Okolice

Dobczyce: Kładka spacerowa poprowadzi ze wzgórza zamkowego na koronę zapory

Dobczyce: Kładka spacerowa poprowadzi ze wzgórza zamkowego na koronę zapory

Burmistrz Dobczyc Paweł Machnicki podpisał umowę na wykonanie kładki spacerowo-rowerowej, która połączy wzgórze zamkowe z koroną zapory. Najwcześniej powstanie na początku lata 2019 roku

Kładkę wykona firma Mostmarpal, która ma na swoim koncie ciekawe i niestandardowe realizacje jak mosty łukowe i amfiteatry. - Kładka w Dobczycach będzie również zaliczać się do tych nietypowych zadań – mówi przedstawiciel firmy Wojciech Gaweł.

Kładka będzie kosztował 2 mln zł (75% pochodzi z dofinansowania Regionalnego Programu Operacyjnego) i składać się z dwóch pomostów pieszego i rowerowego. Zostanie wykonana ze stali kortenowej. Całość będzie specjalnie oświetlona lampami typu LED zatopionymi w konstrukcję.

- Połączenie dwóch przestrzeni: średniowiecznego miasta z jego reliktami ze współczesnym obiektem zapory ma wymiar kulturowy, łączy dwie epoki – mówił podczas konferencji burmistrz Paweł Machnicki.

Termin realizacji zapisany w umowie przewiduje możliwość oddania inwestycji do 2020 roku, niemniej wykonawca ocenia, że możliwe jest wcześniejsze zakończenie prac, przed wakacjami przyszłego roku.

W ramach Zagospodarowania Otoczenia Zbiornika Dobczyckiego powstają także ścieżki pieszo-rowerowe wzdłuż Raby prowadzące do Parku Miejskiego na terenie dawnego OSiR-u. Tam też planowane są korty tenisowe, basen, lodowisko i strefa rekreacyjna dla dzieci i młodzieży oraz parking.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej