Miasto

Parking pod estakadą otwarty. Jest darmowy, czynny całą dobę, ale ma jedną wadę

Parking pod estakadą otwarty. Jest darmowy, czynny całą dobę, ale ma jedną wadę

Od dzisiaj można korzystać z parkingu pod estakadą. Może pomieścić 85 samochodów, jest czynny całą dobę i jak na razie bezpłatny. Jednak nie  jest wolny od wad...

Parking typu park&ride powstał pod wiaduktem prowadzącym Zakopiankę nad ulicami Słowackiego. - Parking pod estakadą z założenia będzie służyć tym kierowcom, którzy zostawiają swoje samochody w Myślenicach i przesiadają się w komunikację zbiorową w stronę Krakowa, Zakopanego, czy innych kierunkach. Miejsca parkingowe pod estakadą z pewnością odciążą przepełnione samochodami chodniki, ulice i parkingi w tej części miasta – przed jego budową zapowiadał burmistrz Maciej Ostrowski.

Parking jest w stanie pomieścić 85 samochodów, jest całodobowy i bezpłatny. Na razie stoi pusty, ale to najbliższe tygodnie pokażą czy jego lokalizacja przyjmie się wśród kierowców.

To miejsce w najbliższym sąsiedztwie galerii handlowych, dworca autobusowego i sklepów powstających wzdłuż ulicy Słonecznej, która generuje największy ruch w mieście. Każdego dnia przejeżdża nią ponad 5000 samochodów. Parking ma rozwiązać problem parkowania przy ulicach Słonecznej, Rzemieślniczej, Okulickiego i Armii Krajowej.

Wjazd i wyjazd z jednej strony

Jak zwracacie uwagę; parking nie jest jednak wolny od wad. Największą bolączką okazuje się wjazd, który jest zarówno wyjazdem z placu. Usytuowany jest po zachodniej stronie. Oznacza to, że kierowca, który po wyjeździe z parkingu będzie chciał dotrzeć w okolice dworca - zmuszony jest skorzystać Zakopianki i zawrócić na rondzie im. Marka Nawary lub ul. Piłsudskiego wrócić do centrum.

Jak argumentuje dyrektor UMiG Mieczysław Kęsek: Trwają negocjacje z zarządcą terenu, którym jest Genaralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dotyczące budowy wyjazdu z drugiej strony parkingu.

Parking kosztował 393.374,79 zł i został sfinansowany przez gminę Myślenice i starostwo powiatowe.

Komentarze

 • 28 mar 2018

  Niesamowite; wydano niemal 400tyś zł!! Teren był utwardzony, powierzchnia nie jest wykonana cała z kostki brukowej, może barierki były takie drogie??

  94 13 Odpowiedz
 • Mariusz Marioosz 28 mar 2018

  Wjazd i wyjazd po zachodniej stronie, a nie wschodniej.

  15 7 Odpowiedz
  • mirek@ 28 mar 2018

   Chyba nie uważałeś na geografii - na mapie wyraźnie widać, że po zachodniej.

   Świetna inwestycja, dobry pomysł, ale szkoda że nie do końca udana. Głównie chodzi o ten wjazd-wyjazd. to nie jest wygodne rozwiązanie. Z drugiej strony nie mozna zapinac ze to "parkuj i jedz" czyli zostaw auto na placu poza uliczkami w miescie wsiadz w autobus/busa i jedz dalej nie blokujac miasta

   13 6 Odpowiedz
   • Mariusz Marioosz 28 mar 2018

    Wcześniej w artykule było napisane że po wschodniej, ale zmienili to. A ja dobrze napisałem przecież.

    8 6 Odpowiedz
 • 28 mar 2018

  Dlaczego nie można było zrobić od razu wyjazdu z drugiej strony przecież to logiczne .

  34 7 Odpowiedz
  • profesor profesor 28 mar 2018

   "Trwają negocjacje z zarządcą terenu, którym jest Genaralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dotyczące budowy wyjazdu z drugiej strony parkingu"

   Zarządcą terenu jest GDDKiA i to ona decyduje co i jak można zrobić na jej terenie. Mnie osobiście dziwi, że nie powstał wyjazd z drugiej strony. Przecież to logiczne i praktyczne rozwiązanie.

   30 4 Odpowiedz
  • 29 mar 2018

   Bo na "modernizację" znów trzeba będzie wydać z 10 koła, a jak...

   11 4 Odpowiedz
 • 28 mar 2018

  Świetna inwestycja podczas gdy mój wniosek o podłączenie do kanalizacji został przedłużony o kolejne 3 lata. Wyśmienita inwestycja na którą są pieniądze podczas gdy szary obywatel będzie zmuszony za przeproszeniem s**ć na polu. To smutne jakie priorytety mają nasze władze.

  62 6 Odpowiedz
 • 28 mar 2018

  Najgorsze przeróbki i znowu dodatkowe koszta

  15 4 Odpowiedz
 • Mariusz Marioosz 28 mar 2018

  Najlepszy byłby wjazd / wyjazd z ulicy Słowackiego, ale obawiali się że skrzyżowanie będzie się blokować.

  2 5 Odpowiedz
 • OKOKI 28 mar 2018

  Urzędnicy państwowi nie potrafią myśleć logiczne.

  17 6 Odpowiedz
 • 28 mar 2018

  Sama idea p&r bardzo dobra, ale jeśli GDDKiA nie zezwoli na zrobienie wyjazdu na "nitkę w kierunku Krakowa" to będzie niezły kociol w szczycie. Juz widzę jak się będzie wszystko kinowac o godz 14.15 jak Cooper czy polplast wytoczy się w kierunku Zakopanego

  8 2 Odpowiedz
 • 28 mar 2018

  A gdzie wyjście z parkingu i pasy dla pieszych hę?

  19 5 Odpowiedz
 • Mariusz Marioosz 28 mar 2018

  Są pasy koło wjazdu / wyjazdu z parkingu.

  4 3 Odpowiedz
 • 29 mar 2018

  Wg mnie wyjazd od strony wschodniej to zły pomysł, będzie to korkowało zjazd z zakopianki. W godzinach szczytu zaczną się wpychania, Ci co będą chcieli jechać na Dobczyce będą blokowali dwa pasy, bo na pierwszy się wepchną, ale chcą na drugi, do tego długo czerwone.
  Od strony zachodniej jest w porządku, ponieważ wjeżdżają na pas kończący się trochę dalej, dzięki temu będzie jazda na suwak.
  Chociaż w Myślenicach i jazda na suwak może się nie udać, jak widzę jak wielu myślenickich kierowców wyjeżdża z Kauflanda, zamiast dojechać do końca pasa, to stoją na początku i boją się wjechać nawet jak ktoś ich wyraźnie wpuszcza albo przy zawracaniu na rondzie koło media expert, ile razy musiałem tam hamować awaryjnie, bo przecież większość jedzie prosto i on myślał że będę opuszczał rondo.
  Bardzo wielu myślenickich kierowców jeździ na pamięć i nie ma za grosz kultury, więc każda akcja wymagająca cierpliwości lub myślenia może powodować korki i kłótnie, a taka może mieć miejsce przy wyjeździe od wschodu z tego parkingu w godzinach szczytu.

  16 5 Odpowiedz
 • kar war 29 mar 2018

  [cytat=mknp]
  Dlaczego by mieli się wpychać w kierunku Dobczyce jak na zjeździe z zakopianki od Zakopanego są 2 pasy. Wystarczy dac znak nakaz skrętu w lewo i linie ciągło .I kierujący będzie musiał zrobic nawrotkę na światłach w kierunku Dobczyce i po sprawie.
  A też nie liczmy że na tym parkingu 50 aut będzie chciało wyjechać w ciągu 5 minut

  8 Odpowiedz
 • 29 mar 2018

  Nawet budki z kebabem ni ma olewom bede na plycie rynku parkowoł

  4 11 Odpowiedz
 • 29 mar 2018

  Ja nawet nie wiedziałem, że tyle osób w Myślenicach skończyło inżynierię ruchu i to o specjalizacji jad w necie : a że nie wiedzą, a że Cooper, a że korki, a że tyłem a przodem a wystarczy znak i linie. Przesz jest napisane, że wiedza w czym problem wyjazdu i pracują nad tym. Dajcie ludziom skończyć. Ciasno źle, jest parking źle. Normalnie miasto specjalistów.

  https://www.youtube.com/watch?v=KZP5aZ5HqzA

  14 12 Odpowiedz
 • 29 mar 2018

  Szef GDDKiA musi do Kaczyńskiego :-d

  6 7 Odpowiedz
 • 29 mar 2018

  Można porównać do drzwi
  wejściowo wejściowych

  7 3 Odpowiedz
 • 29 mar 2018

  Taki wyjazd o kant ... stołu rozbić Cała wschodnia część powiatu która zaparkuje nie będzie z niego korzystać bo wrócić Słowackiego w stronę wschodu, to korki w mieście i przynajmniej 15 minut w plecy, a miasto zasmrodzone dodatkowymi niepotrzebnymi spalinami. Jak dla mnie to kosztowny na teraz bubel za prawie pół miliona złotych!!!!
  Wybory idą !!!

  5 11 Odpowiedz
 • Mariusz Marioosz 29 mar 2018

  Nie musisz jechać później przez miasto, wystarczy nawrotka na ul. Piłsudskiego.

  4 5 Odpowiedz
 • 29 mar 2018

  Ja bym za pół ceny to zrobił

  7 7 Odpowiedz
 • adzygmunt 29 mar 2018

  Ależ to nadal przez miasto drogą tą czy inną na wschód. A Piłsudskiego to nie centralna ulica w mieście???

  2 5 Odpowiedz
  • Mariusz Marioosz 29 mar 2018

   Chodziło mi o to, że nie musi jechać ulicą Piłsudskiego w stronę centrum, a później Słowackiego, tylko nawrotka z powrotem na Zakopiankę na rondzie im. M. Nawary. Tak będzie szybciej.

   2 Odpowiedz
 • 29 mar 2018

  A nie lepi pobierac tam oplaty kasa sie sprzydo a i na parkingu bedzie looozni ^^

  1 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 mar 2018

  zdjecie

  4 3 Odpowiedz
 • adzygmunt 29 mar 2018

  Nie skojarzyłem ronda Nawary, Czyli dalej zjazd na Piłsudskiego, Pod wiaduktem na rondo i zakopiankę Można i tak!

  3 1 Odpowiedz
 • 30 mar 2018

  No i ciekawe jak długo będzie bezpłatny. Pewnie tak jak z parkingiem na słowackiego jak busy przenieśli. Na razie wszystko fajnie a od nowego roku pyk i nowa opłata

  10 3 Odpowiedz
 • 31 mar 2018

  k........ 400 tys. zł za płyty betonowe i pięć barierek na krzyż - no chyba kogoś tu naprawdę trzeba leczyć

  6 5 Odpowiedz
 • szu teższu 2 kwi 2018

  Jakas masakra . ciekawe czy za swoja kase urzad by robil taki parking , czyjes pieniadze dobrze sie wydaje

  2 2 Odpowiedz
 • Dagmara 31 lip 2018

  a czy tam można zostawić też rower ?

  Odpowiedz
 • adzygmunt 31 lip 2018

  Zostawić zawsze można Ale czy go tam później znajdziesz? Chciałbym wierzyć, że tak!!!

  Odpowiedz

Zobacz więcej