Okolice

Poszukiwany sprawca napadu na sklep w Sierakowie zatrzymany

Poszukiwany sprawca napadu na sklep w Sierakowie zatrzymany
Poszukiwany mężczyzna wpadł w policyjną zasadzkę

Policjanci zatrzymali 33-latka, który napadł na sklep w Sierakowie. Ukrywał się się w Krakowie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach zatrzymali poszukiwanego sprawcę napadu. 33-letni przestępca ukrywał się na terenie Krakowa. Sąd Rejonowy w Myślenicach na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Do napadu doszło 5 września. Dwaj sprawcy weszli do sklepu w Sierakowie (gm. Dobczyce), jeden z nich od razu podbiegł do ekspedientki – przyłożył do jej głowy przedmiot przypominający broń i zażądał wydania gotówki. Po kradzieży pieniędzy wybiegli przed budynek i w jego kierunku jak i w kierunku samochodu ekspedientki oddali kilka strzałów (prawdopodobnie był to pistolet pneumatyczny – wiatrówka).

Na miejsce została wezwana policja. Utworzono punkty blokadowe na drogach. Na podstawie zebranych na miejscu śladów i ustaleń sporządzono rysopisy napastników.

- Wszystko wskazywało, że napastnicy są mieszkańcami powiatu wielickiego. Od razu rozpoczęły się ich intensywne poszukiwania. Zatrzymanie ich jednak nie było łatwe. W obawie przez zatrzymaniem przestępcy ukrywali się, ciągle zmieniając swoje miejsce pobytu – relacjonuje Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Pełne zaangażowanie i duża mobilizacja pracujących nad sprawą funkcjonariuszy doprowadziła do ustalenia miejsca na terenie Krakowa, w którym miał znajdować się jeden z poszukiwanych. Myśleniccy kryminalni urządzili zasadzkę i zatrzymali zaskoczonego mężczyznę na jednej z krakowskich ulic. Mężczyzna usłyszał zarzuty rozboju, gróźb karalnych oraz uszkodzenia mienia. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Dalej trwają poszukiwania drugiego ze sprawców.

Komentarze (1)

Zobacz więcej