Okolice

Ponad 6 milionów na drogi w powiecie myślenickim

W ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych oraz programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej wojewoda Józef Pilch wręczył myślenickiemu staroście Józefowi Tomalowi promesy

– Ludzie od lat czekali na środki, aby zniwelować osuwisko. Mamy te środki i natychmiast je przekazujemy – mówił wojewoda Józef Pilch w kontekście mieszkańców Dziekanowic.

Powiat myślenicki otrzymał dwie promesy. Pierwsza pula zostanie przeznaczona na zabezpieczenie osuwiska i rozbudowę drogi Dziekanowice – Jankówka. Władze starostwa szacują, iż szkodę uda się naprawić do końca roku. Zaś druga pula pozwoli na przebudowę drogi powiatowej nr K1948 Siepraw – Zakliczyn – Brzączowice wraz ze skrzyżowanie z drogą K1944. Zostaną zlikwidowane dziury w asfalcie oraz położone chodniki.

– Suma przekazanych środków z budżetu państwa to ponad 6,6 mln zł. Szczególnie cieszy fakt, że po prawie 7 latach mieszkańcy gminy Dobczyce doczekają się odbudowy zniszczonej drogi. To ważna inwestycja, która od 2010 roku nie mogła doczekać się pozytywnych decyzji. Teraz się udało – skomentował Jarosław Szlachetka, który brał udział w przekazaniu promes. – Mam nadzieję, że w najbliższych tygodniach uda się także sfinalizować w MSWiA sprawę dofinansowania odbudowy szkoły w Dziekanowicach – dodał.

Osuwisko w Dziekanowicach powstało w wyniku powodzi w roku 2010. Jest ono wyjątkowo niebezpieczne, gdyż 18 metrów od niego znajdują się ściany Szkoły Podstawowej.

– Dzisiejsza promesa to kamień milowy tych starań, jestem przekonany, że prace ruszą jeszcze w tym roku. To bardzo ważne inwestycje, o środki na zabezpieczenie osuwiska i odbudowę drogi w Dziekanowicach staraliśmy się od kilku lat, z kolei droga Siepraw-Zakliczyn-Brzączowice to ważny odcinek komunikacyjny, który łączy się z drogą wojewódzką. Dzisiaj już wiemy, że ta droga również zostanie przebudowana – mówi Starosta Tomal.

Powiązane tematy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  8 mar 2017

  A kiedy zostanie wykonany chodnik i oświetlenie do Polanki ? Czy potrzebna jest tam jakaś tragedia?

  22 6 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   9 mar 2017

   A zalew dobczycki to obiecywało PO co wybory , tak że trzeba zapytać swoich chlebodawców dlaczego się nie wywiązali.PiS nie grał zalewem w wyborach ani po nich.

   12 9 Odpowiedz
 • 8 mar 2017

  Podziękowania dla tych osób, które przyczynili się do podjęcia takiej decyzji. Czekamy na kolejne dobre informacje.

  9 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 mar 2017

  Rutynowe działanie. Zasługa i poprzedniego i obecnego rządu. PiS nie grał zalewem, za to grał pewną Paniæ z Dobczyc że skutkiem ( smrodem ) widocznym. W tym stylu gra obecnie Saryuszem - Włoskim.

  10 8 Odpowiedz
 • 12 mar 2017

  Znowu wiejski nauczyciel i sprawca przestępstwa Józef Tomal bryluje na salonach.

  2 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 mar 2017

  Przyszedł ogrzać się w blasku znienawidzonego posła.Bez honoru goście powinni powiedzieć że nie chcą żadnych pieniędzy od PiS.

  2 3 Odpowiedz
  • 14 mar 2017

   To co piszesz to są prawdziwe brednie.
   Jakie pieniądze pis?
   Pochodzą one że składek pis?
   To są pieniądze nasze - podatników.

   2 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Kilkanaście zgłoszeń o próbie oszustwa na wnuczka w jeden dzień
Społeczeństwo 0

Kilkanaście zgłoszeń o próbie oszustwa na wnuczka w jeden dzień

Borzęta, Trzemeśnia, Polanka i Myślenice - między innymi z tych miejscowości wpłynęły dzisiaj do policji zgłoszenia o próbie oszustwa na wnuczka i policjanta Jak w mediach społecznościowych informuje myślenicka policja, funkcjonariusze odebrali dzisiaj kilkanaście zgłoszeń. Osoby starsze chciano oszukać metodą na wnuczka oraz policjanta. - Apeluje...

Blokada Zakopianki w Krzyszkowicach. Burmistrz apeluje o złagodzenie protestu. Organizatorzy mają 3 postulaty
Krzyszkowice 137

Blokada Zakopianki w Krzyszkowicach. Burmistrz apeluje o złagodzenie protestu. Organizatorzy mają 3 postulaty

Na najbliższą sobotę 25 stycznia mieszkańcy Krzyszkowic planują blokadę Zakopianki. Kilka dni przed protestem jego organizatorzy spotkali się z przedstawicielami gminy i radą sołecką. Na prośbę o złagodzenie protestu przedstawiają swoje postulaty Mieszkańcom Krzyszkowic od lat obiecywano rozwiązanie problemu związanego z zagrożeniem dla pieszych i...

Fala podwyżek za odbiór śmieci nas nie ominie. Sprawdzamy, w której gminie mieszkańcy zapłacą najwięcej
Powiat myślenicki 18

Fala podwyżek za odbiór śmieci nas nie ominie. Sprawdzamy, w której gminie mieszkańcy zapłacą najwięcej

Wraz z końcem ubiegłego roku samorządy ustalały nowe stawki za odbiór śmieci. Wielu gospodarzy wyjaśniało, że podwyżki wynikają z podniesienia tzw. opłaty marszałkowskiej, wzrostu cen energii a nawet podniesienia najniższej pensji. Sprawdzamy, w której gminie mieszkańcy najmocniej odczują zmiany stawek W 2020 roku przetwarzanie odpadów komunalnych...

Chciał popełnić samobójstwo. Brat powiadomił policję. Uratowali go
Wiśniowa 1

Chciał popełnić samobójstwo. Brat powiadomił policję. Uratowali go

Dyżurny Komisariatu Policji w Dobczycach odebrał telefon z prośbą o pomoc. Spanikowany mężczyzna powiedział, że jego 48-letni brat usiłował popełnić samobójstwo i jego życie jest zagrożone Na miejsce skierowani zostali policjanci , którzy znajdowali się najbliżej domu poszkodowanego oraz karetka pogotowia. Patrol w składzie: st. sierż. Łukasz Jani...