Miasto

Tak będzie wyglądać nowa siedziba starostwa

Nowy budynek Starostwa Powiatowego ma stanąć przy ul. Drogowców, a całościowa kwota inwestycji szacowana jest na 6 mln złotych. Znajdą tu miejsce wydziały Komunikacji, Geodezji, Kartografii i Katastru oraz Architektury, Budownictwa, Remontów i Zamówień Publicznych

Nowy budynek Starostwa Powiatowego ma stanąć przy ul. Drogowców, a całościowa kwota inwestycji (z dokumentacją, wykonaniem i budową infrastruktury) szacowana jest na 6 mln złotych, przy czym jest to inwestycja wieloletnia, jej zakończenie planowane jest na czwarty kwartał 2018 r.

Budynek ma służyć przede wszystkim mieszkańcom, obecnie Wydziały Komunikacji, Geodezji, Kartografii i Katastru oraz Architektury, Budownictwa, Remontów i Zamówień Publicznych są wydziałami, które obsługują największa ilość interesantów, a jednocześnie posiadają stare, niefunkcjonalne i nie przygotowane do współczesnych standardów budynki. Nowy budynek pozwoli na zwiększenie efektywności i komfortu obsługi w tych wydziałach. Ponadto do nowego budynku zostanie przeniesiony również Wydział Gospodarki Mieniem Powiatu, Skarbu Państwa i Ochrony Środowiska – tłumaczy Starosta Józef Tomal.

Koncepcja nowej siedziby wspomnianych wydziałów przygotowana jest tak, aby w przyszłości była możliwa jej rozbudowy i przenoszenie innych wydziałów i jednostek Starostwa. Ponadto w procedurze konkursowej brano pod uwagę 4 najważniejsze kryteria: walory architektoniczne i funkcjonalno-użytkowe oraz technologia wykonania inwestycji, koszty realizacji, koszty wykonania dokumentacji projektowej oraz termin wykonania dokumentacji projektowej.

Pełną dokumentację projektową oraz nadzór autorski przy budowie nowego budynku Starostwa Powiatowego w Myślenicach prowadzić firma SSC ARCHITEKC Sp. z o.o.

 

Powiązane tematy

Komentarze

 • 6 lut 2017

  Chyba troszkę za mały ten budynek, to jakby tylko przeniesienie wydziału Komunikacji, Geodezji, Kartografii i Katastru oraz Architektury, Budownictwa, Remontów i Zamówień Publicznych w jedno miejsce. Nic się nie zmieni, tylko w kasie starostwa będzie 6 melonów mniej.
  Dlaczego??? Kto ma w tym interes???

  47 19 Odpowiedz
 • 6 lut 2017

  Bolek Warszawski narzeka, że za mały gabinet dla niego zaprojektowano.

  33 20 Odpowiedz
 • 6 lut 2017

  Co z tego skoro dziennik podawczy i tak dalej będzie na ulicy Reja.....

  42 15 Odpowiedz
 • 6 lut 2017

  Przy budowie zawsze można coś ogryźć.

  35 13 Odpowiedz
 • Jan Moryc 6 lut 2017

  Nie ma na co pieniędzy wydawać, tylko następny budynek starostwa? Ile jeszcze starostw powstanie w Myślenicach?
  Są ważniejsze potrzeby na wydawanie pieniążków podatników, a nie na następny moloch. ŻENADA... ????

  45 20 Odpowiedz
 • 6 lut 2017

  Powiaty dawno powinny ulec likwidacji i byłoby po problemie.

  44 20 Odpowiedz
  • 7 lut 2017

   Tak ale wtedy vice starosta Tomcio Siuś nie mógłby wstawiać na fb swoich zdjęć z "aktywności samorządowej" sa bo straciłby powód do lansowania się. Cóż on biedny by poczuł i musiał iść do pracy w której faktycznie trzeba pracować a nie robić sobie zdjęcia ?

   20 22 Odpowiedz
 • Artur 6 lut 2017

  Większy budynek, będzie można zatrudnić więcej biurokratów, do uprzykrzania życia pracującym obywatelom. Tak trzymać!

  38 15 Odpowiedz
 • 6 lut 2017

  Coś na ten temat.
  Urzędnicy uważają że są niezbędni ale chyba tylko dla siebie.
  http://absurdum.pl/?p=68
  Ciekawe gdzie mozna znaleźć ilu urzędników i żandarmów zatrudniał zaborca austriacki w Myslenicach na początku XX wieku gdy nie było internetu,komputerów itp.?
  Wtedy bylismy pod zaborem a teraz żyjemy w wolnym kraju.

  18 18 Odpowiedz
 • 6 lut 2017

  Wiejski nauczyciel ma rozmach.

  35 17 Odpowiedz
  • 9 lut 2017

   a tobie znowu słoma z butów wychodzi.....wracaj do warszawki

   polecam maść na ból dupy, co poniektórym się przyda...

   a państwa komentujących zapraszam do nowego zbudowanego ze złota kościoła waszego wielebnego, jedynego w którego wierzycie, do nowej większej Warszawy, prywatnego folwarku waszego mentora prezesa Jarosława, oraz Polski chronionej przez drony.

   A Wy tu o jakimś starostwie prawicie, gdzie sami korzystać będziecie.
   Choć nie dla tych co narzekają ZAKAZ wstępu....a jak.

   13 8 Odpowiedz
 • 7 lut 2017

  służbisto zapamiętaj, że wiejski nauczyciel potrafił nas- wiejskie dzieci lepiej nauczyć niż miejski- niektóre miejskie dzieci (znasz to z własnego doświadczenia). No i współczuję kompleksów. Vitaminer i krowka 123, może w wydziale komunikacji zmniejszyć ilość biurokratów- kierowcy na pewno się ucieszą. A jeżeli chodzi o początek XX wieku to ilu było mieszkańców powiatu? Tylu co teraz??? Krytyka dla krytyki. Podobnie było z budową rond, które się świetnie sprawdziły. Krytyka dla krytyki, nic nowego.

  26 17 Odpowiedz
 • mirek@ 7 lut 2017

  Kiedy przyjdzie wam rejestrować auto to narzekacie na warunki mała poczekalnia itp narzekania docierają do kogoś kto decyduje stara się temu zaradzić to narzekacie że to robi... Otrzasnijcie sie

  26 15 Odpowiedz
 • 7 lut 2017

  Na co nam taki budynek , wybudowany za nasze pieniądze ? Panie starosto może by tak polepszyć warunki leczenia w naszym szpitalu , a nie budować pałacu dla ARMII URZĘDNIKÓW !!!!!!!!!

  25 21 Odpowiedz
 • 7 lut 2017

  Porównaj sobie warunki wyremontowanego szpitala i warunki np. w wydziale komunikacji, to się dowiesz. A armia urzędników jest dla nas, żeby opanować czekanie w kolejkach. I dowiedz się z jakich pieniędzy będzie budowany nowy budynek, bo ty zdaje się wolisz korzystać ze starej i ciasnej zabudowy. Lepiej w Myślenicach nic nie robić i mówić że kasa idzie do kieszeni zamiast na inwestycje. Nic nowego.

  18 20 Odpowiedz
 • 7 lut 2017

  Urzędnicy niech się szybciej ruszają np. tak jak pracownicy w Biedronkach to i kolejki będą mniejsze .

  25 17 Odpowiedz
 • 7 lut 2017

  turysta 56 i mniej zarabiają od urzędasów a szybciej się ruszają :P

  16 16 Odpowiedz
 • 7 lut 2017

  Dlaczego w Niemczech nie ma kolejek przy rejestracji auta?Dlaczego w Niemczech Polak nie znający języka załatwi formalności w godzinę a u nas w najlepszym wypadku na rejestrację auta trzeba dwa dni?Z urzędnikami nie polemizuję bo to nie ma żadnego sensu(mieszkanka 1980)to ludzie którzy dowartościowują się utrudniając życie obywateli.

  16 18 Odpowiedz
 • 7 lut 2017

  Holandia, rejestracja lub export auta: czas 5-15 minut, cena 10 e (obecnie 43 zł). Polska rejestracja auta szkoda k....a PiSać, bo aż ręka swędzi........

  16 12 Odpowiedz
 • 7 lut 2017

  Po pierwsze....sprawdźcie sobie ile zarabia kasjerka w Biedronce, a ile inspektor w urzędzie, zanim ponownie napiszecie podobne bzdury :D

  Po drugie, jeśli Pan Vitaminer wskaże mi w tekście, gdzie zostało napisane o wzroście zatrudnienia to naprawdę przyznam mu rację i budynek Starostwa okrążę w worku po ziemniakach...na kolanach.

  Ludzie! Zrozumcie, że świat idzie do przodu! Rozwija się i nasza administracja też musi się rozwijać by być efektowana. A pisowskich retorów, mówiących o szpitalu odsyłam na Rynek 20 do Pana Szlachetki, niech wytłumaczy Pani Premier, ze zadłużenie szpitali bierze się z zaniżonych stawek NFZ, a nie przez Susia czy Tomala :D

  17 14 Odpowiedz
 • Damian 7 lut 2017

  Efektowny to będzie budynek, a urzędnicy powinni być efektywni ;)

  12 12 Odpowiedz
 • 8 lut 2017

  TactusAbsonus dla twojej wiadomości Inspektor/specialista/ starszy asytsent ma najnizasza krajowa jeżeli zaczyna dopiero co przygodę w urzędzie to raz, dwa Biedronka to najlepszy sklep z dużych marketow jeżeli chodzi o pensje dla pracowników. Wiec maja po równo. Wiec jak nie znasz tematu to się nie wypowiadaj. Z ta roznica ze urzędasy robia jedna rzecz caly dzień przez 8h z przerwami na kawe, a luzie w Biedronce zapieprzaja i nie maja czasu i jeszcze wyslu*****a marudzen klientów ze kolejki.

  8 14 Odpowiedz
 • Piotr 8 lut 2017

  STAROSTWO DO BUDYNKU GIMNAZJUM - a 6 baniek na szpital lub edukacje ... svp. Się panoszy ta Administracja

  24 17 Odpowiedz

Zobacz więcej

Dokładnie 77 lat temu Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic
Historia 5

Dokładnie 77 lat temu Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic

W czwartek 22 sierpnia mija 77 lat od chwili, kiedy Niemcy wywieźli, a następnie zamordowali około 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic W jednej z kamienicy znajdującej się na myślenickim Rynku znajduje się tablica upamiętniająca te wydarzenia. Od 15 lat spotykają się pod nią mieszkańcy Myślenic, aby uczcić pamięć jednego z najtragiczniejszych wyd...

Awantura na rondzie w centrum. W ruch poszły siekiery
Myślenice 10

Awantura na rondzie w centrum. W ruch poszły siekiery

Na rondzie przy OSP Śródmieście dwóch mężczyzn siekierami zaatakowało grupę przechodniów Na redakcja@miasto-info.pl nasi czytelnicy informują, że w czwartek 15 sierpnia pomiędzy godz. 22:30 a 23 na rondzie Śródmieście w Myślenicach miało dojść do napadu z użyciem siekier. Informacje potwierdza Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji...

Okradli sklep na 1200 zł. Namierzył ich policjant w cywilu
Myślenice 0

Okradli sklep na 1200 zł. Namierzył ich policjant w cywilu

Ponad 1200 zł warte były zakupy, za które trójka złodziei nie miała zamiaru zapłacić. Kiedy opuszczali sklep ze skradzionym towarem, zostali zatrzymani przez policjanta, który w wolnym czasie był na zakupach To, że policjantem jest się również po służbie pokazał kierownik Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach....

Kiedy zobaczył film, na którym niszczy szlaban, sam zgłosił się na policję
Myślenice 1

Kiedy zobaczył film, na którym niszczy szlaban, sam zgłosił się na policję

Wczoraj Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach opublikowała nagranie, na którym widać, jak młody mężczyzna niszczy szlaban przy ul. Mickiewicza. Kiedy sprawca zobaczył film, sam zgłosił się na policję Film zamieszczony przez policję na facebooku szybko obiegł również lokalne media, a jego odsłony rosły w imponującym tempie. Na filmie widać było j...

Kiedy nocą wracała do domu, napadł ją nieznany mężczyzna. Usłyszał zarzut gwałtu
Myślenice 10

Kiedy nocą wracała do domu, napadł ją nieznany mężczyzna. Usłyszał zarzut gwałtu

Kiedy ponad 20-letnia kobieta wracała w nocy do domu, została zaatakowana przez nieznajomego mężczyznę. Policji udało się go namierzyć. Postawiono mu zarzut gwałtu. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia Była noc z soboty na niedzielę (27/28 lipca), kiedy ponad 20-letnia kobieta szła przez Myślenice w kierunku domu. Jak relacjonuje policja, została nap...

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM
Kościół 0

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM

Poranna msza rozpoczęła tydzień jubileuszowy uświetnijący prawie dwuletnie przygotowania do złotego jubileuszu koronacji wizerunku Matki Bożej Myślenickiej   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach  trwa złoty jubileusz koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. W dniu 24 sierpnia 1969 roku koronacji obrazu dokonał kar...