Sport

As Shop Local Skate Cup

As Shop Local Skate Cup
W pierwszych, lokalnych zawodach deskorolkowych wygrał Łukasz Kryza pokonując w finale Janusza Gruchacza i Jakuba Dziadkowca. Organizatorzy już myślą o kolejnych edycjach

fot. Piotr Jagniewski
Do zawodów zgłosiło się dwunastu lokalnych skaterów. Zostali podzieleni na sześć par i w dwóch trzyminutowych przejazdach walczyli o awans do półfinałów. Zarówno w pół jak i w finale zawodnicy mieli po 5 minut na zaprezentowanie swoich umiejętności. Najlepszy w finale okazał się Łukasz Kryza, pokonując Janusza Gruchacza i Jakuba Dziadkowca.

Były to pierwsze zawody deskorolkowe dla lokalnych skaterów rozegrane na nowo powstałym skateparku.

- Zależy mi na tym, aby popularyzować sporty extreme w Myślenicach, ponieważ są tutaj do tego sprzyjające warunki, zwłaszcza nowy skate park. Sam uprawiam taki sport, jestem jego fanem i zależało mi na tym, aby dać chłopakom z Myślenic okazję do zmierzenia się ze sobą. Poziom zawodów oceniam jako wysoki, a świadczyć o tym może dogrywka w grupie, gdyż do końca nie mogliśmy się zdecydować, który zawodnik powinien przejść dalej - mówi Arkadiusz Skałka, organizator i sponsor turnieju.

Jak przyznaje w przyszłości myśli o organizacji zawodów na szerszą skalę dla skaterów i riderów bmx, ale jak podkreśla: - Wszystko zależy od tego, jak prosperować będzie AS Shop, którego jest właścicielem.

Powiązane tematy

Komentarze (110)

 • Brak zdjęcia
  2 sie 2009

  Organizator całkowicie odpowiada za to, co działo się na terenie objętym zawodami. Jego zadanie polega między innymi na zapewnieniu bezpieczeństwa, pilnowaniu prawidłowego przebiegu prowadzonej imprezy, jak również porządku!!!Takie są przepisy. Teren skateparku nie jest Jego własnością (wypisywanie nazwy sklepu to także naruszenie pewnych zasad). Konsekwencje powinny zostać jak najszybciej wyciągnięte.

  1 Odpowiedz
 • Kacper Jaśkowiec 2 sie 2009

  My zajmowaliśmy się tym, by zawody przebiegały płynnie i zgodnie z planem. Nie daliśmy rady ciągle nadzorowac biegających tam dzieciaków ze sprayami. Gdy wieczorem byłem na chwilę na skate parku, jeden dzieciak schował się za quaterem i bazgrał po nim. Gdy to dostrzegłem było już za późno, ponieważ cały był zapisany. Nie wiń uczestników, ani organizatora zawodów. :)

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 lip 2010

  zdj. 24,26 i inne skądś go znam <masło> kuba???? no nie wiem

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 gru 2009

  ale fajnie się te komentarze czyta xD

  zwłaszcza słowa jednego uzytkownika oto cytat xD

  " arek to profesjonalista ... " no umarłem xD

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 wrz 2009

  [quote]Zal_mi_was2 napisał: [br]a w gronie sedziowskim byly 2 osoby ktore kiedys jezdzily [/quote]

  między innymi kapi ktory umial na desce i rzeszut ktory malo jezdzil i oczywiscie Arek ktory jest prosem hahah xD pros lansu :)

  Odpowiedz

Zobacz więcej