Tenis Ziemny: Piotr Zięba liderem Myślenickiej Ekstraklasy Tenisowej 2018

Dobiegły końca rozgrywki grupowe Myślenickiej Ligi Tenisa Ziemnego. Ostatnie dwa tygodnie września to prawdziwa pogoń tenisistów za punktami. Najwięcej uzbierał ich Piotr Zięba

W ekstraklasie po wygraniu trzynastu meczy pierwsze miejsce zajmuje Piotr Zięba, na drugim miejscu uplasował się Marcin Marcinkowski z dziesięcioma wygranymi, a trzecią pozycję okupuje Marek Dziekan z jedenastoma wygranymi.

Zięba to beniaminek w ekstraklasie, który w roku 2017 awansował z I-szej Ligi Tenisa i w sezonie 2018 wśród siedemnastu zawodników ekstraklasy wywalczył fotel lidera.

To jednak nie koniec zmagań ponieważ pozostały jeszcze finały PLAYOFF, gdzie czterech pierwszych tenisistów będzie walczyć o ostateczne miejsca w rozgrywkach.

W pierwszej lidze tenisowej po zakończeniu fazy grupowej wśród piętnastu zawodników liderem jest Michał Swałtek, natomiast wśród tenisistów kategorii plus 50, w której gra jedenastu panów przoduje Maciej Kozieł. Swoją ligę mają też panie, jednak nie rozegrały one wielu meczy dlatego nie podajemy ich klasyfikacji.