Okolice

Czasław: Wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Skończyło się czołówką

Czasław: Wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Skończyło się czołówką

Brawurowa jazda 19-letniego kierowcy z Myślenic skończyła się czołowym zderzeniem w wyniku którego 47-letni kierowca Citroena został ranny

Do wypadku doszło w Czasławiu (gmina Raciechowice) na drodze wojewódzkiej 964. Ze wstępnych ustaleń oraz relacji świadków wynika, że kierujący Audi 19-latek z gminy Myślenice nie zważając na podwójną linię ciągłą najpierw wyprzedził jeden samochód, po czym wyprzedał kolejny również na podwójnej ciągłej.

Nie zdążył i wjechał w jadącego z naprzeciwka Citroena. - Choć uszkodzenia wyglądają poważnie na szczęście obyło się bez groźnych obrażeń. Lekko ranna została jedna osoba : 47-letni kierowca Citroena, który jechał sam. Kierowcy byli trzeźwi. Dziewiętnastoletniemu sprawcy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego myśleniccy policjanci zatrzymali prawo jazdy – mówi Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

O jego dalszym losie zadecyduje Sąd Rejonowy w Myślenicach.

Komentarze (6)

 • 30 mar 2018

  Hodok zafajdany, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów spalinowych/elektrycznych (jedynie taczki )...

  38 5 Odpowiedz
 • 30 mar 2018

  130 żywych koni pod maska i 19 lat, obudził sie w nim instynkt Kubicy, małolaci powinni jeździć z rodzicem lub prawnym opiekunem przez 5 lat od zdania prawa jazdy, poza tym prawo jazdy jest zbyt tanie, gdyby kosztowało wiecej moze inaczej by je szanowano

  31 13 Odpowiedz
  • mknp@o2.pl 30 mar 2018

   To żadne rozwiązanie i wśród starszych osób jest wielu, którzy nie powinni posiadać prawa jazdy. Ja od dnia odebrania prawa jazdy jeżdżę ostrożnie z szacunku do zdrowia i życia swojego, swoich pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego.
   Samochód powstał do szybkiego (a nie bezpiecznego) przemieszczania się z jednego punktu do drugiego, ale trzeba również brać pod uwagę bezpieczeństwo i umieć to wyśrodkować, osoby które mają z tym problem nie powinny posiadać prawa jazdy.
   Rozwiązaniem tego problemu może być szczegółowe badanie psychologiczne z możliwością ponownego przystąpienia po pół roku od poprzedniego zakończonego negatywnym wynikiem.
   Oprócz tego za każde rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policja powinna zakazywać prowadzenia pojazdów na okres 5 - 10 lat z możliwością odwołania się od decyzji policji w sądzie.

   6 17 Odpowiedz
  • 30 mar 2018

   Ale dlaczego chcesz karać innych za błędy tego młokosa? Chciałbyś odbierać przywilej wszystkim nastolatkom bo jeden ma G zamiast mózgu? Absolutnie nie! Kara powina dotyczyć wyłącznie sprawcy - adekwatna do czynu. Choćby zakaz prowadzenia pojazdów na 10 lat. Gwarantuje Ci że reszcie odechciałoby się "Kubicowania". Reszta nauczyłaby się odpowiedzialności za swoje błędy na jego przykładzie i to bardzo szybko.

   33 2 Odpowiedz
 • 30 mar 2018

  Typowe polskie cwaniactwo drogowe. Jest to tzw. ślepy zakręt nie widzisz czy ktoś nadjeżdża z przeciwka, wyprzedzanie w takich warunkach to rosyjska ruletka!!!

  17 3 Odpowiedz
 • 31 mar 2018

  kolejna selekcja naturalna, nic nowego. Słabsi umysłowo i fizycznie w naturalnym środowisku przyrody po prostu zostają wyeliminowani. To zdrowe dla całego stada, kolejni członkowie nie zostają genetycznie obciążeni. Szkoda tylko postronnych ofiar. Generalnie zasada podstawowa: "tych co zbyt szybko jeżdżą to ich potem powoli niosą" ......

  :-)))
  https://www.youtube.com/watch?v=NlTjmt6tBZM

  10 1 Odpowiedz

Zobacz więcej