Osiemnasta wygrana Respektu z rzędu i awans do I ligi

Wygraną 2:1 z LKS Wierzchowiska zespół Respektu Myślenice zapewnił sobie awans do I ligi kobiet

Respekt Myślenice – LKS Wierzchowiska 2-1 (0-0)
Bramki: 52’ – Karolina Topa (1-0) 67’ – Katarzyna Pawlina (1-1) 68’ Kamila Topa (2-1)
Respekt: Paulina Kania; Majka Topa; Kamila Topa; Karolina Topa; Natalia Topa; Maria Dziadkowiec; Zuzanna Węglarz; Oliwia Łętocha; Natalia Kowalska; Mariola Stojeba; Dominika Wójcik; Anna Jania; Agnieszka Bobowska; Anna Szlósarczyk; Sonia Jurka; Natalia Furman.
80.

Po pierwszej połowie zawodniczki schodziły do szatni przy bezbramkowym remisie. Początek drugiej połowy spotkania to ataki zespołu Respektu. Po zagraniu do Zuzanny Węglarz ta została sfaulowana w polu karnym i tym samym zawodniczki gospodyń stanęły przed szansą objęcia prowadzenia. Do piłki znajdującej się na 11 metrze podeszła kapitan zespołu Karolina Topa i pewnym strzałem w lewy róg bramki gości umieściła piłkę w siatce. Było 1:0 dla gospodyń.

Na zawodniczki zespołu przyjezdnego strata bramki podziałała mobilizująco i to one zaczęły przejmować inicjatywę. Efektem była bramka zdobyta w 67 minucie przez Katarzynę Pawlinę. Minutę później ponownie zmienił się rezultat a bramkę dającą prowadzenie Respektowi zdobyła Kamila Topa.

Była to 18 wygrana z rzędu bez porażki i remisu w tym sezonie, a w dodatku dająca Respektowi awans do I ligi kobiet.

Tekst i foto: Paweł Biela