Miasto

Zapadł prawomocny wyrok ws. nieprawidłowości w dokumentacji wysypiska w Myślenicach

Zapadł prawomocny wyrok ws. nieprawidłowości w dokumentacji wysypiska w Myślenicach

Burmistrz Myślenic oraz przedsiębiorcy związani ze spółką prywatno-gminną usunęli w 2006 roku uchwałę z dokumentacji spółki dot. wysypiska odpadów - orzekł we wtorek krakowski sąd okręgowy uchylając w całości wyrok uniewinniający sądu niższej instancji

Sąd uznał jednocześnie, że stopień społecznej szkodliwości czynu popełnionego przez oskarżonych jest znikomy i z tego powodu postępowanie karne wobec nich umorzył. Wyrok jest prawomocny – podaje portalsamorządowy.pl

Sprawa dotyczyła funkcjonującego od 1989 r. wysypiska odpadów komunalnych w Myślenicach-Borzęcie. Początkowo udziały w spółce mieli Bronisław B. (60 proc.) i gmina reprezentowana przez burmistrza (40 proc.).

W 2011 roku prokuratura oskarżyła wspólnika prywatno-gminnej spółki Zakład Utylizacji Odpadów Bronisława B., burmistrza Macieja O. jako przedstawiciela gminy w spółce, oraz ówczesnego prezesa spółki Damiana L. o to, że w maju 2006 r. usunęli z dokumentacji spółki uchwałę nadzwyczajnego zgromadzenia wspólników z lutego 2006.

Uchwała ta upoważniała zarząd spółki do zakupu gruntów na poszerzenie wysypiska, za nie więcej niż 20 zł za metr kw. Jak ustaliła prokuratura, zamiast tej uchwały w dokumentacji pojawiła się inna, dopuszczająca cenę do 40 zł za metr kw. - z tą samą sygnaturą i tą samą datą co poprzednia.

Komentarze

 • 9 lis 2017

  Jakie konsekwencje będzie miał ten wyrok dla Macieja O. ?

  11 Odpowiedz
 • Jagienka Mur. 9 lis 2017

  "stopień znikomy..." czyli można wyjmować dokumenty i podkładać nowe, które zadowolą spółkę.
  A nie można było zwołać nowe spotkanie? Jest chętny sprzedać ziemię, ale za 40 złotych za 1 metr kwadratowy i już.
  Uczciwie by było.
  Aż się boję ile takich mistyfikacji miało miejsca, ale nie było odważnych to zgłosić, bo liczył się z tym, że to 'stopień społecznej szkodliwości czynu był Znikomy.." Nie naraził kieszeni prywatnej.

  18 1 Odpowiedz
 • 9 lis 2017

  Skoro sąd stwierdził że malwersacja publicznych pieniędzy ma znikomą szkodliwość to daje tylko i wyłącznie do myślenia dlaczego włodarze nie chcą tej władzy oddać. To tak jakby nalewać społeczeństwu zupę na obiad durszlakiem...

  15 3 Odpowiedz
  • 10 lis 2017

   a do tego noworoczna podwyżka opłat za gospodarowanie odpadami segregowanymi do 9,90 za osobę. Nic tylko na rękach nosić, cytuję z wypowiedzi powyżej , "porządnego burmistrza".

   10 Odpowiedz
   • 10 lis 2017

    Niestety ceny opłat za gospodarowanie odpadami rosną wszędzie , w Myślenicach są jedne z niższych i żaden burmistrz nawet z nadania samego naczelnika państwa temu nie zapobiegnie.
    Podobnie jak z ceną masła , jajek ,węgla , itd.

    4 10 Odpowiedz
 • 10 lis 2017

  Wynika z tego ,że opozycja samorządowa się skompromitowała chcąc zrobić z porządnego burmistrza przestępcę. Ale jak zmienimy prokuratorów i sędziów na naszych to damy radę.

  8 9 Odpowiedz

Zobacz więcej