Sport

Respekt Myślenice piątą drużyną Mistrzostw Polski w Futsalu

Respekt Myślenice piątą drużyną Mistrzostw Polski w Futsalu
fot. Adam Murzański

Zawodniczki Respektu Myślenice zajęły piąte miejsce podczas Mistrzostw Polski Kobiet w Futsalu w kategorii U18

W dniach 13-14 stycznia 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Polski Kobiet w Futsalu w kategorii U18. Odbyły się one w Tychach. Wyjazd na Mistrzostwa przyniósł dla myślenickiej drużyny sukces i wiele radości, jaką przyniosło 5 miejsce w MP.

W pierwszym dniu odbyły się mecze w grupach. Dziewczyny trafiły do grupy z Pragą Warszawa oraz ISD-AJD Gol Częstochowa. W swoim pierwszym spotkaniu zagrały z zespołem ze stolicy. Początek meczu to wzajemne „badanie sił”, jednak z czasem Respekt zaczął przeważać. Efektem tego była jedyna bramka tego spotkania zdobyta przez Marysię Dziadkowiec. Bardzo dobra gra, składne akcje i dokładne podania przyniosły zwycięstwo w meczu otwarcia.

Drugie spotkanie w pierwszym dniu rozgrywek Respekt zagrał z drużyną z Częstochowy. Mecz toczył się pod dyktando Myśleniczanek, jednak zakończył się bezbramkowym remisem. Zebrani widzowie zobaczyli emocjonujące spotkanie, pełne ciekawych zagrań i mocnych strzałów. Po rozegraniu swoich spotkań zespół oczekiwał na uroczystość oficjalnego otwarcia Mistrzostw. Dwa sobotnie spotkania dały naszemu zespołowi awans do fazy pucharowej.

Pierwszy mecz w fazie pucharowej (dający możliwość grania o medale) dziewczęta zagrały z zespołem Unifrezee Górzno, drużyną, która w efekcie kolejnych spotkań została finalistą MP i zdobywca srebrnego medalu. Mecz był bardzo ciekawym widowiskiem, niestety przegranym przez Respekt 1-3. Bramkę zdobyła Zuzanna Weglarz.

W kolejnym meczu dziewczęta rozgromiły Rolnik Głogówek aż 5-0.Ręce same składały się do braw widząc świetnie grające Myśleniczanki. Gole strzeliły: Natalia Topa (2), Karolina Topa, Natalia Wróbel oraz Oliwia Łętocha.

W efekcie tych wyników zespół zagrał mecz o 5 miejsce w turnieju z Bielawianką Bielawa. To bardzo ciekawe spotkanie zakończyło się wygraną Respektu 4-1. Gole zapisane zostały na konto: Marii Dziadkowiec (2), Zuzanny Węglarz oraz Karoliny Topy.

Mistrzostwo Polski zdobył inny zespół z Małopolski – Wanda Kraków. Srebro przypadło zespołowi Unifrezee Górzno, którego to wyższość musiały uznać nasze zawodniczki. Trzecie miejsce osiągnęła drużyna AZS Warszawa, która to zwyciężyła w ubiegłym roku.

Skład Respektu: Paulina Kania; Karolina Topa; Natalia Topa; Majka Topa; Maria Dziadkowiec; Oliwia Łętocha; Zuzanna Węglarz; Aleksandra Wójcik; Dominika Wójcik; Mariola Stojeba; Natalia Wróbel.  Trener: Przemysław Senderski. Fizjoterapeuta: Jakub Madej.

Klasyfikacja końcowa
1. Wanda Kraków
2. Unifreeze Górzno
3. AZS UW Warszawa
4. Pogoń Tczew
5. Respekt Myślenice
6. Bielawianka Bielawa
7. Praga Warszawa
8. Rolnik Głogówek
9. Rekord Bielsko-Biała
10. Gol Częstochowa
11. Polonia Tychy
12. Zantka Chorzów
Całemu zespołowi serdecznie gratulujemy!

Paweł Biela

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej