Okolice

Schował 700 gramów marihuany w garażu

Schował 700 gramów marihuany w garażu

Narkotyki w powiecie myślenickim to żadna nowość. Tym razem policjanci zatrzymali 30-latka, który w szafce w garażu schował ponad 700 gramów narkotyków, ale to nie wszystko

Funkcjonariusze KMP w Krakowie udali się do 30-letniego mieszkańca powiatu myślenickiego, u którego zgodnie ze zdobytymi informacjami miały znajdować się narkotyki. Policjanci zapukali do drzwi wytypowanego domu jednorodzinnego. Pewny siebie i niczego niespodziewający się mieszkaniec bez przeszkód wpuścił funkcjonariuszy do wnętrza.

Policjanci natychmiast przystąpili do działania. Podczas przeszukania terenu nieruchomości specjalnie szkolony do znajdowania narkotyków pies wskazał w garażu szafkę w której ukryte było ponad 700 gramów marihuany.

Pies zaprowadził funkcjonariuszy również na strych domu, gdzie znajdował się specjalistyczny sprzęt do uprawy narkotyków: wentylatory, lampy, nawilżacze oraz filtry. W trakcie czynności policjanci zajęli również gotówkę w kwocie 5900 zł - jako zabezpieczenie na poczet przyszłych kar.

Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz posiadania przyrządów służących do niedozwolonego ich wytwarzania do których się przyznał. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanego zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego.

Powiązane tematy

Komentarze (2)

Zobacz więcej