Myślenice

Upał nie odpuszcza. W takie dni najczęściej szukamy ochłody nad Rabą

Upał nie odpuszcza. W takie dni najczęściej szukamy ochłody nad Rabą

Do końca wakacji pozostały dwa tygodnie, ale upały nie odpuszczają. Kolejny weekend mieszkańcy Myślenic i okolic spędzają nad wodą. Najczęściej wybieracie Górny Jaz, a największe tłumy można tu spotkać w dni wolne

Tłumy mieszkańców spędzają czas nad wodą. Rozkładają się wzdłuż brzegów Raby na całej jej długości. Najwięcej osób można spotkać na Dolnym i Górnym Jazie. To najpopularniejszy sposób na walkę z rekordowymi temperaturami i upałem jaki utrzymuje się w tym miesiącu.

Zarabie przez lata przyciągało nie tylko mieszkańców Myślenic, ale też okolicznych miejscowości i turystów. Wśród wielu myśleniczan wciąż żywe jest wspomnienie plażowania w tym miejscu i legendarnych kajaków pływających po Rabie na Górnym Jazie.

Warto pamiętać, że betonowe konstrukcje zarówno na Górnym jak i na Dolnym Jazie to obiekty hydrotrchniczne na których obowiązuje zakaz kąpieli.

Jak informuje sanepid woda na „kąpieliskach” zwyczajowo wykorzystywanych przez mieszkańców spełnia wymagania dotyczące jakości i można do niej wchodzić na tzw. Górnym Jazie i Dolnym Jazie na Zarabiu.

Powiązane tematy

Komentarze (17)

 • 18 sie 2018

  koryta raby od bardzo dawna nie są regulowane ani pogłębiane, bardzo często można nadziać się na wystające z rzeki druty lub inne śmieci. w miejscu najbardziej przez was reklamowanym "górnym jazie' jest tabliczka o zakazie kapeli. nie mówiąc już o tym, że ilość owadów nie jest w żaden sposób zmniejszana wystarczy usiąść na 10 min przy wodzie żeby być kilka razy ukąszonym. Brak jest jakichkolwiek inwestycji, ścieżka rowerowo - biegowa kończy się dosłownie w krzakach nie ma komunikacji miejskiej umożliwiającej swobodne dotarcie nad Rabę jednym słowem NIE MA SIĘ CZYM CHWALIĆ za komuny było dużo dużo lepiej !!!!

  94 15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 sie 2018

  A gdzie ta słynna "strefa czasu wolnego" , tak reklamowana , jeszcze nie tak dawno przez włodarzy miasta na reklamie w Krzyszkowicach ?

  45 5 Odpowiedz
 • 18 sie 2018

  Gdzie ta dawna Raba? :(

  44 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 sie 2018

  Ja się zastanawiam skoro na Rabie można się kąpać to dlaczego na jeziorze już nie można jak w wszystkie wsie mają kanalizację to jakoś wody chyba jest ok

  37 4 Odpowiedz
 • Bezimienny Beznazwiskowy 18 sie 2018

  W pcimiu głęboka i spokojna, zapraszamy!

  27 5 Odpowiedz

Zobacz więcej