Sport

Może wystąpić na Mistrzostwach Świata, ale potrzebuje waszego wsparcia [WIDEO]

Może wystąpić na Mistrzostwach Świata, ale potrzebuje waszego wsparcia [WIDEO]

Zbyszek Bizoń zajmując wysokie miejsca w zawodach ogólnopolskich uzyskał kwalifikacje do Kuwejtu na Mistrzostwa Świata w Speed-ballu. Jest tylko jeden problem… aby tam pojechać potrzebuje waszego wsparcia

Tytuł wicemistrza Polski wywalczył w dwóch konkurencjach, co otworzyło mu możliwość udziału w XXX Mistrzostwach Świata, które zostaną rozegrane w dniach 26-28 października w Kuwejcie. Aby wystartować w zawodach 29-letni sportowiec z Droginii potrzebuje 6500 zł. Speed-ball to sport nieolimpijski w związku z czym start w zawodach międzynarodowych leży po stronie zawodników.

Zbyszek Bizoń: Chciałbym mieć możliwość kolejnego spotkania z czołówką światowego speed-balla by z dumą reprezentować nasz kraj i walczyć z orzełkiem na piersi o najwyższe trofea. Niestety, do tego potrzebne są nie tylko treningi i zaangażowanie, ale także środki finansowe. Koszty wyjazdu są duże, bo Kuwejt to jednak odległy i drogi zakątek świata.

Swoją przygodę ze speed-ballem rozpoczął 4 lata temu. Jest jednym z pionierów nowej dyscypliny oraz czołowych zawodników w Polsce. Ma za sobą dwa udane starty w zawodach międzynarodowych, brązowy medal zdobyty w Egipcie oraz kilka tytułów Mistrza i Wicemistrza Polski. Dzięki jego zaangażowaniu speed-ball rozwija się na ziemi myślenickiej. Młodzi zawodnicy trenujący pod jego instruktażem wywalczyli 6 medali podczas tegorocznych mistrzostw polski.

W ubiegłym roku w Kairze wywalczyłem brązowy medal w sztafecie. W dwóch innych konkurencjach zbliżyłem się do podium. Wciąż są w speed-ballu konkurencje przeze mnie nie zdobyte. Czy są w moim zasięgu? Wierzę, że tak.” – podkreśla.

Każdy kto chciałby wesprzeć Zbyszka może to zrobić za pośrednictwem portalu zrzutka.pl . Aby wziąć udział w zawodach potrzebna jest kwota 6500 zł.

Zbyszek Bizoń – najważniejsze osiągnięcia:

 • Brązowy medal w sztafecie speed-ball na 29. Mistrzostwach Świata w Egipcie (2017)
 • Ustanowienie rekordu Polski w grze na czas z wynikiem 485 punktów
 • 1 miejsce na Mistrzostwa Polski w 2017 roku
 • 2 miejsce w grze singlowej na Mistrzostwa Polski w 2018 roku
 • 2 miejsce w grze na czas na Mistrzostwa Polski w 2018 roku
 • 2 miejsce w grze na czas na Mistrzostwach Polski w 2016 roku
 • 3 miejsce w grze singlowej na Mistrzostwach Polski w 2016 roku
 • 6 miejsce w grze na czas na 29. Mistrzostwach Świata w Egipcie (2017)
 • 4 miejsce w sztafecie speed-ball na 28. Mistrzostwach Świata w Tunezji (2016)
 • 8 miejsce w grze singlowej na 28. Mistrzostwach Świata w Tunezji (2016)

Powiązane tematy

Komentarze (32)

 • 3 paź 2018

  Zgadzam się z kolegami powyżej. Chcesz wakacje to zarób sobie na nie. Niezwykle łatwo w tych czasach przychodzi ludziom wyciąganie ręki na własne zachcianki. Gdzie te czasy, kiedy człowiek chcąc coś mieć pracował po 12 godzin, odkładał i w życiu nie myślał, żeby kogoś prosić o pomoc. Przeczytałem, ze nawet na strój trzeba Ci się złożyć co już jest troszeczkę bezczelne.

  Ps. zakupy w Rossmannie na ten wyjazd też ci trzeba zrobić ?

  59 15 Odpowiedz
 • 3 paź 2018

  Jaja sobie robicie ?? Wiesiek dobrze piszę ! . 6500 zł to niech sobie chłopak weźnie kredyt z mini ratką , i będzie miał sport i wakacje w jednym nie mówiąc już o wspomnieniach i przeżyciach które na całe zycie pozostaną

  58 19 Odpowiedz
 • mirek@ 3 paź 2018

  to przykre ze w tym kraju jak obywatel zachoruje to musi prosic pozostalych o to zeby mu dolozyli na operacje, kiedy jako sportowiec osiagnie sukces i okaze sie w czyms najlepszy to musi prosic pozostalych o to zeby mu sie zrzucili na bilet... dramat ;/

  44 6 Odpowiedz
 • profesor profesor 3 paź 2018

  Trudno się nie zgodzić z przedmówcami, choć zdarzały się na łamach tego portalu akcje w ramach których sportowcy z gminy wyjeżdżali na drugi koniec świata, żeby brać udział w zawodach wysokiej rangi. W tym przypadku kwota nie jest zaporowa, a cena za tego typu marzenie nie wydaje się horrendalnie wysoka. Doceniam odwagę i publiczne zwrócenie się do mieszkańców z taką prośbą, a to dowód na to, że ten Pan zmierza do celu jakim jest wyjazd.

  42 8 Odpowiedz
 • 3 paź 2018

  Zdecydowanie wolę wpłacić na chore dzieciaki, których to od groma w naszym powiecie. Zdrowie i życie ich jest ważniejsze niż spełnianie jakiegoś typka marzeń.

  56 37 Odpowiedz

Zobacz więcej