Okolice

Dobczyce: Pijany traktorzysta chciał przekupić policjantów

Dobczyce: Pijany traktorzysta chciał przekupić policjantów

Pijany traktorzysta proponował policjantom 200 zł za puszczenie go wolno

Patrolujący gminę Dobczyce funkcjonariusze postanowili skontrolować jadący przed nimi ciągnik rolniczy. Kierowca zatrzymał się do kontroli, jednak jego zachowanie wzbudziło wątpliwości policjantów co do stanu trzeźwości. Pierwsze badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Jazda pod wpływem alkoholu to teraz nie jedynie zmartwienie 39-latka. W trakcie wykonywania czynności przez policjantów, obiecywał im korzyść majątkową, a później próbował wręczyć im 200zł w zamian za puszczenie go wolno. W związku z popełnieniem przestępstwa traktorzysta został zatrzymany - wyjaśnia Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Dodatkowo sprawdzenia w policyjnych systemach wykazały, że traktor nie był zarejestrowany, ubezpieczony a kierowca nie ma prawa jazdy. Za próbę wręczenia łapówki policjantom grozi mu nawet 10 lat więzienia. Poniesie on również konsekwencje wszystkich innych popełnionych w tym dniu przewinień.

Komentarze

 • 23 sty 2018

  Mam nadzieję że dostanie surowy wyrok.

  13 26 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 sty 2018

  moze było odwrotnie

  14 6 Odpowiedz
 • 23 sty 2018

  o jakich sumach mowimy ?

  6 11 Odpowiedz
 • 23 sty 2018

  "[...]Poniesie on również konsekwencje wszystkich innych popełnionych w tym dniu przewinień.[...]"
  Na terenie Gminy, Powiatu, Województwa, Kraju, Eurpy czy całego Świata? Aż trudno sobie wyobrazić wszystkie popełnione w tym dniu przewinienia. To straszna kara dla tego jegomościa.

  17 1 Odpowiedz
 • OKOKI 23 sty 2018

  Dobrze ze nie był w mundurze ss.

  12 4 Odpowiedz
 • 24 sty 2018

  A może traktorzyste na policjanta przyjąć bo brakuje a pewnie był by mądrzejszy od tych co go zatrzymali. 200 zł przecież to jest naciągane pod statystykę bo przełożeni kazali a podlizać się trzeba. Szkoda ze panowie nie zatrzymują do kontroli przełożonych wracających z 7 smaków bo to dopiero wynik....

  36 4 Odpowiedz

Zobacz więcej