Biegi narciarskie: Sylwia Jaśkowiec Mistrzynią Polski. Pojedzie na Igrzyska Olimpijskie?

Sylwia Jaśkowiec z Osieczan zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski w biegach narciarskich, które odbyły się w ubiegły weekend na Polanie Jakuszyckiej. Czy ten wynik zagwarantuje jej udział w Igrzyskach Olimpijskich?

Dziewiąte miejsce zajęła druga z zawodniczek klubu LKS Markam Wiśniowa-Osieczany Urszula Łętocha. Te wyniki zbliżają je do kwalifikacji na zimowe Igrzyska Olimpijskie, które w tym roku odbędą się w Pjongczang.

W 2015 roku w Mistrzostwach Świata w Falun, Sylwia Jaśkowiec wspólnie z Justyną Kowalczyk zdobyła brązowy medal. Wcześniej rywalizowała na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Późniejsze dwa lata były jednak bardzo trudne dla naszej zawodniczki, trapiły ją kontuzje, przez co teraz musi walczyć o kwalifikację na olimpiadę w zawodach niższej rangi FIS.

Dobrym prognostykiem jest ostatni sukces, gdyż zawodniczka LKS Markam Wiśniowa Osieczany zdobyła złoty medal podczas odbywających się w Jakuszycach Mistrzostw Polski Seniorów w biegach dystansowych stylem łyżwowym. Sylwia Jaśkowiec uzyskała czas 28:09 i o 34 sekundy wyprzedziła drugą na mecie Ewelinę Marcisz. Trzecie miejsce w zawodach FIS zajęła Ukrainka Marina Antrybor ze stratą 45 sekund do zwyciężczyni. Również wysoko w klasyfikacji uplasowała się Urszula Łętocha, która zajęła dziewiąte miejsce.