Okolice

Skomielna Biała: Miał podpalić dom w którym znajdowała się jego rodzina. Grozi mu dożywocie

fot. KPP Myślenice

Dwudziestopięcioletni mężczyzna w Skomielnej Białej podpalił dom w którym znajdowało się 7 osób w tym jego konkubina oraz ich dwuletni syn. Dom spłonął niemal całkowicie, nikomu nic się nie stało. W więzieniu może spędzić resztę życia 

Prokuratura Rejonowa w Myślenicach prowadzi postępowanie w sprawie 25 latka, który w nocy z 14 na 15 kwietnia w Skomielnej Białej podpalił dom, w którym zgonie z tym co podaje prokuratura znajdowało się siedem osób w tym jego konkubina oraz z ich dwuletni syn.

- Działał on z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia osób przebywających w budynku – informuje prokurator.

Podpalił przedmioty znajdujące się na tarasie budynku. Pożar wybuchł z taka siłą, że pomimo natychmiastowej akcji strażaków dom niemal całkowicie spłonął. Żadna z osób przebywających w budynku nie odniosła obrażeń.

Jak informuje prokuratura: Powodem podpalenia budynku był konflikt mężczyzny z konkubiną oraz jej rodziną. Przedstawiono mu zarzut popełnienia przestępstwo usiłowania zabójstwa wielu osób poprzez spowodowanie pożaru. Nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Myślenicach przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Może trafić za kratki na czas nie krótszy niż 12 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotnie pozbawienie wolności.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 18 kwi 2018

  Jaki konkubent?- "Mianem konkubinatu określa się związek kobiety i mężczyzny żyjących razem jak mąż z żoną, którzy jednak nie decydują z jakiś przyczyn się na zawarcie związku małżeńskiego. Osoby żyjące w konkubinacie pozostają we wspólnym stałym pożyciu, utrzymując więź psychiczną i fizyczną oraz gospodarczą (przede wszystkim wspólne zamieszkiwanie). Nie jest konkubinatem związek o "luźnym" charakterze, pozbawiony wyżej wskazanych więzi". -Sprawca podpalenia nie mieszkał z poszkodowaną rodziną i nie łączyły go z nią żadne więzi. Jest jedynie ojcem dziecka a to nie to samo co bycie konkubentem.
  "Nie stanowi konkubinatu każdy związek dwojga ludzi, oparty na współżyciu seksualnym. Nie są konkubinatem luźne związki partnerskie, w których występują zarówno kontakty seksualne, jak i przejawy życia uczuciowego".
  Autorowi tekstu brakuje warsztatu dziennikarskiego i rzetelności.

  61 16 Odpowiedz
 • 18 kwi 2018

  Spalic jak on chcial ich a nie utrzymywac z moich podatkow. Jedzenie dach nad glowa za free a ja bedac w szpitalu musze placic za tv masakra!

  46 9 Odpowiedz
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 18 kwi 2018

  Brawo, Gość19! Facet mało nie zabił siedmiu osób, ale dla Ciebie najważniejsze jest doczepienie się do definicji słowa "konkubent".

  34 31 Odpowiedz
 • Mietek 18 kwi 2018

  Dla mnie "Konkubent" to już jest przynajmniej 5 lat więzienia.....

  28 10 Odpowiedz
  • ania 20 kwi 2018

   HAHAHA, dokładnie. Ale zauważyliście, jak coś dobrego się mówi o facecie(nie mężu) to się mówi, partner, ojciec dzieci, a jak zdarzy się coś złego to od razu konkubent. Tak jakby samo bycie konkubentem miało wyjaśniać przyczynę zdarzenia. :)

   6 Odpowiedz
 • 19 kwi 2018

  skaranie boskiem z tym niezalegalizowanym kocim wyciem

  5 4 Odpowiedz
 • Jagienka Mur. 20 kwi 2018

  Witam,
  niektórzy ludzie nie umieją rozwiązywać swoich problemów na spokojnie. Psycholog od zaraz dla tego pana.
  Ja też mam takich obok, co ciągle skaczą sobie do gardeł. A potem jak się godzą... Nie umieją okazywać sobie miłości.

  5 Odpowiedz

Zobacz więcej

Rodzice skarżą się na wójta. Przedszkole pozostaje w Czasławiu. Na rok...
Raciechowice 0

Rodzice skarżą się na wójta. Przedszkole pozostaje w Czasławiu. Na rok...

Wójt chciał przenieść przynajmniej jeden oddział przedszkola z Czasławia do Raciechowic, ale rodzice i dyrektor byli przeciwni. Temat trafił na kolejne sesje rady gminy. Wacław Żarski zmienił plany, przynajmniej na rok … O planach związanych z przeniesieniem przedszkolaków z Czasławia do Raciechowic wójt Wacław Żarski mówił jeszcze podczas czerwco...

Zderzenie na Zakopiance. Ranne 3 osoby w tym pieszy
Głogoczów 8

Zderzenie na Zakopiance. Ranne 3 osoby w tym pieszy

W Głogoczowie na drodze krajowej nr 7 zderzyły się dwa samochody, które całkowicie zablokowały przejazd w kierunku Krakowa Poszkodowane zostały 3 osoby w tym pieszy przechodzący przez przejście dla pieszych. Strażacy, którzy zjawili się na miejscu udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy. - Niezbędna okazała się stabilizacja odcinka szyjnego kręg...

Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich za miesiąc. Trwa odnawianie szlaków
Turystyka 3

Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich za miesiąc. Trwa odnawianie szlaków

Mimo, że do Małopolskiego Zlotu Szlakami Walk Partyzanckich jeszcze miesiąc, to prowadzące na Suchą Polanę szlaki zostały odnowione przez PTTK Lubomir W bieżącym roku mija 75 rocznica krwawych wydarzeń i ciężkich walk partyzanckich w rejonie Łysiny. Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego „Lubomir” w Myślenicach po raz 29...

Domek letniskowy spłonął doszczętnie
Harbutowice 0

Domek letniskowy spłonął doszczętnie

Strażacy gasili domek letniskowy w Harbutowicach. Nie udało się go uratować, ogień strawił go całkowicie, zostawiając po nim zgliszcza Drewniany domek letniskowy płonął bardzo szybko. Mimo, że strażacy podali dwa prądy wody, a ze środka wynieśli 11 kilogramową butlę gazową. Po tym jak ogień udało się opanować, strażacy rozebrali konstrukcję domku,...

Proboszczowi nie podoba się mural z kogutem. Symbolizuje wieś, czy nawiązuje do ideologii LGBT?
Pcim 114

Proboszczowi nie podoba się mural z kogutem. Symbolizuje wieś, czy nawiązuje do ideologii LGBT?

Proboszcz parafii w Pcimiu podczas niedzielnej homilii miał odnieść się do malunku, jaki powstał na murze oporowym wzdłuż starej Zakopianki. Ksiądz miał sugerować, że nawiązuje do ruchów LGBT – jego twórcy przekonują, że „symbolizuje wieś…” Mural został wykonany na murze oporowym przy tzw. „starej Zakopiance”. Powstał z inicjatywy mieszkańców gmin...