Okolice

Myślenicka drogówka ma nowy radar. Sprawdzą go w ten weekend

Myślenicka drogówka ma nowy radar. Sprawdzą go w ten weekend

Od dzisiaj w całej Polsce trwa akcja "Prędkość". Policjantów będzie można spotkać na drogach całego powiatu myślenickiego

Oznacza to wzmożone działania funkcjonariuszy ruchu drogowego ukierunkowane na kontrole prędkości kierowców i zdecydowane reagowanie na popełniane przez nich wykroczenia.

W dodatku od kilku dni policjanci myślenickiej drogówki dysponują nowoczesnym laserowym miernikiem prędkości. TrueCAM, bo o nim mowa jest połączeniem radaru laserowego i kamery. Potrafi skutecznie uchwycić nadjeżdżający pojazd nawet z 1,2 km i jako jedyny pozwala zmierzyć prędkość motocyklu, a następnie nagrać umieszczoną z tyłu tablicę rejestracyjną. Urządzenie ma możliwość robienia zdjęć i nagrywania filmów.

Radar może być batem na piratów drogowych, motocyklistów, ale pomoże też w wyłapaniu tych kierowców, którzy nie zatrzymują się na zielonej strzałce, rozmawiają przez telefon za kółkiem, albo nie zapinają pasów.

Korzystający z urządzenia policjanci pozytywnie wypowiadają się na temat nowego sprzętu. - Jego największa zaletą jest fakt, że nie pozostawia żadnych wątpliwości czy dane wykroczenie zaistniało czy też nie. Dodatkowo film lub zdjęcie pozwala na wychwycenie innych niepożądanych zachowań kierujących - komentuje rzecznik policji Dawid Wietrzyk.

Komentarze (28)

 • Brak zdjęcia
  5 sty 2018

  Byle by tylko kasę zdzierać z ludzi!

  92 34 Odpowiedz
 • 5 sty 2018

  I bardzo dobrze ! Piratów należy karać bezwzględnie . Szczególnie buraczarnię z beemek !

  52 27 Odpowiedz
 • OKOKI 5 sty 2018

  Żeby jeszcze wykrywał pijanych kierowców to by był majstersztyk.

  37 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 sty 2018

  kafar po twoim wpisie wnioskuje że ty to pewnie kawaler konia bijący i 500 + na dzieci zazdroszczący i na rowerze jeżdżący :)

  39 15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 sty 2018

  bedzie pokazowka i ciekawe czy beda mieli pozwolenie na uzywanie tego urzadzenia i czy przeszli szkolenia ????????

  32 15 Odpowiedz

Zobacz więcej