Sport

Ranking: Które kluby z powiatu mają najzdolniejszą młodzież?

Ranking: Które kluby z powiatu mają najzdolniejszą młodzież?

Instytut Sportu opublikował opracowane przez Zespół Sportu Młodzieżowego wyniki współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za rok 2017. Które kluby z powiatu myślenickiego i dzięki czyjej zasłudze są notowane najwyżej?

Do rankingu zaliczane są punkty zdobyte podczas Mistrzostw Polski juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców, oraz w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

W rankingu ujęto 3607 klubów sportowych z całej Polski i 274 z woj. małopolskiego, których zawodnicy uczestniczyli w zawodach sportowych Systemu Sportu Młodzieżowego.

Pierwsze miejsce spośród klubów powiatu myślenickiego - podobnie jak w ubiegłym roku zajął klub LKS Hiltop Wiśniowa - Osieczany. To głównie zasługa Urszuli Łętochy, która samodzielnie zdobyła 75 punktów dla swojego klubu. Jest to jeden z najlepszych wyników indywidualnych w Polsce spośród wszystkich 26 943 sklasyfikowanych zawodników.

Drugie miejsce w klasyfikacji powiatowej zajmuje zawodnik KS Dalin Krzysztof Szpakiewicz z dorobkiem 13 punktów, a trzecie Weronika Kaleta LKS Hiltop Wiśniowa - Osieczany – 11 punktów.

W klasyfikacji powiatowej wśród klubów drugie miejsce zajęła drużyna LKS Respekt Myślenice, a trzecie Dalin Myślenice.

Miejsca klubów z powiatu myślenickiego:

1. LKS Hiltop Wiśniowa - Osieczany 103,00 pkt. / 30 m. w Małopolsce / 315 m. w Polsce
2. LKS Respekt Myślenice 63,32 pkt. / 53 m. w Małopolsce / 585 m. w Polsce
3. KS Dalin Myślenice 36,00 pkt. / 85 m. w Małopolsce / 1000 m. w Polsce
4. KS Luboń Skomielna Biała 31,00 pkt. / 100 m. w Małopolsce / 1138 m. w Polsce
5. SMS Dalin Myślenice 17.00 pkt. / 138 m. w Małopolsce / 1656 m. w Polsce
6. MGOKiS Dobczyce 14,67 pkt. / 151 m. w Małopolsce / 1819 m. w Polsce
7. MAT Myślenice 8,00 pkt. / 197 m. w Małopolsce / 2318 m. w Polsce
8. LKS Olimpia Osieczany 7,17 pkt. / 205 m. w Małopolsce / 2420 m. w Polsce
9. LKS Zarabie 4,00 pkt. / 231 m. w Małopolsce / 2790 m. w Polsce
10. Orzeł Myślenice 4,00 pkt. / 231 m. w Małopolsce / 2790 m. w Polsce
11. TG Sokół Myślenice 3,00 pkt. / 238 m. w Małopolsce / 2971 m. w Polsce

Komentarze (5)

 • 13 sty 2018

  Nie podoba mi się ten artykuł.. Rankingowanie zdolności jest NIEETYCZNE.
  Rankingujmy jeszcze poziom patriotyzmu, wiary czy inteligencji. Dzielmy zaraz dzieci na lepsze i gorsze !

  Młodzież może być zdolna niezależnie od barw a przynależność do klubów jest często przypadkowa i uzależniona najczęściej od miejsca zamieszkania. Ilu rodziców z powiatu, wozi swoje zdolne dzieci do klubów z Krakowa ? Znikoma.

  Poza tym, to dzieci. Dajmy się im nacieszyć dobrą zabawą, a nie uczmy rywalizować o pozycję od najmłodszych lat.

  Takie artykuły nie powinny być w ogóle publikowane. Jaką wartość one wnoszą ?

  29 13 Odpowiedz
  • 13 sty 2018

   Nie zgodzę się z Tobą.
   Gdzie tutaj jest kategoryzowanie zdolności? czy tylko dzieci zdolne uczęszczają do klubów, organizacji sportowych? Nie. Z niejednego przeciętniaka zrobiono gwiazdę. Czytaj tytułu między wierszami.
   Dzięki taki danym wiemy, że taki a nie inny klub ma solidną bazę trenerską, zaplecze, nastawienie na szkolenie a nie miesięczną opłatę.
   Jeżeli rodzic, ma porównanie i może wysłać dziecko do przeciętnego klubu, który tylko z afisza jest na szprycowany trenerami z okładek (jak często z Karate) czy do solidnego klubu który ma renomę nie jednego sezonu... to dzięki powyższym statystyką ma jakąś wiedzę i postąpi wg własnych możliwości.
   Nie możemy rankingować jakości szkoły za nauczanie - to jest sprawa dyskusyjna, ale możemy rankingować: jej organizacje, nastawienie do ucznia, organizację zajęć poza lekcyjnych, współpracę z rodzicami itd... i nie rzucajmy się na wszystko że to nieetyczne, co dobre, należy podkreślić.

   6 12 Odpowiedz
 • 13 sty 2018

  Szkoda tylko, że "działacze" ze związku narciarskiego dalej konsekwentnie blokują karierę Uli Łętochy . Szkoda tylko jej talentu i wysiłków Bogdana Łętochy.

  13 5 Odpowiedz
 • 14 sty 2018

  Baza trenerska nie jest wyznacznikiem zdolności dzieci !!!! Często o poczynaniach dzieci przesądzają pieniądze...Na wsi dzieci mają gorszy start co nie znaczy, że są mniej zdolne !!!!! Lukaszz popieram w 100 %

  11 2 Odpowiedz
 • 15 sty 2018

  Zgadza sie w stu procentach.W sporcie jest jak w polityce jak madz przebicie i znajomosci to puszczaja na rozne zawody itp...przyklad?Ula Ł miala niejednokrotnie wyniki lepsze niz pewne dziewczyny,nie bede tutaj wymieniac.....i nie pojechala a one tak...dlaczego??chyba wiadomo..kolejny przyklad skoczkow...Ziobro..na facebuku mozna bylo do niedawna obejrzec jego wywiad...jak to sie odbywa..To krzywdzenie zdolnych osob ktore zapracowaly niejednokrotnie,ale ktorych olala sfera wyzsza,bo inni mieli wejscie za free po znajomosciach ,pieniadzach czy tez z wlasnego widzimisie "gory".Kto o tym nie wie ze tak jest-to malo wie...

  8 1 Odpowiedz

Zobacz więcej