Miasto

Strażacy posprzątali, ale alarmują: Lasy są pełne śmieci! Zabierajcie je ze sobą

Strażacy posprzątali, ale alarmują: Lasy są pełne śmieci! Zabierajcie je ze sobą

Problem piętrzących się śmieci po ogniskach i imprezach na Dalinie, Plebańskiej Górze oraz polanie św. Mikołaja powraca każdego roku. Tylko podczas trzech godzin spędzonych na polanie św. Mikołaja strażacy OSP Górne Przedmieście zebrali 15 worków śmieci 

Każdego roku również Strażacy z OSP Myślenice Górne Przedmieście ruszają, by zwalczyć ten problem. Tego roku sprzątając miejsca najczęściej odwiedzane przez mieszkańców zebrali 15 worków śmieci. Znaczą ich część stanowią szklane butelki. Strażacy przypominają, że pożar może wywołać już jedna wyrzucona butelka.

- Chciałbym zaapelować do nas, do radnych, do sołtysów, do mediów, aby napiętnować problem, jaki mamy obecnie na wiosnę czyli posprzątanie miejsc, gdzie ludzie się spotykają. Wygląda to paskudnie. Trzeba ludziom uświadomić, że każdy powinien dbać o porządek wokół siebie tak jak wszyscy dbają o ogródek - taką interpelację złożył radny Maciej Górka podczas obrad Sesji Rady Miejskiej w Myślenicach.

Był jednym z inicjatorów akcji porządkowej na polanie św. Mikołaja.

Przed nami kolejny ciepły weekend oraz majówka. - Apelujemy do  wszystkich wypoczywających na świeżym powietrzu, aby zabierali ze sobą śmieci po produktach, które wynieśli do lasu - zwracają uwagę strażacy. 

Komentarze (11)

Zobacz więcej