Myślenice

Upał nie odpuszcza. W takie dni najczęściej szukamy ochłody nad Rabą

Upał nie odpuszcza. W takie dni najczęściej szukamy ochłody nad Rabą

Do końca wakacji pozostały dwa tygodnie, ale upały nie odpuszczają. Kolejny weekend mieszkańcy Myślenic i okolic spędzają nad wodą. Najczęściej wybieracie Górny Jaz, a największe tłumy można tu spotkać w dni wolne

Tłumy mieszkańców spędzają czas nad wodą. Rozkładają się wzdłuż brzegów Raby na całej jej długości. Najwięcej osób można spotkać na Dolnym i Górnym Jazie. To najpopularniejszy sposób na walkę z rekordowymi temperaturami i upałem jaki utrzymuje się w tym miesiącu.

Zarabie przez lata przyciągało nie tylko mieszkańców Myślenic, ale też okolicznych miejscowości i turystów. Wśród wielu myśleniczan wciąż żywe jest wspomnienie plażowania w tym miejscu i legendarnych kajaków pływających po Rabie na Górnym Jazie.

Warto pamiętać, że betonowe konstrukcje zarówno na Górnym jak i na Dolnym Jazie to obiekty hydrotrchniczne na których obowiązuje zakaz kąpieli.

Jak informuje sanepid woda na „kąpieliskach” zwyczajowo wykorzystywanych przez mieszkańców spełnia wymagania dotyczące jakości i można do niej wchodzić na tzw. Górnym Jazie i Dolnym Jazie na Zarabiu.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 18 sie 2018

  koryta raby od bardzo dawna nie są regulowane ani pogłębiane, bardzo często można nadziać się na wystające z rzeki druty lub inne śmieci. w miejscu najbardziej przez was reklamowanym "górnym jazie' jest tabliczka o zakazie kapeli. nie mówiąc już o tym, że ilość owadów nie jest w żaden sposób zmniejszana wystarczy usiąść na 10 min przy wodzie żeby być kilka razy ukąszonym. Brak jest jakichkolwiek inwestycji, ścieżka rowerowo - biegowa kończy się dosłownie w krzakach nie ma komunikacji miejskiej umożliwiającej swobodne dotarcie nad Rabę jednym słowem NIE MA SIĘ CZYM CHWALIĆ za komuny było dużo dużo lepiej !!!!

  94 15 Odpowiedz
  • 18 sie 2018

   Nie reklamujemy tych miejsc jako kąpielisk, a jedynie opisujemy zachowania mieszkańców. W tekście zwracamy uwagę na to, że zarówno Górny jak i Dolny Jaz to obiekty hydrotechniczne.

   12 44 Odpowiedz
  • mirek@ 18 sie 2018

   skoro to obiekt hydrotechniczny, którym zarządza RZGW to dlaczego na tego typu obiekcie mają tworzyć warunki kąpielowe skoro są one zakazane? Nie jest w ich interesie żeby ktoś sobie tam skręcił kark dlatego dali zakaz

   27 6 Odpowiedz
 • 18 sie 2018

  Gdzie ta dawna Raba? :(

  44 6 Odpowiedz
  • 18 sie 2018

   Gdyby nie zakopianka z tirami i syrenami służb, była by jak dawniej i jechało by się też do Pcimia jak dawniej.

   18 8 Odpowiedz
 • kar war 18 sie 2018

  Ja się zastanawiam skoro na Rabie można się kąpać to dlaczego na jeziorze już nie można jak w wszystkie wsie mają kanalizację to jakoś wody chyba jest ok

  37 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 sie 2018

  A gdzie ta słynna "strefa czasu wolnego" , tak reklamowana , jeszcze nie tak dawno przez włodarzy miasta na reklamie w Krzyszkowicach ?

  45 5 Odpowiedz
 • Bezimienny Beznazwiskowy 18 sie 2018

  W pcimiu głęboka i spokojna, zapraszamy!

  27 5 Odpowiedz
 • 20 sie 2018

  Witam można wiedzieć w którym miejscu w Pcimiu jest głęboka? I w których miejscach polecacie bo górny i dolny jazz już są przerobione.

  8 Odpowiedz
 • Bezimienny Beznazwiskowy 20 sie 2018

  W pcimiu na gorzanach w stronę pcim sucha jak jest tartak to kawałek trzeba rabą iść do góry jakieś 200 metrów, i woda fajna spokojna no i mnie przykryje mam 176 cm

  4 Odpowiedz
 • 20 sie 2018

  Stary jaz w 80-tych i 90-tych latach ….troche się tam człowiek z winkla nalatal :)

  6 Odpowiedz
 • 21 sie 2018

  Z winkla to kozaki skakały:) Teraz młodzież się boi.

  2 5 Odpowiedz
 • 21 sie 2018

  uff gorąco...

  2 Odpowiedz
 • Bezimienny Beznazwiskowy 21 sie 2018

  Trochę maluchów 126p się tam rozebao

  4 2 Odpowiedz
 • 27 sie 2018

  .

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej