Okolice

UWAGA NA WŁAMYWACZY! Żeby okraść dom wystarczą im 3 minuty

 UWAGA NA WŁAMYWACZY! Żeby okraść dom wystarczą im 3 minuty

Potrafią wejść do domu omijając instalacje alarmowe i monitoring. Na splądrowanie jego wnętrza wystarczą im 2 - góra 3 minuty. Ten film pokazuje jak sprawnie potrafią działać

Film z włamania w Głogoczowie pojawił się na jednym z tamtejszych blogów. Można na nim zobaczyć jak działają włamywacze. Kamera uchwyciła trzech mężczyzn, którzy o godz. 20:01:30 wbiegają na jedno z podwórek w tej miejscowości.

Równolegle druga kamera pokazuje jak próbują dostać się do środka wyłamując drzwi i okno. Zaledwie po 15 sekundach wchodzą do środka oknem. Po 20 sekundach od wtargnięcia na teren posesji znajdują się w domu. Po ponad 3 minutach pierwszy z włamywaczy wychodzi przez okno na zewnątrz, za nim pozostali a chwilę później pierwsza z kamer pokazuje jak uciekają.

Do włamania doszło 27 stycznia na terenie Głogoczowa. Nagranie z tego zdarzenia zostało opublikowane kilka dni temu. Jak pisze autorka bloga Agnieszka Węgrzyn:

„Otrzymałam od Państwa ostrzeżenie, że znów pojawili się włamywacze. Podobna sytuacja miała miejsce w 2015 roku i wtedy sąsiedzka kontrola przyniosła taki skutek, że złodzieje na jakiś czas wynieśli się z naszej miejscowości. Ponownie apeluję do Państwa, proszę wszystkich o zwracanie uwagi na domy sąsiadów i podejrzane osoby kręcące się po okolicy!”.

Komentarze

 • mirek@ 18 lut 2018

  i to jest prawdziwe wyzwanie dla policji - nie mandaty za zle parkowanie

  94 80 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lut 2018

  Zalegalizować prawo do posiadania broni palnej!
  Każdy powinien posiadać broń palną, żeby móc się bronić przed bandytami!

  81 32 Odpowiedz
 • 18 lut 2018
  Rutger napisał/a:

  Zalegalizować prawo do posiadania broni palnej!
  Każdy powinien posiadać broń palną, żeby móc się bronić przed bandytami!

  Już po Twoim wpisie widać , że jednak tak być w żadnym wypadku nie może!

  36 47 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   18 lut 2018

   a ja uważam że m.in. przez takich jak ty złodzieje i inni przestępcy nadal będą czuć się swobodnie bo ze strony właścicieli okradanych posesji nic im nie będzie grozić! chyba że ich parasolką postraszysz :)

   Źli ludzie posiadają broń , a jeżeli ludzie dobrzy będą bezbronni to przestępczość będzie szaleć!

   39 12 Odpowiedz
 • Samanta Rigerr 18 lut 2018

  Obejrzałam nagranie na tym blogu, niema najmniejszych szans kogokolwiek rozpoznać. To chyba jakiś chińskie badziewie a nie monitoring,

  25 3 Odpowiedz
 • 18 lut 2018

  Okno albo właściciel zostawił uchylone albo też jakieś chińskie bo złodziej bez trudu i bez użycia siły otwiera okno

  14 7 Odpowiedz
 • 19 lut 2018

  Tylko może być tak, że tym dobrym coś się odklei, usłyszą głos pana i postanowią sobie postrzelać do złych. Ameryka!

  13 13 Odpowiedz
 • Inżynier Monk 19 lut 2018
  Rutger napisał/a:

  Zalegalizować prawo do posiadania broni palnej!
  Każdy powinien posiadać broń palną, żeby móc się bronić przed bandytami!

  A tak z ciekawości... Ile włamań dokonuje się pod obecność właścicieli? Nie wiem co Ci z czołgu na podwórku, jak Cie w domu nie będzie. A jak będziesz to i tak nikt się nie włamie, czy masz broń czy nie.
  Dziwne rozumowanie w tej materii...

  17 15 Odpowiedz
 • 19 lut 2018

  Heheh, kolejny ekstremalny pomysl "narodowców" (czyt.: kiboli).

  9 40 Odpowiedz
 • 19 lut 2018

  Tak to jest gdy matka zaczyna pilnować torebki, nie ma za co żyć. Z bezrobocia ledwie starcza do 10tego a zabawa kosztuje to chłopaki dorabiają - postraszą maczetą, buchną samochodzik albo dzwigną fanty z jakiegoś kwadratu.
  Jak dorosną, to zostaną profesjonalnymi bandytami albo politykami, wszystko zależeć będzie w jakie wpadną towarzystwo...

  18 6 Odpowiedz
 • 19 lut 2018

  Ludzie się boją tego dostępu jak ognia. Zrozumcie że ludzie którzy zabijają, napadją już mają broń. Chodzi o to zeby każdy mógł się obronić. '' kibole'' widzę że lewactwo sie wypowiada :)

  27 13 Odpowiedz
 • 19 lut 2018

  Zabór cudzego mienia, powinien być ostrzej karany w KK.

  9 19 Odpowiedz
 • 20 lut 2018

  To tak nie działa. Ktoś może sobie wobrazić do jakiego stopnia mogłaby wzrosnąć wzajemna nieufność? A poczucie bezpieczeństwa naprawdę by się zwiększyło? I ta podświadoma analiza, rozglądanie się wokół, jak na froncie.

  USA to dojrzała społeczność i z posiadaniem broni oswojona od pokoleni (odstępstwa z nieodpowiedzialnym użyciem zdarzają się, ale na jaką liczbę mieszkańców te incydenty).

  Dla mnie to nie jest patriotyczny pomysł, to recepta na rozwalanie tego społeczeństwa. Skuteczniejsze prawo, mocna policja, sprawne sądy, a samosądy lepiej sobie odpuścic ;)

  Hmm, a to że w Rosji też wprowadzono taką ustawę to kolejny zbieg okoliczności? (http://m.geekweek.pl/aktualnosci/21073/w-rosji-juz-kazdy-moze-posiadac-bron-palna )

  2 21 Odpowiedz

Zobacz więcej