Okolice

Były wójt Pcimia został nowym prezesem Grupy Energa

Były wójt Pcimia został nowym prezesem Grupy Energa

To kolejny awans byłego wójta Pcimia. W listopadzie 2015 roku został mianowany prezesem ARiMR, a teraz stanął na czele koncernu Energa

Rada nadzorcza koncernu Energa powołała w piątek nowego prezesa spółki. Został nim Daniel Obajtek. Do zarządu wybrano również dwóch wiceprezesów - Jacka Kościelniaka i Alicję Barbarę Klimiuk.

Daniel Obajtek w latach 2006-15 był wójtem Pcimia. W listopadzie 2015 roku został szefem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a teraz przewodzić będzie jednej z największych spółek energetycznych w kraju.

Grupa Energa to jedna z czterech największych krajowych grup energetycznych. Jej podstawowa działalność obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną i cieplną.

To jeden z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Zasila w energię elektryczną ponad 2,9 mln klientów indywidualnych i biznesowych. Eksploatuje ponad 184 tys. km linii energetycznych, 21,5 TWh energii dostarczonej w 2015 roku. Sieć dystrybucyjna obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi około 24 proc. powierzchni kraju.

Powiązane tematy

Daniel Obajtek prezesem ARiMR
Okolice 36

Daniel Obajtek prezesem ARiMR

Dotychczasowy wójt Pcimia został dzisiaj mianowany prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Daniel Obajtek: Nie pcham się na szczyty
Okolice 44

Daniel Obajtek: Nie pcham się na szczyty

Nie pchałem się ani do drużyny prezesa Kaczyńskiego, ani wcześniej do „afery” z Johnem Cleesem. Obie sprawy wyrosły samoistnie, niejako niezależnie ode mnie. (…) Moje miejsce jest w gminie - w wywiadzie z miesięcznikiem Sedno mówi Daniel Obajtek, wójt gminy Pcim

Komentarze

 • Marek 12 lut 2017

  "Moje miejsce jest w gminie. Każdy powinien wiedzieć gdzie jest jego miejsce" - w wywiadzie z miesięcznikiem Sedno mówi Daniel Obajtek, wójt gminy Pcim

  Jak mawial tybetanski lama: Tylko krowa nie zmienia pogladow :D

  ps. Mam nadzieje ze mieszkancy gminy Pcim chociaz beda mogli energie kupowac od Energi w lepszej cenie... Jak sie przeprowadza troche na polnoc oczywiscie ;)

  37 16 Odpowiedz
 • 12 lut 2017

  I bardzo dobrze. Mamy kolejnego człowieka z naszego powiatu na wysokim stanowisku. Nic tylko się cieszyć.
  A co się stało z pseudo zarzutami które mu wciskano przez parę lat ? Czy niejaki bono i wkibic są w stanie odpowiedzieć ?

  38 86 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 lut 2017

  A co się mogło stać z zarzutami wobec pisowskiego działacza w państwie PiS? Nie rżnij głupa. Ale skoro mnie wywołałeś do tablicy. Prokuratura Ziobry we wrześniu wycofała te oskarżenia z sądu, odsunięto poprzedniego prokuratora. Do pół roku nastąpi, o ile nie nastąpiło warunkowe umorzenie. Resztę doczytać w necie, bo temat głośny. Warunkówe umorzenie musi nastąpić bodajże do 5 marca. Obajtek to problem PiS-u. Dla opozycji przykład Misiewicza i przykład upartyjanie prokuratury. Czemu strzelają sobie sami gole? Walkera ,tyś powinien być lepiej zorientowany. Czemu zaś północ, bo bliżej do Szlacheckiego Gniazda,gdzie Obajtki obecnie inwestują.

  80 31 Odpowiedz
  • 18 lut 2017

   Propagandysto platformiany . To w Sądzie platformianym były tyle lat i nic ten sąd mu nie zrobił ? Sam byś tutaj głupa nie rżnął .

   5 16 Odpowiedz
 • 12 lut 2017

  W armir się nie sprawdził ? Za co ta degradacja ? Za brak kompetencji ? Szybko przezes pozbył się go z armir.

  Lokalny Misiewicz.

  62 28 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lut 2017

  O jakze przekonujace sa monologi Waszczyka, Blaszczyka, Ziebry, Maciara czy Szydlo. O demokracji, prawdzie, kolesiostwie, sprawiedliwosci. Dlaczego PiS nie stosuje tego o czym pieprzy w dzien i w nocy?

  Obstawienie wszystkiego co sie da pisowskimi slugusami to umafijnianie panstwa. Nie znam Obajtka, ale wystarczy mi posluchac jego starszych kolegow w Wiadomosciach.

  Wujek Putin po wyrwaniu Polski z Unii ma dla Polakow tradycyjnie prace na Sybirze: "4 października 2006 został powołany [Antoni Macierewicz] na stanowisko szefa nowej Służby Kontrwywiadu Wojskowego. 23 stycznia 2007 minister obrony narodowej Radosław Sikorski zwrócił się do premiera Jarosława Kaczyńskiego o jego odwołanie z tej funkcji, wskazując jako główną przyczynę efektywne pozbawienie polskich sił zbrojnych ochrony kontrwywiadowczej" (cytat z Wikipedii)

  36 11 Odpowiedz
 • 13 lut 2017

  Dobrze, że od D.O. nie zależała decyzja o zmianie stanowiska bo by pewnie ZASKARŻYŁ SWOJĄ DECYZJE.

  Paranoja.

  http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnosci/a/nielegalne-rzady-wicewojta-w-pcimiu,10064492/

  20 14 Odpowiedz
 • Anna 13 lut 2017

  Ileż w was jadu... i jakiż brak wiedzy....
  Łatwo kogoś oczerniać, pomawiać. Nic Danielowi nie udowodniono a cała sprawa jest zwykłym pomówieniem. Zamiast zazdrościć sukcesu weźcie się w garść i zapracujcie na swój własny sukces - wszystko w waszych rękach.
  Gratuluję Panie Danielu.

  29 55 Odpowiedz
  • Marek 13 lut 2017

   :), jakiz to sukces objac synekure z nadania partyjnego? Pan D.O. wygral jakis konkurs? Blysnal nieprzecietnymi osiagnieciami w branzy energetycznej? A moze ma jakies naukowe osiagniecia na tym polu?

   51 15 Odpowiedz
 • 13 lut 2017

  Zapytajmy Panów L. o to jakim D.O. jest specjalistą.

  "Jak zeznawał Roman L., po odejściu Obajtka zaczęły docierać do niego sygnały, że wyprowadzał pieniądze z firmy.

  Właściciel Elektroplastu wiedział, że Obajtek pochodzi z niezamożnej rodziny. Do myślenia dało mu, że jego pracownik kupił w tym czasie kilka nieruchomości. To była jego pierwsza praca, a wynagrodzenie Obajtka nie pozwalało na takie zakupy. Obajtek pytany przez niego o te nieruchomości - mieszkania, działki budowlane - tłumaczył, że niektóre z nich kupował w czyimś imieniu.

  Po odejściu Obajtka, z powodu rosnącej konkurencji, Elektroplast musiał znacznie obniżyć ceny. Właściciele firmy spodziewali się, że biznes zacznie przynosić straty. Ale nic takiego się nie stało. Gdy zaczęli przyglądać się dokładniej finansom firmy (wcześniej podobno w całości polegali na Obajtku), wpadli na trop rzekomego oszustwa.

  Elektroplast zajmuje się produkcją rur PCV z granulatu. I to właśnie na nim firmę miał oszukiwać Obajtek. Surowiec dostarczały m.in. firmy kontrolowane przez C.

  Proceder miał polegać na tym, że Obajtek kwitował odbiór większej ilości towaru, niż w rzeczywistości przyjeżdżała do magazynu. Zdaniem prokuratora w 2003 i 2004 roku w ten sposób oskarżony miał oszukać właścicieli na ponad 550 ton granulatu, co przekłada się na straty w wysokości około 1,4 mln zł. Zyskiem miał dzielić się z C. po połowie. "

  Źródło http://lodz.wyborcza.pl/lodz/1,35153,19673966,karki-i-chuderlak-proces-pis-owskiego-prezesa-arimr.html?disableRedirects=true

  22 15 Odpowiedz
 • 13 lut 2017

  BRAWO OBYTKI TO DOBRE CHŁOPY ZAWSZE TO SWINTO PROWDA

  5 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lut 2017

  Z panami L to strzał w kolano.Popytajcie starszych co o nich sądzą i jak dochodzili do majątku?
  Nie znam Obajtka i jak winien to powinien siedzieć ale" list żelazny" od pana L jest wart mniej niż papier toaletowy bo nawet d...y nie można wytrzeć.

  22 14 Odpowiedz
 • 14 lut 2017

  To co krówka, jak złodziej okradnie złodzieja to nie jest złodziejem? Chyba tylko według Ciebie i PiS

  22 10 Odpowiedz
 • 14 lut 2017

  A gdyby był Kowalski z pod Radomia, z podobnym życiorysem to było by cacy?
  Nie szalejcie, standardy PiS ma jakie ma. Jak ma być Kowalski z pod Radomia, to lepiej Obajtek od nas.
  Niech narodowa zazdrość nie zachwaszcza wam umysłu.

  13 15 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   15 lut 2017

   Akceptacja zła, bo swoje? Ciekawa filozofia. Pisiejesz?. Ani ten spod Radomia, ani ten z Pcimia z takim życiorysem tam być nie powinien. Energetyk z doświadczeniem w zarządzaniu poświadczonym odpowiednim wykształceniem i stażem, bez bagażu podejrzeń o korupcję z postawionymi zarzutami. Energa spisiona doszczętnie, do sprzątaczki. To już ich czwarty prezes. Odprawy idą w miliony. Obajtek ma zadanie specjalne ratować rząd przed górnikami poprzez transfery pieniędzy na górnictwo. To czysty ruch partyjny. Kaczyński lubi tych, na których ma haka. Haka każdy widzi. Wkrótce usłyszymy o warunkowym umorzeniu. Niech będą swoi, ale fachowcy. Ktoś musi być. Misiewicz z Radomia , a magistra sobie nie załatwił. Nie zdążył. Uczelnię padła. Za duże obciążenie produkcyjne było w tym Radomiu na tychże studiach.

   10 12 Odpowiedz
 • 15 lut 2017

  Przecież napisałem, że to są standardy PiS. Równie mogli by włożyć na to stanowisko piekarza.
  Ale jak mają włożyć piekarza z Ustrzyk Dolnych, to lepiej niech będzie z Pcimia!

  10 10 Odpowiedz
 • 15 lut 2017

  Bono, nie piekarz, niedoszły weterynarz o ile mi dobrze wiadomo :-d.

  Cóż, dla PiS najważniejszym zdaje się zapchanie stanowisk wiernymi wyznawcami Kaczyńskiego, mniejsza o fachowość i straty dla nas wszystkich jakie to pociąga.

  Za straty przecież zapłacą szaraczki, z gorszym sortem wolno zrobić wszystko. Kłamać i kłamać, do upadłego kłamać. Podwyższać wszelakie opłaty.

  Chyba każdy widzi jak wzrosły wszystkie rachunki od kiedy ta marna, bezczelnie obłudna ekipa rządzi tym krajem.

  17 9 Odpowiedz
  • Marek 15 lut 2017

   no zes pojechal... :D poprzednia nie byla obludna? europejczycy, nowoczesni na sowie chowani psia ich mac :D

   ...i to jest zart a nie przyczynek do dyskusji bo wart Pac palaca - szkoda ze dalej tym krajem rzadzi fasadowa prawica i "nowoczesni" eurosocjalisci

   7 7 Odpowiedz
   • 15 lut 2017

    Com pojechał, tom pojechał :-D. PO też irytowało, to fakt. Gdyby zakładać, że każda kolejna ekipa będzie łamała coraz więcej norm i standardów to po tej pisowskiej czeka nas już chyba totalna anarchia, gdyż bardziej zdegenerowanych polityków trudno sobie na tą chwilę wyobrazić. Ehhhh.

    Najbardziej ubytek z portfeli odczują ci, którzy mają w domu kilka samochodów. Niech mi ktoś powie, że PiS się do tych bardzo dużych podwyżek nie przyczynił: http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/512213,podatek-bankowy-wzrost-cen-ubezpiecznia-oc.html

    A wzrost kosztów energii elektrycznej zauważacie? Prezes Tauronu wygląda na człowieka związanego z PiS. No i kolejny karierowicz tym razem z naszych okolic zostaje prezesem innej spółki energetycznej.

    Strategiczni są... Mają rozmach...

    9 7 Odpowiedz
   • 15 lut 2017

    Sprawdzam...

    marr napisał/a:

    no zes pojechal... :D ....

    No to zobaczmy:

    1.) CENY WALUT (FRANKOWICZE PŁACĄ WIĘCEJ).
    Rząd przed wyborami obiecywał pomoc Frankowiczom. Staliśmy się świadkami jak obecnie wycofał się z tych obietnic. Niepewna sytuacja gospodarcza kraju - powoduje wzrost cen obcych walut w stosunky do złotego. Dla kredytobiorców to podwyżka.

    2.) WYŻSZE CENY USŁUG BANKOWYCH = PODATEK BANKOWY
    Rząd twierdził, że uderzy on w banki, których większość ma właścicieli zagranicznych, więc skierowany będzie w zagraniczne korporacje. Banki płacą dziś bardzo wysokie podatki, a mimo to sektor ten po I półroczu miał zyski po opodatkowaniu większe niż przed rokiem. Tajemnica jest prosta - klienci więcej płacą za kredyty i utrzymanie konta. Jawny podatek nakładany na banki stał się zatem cichym podatkiem dla milionów Polaków.

    3.) PODATEK OD SKLEPÓW WIELKOPOWIERZCHNIOWYCH
    Błędy w podatku od sklepów wielkopowierzchniowych powstrzymały jego wejście w życie. Jeśli jednak rząd zdecyduje się na kolejną wersję, znów zapłacą klienci oraz dostawcy towarów, na których wielkie sieci wymuszą obniżki cen. Już teraz część ze sklepów obawiając się skutków podatku - podwyższyła ceny (co widać po wskaźniku takim jak inflacja).

    4.) WYŻSZY VAT
    W 2010 r. poprzedni rząd podniósł stawki VAT. Podstawowa poszła w górę z 22 do 23 proc. Miało to obowiązywać najpierw do końca 2013 r., potem do końca 2016 r. PiS w kampanii wyborczej to krytykował i zapowiadał odwrót. I co? We wrześniu Ministerstwo Finansów zaproponowało utrzymanie wyższych stawek do końca 2018 r., co obciąży podatników kwotą 3,4 mld zł rocznie. Projekt nowelizacji wpłynął do Sejmu 28 października. Niewiele się o tym mówi, Sejm wkrótce ją przegłosuje. Oficjalne uzasadnienie: poprawa ściągalności podatków będzie następowała stopniowo, więc na razie konieczne są wyższe stawki.

    5.) USTAWA O OBROCIE GRUNTAMI ROLNYMI - czyli mniejszy przychód dla rolników
    W/w ustawa znacznie ograniczyła możliwość sprzedaży ziemi prywatnych gospodarstw rolnych o pow. ponad 0,3 ha oraz lasów. Agencja Nieruchomości Rolnych i Lasy Państwowe otrzymały prawo ingerowania w transakcje między prywatnymi podmiotami. Przepisy spowodowały spadek cen ziemi - czyli wartości majątku rolników. Konsekwencją może być także upaństwowienie części ziemi rolnej, gdyż ANR w wielu przypadkach będzie miała prawo pierwokupu.

    6.) UKRYTY PODATEK WĘGLOWY
    Ministerstwo Energii planowało obciążenie spółek energetycznych podatkiem od kapitału zapasowego - w sumie ok. 10 mld zł. Konsekwencją byłby wzrost cen energii. W październiku pod wpływem protestów resort wycofał się z pomysłu, ale spółki zostały obciążone kosztami ratowania górnictwa węglowego, więc gospodarstwa domowe wkrótce i tak zapłacą więcej za prąd.

    7.) WYŻSZA STAWKA AKCYZY NA SAMOCHODY
    Rząd zaproponował, by stawki akcyzy na samochody były uzależnione od wieku sprowadzanego do Polski samochodu i od pojemności silnika. Ma to uzasadnienie - eliminuje auta najstarsze, niebezpieczne i zużywające dużo paliwa. Z drugiej strony sprowadzane do kraju tanie samochody (często powypadkowe) są kupowane przez biedniejszych Polaków, zwykle z prowincji. Dla nich to często niezbędny środek transportu, dzięki któremu można znaleźć pracę w większym mieście. To uderzy w tę grupę.

    8.) CENY PALIW W TYM LPG
    Po ustawie paliwowej (Podpis PAD VII/16) rządu PIS cena LPG idzie w kosmos. Monopoliści szczęśliwi a Polacy płacić. W czterech miesięcy ceny LPG wzrosły o ok 20 %. Cena baryłki ropy jest nawet o 70 % tańsza.
    https://strefainwestorow.pl/artykuly/dlaczego-mimo-spadkow-cen-ropy-benzyna-wciaz-jest-taka-droga
    http://natemat.pl/195257,na-zime-lpg-zawsze-drozalo-ale-zeby-az-tak-kierowcy-zlorzecza-ceny-gazu-bija-kolejne-rekordy-a-fiskus-sie-cieszy
    Czy widzicie obniżki na stacjach ?

    9.) ABONAMENT RADIOWOTELEWIZYJNY - to nas za chwilę czeka
    Telewizja publiczna traci oglądalność, ale wkrótce może zaznać złotych czasów. Ministerstwo Kultury pracuje, choć dość nieudolnie, nad sposobem finansowania TVP przez quasi-podatki (np. przez powszechne dopisywanie opłaty do rachunków za energię lub do PIT). Wielu Polaków będzie musiało płacić za coś, z czego nie korzysta.

    10.) WZROST OC DLA KIEROWCÓW
    Wzrost cen OC sięga 120 proc. w ujęciu rocznym, a AC niemal 500 proc. – wynika z raportu „Rzeczpospolitej". Kto ma samochód ten czuje.

    11.) INFLACJA = wzrost cen w sklepach = spadek siły nabywczej pieniądza
    W ostatnich latach mieliśmy do czynienia z deflacją (w ujęciu rocznym oznacza to spadek cen produktów oferowanych na runku), od chwili przejęcia rządów przez PiS pojawiła się inflacja.

    12.) W WIĘKSZOŚCI GMIN W POLSCE - PODWYŻKI CEN WODY
    Wzrost opłat za wodę w polskich gospodarstwach jest nieunikniony. Podwyżki cen odczują nie tylko zwykli mieszkańcy, ale również rolnicy, inwestorzy branży energetycznej, jaki i przedsiębiorcy wykorzystujący duże ilości wody do produkcji swoich towarów. Niemniej jednak, podwyżka cen nie będzie tak drastyczna, jak przewidywali to samorządowcy ze Śląska. Średnio miało to być 100 zł rocznie w przypadku czteroosobowej rodziny. Tylko, jak zapewnia wiceminister środowiska Andrzej Szweda-Lewandowski, wyniesie ona około 2,5 zł miesięcznie za czterech członków rodziny.

    13.) NOWELIZACJA USTAWY O APTEKACH = WZROST CEN LEKÓW
    Nową aptekę otworzy jedynie Farmaceuta, jednak skala działalności zostanie ograniczona do zaledwie czterech punktów. Władza chce zadekretować również… odległość między aptekami. Realizacja pomysłów posłów PiS odbije się na finansach pacjentów – ostrzegają eksperci.

    14.) WYŻSZY ZUS DLA JEDNOOSOBOWEJ DZIAŁALNOŚCI
    Od 1 stycznia 2017 osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą płacą wyższe obciążania ubezpieczeniowe.

    Read more: http://www.pch24.pl/dobra-zmiana-czy-socjalizm--poslowie-pis-szykuja-zmiany-w-aptekach--wzrost-cen-wiecej-niz-pewny,46942,i.html#ixzz4YnHyFAYJ

    zdjecie
    Coś pominąłem ?

    28 9 Odpowiedz
 • 15 lut 2017

  Ja myślę że powinni zatrudnić samych działaczy PO.

  14 8 Odpowiedz
 • 15 lut 2017
  Lukaszz napisał/a:

  Sprawdzam...

  No to zobaczmy:

  1.) CENY WALUT (FRANKOWICZE PŁACĄ WIĘCEJ).
  Rząd przed wyborami obiecywał pomoc Frankowiczom. Staliśmy się świadkami jak obecnie wycofał się z tych obietnic. Niepewna sytuacja gospodarcza kraju - powoduje wzrost cen obcych walut w stosunky do złotego. Dla kredytobiorców to podwyżka.

  2.) WYŻSZE CENY USŁUG BANKOWYCH = PODATEK BANKOWY
  Rząd twierdził, że uderzy on w banki, których większość ma właścicieli zagranicznych, więc skierowany będzie w zagraniczne korporacje. Banki płacą dziś bardzo wysokie podatki, a mimo to sektor ten po I półroczu miał zyski po opodatkowaniu większe niż przed rokiem. Tajemnica jest prosta - klienci więcej płacą za kredyty i utrzymanie konta. Jawny podatek nakładany na banki stał się zatem cichym podatkiem dla milionów Polaków.

  3.) PODATEK OD SKLEPÓW WIELKOPOWIERZCHNIOWYCH
  Błędy w podatku od sklepów wielkopowierzchniowych powstrzymały jego wejście w życie. Jeśli jednak rząd zdecyduje się na kolejną wersję, znów zapłacą klienci oraz dostawcy towarów, na których wielkie sieci wymuszą obniżki cen. Już teraz część ze sklepów obawiając się skutków podatku - podwyższyła ceny (co widać po wskaźniku takim jak inflacja).

  4.) WYŻSZY VAT
  W 2010 r. poprzedni rząd podniósł stawki VAT. Podstawowa poszła w górę z 22 do 23 proc. Miało to obowiązywać najpierw do końca 2013 r., potem do końca 2016 r. PiS w kampanii wyborczej to krytykował i zapowiadał odwrót. I co? We wrześniu Ministerstwo Finansów zaproponowało utrzymanie wyższych stawek do końca 2018 r., co obciąży podatników kwotą 3,4 mld zł rocznie. Projekt nowelizacji wpłynął do Sejmu 28 października. Niewiele się o tym mówi, Sejm wkrótce ją przegłosuje. Oficjalne uzasadnienie: poprawa ściągalności podatków będzie następowała stopniowo, więc na razie konieczne są wyższe stawki.

  5.) USTAWA O OBROCIE GRUNTAMI ROLNYMI - czyli mniejszy przychód dla rolników
  W/w ustawa znacznie ograniczyła możliwość sprzedaży ziemi prywatnych gospodarstw rolnych o pow. ponad 0,3 ha oraz lasów. Agencja Nieruchomości Rolnych i Lasy Państwowe otrzymały prawo ingerowania w transakcje między prywatnymi podmiotami. Przepisy spowodowały spadek cen ziemi - czyli wartości majątku rolników. Konsekwencją może być także upaństwowienie części ziemi rolnej, gdyż ANR w wielu przypadkach będzie miała prawo pierwokupu.

  6.) UKRYTY PODATEK WĘGLOWY
  Ministerstwo Energii planowało obciążenie spółek energetycznych podatkiem od kapitału zapasowego - w sumie ok. 10 mld zł. Konsekwencją byłby wzrost cen energii. W październiku pod wpływem protestów resort wycofał się z pomysłu, ale spółki zostały obciążone kosztami ratowania górnictwa węglowego, więc gospodarstwa domowe wkrótce i tak zapłacą więcej za prąd.

  7.) WYŻSZA STAWKA AKCYZY NA SAMOCHODY
  Rząd zaproponował, by stawki akcyzy na samochody były uzależnione od wieku sprowadzanego do Polski samochodu i od pojemności silnika. Ma to uzasadnienie - eliminuje auta najstarsze, niebezpieczne i zużywające dużo paliwa. Z drugiej strony sprowadzane do kraju tanie samochody (często powypadkowe) są kupowane przez biedniejszych Polaków, zwykle z prowincji. Dla nich to często niezbędny środek transportu, dzięki któremu można znaleźć pracę w większym mieście. To uderzy w tę grupę.

  8.) CENY PALIW W TYM LPG
  Po ustawie paliwowej (Podpis PAD VII/16) rządu PIS cena LPG idzie w kosmos. Monopoliści szczęśliwi a Polacy płacić. W czterech miesięcy ceny LPG wzrosły o ok 20 %. Cena baryłki ropy jest nawet o 70 % tańsza.
  https://strefainwestorow.pl/artykuly/dlaczego-mimo-spadkow-cen-ropy-benzyna-wciaz-jest-taka-droga
  http://natemat.pl/195257,na-zime-lpg-zawsze-drozalo-ale-zeby-az-tak-kierowcy-zlorzecza-ceny-gazu-bija-kolejne-rekordy-a-fiskus-sie-cieszy
  Czy widzicie obniżki na stacjach ?

  9.) ABONAMENT RADIOWOTELEWIZYJNY - to nas za chwilę czeka
  Telewizja publiczna traci oglądalność, ale wkrótce może zaznać złotych czasów. Ministerstwo Kultury pracuje, choć dość nieudolnie, nad sposobem finansowania TVP przez quasi-podatki (np. przez powszechne dopisywanie opłaty do rachunków za energię lub do PIT). Wielu Polaków będzie musiało płacić za coś, z czego nie korzysta.

  10.) WZROST OC DLA KIEROWCÓW
  Wzrost cen OC sięga 120 proc. w ujęciu rocznym, a AC niemal 500 proc. – wynika z raportu „Rzeczpospolitej". Kto ma samochód ten czuje.

  11.) INFLACJA = wzrost cen w sklepach = spadek siły nabywczej pieniądza
  W ostatnich latach mieliśmy do czynienia z deflacją (w ujęciu rocznym oznacza to spadek cen produktów oferowanych na runku), od chwili przejęcia rządów przez PiS pojawiła się inflacja.

  12.) W WIĘKSZOŚCI GMIN W POLSCE - PODWYŻKI CEN WODY
  Wzrost opłat za wodę w polskich gospodarstwach jest nieunikniony. Podwyżki cen odczują nie tylko zwykli mieszkańcy, ale również rolnicy, inwestorzy branży energetycznej, jaki i przedsiębiorcy wykorzystujący duże ilości wody do produkcji swoich towarów. Niemniej jednak, podwyżka cen nie będzie tak drastyczna, jak przewidywali to samorządowcy ze Śląska. Średnio miało to być 100 zł rocznie w przypadku czteroosobowej rodziny. Tylko, jak zapewnia wiceminister środowiska Andrzej Szweda-Lewandowski, wyniesie ona około 2,5 zł miesięcznie za czterech członków rodziny.

  13.) NOWELIZACJA USTAWY O APTEKACH = WZROST CEN LEKÓW
  Nową aptekę otworzy jedynie Farmaceuta, jednak skala działalności zostanie ograniczona do zaledwie czterech punktów. Władza chce zadekretować również… odległość między aptekami. Realizacja pomysłów posłów PiS odbije się na finansach pacjentów – ostrzegają eksperci.

  14.) WYŻSZY ZUS DLA JEDNOOSOBOWEJ DZIAŁALNOŚCI
  Od 1 stycznia 2017 osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą płacą wyższe obciążania ubezpieczeniowe.

  Read more: http://www.pch24.pl/dobra-zmiana-czy-socjalizm--poslowie-pis-szykuja-zmiany-w-aptekach--wzrost-cen-wiecej-niz-pewny,46942,i.html#ixzz4YnHyFAYJ

  Coś pominąłem ?

  Bordowe Seicento w Oświęcimiu......... :+(

  12 6 Odpowiedz
 • Marek 16 lut 2017
  Lukaszz napisał/a:

  Sprawdzam...
  Coś pominąłem ?

  Ale ja nie jestem wojownikiem dobrej zmiany wiec nie rozumiem po co mnie do tablicy wywolywac. Darze "szacunkiem" caly PoPiS :) - wart Pac palaca: jak mawial krol Korwin: koryto jest jedno tylko swinie sie zmieniaja...
  Natomiast odnoszac sie do wyliczanki: gdyby rzadzil czlon bez "i" to taka wyliczanke tez moznaby przygotowac bo nikt mi nie wmowi ze Po nagle zmieniloby sposob rzadzenia.

  4 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lut 2017

  Mrozy w styczniu przez co mamy smog i wyższe rachunki za ogrzewanie,deszcze w Hiszpanii przez co zdrożała sałata i brokuły,500+ przez co kobietom nie chce się pracować za 1000 zł przez co nasi dobroczyńcy pracodawcy muszą zatrudniać Ukraińców a oni cwaniacy nie chcą pracować za te pieniądze,CBA teraz wstaje wcześnie rano przez co nasi lokalni władcy cierpia na bezsenność itd.Pozostałe tematy nie warte dyskusji bo mozna znalęźć czasy za rządów PO gdy benzyna dochodziła do 6 zł a LPG 3 zł a odnośnie abonamentu to używanie telewizora wbrew temu co sugerował król Europy bez jego płacenia jest zwykłą kradzieżą i to nie PiS go wprowadził tak samo jak podatki.

  8 13 Odpowiedz
 • Andrzej 16 lut 2017

  zdjecie
  Jeszcze nie.

  7 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lut 2017
  4 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lut 2017

  Kościół oświetlony w firmowych barwach i banery reklamowe z logo grupy przy pomnikach świętych. Właśnie taka oprawa towarzyszyła uroczystości oddania spółki Energa pod opiekę Matki Bożej. Po co? By nigdy nie zabrakło "boskiego prądu". Dziś wiadomo już, ile kosztowała uroczystość. Notowana na giełdzie spółka zapłaciła za nią 12 tys. zł, same dary dziękczynne były warte ponad 5 tys. zł – donosi Gazeta Wyborcza.

  Uroczystość miała miejsce na początku lutego w gdańskim kościele Opatrzności Bożej. Poczet pracowników składał pod ołtarzem kosze z darami, a księża dziękowali za ofiarę.

  Treść aktu odczytał p.o. prezesa Energi i były poseł PiS Jacek Kościelniak: "Bogurodzico Dziewico, Bogiem Sławiona Matko, dzisiaj przed tobą staje wspólnota pracowników Grupy Energa". Z kolei wiceprezes firmy (działacz PiS) wyraził nadzieję, że na drodze spółki nie zabraknie "tego boskiego bożego prądu, tego bożego światła" oraz, że firma będzie "chroniona bożą pomocą, pomocą wszystkich świętych

  6 4 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   17 lut 2017

   Szopka. Nadchodzi nowy prezes wierzący rozwodnik.

   13 5 Odpowiedz

Zobacz więcej