Okolice

Myślenicka drogówka ma nowy radar. Sprawdzą go w ten weekend

Od dzisiaj w całej Polsce trwa akcja "Prędkość". Policjantów będzie można spotkać na drogach całego powiatu myślenickiego

Oznacza to wzmożone działania funkcjonariuszy ruchu drogowego ukierunkowane na kontrole prędkości kierowców i zdecydowane reagowanie na popełniane przez nich wykroczenia.

W dodatku od kilku dni policjanci myślenickiej drogówki dysponują nowoczesnym laserowym miernikiem prędkości. TrueCAM, bo o nim mowa jest połączeniem radaru laserowego i kamery. Potrafi skutecznie uchwycić nadjeżdżający pojazd nawet z 1,2 km i jako jedyny pozwala zmierzyć prędkość motocyklu, a następnie nagrać umieszczoną z tyłu tablicę rejestracyjną. Urządzenie ma możliwość robienia zdjęć i nagrywania filmów.

Radar może być batem na piratów drogowych, motocyklistów, ale pomoże też w wyłapaniu tych kierowców, którzy nie zatrzymują się na zielonej strzałce, rozmawiają przez telefon za kółkiem, albo nie zapinają pasów.

Korzystający z urządzenia policjanci pozytywnie wypowiadają się na temat nowego sprzętu. - Jego największa zaletą jest fakt, że nie pozostawia żadnych wątpliwości czy dane wykroczenie zaistniało czy też nie. Dodatkowo film lub zdjęcie pozwala na wychwycenie innych niepożądanych zachowań kierujących - komentuje rzecznik policji Dawid Wietrzyk.

Komentarze

 • 5 sty 2018

  Byle by tylko kasę zdzierać z ludzi!

  92 34 Odpowiedz
 • 5 sty 2018
  Rutger napisał/a:

  Byle by tylko kasę zdzierać z ludzi!

  Zachęcam do częstego przekraczania prędkości.
  Musi być kasiora na moje 15 dzieci z programu +500.

  50 55 Odpowiedz
  • 6 sty 2018

   kafar po twoim wpisie wnioskuje że ty to pewnie kawaler konia bijący i 500 + na dzieci zazdroszczący i na rowerze jeżdżący :)

   39 15 Odpowiedz
 • 5 sty 2018

  bedzie pokazowka i ciekawe czy beda mieli pozwolenie na uzywanie tego urzadzenia i czy przeszli szkolenia ????????

  32 15 Odpowiedz
 • 5 sty 2018

  Kolejny policyjny bubel następca iskry wystarczy poczytać co to ale niestety będą trzepać kasę na tym z niewinnych obywateli :( jedyną linią obrony jest rejestrator z gps'em no i jazda z prędkościami w granicach normy

  25 10 Odpowiedz
 • 5 sty 2018

  Jak mnie zatrzymają to im wyskoczę z tekstem czy mają ode mnie pozwolenie na nagrywanie ;-)

  Art. 190a. kk § 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 ;-)

  26 24 Odpowiedz
  • 8 sty 2018

   I tak Cię zgaszą tą uporczywością... ;)

   6 2 Odpowiedz
   • 12 sty 2018

    No ba..... Dlatego ten sarkazm ;-) To tak w nawiązaniu do tych ostatnich filmików w necie o tym jak policja bezprawnie zatrzymuje do dmuchania....Im więcej z nimi będziesz dyskutował tym więcej się doszukają.... Szczerze? Jestem za rutynowymi kontrolami i jestem przeciw piratom drogowym! Biorąc pod uwagę statystyki z minionego roku dotyczące kolizji i wypadków drogowych kontrole są tu "dobrem" koniecznym !

    1 3 Odpowiedz
 • 5 sty 2018

  I bardzo dobrze ! Piratów należy karać bezwzględnie . Szczególnie buraczarnię z beemek !

  52 27 Odpowiedz
 • 5 sty 2018

  Hwdp

  23 25 Odpowiedz
 • 5 sty 2018

  Iskra też była batem na kierowców.. Akcja "prędkość" czyt. "hajs się nie zgadza w budżecie". Widzę że od nowego roku ruszyli z grubej rury. Na ten rok ile jest zaplanowanych mandatów do wystawienia?

  26 11 Odpowiedz
 • OKOKI 5 sty 2018

  Żeby jeszcze wykrywał pijanych kierowców to by był majstersztyk.

  37 2 Odpowiedz
 • 5 sty 2018

  Ciekawe

  5 8 Odpowiedz
 • 5 sty 2018

  Ciekawe jaki mają limit wręczenia mandatów na ten miesiąc.

  18 7 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 6 sty 2018

  A fuj zwierząt bić przecież nie wolno!
  A rowerek dobry jest. Trzeba będzie w końcu zacząć dojeżdżać jak za młodych lat do pracy na rowerze. I nawet zarobię na tym pieniędzy i czasu, bo zdrowszy będę i dłużej będę żył i więcej z ZUSu wydoję!
  [edit]
  O jej zapomniałem, ze przecież do mojej emerytury to i tak zus zbankrutuje....

  18 5 Odpowiedz
 • 6 sty 2018

  https://www.youtube.com/watch?v=inOyb_ADPq8

  :-)))

  Rutger napisał/a:

  Byle by tylko kasę zdzierać z ludzi!

  eeee no co ty insynuujesz : https://www.youtube.com/watch?v=9hW-ci4S8_4

  a tak na poważnie : nooo jeździ wielu z jajami ale bez głowy i coś pasuje z tym faktycznie zrobić

  5 3 Odpowiedz
 • 7 sty 2018

  ciekawe że zawsze negatywnie do akcji prędkość i innych tego typu wypowiadają się powiatowe wieśniaki w zdezelowanych pasatach i audicach z niemieckich szrotów. mistrzowie szos, którzy zrobili prawo jazdy na rondzie na Doczyce a potem do Krakowa od zagrody lewym pasem bo inaczej nie umieją skręcić w lewo na matecznym.
  czekam na dzień kiedy u nas mandat nie będzie wynosił maks 500zł ale ok 5000Euro oraz przepadek pojazdu za poważniejsze zdarzenia typu wypadek ze skutkiem śmiertelnym czy jazda po pijaku.
  Jakoś to samo powiatowe buractwo jadące za granicę np. po Słowacji czy Chorwacji jedzie tyle co znak pokazuje ciekawe czego się boją? Dlaczego na Słowacji mijane przeze mnie KMY i KRA oraz inne lokalne blachy nigdy nie jechały szybciej niż pokazują znaki? A spróbuj po zakopiance pojechać lewym pasem 90km/h lub 70 na ograniczeniach kurcze jakby mogli to by ci przez bagażnik przejechali, a długie to aż im się palą ze wściekłości.

  szkoda tylko że to jeden tylko taki miernik mają. może kiedyś doczekamy się odcinkowych pomiarów prędkości na całej trasie Kraków Myślenice i wtedy lokalni bosowie szos do Krakowa to chyba przez Świątniki lub Skawinę zaczną jeździć.

  24 20 Odpowiedz
 • kar war 7 sty 2018

  W Polsce przykład idzie od góry. Masz przykład posła z naszej okolicy co jechał pod wpływem alkoholu i twierdził że jadł jabłka.

  22 5 Odpowiedz
 • Inżynier Monk 7 sty 2018

  Zakopianką całe rzędy furek walą lewym pasem po 120km/h i jeśli już coś leży w rowie to najczęściej jakiś grat co nawet na prostej zbieżności nie utrzyma. Przepisy są z lat 70-tych a technologia motoryzacyjna poszła do przodu, profile nakładek na drogach też są o niebo już lepsze i powiązanie "dostosowania prędkości do warunków jazdy" trochę ewoluowało... Ale tutaj i tak beton i najlepiej kupować radary

  10 13 Odpowiedz
 • 7 sty 2018

  " zniesmaczony pizzą "
  cytując twoje słowa "na Słowacji mijane przeze mnie KMY i KRA oraz inne lokalne blachy nigdy nie jechały szybciej niż pokazują znaki" to znaczy że Ty jechałeś za szybko i nie zgodnie z przepisami .

  To po tym twoim wyznaniu też zaliczasz się do tych jak ich nazywasz
  " Jakoś to samo powiatowe buractwo "

  12 6 Odpowiedz
 • 7 sty 2018

  lokalni hejterzy proponuje zawsze naprawianie świata zacząć od siebie ;-) bedzie wszystkim łatwiej się żyło

  9 4 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 7 sty 2018

  zniesmaczony pizzą -> chyba w ubiegłym wieku robiłeś prawo jazdy. Obecnie na zakopiance pomiędzy Krakowem a Myślenicami tam, gdzie nie ma ograniczeń obowiązuje dopuszczalna prędkość100km/h, a nie 120km/h. Porównaj np. http://oskduet.pl/prawo/dopuszczalne-predkosci

  5 3 Odpowiedz
 • 7 sty 2018

  Jak tam statystyki ? dał się ktoś złapać :) ?
  Przyznawać mi się tu :) .

  2 2 Odpowiedz
 • 8 sty 2018

  korwin a o manewrze wyprzedzania słyszał?

  sh_ma - a owszem prawo jazdy robiłem w ubiegłym wieku abyś wiedział :) z tego prosty morał że mam je dłużej niż ty

  9 Odpowiedz
  • kar war 8 sty 2018

   Ale mijanie ,omijanie i wyprzedzanie to różne manewry

   7 2 Odpowiedz
   • jeden język a dwoje uszu 9 sty 2018

    i ich definicje były obecne w kodeksie drogowym już za prlu. No być może z wyjątkiem mijania.

    zniesmaczony pizzą napisał/a:

    sh_ma - a owszem prawo jazdy robiłem w ubiegłym wieku abyś wiedział :) z tego prosty morał że mam je dłużej niż ty

    Czyli mniej wymagający egzamin miałeś, więcej przepisów zapomniałeś, oraz więcej zmian w przepisach przegapiłeś

    2 2 Odpowiedz
 • 2 lut 2018

  ciekawe czy beda sie kryc zzza krzokiem czy pokaza ze maja nowego radara na prosty drodze

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Rodzice skarżą się na wójta. Przedszkole pozostaje w Czasławiu. Na rok...
Raciechowice 0

Rodzice skarżą się na wójta. Przedszkole pozostaje w Czasławiu. Na rok...

Wójt chciał przenieść przynajmniej jeden oddział przedszkola z Czasławia do Raciechowic, ale rodzice i dyrektor byli przeciwni. Temat trafił na kolejne sesje rady gminy. Wacław Żarski zmienił plany, przynajmniej na rok … O planach związanych z przeniesieniem przedszkolaków z Czasławia do Raciechowic wójt Wacław Żarski mówił jeszcze podczas czerwco...

Zderzenie na Zakopiance. Ranne 3 osoby w tym pieszy
Głogoczów 8

Zderzenie na Zakopiance. Ranne 3 osoby w tym pieszy

W Głogoczowie na drodze krajowej nr 7 zderzyły się dwa samochody, które całkowicie zablokowały przejazd w kierunku Krakowa Poszkodowane zostały 3 osoby w tym pieszy przechodzący przez przejście dla pieszych. Strażacy, którzy zjawili się na miejscu udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy. - Niezbędna okazała się stabilizacja odcinka szyjnego kręg...

Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich za miesiąc. Trwa odnawianie szlaków
Turystyka 3

Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich za miesiąc. Trwa odnawianie szlaków

Mimo, że do Małopolskiego Zlotu Szlakami Walk Partyzanckich jeszcze miesiąc, to prowadzące na Suchą Polanę szlaki zostały odnowione przez PTTK Lubomir W bieżącym roku mija 75 rocznica krwawych wydarzeń i ciężkich walk partyzanckich w rejonie Łysiny. Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego „Lubomir” w Myślenicach po raz 29...

Domek letniskowy spłonął doszczętnie
Harbutowice 0

Domek letniskowy spłonął doszczętnie

Strażacy gasili domek letniskowy w Harbutowicach. Nie udało się go uratować, ogień strawił go całkowicie, zostawiając po nim zgliszcza Drewniany domek letniskowy płonął bardzo szybko. Mimo, że strażacy podali dwa prądy wody, a ze środka wynieśli 11 kilogramową butlę gazową. Po tym jak ogień udało się opanować, strażacy rozebrali konstrukcję domku,...

Proboszczowi nie podoba się mural z kogutem. Symbolizuje wieś, czy nawiązuje do ideologii LGBT?
Pcim 114

Proboszczowi nie podoba się mural z kogutem. Symbolizuje wieś, czy nawiązuje do ideologii LGBT?

Proboszcz parafii w Pcimiu podczas niedzielnej homilii miał odnieść się do malunku, jaki powstał na murze oporowym wzdłuż starej Zakopianki. Ksiądz miał sugerować, że nawiązuje do ruchów LGBT – jego twórcy przekonują, że „symbolizuje wieś…” Mural został wykonany na murze oporowym przy tzw. „starej Zakopiance”. Powstał z inicjatywy mieszkańców gmin...