logo-web9

Piłka nożna, A-klasa: Górki wygrywają z Rudnikiem 4:3

Zwycięstwem Górek Myślenice zakończył się pierwszy mecz w sezonie 2017/18 w rywalizacji A-klasy myślenickiej. Podopieczni trenera Łukasza Zająca pokonali LKS Rudnik 4:3 (2:1)

LKS Górki Myślenice - LKS Rudnik 4:3 (2:1)
Bramki: 0:1 23' ??? 1:1 32' Kania as. Pietrzyk 2:1 34' Wyroba 3:1 64' Zięba as. Pietrzyk 3:2 80' ??? 4:2 89' Pietrzyk as. Zięba 4:3 90' ???

Górki: Krystian Kubiczek - Paweł Maślak, Arkadiusz Skawski, Rafał Bujas - Andrzej Szlachetka (80' Bartosz Górka) - Tomasz Kania (65' Marek Ulman), Marcin Hudaszek (kapitan; 65' Mateusz Biela), Łukasz Sroka (30' Mateusz Obierzyński), Mariusz Wyroba - Mateusz Pietrzyk (90' Przemysław Kołodziej), Marek Zięba

Początek spotkania był trudny dla gospodarzy i co istotne nie najlepszy w ich wykonaniu. Z czasem gra stopniowo się poprawiła. Myśleniczanie za sprawą Kani doprowadzili do remisu, a chwilę późnym po pięknym uderzeniu Wyroby wyszli na prowadzenie.

W późniejszym czasie podopieczni trenera Zająca rozgrywali całkiem dobry mecz i zdobyli kolejną bramkę. Chociaż rywale od 70. minuty grali w osłabieniu, to zdołali doprowadzić drużynę gospodarzy do sporych tarapatów.

W 80. minucie zespół z Rudnika strzelił gola na 3:2. Kilka minut później po szybkim kontrataku padła czwarta bramka dla ekipy z Górnego Przedmieścia, jednak rywal momentalnie odpowiedział. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Górek 4:3, po bardzo nerwowej końcówce.

Pierwszy triumf w inauguracyjnym spotkaniu w A-klasie jest bardzo cenny, a trzy punkty pozwolą myśleniczanom korzystnie myśleć o kolejnym pojedynku.