Miasto

Myślenice: Na co wydać pieniądze z budżetu? O tym zdecydują mieszkańcy

Myślenice: Na co wydać pieniądze z budżetu? O tym zdecydują mieszkańcy

Radni przegłosowali powstanie budżetu obywatelskiego. O tym na co wydać część pieniędzy z budżetu miasta i gminy zdecydują mieszkańcy. Zgłaszajcie swoje pomysły

Radni zainicjowali ideę powstania budżetu obywatelskiego 2018 podczas ostatniej sesji rady miejskiej. Budżet Obywatelski pozwoli mieszkańcom zadecydować o tym na co wydać część gminnych pieniędzy.

Jeszcze w tym roku powstanie regulamin i rozpoczęta zostanie promocja tej inicjatywy, tak aby jesienią głosować nad zaproponowanymi przez mieszkańców projektami. Jeszcze w lutym planowana jest konferencja prasowa i warsztaty, na których przedstawiciele stowarzyszeń oraz przedsiębiorcy będą mogli poznać plan działań i możliwe rozwiązania.

Opracowany regulamin Myślenickiego Budżetu Obywatelskiego określi w jaki sposób składać wnioski, w jaki sposób będą dzielone pieniądze na zadania zaproponowane przez mieszkańców.

Z takiego programu skorzystało już wiele samorządów, gdzie najpierw mieszkańcy składali wnioski ze swoimi pomysłami na inwestycje, a następnie poprzez głosowanie społeczność decydowała, który projekt był realizowany priorytetowo. Uchwała Rady Miejskiej weszła już w życie z dniem jej podjęcia i jeszcze w tym roku można spodziewać się pierwszych wdrożeń i pomysłów z tym związanych.

Na razie nie jest znana kwota jaką mieszkańcy będą mogli wydać. Zostanie zaproponowana podczas projektowania budżetu.

Komentarze

 • 1 lut 2017

  Proponuję część budżetu przekazać panu Urbanskiemu bo mu zawsze mało i mało.To może nie będzie tak droga woda.

  79 14 Odpowiedz
 • Kassandra mach 1 lut 2017

  1.audyt w MPWiK i konkurs na nowego prezesa
  2.posprzątanie miasta
  3.inwentaryzację kotłów celem określenia kosztów likwidacji smrodu i smogu w zimie
  4.nagrodę dla pana burmistrza za pomysł wydania kasy na muzeum stojące w zaśmieconej i zasmrodzonej gminie o najdroższej wodzie w Polsce celem pokrzepienia serc

  62 15 Odpowiedz
 • Kassandra mach 1 lut 2017

  tak przy okazji: straty wody na sieci wodociągowej w Krakowie wynoszą 0,7%

  30 11 Odpowiedz
 • 1 lut 2017

  nowe plany zagospodarowania przestrzennego,tyle lat się czeka na nowy!!!

  28 9 Odpowiedz
 • 1 lut 2017

  Jaki sens ma likwidowanie Muzeum Regionalnego ? To nasza lokalna tożsamość zbierana od blisko 100 lat, a najstarszy, ponad 350-letni budynek - Dom Grecki to miejsce wyjątkowe dla eksponowania zbiorów - a nie w Muzeum Niepodległości.Jak można łączyć regionalizm z niepodległością i wrzucać wszystko do jednego worka pod nazwą Muzeum Niepodległości ??? Nie ma przecież eksponatów do nowego muzeum ! Chyba, że niemiecki ciągnik p.Lemaniaka potrzebuje garażu ... Przecież ciągnik ten kojarzy się z UPADKIEM niepodległości, a nie z niepodległością Polski.To skandal i wstyd dla Myślenic - ten niemiecki ciągnik nigdy nie powinien tam być !!!

  32 11 Odpowiedz
 • 1 lut 2017

  moszna by jakiś kosciół inowiercom na borzecie postawić ^^

  15 18 Odpowiedz
 • Kazimierz Błażej 1 lut 2017

  Kiedy wreszcie wezniecie się za dokończenie kanalizacji na oś Dąbrowskiego Sobieskiego? ,Jak długo będziemy czekać na tą "zachodnia drogę " (chociaż w części do planowanego ronda na ul Dąbrowskiego? Co z drogą lokalną na tym osiedlu (Dąbrowskiego -Sobieskiego)? Ile jeszcze lat będziecie nas okłamywać i zwodzić jak to czynicie przed każdymi wyborami na radnych i Burmistrza Kiedy to bezprawne wydawanie pieniędzy na głupoty typu lodowiska (zeszły rok)imprezy tej kukły Margaret itd.się skończy?Kiedy popoprawiacie te partackie roboty drogowe wykonywane przez "zaprzyjażnione "dziadowskie firmy?i wreszcie Kiedy zaczniecie uczciwie i prawdziwie informować ludzi pytających o plany zagospodarowania ,pozwolenia na budowę itd.Kiedy zaczniecie albo wykupywać i jakoś uczciwie płacić za zablokowane przez Was tereny budowlane niby to pod ważne "inwestycję albo dawać ludziom zezwolenia a nie już ponad 30 lat bez przerwy zmieniacie plany po to ,żeby dalej blokować? Kto Was upoważnia do wydzielania "Sobie" szerokich aż do przesady "pasów"zieleni nie pozwalając ludziom na nich się budować (w terenie przeznaczonym pod budowę )po to żeby póżniej je zabrać za "czapkę gruszek" i sprzedać zaprzyjażnionym deweloperom lub osobom "dobrze poinformowanych: Nie mam już sił dalej Was "uświadamiać "dlatego kończąc poczekamy do wyborów (mam nadzieje że już nie tych samych ) a wtedy upomnimy się na nowo

  29 23 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 lut 2017

  ja uważam, że ktoś w końcu powinien się zająć problemem alkoholizmu i śmiecenia w okolicach obu galerii. Mnóstwo pijaków i syfu, niemal każdego dnia. A to w końcu centrum Myślenic! Poza tym mieszkańcy tamtych okolic nieraz mają zastawione wjazdy do domów bo ludzie przyjechali na zakupy i parkują gdzie popadnie. Da się coś z tym zrobić? Kiedyś był stróż, strefa, a dziś? Samowolka. Brak konsekwencji ze strony władz jest porażający.

  19 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 lut 2017

  Proponuje wybudować druga strzelnicę , żeby każdy z mieszkańców mógł sobie postrzelać do woli , a resztę przeznaczyć na dopłaty do wody .

  16 11 Odpowiedz
 • 2 lut 2017

  Głównym źródłem zła w Myślenicach jest burmistrz Ostrowski, który stworzył tak zwany układ zamknięty. Kluczowe stanowiska w urzędzie, spółkach, szkołach, przedszkolach oraz innych instytucjach zależnych od urzędu, zajmują osoby z nim spokrewnione, znajomi oraz koledzy i koleżanki ze szkoły. Są to przytupasy bez merytorycznego przygotowania i działają na zasadzie bmw czyli bierny, mierny ale wierny.

  21 9 Odpowiedz
 • 2 lut 2017

  1.likwidację menelstwa
  2.tkzw mpk czyli mejskie autobusy
  3.cześć raby przystosować do użytku mieszkancow plaża itp
  4.poprawa dróg
  5.tor saneczkowy na Chełmie

  18 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 lut 2017

  I jeszcze tor bobslejowy oraz skocznie narciarską najlepiej mamucią .

  10 8 Odpowiedz
 • 3 lut 2017

  Widzę, że pewien SZLACHETNY poseł zorganizował nie lada drużynę internetowych napinaczy, którzy wytykają błędy Maciejowi Ostrowskiemu. A tu nie ma chodnika, a tu by się przydało drzewo, a ja chcę ładniejszą żonę i szybszy samochód - to, że nie mam to wina Ostrowskiego :D

  A może jaśnie Państwo spróbujecie sięgnąć pamięcią gdy Gminą zarządzał obecny przyjaciel SZACHETNEGO posła Pan Kurowski? Pamiętacie ten brud na ciemnych ulicach bez latarni (np. na Górnym Przedmieściu)? Roboty to wtedy najwięcej mieli w Urzędzie Pracy, żeby tyle zasiłków obrobić.

  Ostrowski idealny nie jest, ale widzę jak bardzo rozwinęły się Myślenice i na pewno nie przez takich malkontentów jak Wy :D

  16 10 Odpowiedz
  • 4 lut 2017

   W tym przypadku stwierdzę że Maciej to świeci nie lada przykładem.

   4 8 Odpowiedz
   • 4 lut 2017

    I po co te prywatne "wycieczki"?
    Tego typu teksty świadczą o Twojej wątpliwej kulturze osobistej.

    8 3 Odpowiedz
    • 4 lut 2017

     To nie jest "prywatna wycieczka", to fakt. Faktów pod dywan nie zamieciesz. Nawiasem mówiąc to z dwojga złego wybieram wątpliwą kulturę osobistą ponad wątpliwą moralność, chociaż jak widać z obiema żyje sie nam doskonale.

     6 8 Odpowiedz
     • 4 lut 2017

      Dlaczego ten stan rzeczy, nie przeszkadza Ci w kontekście byłego wójta gminy znajdującej się na południe od Myślenic ?

      Uważam, że forum nie jest miejscem na poruszanie takich spraw. Sprawy prywatne nie powinny nikogo interesować. Uważam, że osoby pełniące funkcje publiczne też mają prawo do prywatności.

      8 5 Odpowiedz
 • 3 lut 2017

  mobilne koscioły i hotspoty odczuwalny niedosyt tych instytucji jest w dolinie jazza oraz borzety i wismowej !!! naturalnie z moszliwoscia płatnosci zbliszeniowych

  3 4 Odpowiedz
 • 13oddział 4 lut 2017

  Podoba mi się idea budżetu obywatelskiego- mieszkancy w końcu sami najlepiej wiedzą czego chcą a nie jacyś sterowani z centrali partii radni. Choć ta kasa to tylko kawałeczek naszych pieniędzy warto wyrywać politykom coraz więcej.

  8 1 Odpowiedz
  • 4 lut 2017

   W tym szkopuł że nasza lokalna władza urządza spotkania z mieszkańcami w godziach pracy. Najpierw nalezy wyegzekwować aby konsultacje odbywały się tak aby mógł przyjść na nie każdy pracujacy, zainteresowany mieszkaniec naszej gminy. Wtedy będzie można "wyrywać".

   8 6 Odpowiedz
 • 13oddział 5 lut 2017

  Ogólnie państwo nie jest dla ludzi pracujących. Wystarczy zobaczyć np. na godziny pracy urzędów. Można by sie pokusić o teorię że po to wymyślono czterobrygadówki czy "elastyczne" godziny pracy ale nawet pod teorię spiskową trudno było by to podpiąć. Oczywiście budżet obywatelski w takiej formie nie jest szczytem ideałów - urzędnicy decydują o projektach, formie głosowania itd. ale mam nadzieję że to tylko początek by mieszkańcy zaczeli w końcu "rządzić" we własnym mieście i decydować o większej liczbie spraw które ich dotyczą bezpośrednio. Dzisiaj nie mamy nic do gadania oprócz wrzucania karteczek do urn, jutro wspólnie możemy decydować o małych projektach a kiedyś może o tym jak ma wyglądać całe nasze miasto.

  8 1 Odpowiedz
 • 7 lut 2017

  plaza nad raba a najlepiej miejskie atobusy bo w tym miasteczku nie ma normlanej komunikacji ;/ wszyscy się tratują samochodami, nie ma jak przejść przez ulice bo idzie zginac, odleglosc dalekie wiec komunikacja by się przydala

  8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lut 2017

  Robią sobie z nas jaja,jak zadłużyli i zastawili pod hipotekę co się dało to teraz budżet obywatelski?
  CBA już się zbliża już puka do mych drzwi ......to nie ja to oni.

  6 3 Odpowiedz

Zobacz więcej