Karate Kyokushin: Marcin Sturgulewski brązowym medalistą Mistrzostw Europy

Marcin Sturgulewski z Myślenic zdobył brązowy medal podczas 32 Mistrzostw Europy Seniorów Karate Kyokushin

Mistrzostwa Mistrzostwa Europy Seniorów Karate Kyokushin odbyły się w Bułgarskiej Warnie. W turnieju wzięło udział 630 zawodników z 26 państw, a wśród nich znalazł się reprezentant Polski i Myślenickiej Akademii Karate "Byakko" - Marcin Sturgulewski.

Seniorzy walczyli o medale w 3 konkurencjach: kata, team kata oraz kumite. Kategoria kata rozgrywana jest w 2 rundach. Runda eliminacyjna wyłania 4 finalistów. Sensei Marcin awansował do kolejnego etapu na 2 miejscu, a w finale ustąpił miejsca koledze z reprezentacji i ostatecznie zdobył brązowy medal.

Polaków wyprzedził jedynie Rosjanin Denis Kukharev - mistrz świata w tej konkurencji. Kategorię team kata wygrał Team Polski, składający się z 3 zawodników, w tym z myśleniczanina. Konkurencja polega na synchronicznym wykonaniu układu kata oraz przedstawieniu interpretacji użytych technik podczas realnej walki. Na podium znalazł się również team rosyjski oraz węgierski.

- Poziom Mistrzostw był bardzo wysoki, tym bardziej cieszą zdobyte medale. Polacy udowodnili, że są w ścisłej czołówce w tej dyscyplinie. Kolejnym wyzwaniem będzie Puchar Europy IKO, który odbędzie się w jesieni oraz Mistrzostwa Świata 2019, które będą rozgrywane w Tokio – mówi Marcin Sturgulewski.