Miasto

Myślenice: Gorąco? Co powiecie na kurtyny wodne?

Myślenice: Gorąco? Co powiecie na kurtyny wodne?

Kurtyny wodne na Rynku, Osiedlu Tysiąclecia i na Zarabiu to najnowszy pomysł jednego z radnych. Co powiecie na taki sposób walki z upałami?

Kurtyny wodne to jedno z rozwiązań po jakie miasta sięgają w walce z upałami. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na ten tydzień wydał trzeci, najwyższy stopień ostrzeżenia przed upałami. Dzisiaj temperatura miejscami w Małopolsce może sięgać nawet 37°C.

Radny Mateusz Suder wystąpił do burmistrza z propozycją zakupu kurtyn wodnych, które według niego mogłyby znaleźć się w Rynku, na Osiedlu Tysiąclecia (radny proponuje ogródek) i na Zarabiu (plac koło mostu lub nad Jazem).

Czy w Myślenicach podczas upałów powinny działać kurtyny wodne?

 • TAK TAK 84%
 • NIE NIE 16%
 • Głosów: 1331

Powiązane tematy

Komentarze (22)

 • 1 sie 2017

  Nim rozłożą kurtynę wodną upałów już nie będzie. O takich sprawach powinno się mówić przed latem. Radni jak widać, też nie myślą. A jeszcze głosowanie o tym TAK/NIE. Tu się działa w ciągu 24h, są albo nie i koniec. A wiadomo, że ludziom czy nawet zwierzętom to się przyda. A tym na NIE widocznie upały Afrykańskie nie są obce. Pozdrawiam.

  82 10 Odpowiedz
 • 1 sie 2017

  Zanim pomyślą upały się skończą

  61 3 Odpowiedz
 • 1 sie 2017

  Kurtyna na godzinę zużywa min. 200 litrów wody.
  Przy 8h pracy zużycie wody wynosi 1600 litrów wody.
  Przy założeniu 3 kurtyn, zużyją one dziennie minimum 4800 litrów wody.
  Przy 10 dniach korzystania z 3ch kurtyn zużyjemy 48 000 litrów wody.
  Daje nam to 50 m3 wody.
  50 x 3,69 netto = 184,50 zł netto.

  Koszt 3 kurtyn to min. 4 000 zł netto = 12 000 zł. netto
  Koszt montażu i demontażu oraz transportu to 1500 zł netto.

  Całość kosztów oscylować może w granicach 13 684,5 zł netto (brutto ok 16 831,94zł.).
  Jeśli kurtyny zostanie zamówione jutro, czas realizacji zamówienia zakładam że to minimum 7 dni. Czyli akurat, kiedy upały będą się już kończyć.
  Pytanie czy gra jest warta świeczki ?

  Czy pomysłodawca radny S. nie wykorzysta za chwilę zakupu do :
  a.) Oskarżenia Pana Burmistrza o niegospodarność ?
  b.) Przypominam, że radny S. wypominał na konferencji straty wody w wodociągach (zresztą nieprawdziwie zawyżając koszty produkcji wody). Cóż - rozumiem, brak wiedzy ekonomicznej o tym jak straty należy liczyć. Swoim działaniem radny straty te potęguje. Dobrze, aby się wreszcie zdecydował.

  Moja opinia:
  Te 17 000 zł wolę wydać na pomoc dla osób potrzebujących (chorych lub w dojrzałym wieku). Takich osób jest wokół nas mnóstwo.

  Radny proponuje nam niegospodarne rozwiązanie polegające na zakupie kurtyn.
  Jeśli tak radny S. dba o interesy mieszkańców Myślenic to biada nam.
  Kurtyny można wypożyczyć z OSP lub PSP. Koszty mocno zredukujemy. Po co niepotrzebnie wydawać kasę na zakup czegoś, czego nie potrzebujemy. Łatwo wydaje się publiczne środki, a dookoła tyle jest osób potrzebujących !

  49 17 Odpowiedz
 • 1 sie 2017

  Witam , lokalne jednostki OSP posiadają kurtyny wodne do celów pożarniczych ale bez większego wysiłku i wkładu finansowego można je użyć do w/w celów. Jedyny koszt jaki trzeba ponieś to za wodę użytą z hydrantu sieci miejskiej. Dużą frajdę miały by dzieci przebywające na osiedlu czy Zarabiu . Osoby potrzebujące trochę orzeźwienia w nagrzanym rynku tęż były by zadowolone. Nie wiem jak by to widział sanepid. Życzę wszystkim podjęcia szybkich i skutecznych działań w tym kierunku, strażacy na pewno nie odmówią, pozdrawiam

  47 15 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 1 sie 2017

  to czasem nie ten sam radny od wyliczania strat wody? http://miasto-info.pl/myslenice/11428,posel-i-radni-pis-odpowiadaja-na-wystapienie-burmistrza.html jak widac tematyka wodna ciagle mu bliska. chociaz takie kurtyny kto wie moze i dobry pomysl, ale od lat mysleniczanie chlodzili sie w rabie

  42 13 Odpowiedz

Zobacz więcej