Sport

Respekt Myślenice piątą drużyną Mistrzostw Polski w Futsalu

Respekt Myślenice piątą drużyną Mistrzostw Polski w Futsalu
fot. Adam Murzański

Zawodniczki Respektu Myślenice zajęły piąte miejsce podczas Mistrzostw Polski Kobiet w Futsalu w kategorii U18

W dniach 13-14 stycznia 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Polski Kobiet w Futsalu w kategorii U18. Odbyły się one w Tychach. Wyjazd na Mistrzostwa przyniósł dla myślenickiej drużyny sukces i wiele radości, jaką przyniosło 5 miejsce w MP.

W pierwszym dniu odbyły się mecze w grupach. Dziewczyny trafiły do grupy z Pragą Warszawa oraz ISD-AJD Gol Częstochowa. W swoim pierwszym spotkaniu zagrały z zespołem ze stolicy. Początek meczu to wzajemne „badanie sił”, jednak z czasem Respekt zaczął przeważać. Efektem tego była jedyna bramka tego spotkania zdobyta przez Marysię Dziadkowiec. Bardzo dobra gra, składne akcje i dokładne podania przyniosły zwycięstwo w meczu otwarcia.

Drugie spotkanie w pierwszym dniu rozgrywek Respekt zagrał z drużyną z Częstochowy. Mecz toczył się pod dyktando Myśleniczanek, jednak zakończył się bezbramkowym remisem. Zebrani widzowie zobaczyli emocjonujące spotkanie, pełne ciekawych zagrań i mocnych strzałów. Po rozegraniu swoich spotkań zespół oczekiwał na uroczystość oficjalnego otwarcia Mistrzostw. Dwa sobotnie spotkania dały naszemu zespołowi awans do fazy pucharowej.

Pierwszy mecz w fazie pucharowej (dający możliwość grania o medale) dziewczęta zagrały z zespołem Unifrezee Górzno, drużyną, która w efekcie kolejnych spotkań została finalistą MP i zdobywca srebrnego medalu. Mecz był bardzo ciekawym widowiskiem, niestety przegranym przez Respekt 1-3. Bramkę zdobyła Zuzanna Weglarz.

W kolejnym meczu dziewczęta rozgromiły Rolnik Głogówek aż 5-0.Ręce same składały się do braw widząc świetnie grające Myśleniczanki. Gole strzeliły: Natalia Topa (2), Karolina Topa, Natalia Wróbel oraz Oliwia Łętocha.

W efekcie tych wyników zespół zagrał mecz o 5 miejsce w turnieju z Bielawianką Bielawa. To bardzo ciekawe spotkanie zakończyło się wygraną Respektu 4-1. Gole zapisane zostały na konto: Marii Dziadkowiec (2), Zuzanny Węglarz oraz Karoliny Topy.

Mistrzostwo Polski zdobył inny zespół z Małopolski – Wanda Kraków. Srebro przypadło zespołowi Unifrezee Górzno, którego to wyższość musiały uznać nasze zawodniczki. Trzecie miejsce osiągnęła drużyna AZS Warszawa, która to zwyciężyła w ubiegłym roku.

Skład Respektu: Paulina Kania; Karolina Topa; Natalia Topa; Majka Topa; Maria Dziadkowiec; Oliwia Łętocha; Zuzanna Węglarz; Aleksandra Wójcik; Dominika Wójcik; Mariola Stojeba; Natalia Wróbel.  Trener: Przemysław Senderski. Fizjoterapeuta: Jakub Madej.

Klasyfikacja końcowa
1. Wanda Kraków
2. Unifreeze Górzno
3. AZS UW Warszawa
4. Pogoń Tczew
5. Respekt Myślenice
6. Bielawianka Bielawa
7. Praga Warszawa
8. Rolnik Głogówek
9. Rekord Bielsko-Biała
10. Gol Częstochowa
11. Polonia Tychy
12. Zantka Chorzów
Całemu zespołowi serdecznie gratulujemy!

Paweł Biela

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

Starosta ma propozycję dla burmistrza. Dotyczy bazy treningowej Wisły Kraków
Myślenice 23

Starosta ma propozycję dla burmistrza. Dotyczy bazy treningowej Wisły Kraków

Propozycja starosty jest prosta; burmistrz obniża o połowę koszty dzierżawy terenu pod bazę dla Wisły Kraków, a klub za zaoszczędzone pieniądze w obniżonej cenie kupuje ziemię od starostwa na rozbudowę swojej siedziby. Ale to nie wszystko…   Wspomniany plan przyszedł do nas drogą mailową. Informacja zatytułowana „Współpraca ponad podziałami. Baza...

Gabriela Gałka z AMS Pcim powołana do Kadry Polski
Siatkówka 2

Gabriela Gałka z AMS Pcim powołana do Kadry Polski

Gabriela Gałka z AMS Pcim została powołana na zgrupowanie Kadry Polski rocznika 2008 W dniach 15-26 lipca będzie przebywać na obozie Kadry Polski u14/u15 w Policach, gdzie weźmie udział w treningach na obiektach wielokrotnego Mistrza Polski w siatkówce żeńskiej - Grupa Azoty Chemik Police. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła 5 lat temu wraz z u...

Czwórki SMS Dalin Myślenice piąte w Małopolsce
Siatkówka 0

Czwórki SMS Dalin Myślenice piąte w Małopolsce

Podopieczne Elzy Wojtan w składzie Kinga Bajor, Lea Chodykin, Iga Jamrozik, Milena Kosek, Katarzyna Pindelska i Nikola Pindelska w kwalifikacjach wygrały wszystkie mecze, nie tracąc ani jednego seta. Ostatecznie zajęły piąte miejsce Polski Związek Piłki Siatkowej dokończył Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder...

Siatkarki AMS Pcim z medalem Mistrzostw Małopolski w kat. czwórek
Siatkówka 0

Siatkarki AMS Pcim z medalem Mistrzostw Małopolski w kat. czwórek

Wychowanki AMS Pcim zdobyły medale Mistrzostw Małopolski Kinder + Sport w kategorii czwórek Złoty medal zdobyła Nikola Hajdas w barwach SL Salos Staniątki, a brąz przypadł Justynie Madej w barwach MKS MOS Wieliczka. W 2018 roku dziewczyny wywalczyły pierwszy medal dla AMS Pcim w mistrzostwach małopolski. Po dwóch latach już po przeciwnej stronie...

Okręgowy Finał Pucharu Polski: Jordan Zakliczyn wygrał w karnych z Orłem Myślenice
Piłka nożna 1

Okręgowy Finał Pucharu Polski: Jordan Zakliczyn wygrał w karnych z Orłem Myślenice

Mecz trzymał w napięciu do samego końca, a zwycięzcę rozstrzygnąć musiała dopiero szósta seria rzutów karnych. Te jednak lepiej wykonywali gospodarze i sięgnęli po Puchar Polski Jordan Zakliczyn - Orzeł Myślenice 1:1 (0:0) rz.k 5:4 Jabłoński 62 (k) - Kasprzyk 73 ORZEŁ: Pajka - Żak, Mistarz, Kasprzyk, Serafin - Niedźwiedź (82 Moskal), Pilch, Depta...