Okolice

Włamywał się do domków letniskowych. Skradzione przedmioty znosił do siebie

Włamywał się do domków letniskowych. Skradzione przedmioty znosił do siebie

Policja zatrzymała 35-latka u którego znalazła przedmioty pochodzące z kradzieży w domkach letniskowych do których dochodziło na terenie Kędzierzynki, Raciechowic, Mierzenia i Krzyworzeki

Od marca do kwietnia w Komisariacie  Policji w Dobczycach przyjęto siedem zawiadomień  o włamaniach do domków letniskowych na terenie miejscowości Kędzierzynka, Raciechowice, Mierzeń i Krzyworzeka.

Policjanci dotarli do 35-latka z gminy Raciechowice, który mógł być sprawcą. Podczas przeszukania jego domu policjanci odzyskali przedmioty pochodzące z kradzieży. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany.

- Do tej pory sprawcy przedstawiono zatrzymanemu kilka zarzutów z art. 279§1 kk (kradzież z włamaniem).  Prowadzone postępowanie ma charakter rozwojowy, gdyż poczynione w sprawie ustalenia wskazują na fakt popełnienia przez podejrzanego większej ilości przestępstw. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz poręczenie majątkowe.  Za kradzież z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat – wyjaśnia Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Komentarze (3)

Zobacz więcej