Okolice

Były wójt Pcimia został nowym prezesem Grupy Energa

Były wójt Pcimia został nowym prezesem Grupy Energa

To kolejny awans byłego wójta Pcimia. W listopadzie 2015 roku został mianowany prezesem ARiMR, a teraz stanął na czele koncernu Energa

Rada nadzorcza koncernu Energa powołała w piątek nowego prezesa spółki. Został nim Daniel Obajtek. Do zarządu wybrano również dwóch wiceprezesów - Jacka Kościelniaka i Alicję Barbarę Klimiuk.

Daniel Obajtek w latach 2006-15 był wójtem Pcimia. W listopadzie 2015 roku został szefem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a teraz przewodzić będzie jednej z największych spółek energetycznych w kraju.

Grupa Energa to jedna z czterech największych krajowych grup energetycznych. Jej podstawowa działalność obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną i cieplną.

To jeden z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Zasila w energię elektryczną ponad 2,9 mln klientów indywidualnych i biznesowych. Eksploatuje ponad 184 tys. km linii energetycznych, 21,5 TWh energii dostarczonej w 2015 roku. Sieć dystrybucyjna obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi około 24 proc. powierzchni kraju.

Powiązane tematy

Daniel Obajtek prezesem ARiMR
Okolice 36

Daniel Obajtek prezesem ARiMR

Dotychczasowy wójt Pcimia został dzisiaj mianowany prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Komentarze (28)

 • Brak zdjęcia
  12 lut 2017

  A co się mogło stać z zarzutami wobec pisowskiego działacza w państwie PiS? Nie rżnij głupa. Ale skoro mnie wywołałeś do tablicy. Prokuratura Ziobry we wrześniu wycofała te oskarżenia z sądu, odsunięto poprzedniego prokuratora. Do pół roku nastąpi, o ile nie nastąpiło warunkowe umorzenie. Resztę doczytać w necie, bo temat głośny. Warunkówe umorzenie musi nastąpić bodajże do 5 marca. Obajtek to problem PiS-u. Dla opozycji przykład Misiewicza i przykład upartyjanie prokuratury. Czemu strzelają sobie sami gole? Walkera ,tyś powinien być lepiej zorientowany. Czemu zaś północ, bo bliżej do Szlacheckiego Gniazda,gdzie Obajtki obecnie inwestują.

  80 32 Odpowiedz
 • 12 lut 2017

  W armir się nie sprawdził ? Za co ta degradacja ? Za brak kompetencji ? Szybko przezes pozbył się go z armir.

  Lokalny Misiewicz.

  63 29 Odpowiedz
 • Marek 13 lut 2017

  :), jakiz to sukces objac synekure z nadania partyjnego? Pan D.O. wygral jakis konkurs? Blysnal nieprzecietnymi osiagnieciami w branzy energetycznej? A moze ma jakies naukowe osiagniecia na tym polu?

  51 16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lut 2017

  O jakze przekonujace sa monologi Waszczyka, Blaszczyka, Ziebry, Maciara czy Szydlo. O demokracji, prawdzie, kolesiostwie, sprawiedliwosci. Dlaczego PiS nie stosuje tego o czym pieprzy w dzien i w nocy?

  Obstawienie wszystkiego co sie da pisowskimi slugusami to umafijnianie panstwa. Nie znam Obajtka, ale wystarczy mi posluchac jego starszych kolegow w Wiadomosciach.

  Wujek Putin po wyrwaniu Polski z Unii ma dla Polakow tradycyjnie prace na Sybirze: "4 października 2006 został powołany [Antoni Macierewicz] na stanowisko szefa nowej Służby Kontrwywiadu Wojskowego. 23 stycznia 2007 minister obrony narodowej Radosław Sikorski zwrócił się do premiera Jarosława Kaczyńskiego o jego odwołanie z tej funkcji, wskazując jako główną przyczynę efektywne pozbawienie polskich sił zbrojnych ochrony kontrwywiadowczej" (cytat z Wikipedii)

  36 12 Odpowiedz
 • Marek 12 lut 2017

  "Moje miejsce jest w gminie. Każdy powinien wiedzieć gdzie jest jego miejsce" - w wywiadzie z miesięcznikiem Sedno mówi Daniel Obajtek, wójt gminy Pcim

  Jak mawial tybetanski lama: Tylko krowa nie zmienia pogladow :D

  ps. Mam nadzieje ze mieszkancy gminy Pcim chociaz beda mogli energie kupowac od Energi w lepszej cenie... Jak sie przeprowadza troche na polnoc oczywiscie ;)

  37 17 Odpowiedz

Zobacz więcej