Okolice

Skomielna Biała: Miał podpalić dom w którym znajdowała się jego rodzina. Grozi mu dożywocie

fot. KPP Myślenice

Dwudziestopięcioletni mężczyzna w Skomielnej Białej podpalił dom w którym znajdowało się 7 osób w tym jego konkubina oraz ich dwuletni syn. Dom spłonął niemal całkowicie, nikomu nic się nie stało. W więzieniu może spędzić resztę życia 

Prokuratura Rejonowa w Myślenicach prowadzi postępowanie w sprawie 25 latka, który w nocy z 14 na 15 kwietnia w Skomielnej Białej podpalił dom, w którym zgonie z tym co podaje prokuratura znajdowało się siedem osób w tym jego konkubina oraz z ich dwuletni syn.

- Działał on z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia osób przebywających w budynku – informuje prokurator.

Podpalił przedmioty znajdujące się na tarasie budynku. Pożar wybuchł z taka siłą, że pomimo natychmiastowej akcji strażaków dom niemal całkowicie spłonął. Żadna z osób przebywających w budynku nie odniosła obrażeń.

Jak informuje prokuratura: Powodem podpalenia budynku był konflikt mężczyzny z konkubiną oraz jej rodziną. Przedstawiono mu zarzut popełnienia przestępstwo usiłowania zabójstwa wielu osób poprzez spowodowanie pożaru. Nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Myślenicach przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Może trafić za kratki na czas nie krótszy niż 12 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotnie pozbawienie wolności.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 18 kwi 2018

  Jaki konkubent?- "Mianem konkubinatu określa się związek kobiety i mężczyzny żyjących razem jak mąż z żoną, którzy jednak nie decydują z jakiś przyczyn się na zawarcie związku małżeńskiego. Osoby żyjące w konkubinacie pozostają we wspólnym stałym pożyciu, utrzymując więź psychiczną i fizyczną oraz gospodarczą (przede wszystkim wspólne zamieszkiwanie). Nie jest konkubinatem związek o "luźnym" charakterze, pozbawiony wyżej wskazanych więzi". -Sprawca podpalenia nie mieszkał z poszkodowaną rodziną i nie łączyły go z nią żadne więzi. Jest jedynie ojcem dziecka a to nie to samo co bycie konkubentem.
  "Nie stanowi konkubinatu każdy związek dwojga ludzi, oparty na współżyciu seksualnym. Nie są konkubinatem luźne związki partnerskie, w których występują zarówno kontakty seksualne, jak i przejawy życia uczuciowego".
  Autorowi tekstu brakuje warsztatu dziennikarskiego i rzetelności.

  61 16 Odpowiedz
 • 18 kwi 2018

  Spalic jak on chcial ich a nie utrzymywac z moich podatkow. Jedzenie dach nad glowa za free a ja bedac w szpitalu musze placic za tv masakra!

  46 9 Odpowiedz
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 18 kwi 2018

  Brawo, Gość19! Facet mało nie zabił siedmiu osób, ale dla Ciebie najważniejsze jest doczepienie się do definicji słowa "konkubent".

  34 31 Odpowiedz
 • Mietek 18 kwi 2018

  Dla mnie "Konkubent" to już jest przynajmniej 5 lat więzienia.....

  28 10 Odpowiedz
  • ania 20 kwi 2018

   HAHAHA, dokładnie. Ale zauważyliście, jak coś dobrego się mówi o facecie(nie mężu) to się mówi, partner, ojciec dzieci, a jak zdarzy się coś złego to od razu konkubent. Tak jakby samo bycie konkubentem miało wyjaśniać przyczynę zdarzenia. :)

   6 Odpowiedz
 • 19 kwi 2018

  skaranie boskiem z tym niezalegalizowanym kocim wyciem

  5 4 Odpowiedz
 • Jagienka Mur. 20 kwi 2018

  Witam,
  niektórzy ludzie nie umieją rozwiązywać swoich problemów na spokojnie. Psycholog od zaraz dla tego pana.
  Ja też mam takich obok, co ciągle skaczą sobie do gardeł. A potem jak się godzą... Nie umieją okazywać sobie miłości.

  5 Odpowiedz

Zobacz więcej

Kilkanaście zgłoszeń o próbie oszustwa na wnuczka w jeden dzień
Społeczeństwo 0

Kilkanaście zgłoszeń o próbie oszustwa na wnuczka w jeden dzień

Borzęta, Trzemeśnia, Polanka i Myślenice - między innymi z tych miejscowości wpłynęły dzisiaj do policji zgłoszenia o próbie oszustwa na wnuczka i policjanta Jak w mediach społecznościowych informuje myślenicka policja, funkcjonariusze odebrali dzisiaj kilkanaście zgłoszeń. Osoby starsze chciano oszukać metodą na wnuczka oraz policjanta. - Apeluje...

Blokada Zakopianki w Krzyszkowicach. Burmistrz apeluje o złagodzenie protestu. Organizatorzy mają 3 postulaty
Krzyszkowice 135

Blokada Zakopianki w Krzyszkowicach. Burmistrz apeluje o złagodzenie protestu. Organizatorzy mają 3 postulaty

Na najbliższą sobotę 25 stycznia mieszkańcy Krzyszkowic planują blokadę Zakopianki. Kilka dni przed protestem jego organizatorzy spotkali się z przedstawicielami gminy i radą sołecką. Na prośbę o złagodzenie protestu przedstawiają swoje postulaty Mieszkańcom Krzyszkowic od lat obiecywano rozwiązanie problemu związanego z zagrożeniem dla pieszych i...

Fala podwyżek za odbiór śmieci nas nie ominie. Sprawdzamy, w której gminie mieszkańcy zapłacą najwięcej
Powiat myślenicki 18

Fala podwyżek za odbiór śmieci nas nie ominie. Sprawdzamy, w której gminie mieszkańcy zapłacą najwięcej

Wraz z końcem ubiegłego roku samorządy ustalały nowe stawki za odbiór śmieci. Wielu gospodarzy wyjaśniało, że podwyżki wynikają z podniesienia tzw. opłaty marszałkowskiej, wzrostu cen energii a nawet podniesienia najniższej pensji. Sprawdzamy, w której gminie mieszkańcy najmocniej odczują zmiany stawek W 2020 roku przetwarzanie odpadów komunalnych...

Chciał popełnić samobójstwo. Brat powiadomił policję. Uratowali go
Wiśniowa 1

Chciał popełnić samobójstwo. Brat powiadomił policję. Uratowali go

Dyżurny Komisariatu Policji w Dobczycach odebrał telefon z prośbą o pomoc. Spanikowany mężczyzna powiedział, że jego 48-letni brat usiłował popełnić samobójstwo i jego życie jest zagrożone Na miejsce skierowani zostali policjanci , którzy znajdowali się najbliżej domu poszkodowanego oraz karetka pogotowia. Patrol w składzie: st. sierż. Łukasz Jani...