Kultura

Aneta Grabowska debiutuje powieścią "Tu i teraz"

Aneta Grabowska debiutuje powieścią "Tu i teraz"

Aneta Grabowska mieszkanka Krzyszkowic do niedawna pracowała jako nauczyciel w przedszkolu. Dzisiaj głównie opiekuje się córką, ale to nie przeszkodziło jej w napisaniu książki. Ta ukaże się już 17 kwietnia

Jeszcze do niedawna pracowała jako nauczyciel w przedszkolu. Obecnie poświęca się opiece nad swoją małą córeczką. W nielicznych - jak podkreśla - wolnych chwilach oddaje się jednak pasji, którą są książki. Już 17 kwietnia br., nakładem Wydawnictwa WasPos, na rynku ukaże się jej debiut literacki "Tu i teraz".

Jest to powieść obyczajowa, w której główna bohaterka chce uporać się z demonami własnej przeszłości, ale żeby tego dokonać, musi najpierw tę przeszłość poznać. Wskutek wypadku kobieta traci pamięć i dzięki pomocy przypadkowo spotkanego na swojej drodze mężczyzny rozpoczyna tymczasowe życie w obcym miejscu, gdzie po jakimś czasie zaczyna się czuć jak u siebie.

Życie tu i teraz – niepewne, ulotne, niestabilne niczym domek z kart – przestaje wystarczać. Przeszłość upomni się jednak o kobietę w najmniej oczekiwanym momencie i zmusi ją do podjęcia najtrudniejszych życiowych decyzji.

Autorka prowadzi także bloga recenzenckiego zaczytana.com.pl, gdzie od kilku lat publikuje swoje opinie o przeczytanych książkach, głównie nowościach wydawniczych.

Nie zamierzam poprzestać tylko na jednej publikacji. Planuję wydanie wydanie kolejnych powieści obyczajowych oraz cyklu książeczek skierowanych do najmłodszych - mówi autorka z Krzyszkowic.

Portal miasto-info.pl objął patronat medialny nad utworem "Tu i teraz". Nasi Czytelnicy będą mogli wygrać jedną z książek w konkursie, który zostanie zorganizowany po premierze.

Chcesz na bieżąco wiedzieć co słychać u autorki "Tu i teraz"? Odwiedź ją na facebooku 

Komentarze (8)

 • 7 kwi 2018

  Wydanie książki to jeszcze nie jest żadne osiągnięcie. Ważne, jest co ta książka sobą reprezentuje - jakie wartości, jaki styl? A to, że pracuje w przedszkolu? Wegner, autor obecnie jednej z najbardziej popularnej polskiej serii fantasty, przetłumaczonej już na kilka języków pracuje w Tesco. I co??

  45 13 Odpowiedz
 • mirek@ 8 kwi 2018

  brawo! ma pani pasje i próbuje ja realizowac. wiekszosc osob ma problemy z napisaniem skladnego komentarza a pani udało sie napisac ksiazke - gratulacje

  32 7 Odpowiedz
 • 8 kwi 2018

  Alvaro, masz ból D czy co? Czy autorka jest gloryfikowana w jakikolwiek sposób zebys oceniał ją tak krytycznie? Dla mnie to tylko nota biograficzna, a promocja? Każdy jakoś zaczynał. Zachęcam do lektury i ksiązki i bloga recenzentki, a potem może sklecisz bardziej konstruktywny komentarz, nie ważne czy krytyczny czy nie, byleby merytoryczny.. A autorce życzę powodzenia, znaleźć wydawcę w dzisiejszych czasach to sztuka.

  27 4 Odpowiedz
 • 8 kwi 2018

  Gratuluję serdecznie, już nie mogę się doczekać kiedy ją przeczytam :)

  14 5 Odpowiedz
 • 9 kwi 2018

  otóż jolek007 w dzisiejszych czasach znaleźć wydawcę to żadna sztuka. Wystarczy go kupić :)
  Wiem jak to wygląda bo z branżą wydawniczą jestem w pewien sposób związany. A bloga czytałem...i dalej mam ból D. Mam ten ból jak widzę jaką "sztukę" w obecnych czasach się promuje.

  13 5 Odpowiedz

Zobacz więcej