Okolice

Stróża: Po wspólnej imprezie pijanego kolegę przewieźli w bagażniku. Zmarł

Stróża: Po wspólnej imprezie pijanego kolegę przewieźli w bagażniku. Zmarł

Policja zatrzymała czterech mężczyzn w związku ze śmiercią kolegi, z którym wcześniej pili alkohol. Ciało 29-latka rodzina znalazła przed domem

Ciało 29-letniego mieszkańca Stróży 1 maja ok. godz. 5 rano w pobliżu domu znaleźli jego rodzice. - Położenie zwłok, a także brak innych śladów wskazywało, że pokrzywdzony, prawdopodobnie został przetransportowany na miejsce, w którym zmarł – relacjonuje Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Policjanci niezwłocznie ustalili gdzie i z kim przebywał 29- latek przed śmiercią. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano 4 mężczyzn w wieku 29, 22, 19 i 18 lat, którzy w nocy z 30 kwietnia na 1 maja wspólnie z pokrzywdzonym spożywali alkohol.

- Na podstawie zebranego materiału dowodowego oraz zapisu z monitoringu ustalono, że zatrzymani mężczyźni po zakończeniu spotkania włożyli 29- latka do bagażnika i zawieźli pod dom, gdzie zmarł. Wstępne wyniki sekcji wykluczają urazową przyczynę zgonu – wyjaśnia Dawid Wietrzyk.

Zatrzymanym postawiono zarzuty nieudzielenia pomocy człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia. Z wyjątkiem jednego, podejrzani przyznali się do zarzutów i składali wyjaśnienia. Zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz poręczenia majątkowego. Za ten czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (8)

Zobacz więcej