Miasto

Krzysztof Halek zapowiada:Wielopoziomowe parkingi, linię miejską za 1zł i bezpłatne przejazdy dzieci

Krzysztof Halek zapowiada:Wielopoziomowe parkingi, linię miejską za 1zł i bezpłatne przejazdy dzieci

Mówiąc o komunikacji na terenie miasta i gminy Myślenice Krzysztof Halek zapowiada m.in.:

- budowę trzech wielopoziomowych parkingów na terenie Myślenic,
- linię miejską za 1 zł,
- darmowe przejazdy na dodatkowe zajęcia dla dzieci z terenu gminy,
- budowę dróg oraz chodników w Bęczarce, Głogoczowie, Jaworniku, Krzyszkowicach, Zawadzie, Jasienicy i w Bysinie.

Ale to nie wszystko…


Program Komitetu Wyborczego Wyborców Macieja Ostrowskiego opiera się na dwóch głównych filarach - rodzina i infrastruktura. Jak zapowiada Kandydat na burmistrza Miasta i Gminy Krzysztof Halek to właśnie warunki drogowe, drogi publiczne, komunikacja zbiorowa i poprawa bezpieczeństwa mieszkańców stanowią istotny jego element.

Krzysztof Halek: Jestem dumny, że przez ostatnie 12 lat pracy jako radnego powiatowego udało mi się zrealizować w ramach tzw. inicjatyw samorządowych kilkadziesiąt kilometrów chodników w gminie Myślenice, co poprawiło bezpieczeństwo mieszkańców na terenach sołectw i w samym mieście Myślenice.
Nadal pozostał do zrobienia chodnik łączący Trzemeśnię z Porębą, Trzemeśnię z Zasanią, Droginię z Zasanią, a także chodników na terenie Bęczarki, Głogoczowa, Jawornika, Krzyszkowic, Zawady, Jasienicy i na Bysienie.

Należy zrealizować rondo w Osieczanach na wysokości firmy Inter Zoo oraz w Łękach przy skręcie na Kornatkę. To poprawi bezpieczeństwo mieszkańców poruszających się po tych miejscowościach.

Potrzeba około 1000 punktów świetlnych na terenie gminy, a dotychczasowe latarnie należy zastępować energooszczędnymi lampami typu LED.

Monitoringiem powinniśmy objąć większą część terenu Myślenice. 

Jak informuje burmistrz Maciej Ostrowski; w ostatnich 3 latach Gmina Myślenice na inwestycje drogowe wydała 13 mln zł, a w ostatnich 15 latach kwota ta sięga 100 mln zł. Pieniądze zostały przeznaczone na odbudowę, budowę, modernizację dróg.

Linia miejska, tańsze busy, bezpłatny transport dla dzieci

Nie może być tak, abyśmy komunikacją publiczną nie mogli dostać się do naszych miejscowości. Zadbam o to, aby wszyscy mieszkańcy gminy Myślenice byli obsługiwani przez przewoźników. Nie może być tak, że bilet na busa do Poręby kosztuje prawie tyle co do Krakowa. Zadbam o to, że busy dotrą wszędzie.

Krzysztof Halek mówi o uruchomieniu linii miejskiej kursującej od Górnego Przedmieścia poprzez Śródmieście, Zarabie do Dolnego Przedmieścia za 1 zł.
Dodatkowo zapowiada uruchomienie darmowego dojazdu do Myślenic dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Myślenice na zajęcia rozwijające zainteresowania.

Nie możemy zapomnieć o parkingach wielopoziomowych, które zaplanował obecny burmistrz. W najbliższej kadencji powinny powstać trzy parkingi na terenie dawnego placu targowego obok Muzeum Niepodległości, przy ul, Słowackiego w miejscu dawnego dworca busów oraz na Osiedlu Tysiąclecia.

Wspólnie z Marszalkiem Województwa Małopolskiego będę dążyć do powstania linii kolejowej Kraków-Myślenice. To nasza przyszłość, bo razem możemy więcej.

Materiał sfinansowany przez KWW MACIEJA OSTROWSKIEGO

Powiązane tematy

Komentarze (63)

 • Artur 12 paź 2018

  Ja już trochę wyemigrowałem z Myślenic, ale jeszcze rok temu regularnie kilka razy w miesiącu jeździłem na trasie Kraków - Myślenice, także pozwolę sobie zabrać głos. Nie obiecujcie tańszych biletów tylko zacznijcie wymagać od busiarzy wyższych standardów. Z chęcią dopłaciłbym 2 zł (7 chyba teraz kosztuje Szwagropol na trasie Myślenice - Kraków) za odpowiednio wyższy standard pojazdu, możliwość płatności zbliżeniowo i kilka innych rzeczy. Albo wreszcie zajmijcie się na poważnie tematem kolei aglomeracyjnej.

  57 4 Odpowiedz
 • 12 paź 2018

  Jak wybudował tyle chodników, a jeszcze więcej ma w planie i jeszcze do tego ronda, to niech wystartuje w konkursie na dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych zamiast J. Grabowskiego.
  A o linii kolejowej niech zapomni. Tu trzeba MPK wprowadzić.
  Co mu jeszcze ten Ostrowski doradzi?

  Ale cóż obiecać każdy może.

  59 16 Odpowiedz
 • Beata 12 paź 2018

  Koncert życzeń i populizmów ciąg dalszy :)

  54 26 Odpowiedz
 • 12 paź 2018

  Obiecanki cacanki niech się ta kampania kończy jak najszybciej bo Halek niedługo obieca każdemu chętnemu wyjazd na księżyc raz w życiu.

  47 15 Odpowiedz
 • 15 paź 2018

  ciekawe bo przed wejściem do każdej szkoły widzę plakaty halka na wykupionych prywatnych tablicach :) pewnie za nasze pieniądze...czekam jakie jeszcze cuda pan "nic nie potrafię zrobić sam" obieca ;) Przez dekadę nic nie zrobił dla mieszkańców a teraz poczuł koryto to gruszki na wierzbie obiecywał będzie :D żenada.

  42 9 Odpowiedz

Zobacz więcej