańcy składali wnioski ze swoimi pomysłami na inwestycje, a następnie poprzez głosowanie społeczność decydowała, który projekt był realizowany priorytetowo. Uchwała Rady Miejskiej weszła już w życie z dniem jej podjęcia i jeszcze w tym roku można spodziewać się pierwszych wdrożeń i pomysłów z tym związanych.

Na razie nie jest znana kwota jaką mieszkańcy będą mogli wydać. Zostanie zaproponowana podczas projektowania budżetu.

Komentarze (25)

 • 1 lut 2017

  Proponuję część budżetu przekazać panu Urbanskiemu bo mu zawsze mało i mało.To może nie będzie tak droga woda.

  79 14 Odpowiedz
 • Kassandra mach 1 lut 2017

  1.audyt w MPWiK i konkurs na nowego prezesa
  2.posprzątanie miasta
  3.inwentaryzację kotłów celem określenia kosztów likwidacji smrodu i smogu w zimie
  4.nagrodę dla pana burmistrza za pomysł wydania kasy na muzeum stojące w zaśmieconej i zasmrodzonej gminie o najdroższej wodzie w Polsce celem pokrzepienia serc

  62 15 Odpowiedz
 • 1 lut 2017

  Jaki sens ma likwidowanie Muzeum Regionalnego ? To nasza lokalna tożsamość zbierana od blisko 100 lat, a najstarszy, ponad 350-letni budynek - Dom Grecki to miejsce wyjątkowe dla eksponowania zbiorów - a nie w Muzeum Niepodległości.Jak można łączyć regionalizm z niepodległością i wrzucać wszystko do jednego worka pod nazwą Muzeum Niepodległości ??? Nie ma przecież eksponatów do nowego muzeum ! Chyba, że niemiecki ciągnik p.Lemaniaka potrzebuje garażu ... Przecież ciągnik ten kojarzy się z UPADKIEM niepodległości, a nie z niepodległością Polski.To skandal i wstyd dla Myślenic - ten niemiecki ciągnik nigdy nie powinien tam być !!!

  32 11 Odpowiedz
 • 1 lut 2017

  nowe plany zagospodarowania przestrzennego,tyle lat się czeka na nowy!!!

  28 9 Odpowiedz
 • Kassandra mach 1 lut 2017

  tak przy okazji: straty wody na sieci wodociągowej w Krakowie wynoszą 0,7%

  30 11 Odpowiedz

Zobacz więcej