Miasto

Tak będzie wyglądać nowa siedziba starostwa

Tak będzie wyglądać nowa siedziba starostwa

Nowy budynek Starostwa Powiatowego ma stanąć przy ul. Drogowców, a całościowa kwota inwestycji szacowana jest na 6 mln złotych. Znajdą tu miejsce wydziały Komunikacji, Geodezji, Kartografii i Katastru oraz Architektury, Budownictwa, Remontów i Zamówień Publicznych

Nowy budynek Starostwa Powiatowego ma stanąć przy ul. Drogowców, a całościowa kwota inwestycji (z dokumentacją, wykonaniem i budową infrastruktury) szacowana jest na 6 mln złotych, przy czym jest to inwestycja wieloletnia, jej zakończenie planowane jest na czwarty kwartał 2018 r.

Budynek ma służyć przede wszystkim mieszkańcom, obecnie Wydziały Komunikacji, Geodezji, Kartografii i Katastru oraz Architektury, Budownictwa, Remontów i Zamówień Publicznych są wydziałami, które obsługują największa ilość interesantów, a jednocześnie posiadają stare, niefunkcjonalne i nie przygotowane do współczesnych standardów budynki. Nowy budynek pozwoli na zwiększenie efektywności i komfortu obsługi w tych wydziałach. Ponadto do nowego budynku zostanie przeniesiony również Wydział Gospodarki Mieniem Powiatu, Skarbu Państwa i Ochrony Środowiska – tłumaczy Starosta Józef Tomal.

Koncepcja nowej siedziby wspomnianych wydziałów przygotowana jest tak, aby w przyszłości była możliwa jej rozbudowy i przenoszenie innych wydziałów i jednostek Starostwa. Ponadto w procedurze konkursowej brano pod uwagę 4 najważniejsze kryteria: walory architektoniczne i funkcjonalno-użytkowe oraz technologia wykonania inwestycji, koszty realizacji, koszty wykonania dokumentacji projektowej oraz termin wykonania dokumentacji projektowej.

Pełną dokumentację projektową oraz nadzór autorski przy budowie nowego budynku Starostwa Powiatowego w Myślenicach prowadzić firma SSC ARCHITEKC Sp. z o.o.

 

Powiązane tematy

Komentarze (24)

 • 6 lut 2017

  Chyba troszkę za mały ten budynek, to jakby tylko przeniesienie wydziału Komunikacji, Geodezji, Kartografii i Katastru oraz Architektury, Budownictwa, Remontów i Zamówień Publicznych w jedno miejsce. Nic się nie zmieni, tylko w kasie starostwa będzie 6 melonów mniej.
  Dlaczego??? Kto ma w tym interes???

  47 19 Odpowiedz
 • Jan Moryc 6 lut 2017

  Nie ma na co pieniędzy wydawać, tylko następny budynek starostwa? Ile jeszcze starostw powstanie w Myślenicach?
  Są ważniejsze potrzeby na wydawanie pieniążków podatników, a nie na następny moloch. ŻENADA... ????

  45 20 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lut 2017

  Powiaty dawno powinny ulec likwidacji i byłoby po problemie.

  44 20 Odpowiedz
 • 6 lut 2017

  Co z tego skoro dziennik podawczy i tak dalej będzie na ulicy Reja.....

  42 15 Odpowiedz
 • Artur 6 lut 2017

  Większy budynek, będzie można zatrudnić więcej biurokratów, do uprzykrzania życia pracującym obywatelom. Tak trzymać!

  38 15 Odpowiedz

Zobacz więcej