Okolice

Budują najdłuższy tunel w Polsce. Będzie gotowy w 2020 roku

Budują najdłuższy tunel w Polsce. Będzie gotowy w 2020 roku

Trwa budowa najdłuższego w Polsce tunelu, który ma połączyć powstające dwa odcinki drogi ekspresowej S7 Lubień-Naprawa i Skomielna Biała-Rabka Zdrój. Tunel będzie gotowy do końca 2020 roku

Dwukomorowy tunel będzie częścią budowanej zakopianki na odcinku Lubień- Rabka Zdrój. Ma łączyć Naprawę ze Skomielną Biała. Przy drążeniu tunelu każdego dnia pracuje 180 pracowników. Codziennie z terenu budowy wywożonych jest 400 metrów sześciennych skał. Prawa nitka tunelu ma już 100 metrów długości, a lewa 36 metrów.

- Drążenie tunelu jest przewidziane na dwa lata. Obecnie posuwamy się do przodu z prędkością dwóch metrów na dobę i wszystko idzie zgodnie z planem. Po wydrążeniu przystąpimy do montażu niezbędnych instalacji i wykonania jezdni – mówi Jaorsław Kornaś, kierownik budowy.

Drążenie dwóch nitek tunelu o długości ponad 2 km zakończy się z końcem 2020 roku. Pod koniec lipca zacznie się drążenie kolejnych dwóch nitek z drugiej strony góry Luboń Mały od strony południowej.

W międzyczasie trwa budowa dwóch odcinków dwupasmowej zakopianki, które połączą się z tunelem. Odcinek drogi Lubień–Naprawa.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

Obserwatorium na Lubomirze ma 100 lat
Wiśniowa 0

Obserwatorium na Lubomirze ma 100 lat

Od ponad 100 lat odwiedzający Beskid Wyspowy mogą oglądać obiekty na niebie w obserwatorium astronomicznym na górze Lubomir   Od ponad 100 lat odwiedzający...