Miasto

Myślenice: Rada Lokalnej Przedsiębiorczości rozpoczęła pracę

Myślenice: Rada Lokalnej Przedsiębiorczości rozpoczęła pracę
fot.myslenice.pl

Cel rady to współpraca samorządu ze środowiskiem przedsiębiorców oraz rozwój przedsiębiorczości na terenie gminy Myślenice. Co ustalono na pierwszym spotkaniu?

Radę Lokalnej Przedsiębiorczości powołał burmistrz. Jej głównym celem jest współpraca samorządu lokalnego ze środowiskiem przedsiębiorców, a także rozwój przedsiębiorczości na obszarze gminy Myślenice. Podczas inauguracyjnego spotkania, jakie odbyło się w myślenickim magistracie wybrano m.in. prezydium.

Rada będzie zajmować się również doradztwem realizowanym poprzez pomoc w opiniowaniu dokumentów dotyczących polityki gospodarczej, oceną przedsięwzięć z zakresu terenów przeznaczonych pod działalność gospodarczą, współpracą w zakresie istniejącej infrastruktury oraz stref aktywności gospodarczych.

Konsultacji podlegać będą także plany zagospodarowania przestrzennego gminy w zakresie aktywizacji gospodarczej, podejmowanie inicjatyw, projektów, czy rozwiązań odnoszących się do funkcjonowania gospodarki gminy.

Przewodniczącym rady został Marek Podmokły, wiceprzewodniczącym Wiktor Kielan, natomiast sekretarzem Mieczysław Kęsek.

Komentarze (14)

 • 17 kwi 2017

  No to moze na poczatek radni obskocza okoliczne sklepy i butiki na rynku i zweryfikuja ile ludzi zatrudnia sie na czarno albo za pensje ponizej sredniej. Albo sprawdza czy czasem stazysci nie sa wykorzystywani przez srubowanie dluzszego czasu pracy.

  58 8 Odpowiedz
 • 18 kwi 2017

  A ten ostatni na zdjęciu po prawej to taki przedsiębiorczy że potrafił ponad 40 osobom dać zakwaterowanie w domu...

  42 7 Odpowiedz
 • OKOKI 18 kwi 2017

  Radzą już piątą godzine ,jak siebie wzbogacić i swoją rodzine

  36 4 Odpowiedz
 • 20 kwi 2017

  Prezydium tej nikomu, poza burmistrzem, niepotrzebnej rady posiada rewelacyjny skład. Między innymi Wiktor Kielan - były kandydat na burmistrza, no i prawa ręka burmistrza czyli niezastąpiony Mieczysław Kęsek - dyrektor urzędu, radny powiatowy i.t.d. Brakuje jeszcze żony i brata burmistrza, kilku znajomych ze szkoły oraz paru kolegów i koleżanek. Tak trzymać panie Ostrowski.

  29 3 Odpowiedz
 • 13oddział 18 kwi 2017

  Pierwsze spotkanie a już takie pracowite- wybrano prezydium, kawał roboty - proponuje po nagrodzie. A tak zupełnie na poważnie : politycy zawsze będą "wspierani" przez biznesmenów i na odwrót, także spróbuj takiej koalicji podskoczyć malutki szary człowieczku.

  28 4 Odpowiedz

Zobacz więcej

Da Grasso otwiera restaurację w Myślenicach
Myślenice 0

Da Grasso otwiera restaurację w Myślenicach

Największa franczyzowa sieć pizzerii w kraju ogłosiła kolejną inwestycję. Już od 20 września do grona miejscowości z ofertą Da Grasso dołączą Myślenice. Resta...