Kultura

Aneta Grabowska debiutuje powieścią "Tu i teraz"

Aneta Grabowska debiutuje powieścią "Tu i teraz"

Aneta Grabowska mieszkanka Krzyszkowic do niedawna pracowała jako nauczyciel w przedszkolu. Dzisiaj głównie opiekuje się córką, ale to nie przeszkodziło jej w napisaniu książki. Ta ukaże się już 17 kwietnia

Jeszcze do niedawna pracowała jako nauczyciel w przedszkolu. Obecnie poświęca się opiece nad swoją małą córeczką. W nielicznych - jak podkreśla - wolnych chwilach oddaje się jednak pasji, którą są książki. Już 17 kwietnia br., nakładem Wydawnictwa WasPos, na rynku ukaże się jej debiut literacki "Tu i teraz".

Jest to powieść obyczajowa, w której główna bohaterka chce uporać się z demonami własnej przeszłości, ale żeby tego dokonać, musi najpierw tę przeszłość poznać. Wskutek wypadku kobieta traci pamięć i dzięki pomocy przypadkowo spotkanego na swojej drodze mężczyzny rozpoczyna tymczasowe życie w obcym miejscu, gdzie po jakimś czasie zaczyna się czuć jak u siebie.

Życie tu i teraz – niepewne, ulotne, niestabilne niczym domek z kart – przestaje wystarczać. Przeszłość upomni się jednak o kobietę w najmniej oczekiwanym momencie i zmusi ją do podjęcia najtrudniejszych życiowych decyzji.

Autorka prowadzi także bloga recenzenckiego zaczytana.com.pl, gdzie od kilku lat publikuje swoje opinie o przeczytanych książkach, głównie nowościach wydawniczych.

Nie zamierzam poprzestać tylko na jednej publikacji. Planuję wydanie wydanie kolejnych powieści obyczajowych oraz cyklu książeczek skierowanych do najmłodszych - mówi autorka z Krzyszkowic.

Portal miasto-info.pl objął patronat medialny nad utworem "Tu i teraz". Nasi Czytelnicy będą mogli wygrać jedną z książek w konkursie, który zostanie zorganizowany po premierze.

Chcesz na bieżąco wiedzieć co słychać u autorki "Tu i teraz"? Odwiedź ją na facebooku 

Komentarze

 • 7 kwi 2018

  Wydanie książki to jeszcze nie jest żadne osiągnięcie. Ważne, jest co ta książka sobą reprezentuje - jakie wartości, jaki styl? A to, że pracuje w przedszkolu? Wegner, autor obecnie jednej z najbardziej popularnej polskiej serii fantasty, przetłumaczonej już na kilka języków pracuje w Tesco. I co??

  45 13 Odpowiedz
 • OKOKI 8 kwi 2018

  Jeszcze zarobi miliony jak ta od Harrego Portiera. A wtedy będziecie mieć głupie miny he he .

  13 17 Odpowiedz
 • mirek@ 8 kwi 2018

  brawo! ma pani pasje i próbuje ja realizowac. wiekszosc osob ma problemy z napisaniem skladnego komentarza a pani udało sie napisac ksiazke - gratulacje

  32 7 Odpowiedz
 • 8 kwi 2018

  Alvaro, masz ból D czy co? Czy autorka jest gloryfikowana w jakikolwiek sposób zebys oceniał ją tak krytycznie? Dla mnie to tylko nota biograficzna, a promocja? Każdy jakoś zaczynał. Zachęcam do lektury i ksiązki i bloga recenzentki, a potem może sklecisz bardziej konstruktywny komentarz, nie ważne czy krytyczny czy nie, byleby merytoryczny.. A autorce życzę powodzenia, znaleźć wydawcę w dzisiejszych czasach to sztuka.

  27 4 Odpowiedz
 • 8 kwi 2018

  Gratuluję serdecznie, już nie mogę się doczekać kiedy ją przeczytam :)

  14 5 Odpowiedz
 • 9 kwi 2018

  otóż jolek007 w dzisiejszych czasach znaleźć wydawcę to żadna sztuka. Wystarczy go kupić :)
  Wiem jak to wygląda bo z branżą wydawniczą jestem w pewien sposób związany. A bloga czytałem...i dalej mam ból D. Mam ten ból jak widzę jaką "sztukę" w obecnych czasach się promuje.

  13 5 Odpowiedz
 • 9 kwi 2018

  strasznie banalna fabuła tej książki,

  9 4 Odpowiedz
 • 10 kwi 2018

  A czy przypadkiem książka nie została wydana ze współfinansowaniem? Bo mimo że na stronie wydawnictwa nie ma oferty, to śmierdzi vanity na kilometr. Na przykład tutaj "Od małego pasjonujemy się książkami, ale wiemy jak drogie jest wydanie swojej własnej. To właśnie zbyt wysokie koszty, jakie musi ponieść autor, potrafią zniweczyć plany i rozwój talentu.", Kosztów nie ponosi autor tylko wydawnictwo, autor na wydanej książce powinien zarabiać.
  Link z opisem co to jest vanity, i dlaczego jest niedobre:
  http://fantazmaty.pl/2017/07/11/jak-nie-wydawac-swojej-pierwszej-ksiazki/

  5 2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Umarł dziś Towarzysz Stalin
Historia Lekkostrawna 1

Umarł dziś Towarzysz Stalin

Myślenice, rok 1953. Poniedziałkowy wieczór zgasił światło i tak przykrótkiego marcowego dnia. Jest zimno. Strach skuł miasto cienką warstwą lodu. Trwa epidem...