Piłka nożna, A-klasa: Wygrana Górek z Wrzosami

Górki przed własną publicznością pokonały Wrzosy Osieczany 2:0. To pierwszy triumf nad tą ekipą w historii klubu

LKS Górki Myślenice - LKS Wrzosy Osieczany 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 42’ Obierzyński as. S.Klasik, 2:0 82’ Pietrzyk (K)
Górki: Krystian Kubiczek - Kamil Plewa, Rafał Bujas, Andrzej Szlachetka, Ireneusz Ziaja - Sebastian Klasik - Mateusz Obierzyński (kapitan; 85’ Tomasz Tokoń), Karol Turała (73’ Paweł Maślak), Mateusz Pietrzyk, Tomasz Kania - Kamil Malina (88’ Jan Ulman) Ponadto na ławce: Artur Szlachetka, Szymon Smok, Krystian Klasik

Mecz z Wrzosami Osieczany był dla podopiecznych trenera Wojciecha Czajki niezwykle istotnym spotkaniem, który w dużym stopniu mógł zależeć o przyszłości zespołu na kolejny sezon. Myśleniczanie do starcia przystąpili w optymalnym zestawieniu kadrowym, podobnie jak i zespół gości, który w ostatnim czasie borykał się z ogromnymi problemami ze składem.

Goście zagrozili w 7. min., kiedy po błędzie bramkarza, Szlachetka wybił piłkę z linii bramkowej. Myśleniczanie próbowali zaskoczyć rywala, a ich działania dopełniły się w 42. minucie, kiedy to wynik meczu otworzył kapitan gospodarzy - Obierzyński. Wykorzystał on doskonałe podanie z rzutu rożnego od Klasika.
Tuż przed przerwą, Wrzosy mogły wyrównać, jednak strzał Wątora został obroniony.

W drugiej połowie Górki skupiły się na obronie jednobramkowej przewagi i poprawnej grze defensywnej. Myśleniczanie kilkukrotnie byli blisko podwyższenia prowadzenia, jak np. w 62. min., kiedy w idealnej okazji pomylił się Malina. Goście również nie próżnowali, jednak na posterunku była defensywa miejscowej ekipy. W 82. min. Pietrzyk był faulowany w polu karnym, a decyzją arbitra była jedenastka. Sam poszkodowany podszedł do piłki i podwyższył na 2:0, ustalając końcowy wynik meczu.

W spotkaniu Górki - Wrzosy nie brakowało emocji, jednak bardzo dobra i konsekwentna gra spowodowała, że myśleniczanie triumfowali po raz trzeci w rundzie wiosennej. Za podopiecznymi trenera Wojciecha Czajki bardzo dobry mecz, a zdobyte punkty pozwoliły na awans w tabeli na jedenastą lokatę i powiększenie przewagi nad Lubomirem do trzech oczek. Myśleniczanie są bardzo blisko pozostania w A-klasie na kolejny sezon.