Okolice

Polanka: Wiceminister Mateusz Morawiecki w fabryce mebli

Polanka: Wiceminister Mateusz Morawiecki w fabryce mebli

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki odwiedził fabrykę mebli Ryś w Polance

- Postawiliśmy sobie bardzo wysoko poprzeczkę i wierzymy w to, że Polska będzie graczem numer jeden w Europie i to w ciągu najbliższych trzech - czterech lat i jednym z największych producentów mebli na świecie – podczas wizyty w fabryce w Polance mówił wicepremier.

W minionym roku, dzięki dofinansowaniu z programu Innowacyjna Gospodarka, firma „Ryś” mogła zrealizować budowę nowoczesnego zakładu produkcyjnego, w którym wytwarzane są meble przeznaczone do domów, jak i obiektów użyteczności publicznej. Rozpoczęto także produkcję drzwi wewnętrznych.

Przemysł meblarski, korzystając z nowoczesnych technologii, tworzy nowie miejsca pracy na miarę XXI wieku. Mateusz Morawiecki oraz Tadeusz Ryś, właściciel firmy, zwrócili uwagę na zwiększający się brak fachowców do pracy. Stąd, jak stwierdził wiceprmier, starania polskiego rządu w odbudowie szkolnictwa zawodowego.

Wartość inwestycji, na którą składają się trzy hale produkcyjne o łącznej powierzchni 18 tys. metrów kwadratowych, wyniosła blisko 90 mln zł, z czego ok. 30 mln zł stanowiły środki unijne. Fabryka „Ryś” zatrudnia ok. 250 pracowników. Produkty eksportuje m.in. do Niemiec, Szwajcarii i Skandynawii.

Komentarze (10)

 • 16 mar 2017

  Tego pracodawcy nie stać nawet na ubrania robocze dla pracowników,dziadyga jeden,wstyd przed wicepremierem i całą Polską,wstyd.

  19 Odpowiedz
 • 15 mar 2017

  Powalająco niskie?

  15 Odpowiedz
 • 15 mar 2017

  Mój znajomy pracował u tego pana, tyle że nie w polance a w krzywaczce. Trzeba przyznać że zarobki wręcz powalające.

  12 1 Odpowiedz
 • 17 mar 2017

  Na zdjęciu pracownicy maja podkładki do szlifowania (szlifują ręcznie jakieś elementy) i z tego widać. Pani obok ma jakiś chyba fartuch ochronny. Nie mają rękawiczek ochronnych ani nakryć ochronnych na głowę. Dawniej w każdej fabryce mebli dla pracowników była odzież ochronna obowiązkowo!!!

  8 Odpowiedz
 • 16 mar 2017

  w sumie to wicepremier a nie wiceminister, ale kto by tam zwracał uwagę

  6 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Obserwatorium na Lubomirze ma 100 lat
Wiśniowa 0

Obserwatorium na Lubomirze ma 100 lat

Od ponad 100 lat odwiedzający Beskid Wyspowy mogą oglądać obiekty na niebie w obserwatorium astronomicznym na górze Lubomir   Od ponad 100 lat odwiedzający...