Miasto

Festiwal Biegowy Runmageddon w Myślenicach trwa [GALERIA]

Od piątku do niedzieli biegacze z całego kraju zmierzą się z jedną z najtrudniejszych tras w Polsce

W Myślenicach odbędzie się 50. jubileuszowy bieg z cyklu Runmageddon. To jedyna edycja w roku ze wszystkimi pięcioma formułami dla dorosłych: Intro, Rekrut, Classic, Hardcore, Ultra i trasą KIDS dla dzieci. Daje ona możliwość startu każdemu, niezależnie od kondycji fizycznej czy wieku.

Chętni mogą wybierać, czy chcą wziąć udział w Runmageddonie Intro i pokonać trasę 3 km z ponad 15 przeszkodami. Czy bardziej zainteresuje ich formuła Rekrut - 6 km i co najmniej 30 utrudnień lub Classic 12 kilometrów i ponad 50 przeszkód. A może wolą jeszcze bardziej ekstremalne doznania, czyli dystans Hardcore, 21 kilometrów i minimum 70 przeszkód lub Ultra, 42 kilometry i 140 przeszkód.

Organizator zapewnia, że wszystkie formuły najeżone będą ekstremalnymi konstrukcjami i zaskakującymi przeszkodami naturalnymi. Linia startu mieścić się będzie na plaży trawiastej, na prawym brzegu Raby.

Malownicze trasy

Uczestnicy wyruszą z plaży trawiastej i biec będą w kierunku Stróży, przecinając drogę krajową nr 7 - Zakopiankę. Następnie będą musieli pokonać wody rzeki Raby i przemierzać górskie ścieżki i szlaki.

Podczas trasy Hardcore i Ultra zawodnicy wbiegać będą stromo pod górę, zielonym szlakiem, by ponownie wrócić na plażę. Następnie biec będą wzdłuż rzeki, którą kilkukrotnie przetną. Następnie niebieskim szlakiem na szczyt góry Uklejny. Tam osiągną najwyższy punkt trasy 680m n.p.m. i spojrzą z satysfakcją na panoramę Jeziora Dobczyckiego.

Następnie ruszą z powrotem w dół. Najpierw zbiegać będą czerwonym szlakiem, a dalej leśnymi dróżkami, ponownie wchodząc kilka razy do wartko płynącego strumienia. Upragniona Meta czekać będzie na nich na plaży trawiastej.

Atrakcje dla dzieci i kibiców

Dzieci w wieku 4-11 lat będą mogły zmierzyć się z ekstremalnym wyzwaniem na plaży trawiastej i wziąć udział w Runmageddon Kids. Dystans 1 kilometra najeżony zostanie około 10 przeszkodami. Będą się czołgać, zjeżdżać, wspinać na mini ścianki, z pomocą liny przeskakiwać doły i przechodzi przez ciasne „jelita” ( rury ). Ponadto, partner biegu marka Kubuś zaprosi najmłodszych do swojej kolorowej strefy z konkursami i zabawami. Specjalnie dla starszych fanów ekstremalnych igrzysk na terenie plaży przygotowane zostanie Miasteczko Kibica, w którym na chętnych czekać będzie strefa Challenge marki Haier oraz różne atrakcje przygotowane przez partnerów biegu Renault, Łomża.

Utrudnienia na drogach 

W piątek 4 maja w godz. 7:30 - 20:00 można spodziewać się utrudnień na ul. Zdrojowej i ul. Leśnej, gdzie zawodnicy będą przebiegać przez jezdnię.

W sobotę 5 maja trudno będzie pokonać ulicę Leśną i Parkową, zwłaszcza w godzinach 8-15 oraz odcinek plaży trawiastej do Parku Linowego w tzw. „małpim gaju”.

W trzeci dzień zawodów (tj. w niedziele 6 maja) utrudnienia wystąpią na tym samym odcinku co 4 maja, ale w godzinach 7:40-14:45.

To największy bieg z przeszkodami w Polsce

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W 2017 roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 60 tysięcy osób, a od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 110 tysięcy uczestników.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

Kto i kiedy startuje?

Górski Runmageddon Myślenice rozpocznie się 4 maja. To będzie dzień najtrudniejszych biegów: Ultra i Hardcore. O godzinie 7:30 wystartuje pierwsza z trzech serii ultramaratonu. Uczestnicy, którzy ruszą w swoją ponad 44 kilometrową podróż, pokonają na trasie co najmniej 150 przeszkód.

Co 15 minut startować będą kolejne serie odważnych Runmageddończyków. W najtrudniejszym biegu Ultra wystartuje około 100 kobiet. Tego samego dnia, o godzinie 8:40 śmiałkowie w formule Hardcore zmierzą się z dystansem 21 kilometrów i minimum 70 przeszkodami. 5 maja o 7:40 na start czekać będą zawodnicy formuły Rekrut (6 km, + 30 przeszkód). To właśnie ten bieg cieszy się największą popularnością wśród uczestników.

W sobotę o godzinie 15:00 ruszą debiutanci w formule Intro. Staną oni twarzą w twarz z trasą 3 kilometrów i 15 przeszkodami. Tego samego dnia, w godzinach 10:20 - 14:00 Organizator zaplanował 12 serii Runmageddonu Kids, które rozpoczynać się będą co 20 minut. Niedziela będzie wyzwaniem dla osób, które zapisały się na bieg Classic. Pokonają one 12 km i ponad 50 przeszkód. Pierwsi z nich wystartują o 7:40 a ostatni o 10.15. W godzinach 10:20 - 14:00 dzieci w wieku 4-11 lat będą miały okazję pobiec w Runmageddon Kids ( 1 km, 10 przeszkód ).

Runmageddon Myślenice będzie prawdziwym, górskim festiwalem, gdzie na zawodników czekać będą malownicze trasy, na kibiców mnóstwo atrakcji od partnerów biegu w Miasteczku Kibica oraz konkursy, niespodzianki dla małych kibiców ekstremalnych igrzysk.

Komentarze

 • Artur 2 maj 2018

  Jak bardzo trzeba być pozbawionym wyobraźni, żeby puścić fragment biegu przez skatepark? Pomijam fakt, że bieg rozpoczyna się 4 maja, a już dziś cały skatepark jest zastawiony taśmą i barierkami. Organizacja naprawdę wysokich lotów.

  52 11 Odpowiedz
 • 2 maj 2018

  Ciekawe czy znów bedzie musiała Straż po nich sprzątać...

  55 10 Odpowiedz
 • OKOKI 3 maj 2018

  Co roku trzeba po nich sprzątać.

  41 10 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 3 maj 2018

  totalnie zablokowany skatepark - pomylka. to ze jest runmageddon nie znaczy ze cala majowke ludzie maja nie korzystac z przeszkód na skateparku. totalny brak wyobrazni organizatorów

  41 14 Odpowiedz
 • 3 maj 2018

  Robią syf i tyle . Na początku były te biegi nowością i atrakcją. A teraz nam tu tylko szambo robią.

  41 19 Odpowiedz
 • mirek@ 3 maj 2018

  mimo wszystko to jedna z nielicznych imprez która przyciąga na zarabie tłumy! i w dodatku ludzi spoza naszego miasta! To wartość, którą trudno wycenić. Każdy rozsądny, przedsiębiorczo myślący człowiek z tego sięcieszy - to napędza noclegi, usługi, gastronomię i ... Twój pomysł na biznes - o ile odważszy się go wystawić :)

  51 26 Odpowiedz
  • Artur 5 maj 2018

   Co nie oznacza, że nie należy punktować organizatorów za bezmyślność ;)

   27 7 Odpowiedz
 • Bulage 3 maj 2018

  Przez trzy dni będą blokować dojazd do domów na ul. Leśnej , Górnej i na Chełm. Bardzo fajnie. Miejsce w którym będą przebiegać na ul. Leśnej jest delikatnie mówiąc nieprzemyślane , jadąc z góry nie widać czy ktoś przebiega, bo znajduje się ono zaraz za zakrętem i to jeszcze gęsto zarośniętym. Czy naprawdę nie można ich puścić po samych lasach. Terenów chyba nie brakuje.

  35 19 Odpowiedz
 • 3 maj 2018

  Nie każdy może sie spakować i wyjechać żeby przetrwac ten Armagedon mieszkańców..niektórzy musza dojeżdżać do pracy i do domu no ale kto by się mieszkańcami przejmował..nie każdy musi być fanatykiem tej imprezy.

  35 22 Odpowiedz
 • 4 maj 2018

  Dlaczego utrudnia się życie mieszkańcom Zarabia jak taka piękna i wyczerpująca jest trasa przez Chełm na Kudłacze i z powrotem jak to czynią rok w rok kolarze górscy. Startują na Zarabiu wspinają się na Kudłacze i z powrotem na Zarabie.

  27 14 Odpowiedz
 • 5 maj 2018

  jeszcze sie taki nie narodzil,zeby kazdemy dogodzil

  23 19 Odpowiedz
 • 5 maj 2018

  Może wypadałoby po sobie później posprzątać?! Dwa dni imprezy, kasę zbiorą a syf zostawia! Dziury w ziemi, walające się wszędzie taśmy... to już władze nie obchodzi? Co z takiej promocji miasta :/ to już lepiej żadnej reklamy nie mieć i przynajmniej syfu nie bedzie.

  32 6 Odpowiedz
 • kasia 6 maj 2018

  jaka piękna dziewczyna na pierwszym zdjęciu-cudo

  11 11 Odpowiedz
 • 6 maj 2018

  ..modelka :-p

  5 6 Odpowiedz

Zobacz więcej

Awantura na rondzie w centrum. W ruch poszły siekiery
Myślenice 2

Awantura na rondzie w centrum. W ruch poszły siekiery

Na rondzie przy OSP Śródmieście dwóch mężczyzn siekierami zaatakowało grupę przechodniów Na redakcja@miasto-info.pl nasi czytelnicy informują, że w czwartek 15 sierpnia pomiędzy godz. 22:30 a 23 na rondzie Śródmieście w Myślenicach miało dojść do napadu z użyciem siekier. Informacje potwierdza Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji...

Dokładnie 77 lat temu Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic
Historia 0

Dokładnie 77 lat temu Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic

W czwartek 22 sierpnia mija 77 lat od chwili, kiedy Niemcy wywieźli, a następnie zamordowali około 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic W jednej z kamienicy znajdującej się na myślenickim Rynku znajduje się tablica upamiętniająca te wydarzenia. Od 15 lat spotykają się pod nią mieszkańcy Myślenic, aby uczcić pamięć jednego z najtragiczniejszych wyd...

Kiedy zobaczył film, na którym niszczy szlaban, sam zgłosił się na policję
Myślenice 0

Kiedy zobaczył film, na którym niszczy szlaban, sam zgłosił się na policję

Wczoraj Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach opublikowała nagranie, na którym widać, jak młody mężczyzna niszczy szlaban przy ul. Mickiewicza. Kiedy sprawca zobaczył film, sam zgłosił się na policję Film zamieszczony przez policję na facebooku szybko obiegł również lokalne media, a jego odsłony rosły w imponującym tempie. Na filmie widać było j...

Kiedy nocą wracała do domu, napadł ją nieznany mężczyzna. Usłyszał zarzut gwałtu
Myślenice 8

Kiedy nocą wracała do domu, napadł ją nieznany mężczyzna. Usłyszał zarzut gwałtu

Kiedy ponad 20-letnia kobieta wracała w nocy do domu, została zaatakowana przez nieznajomego mężczyznę. Policji udało się go namierzyć. Postawiono mu zarzut gwałtu. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia Była noc z soboty na niedzielę (27/28 lipca), kiedy ponad 20-letnia kobieta szła przez Myślenice w kierunku domu. Jak relacjonuje policja, została nap...

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM
Kościół 0

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM

Poranna msza rozpoczęła tydzień jubileuszowy uświetnijący prawie dwuletnie przygotowania do złotego jubileuszu koronacji wizerunku Matki Bożej Myślenickiej   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach  trwa złoty jubileusz koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. W dniu 24 sierpnia 1969 roku koronacji obrazu dokonał kar...

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Zachęcam do pielgrzymowania do myślenickiego sanktuarium
Kościół 2

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Zachęcam do pielgrzymowania do myślenickiego sanktuarium

W tym roku obchodzimy 50-lecie Koronacji Obrazu Pani Myślenickiej. Zachęcam Was gorąco do udziału we wspólnym dziękczynieniu, jak i do pielgrzymowania do tego sanktuarium, w którym z okazji Roku Jubileuszowego można uzyskać łaskę odpustu zupełnego. - czytamy w komunikacie przesłanym przez Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego do kościołów w na...