Miasto

Wybory Samorządowe 2018: Wybraliśmy sześciu nowych gospodarzy gmin. W trzech bez zmian

Wybory Samorządowe 2018: Wybraliśmy sześciu nowych gospodarzy gmin. W trzech bez zmian

Myślenice, Dobczyce, Sułkowice, Raciechowice, Wiśniowa i Tokarnia to gminy w których po wyborach zmienili się gospodarze. Swoje stanowiska obronili wójtowie Pcimia, Sieprawia i Lubnia

Mieszkańcy powiatu myślenickiego w 5 przypadkach podziękowali dotychczasowym gospodarzom gmin wybierając na ich miejsce nowych, w 1 przypadku dotychczasowy burmistrz nie ubiegał się o reelekcję, a w 3 gminach na ich czele nie doszło do żadnych zmian. Burmistrzowie i wójtowie będą pełnić swoje funkcje do 2023 roku. 

MYŚLENICE

Burmistrz Jarosław Szlachetka (Prawo i Sprawiedliwość)
11031 głosów - 54,98%

W największej gminie i zarazem stolicy powiatu - w Myślenicach dotychczasowy burmistrz Maciej Ostrowski nie ubiegał się o ponowny wybór. O fotel burmistrza ubiegało się trzech kandydatów.

Burmistrzem miasta i gminy z wynikiem 55% został Jarosław Szlachetka (Prawo i Sprawiedliwość). Wyborcy oddali na niego 11031 głosów. Drugi był Krzysztof Halek (KWW Macieja Ostrowskiego), który zdobył ich 6515 co stanowiło 32.47%, natomiast na pierwszą kobietę w historii Myślenic, która starała się o stanowisko burmistrza mieszkańcy oddali 2516 głosów, co stanowi 12.54%.

W radzie 10 mandatów zdobyli przedstawiciele PiS, 9 KWW Macieja Ostrowskiego, a 2 KW Bez Układów.

zobacz pełne wyniki wyborów w gminie Myślenice

 

DOBCZYCE

Burmistrz Tomasz Suś (KWW Tomasza Susia)
3 659 głosów - 53,38%

Tomasz Suś (KWW Tomasza Susia) zebrał 3 659 głosów co stanowiło 53.38% i wybory wygrał w pierwszej turze. Dotychczasowy burmistrz Paweł Machnicki (KWW Pawła Machnickiego) zdobył 1869 głosów (27,27%), a Robert Kawecki (KW Prawo i Sprawiedliwość) 1326 głosów (19,35%).

Tomasz Suś wprowadził do Rady Miejskiej 10 swoich radnych, Prawo i Sprawiedliwość 4, a Paweł Machnicki 1.

zobacz pełne wyniki wyborów w gminie Dobczyce

 

SUŁKOWICE

Burmistrz Artur Grabczyk (KWW Artura Grabczyka)
3 676 głosów - 55,99%

Artur Grabczyk pokonał dotychczasowego burmistrza Piotra Pułkę i zdobył większość w radzie wprowadzając do niej 8 swoich kandydatów. Nowy burmistrz zdobył 3 676 głosów, co stanowiło 55,99 % i okazał się bezkonkurencyjny. Dotychczasowego burmistrza Piotra Pułkę (KWW Piotr Pułki Gmina Dla Ludzi) poparło 2889 osób (44,01%).

Artur Grabczyk wprowadził do Rady Miejskiej 8 swoich radnych, Piotr Pułka 4, KW Klubu Sportowego Gościbia 2, a KWW Tak dla Sułkowic 1.

zobacz pełne wyniki wyborów w gminie Sułkowice

 

TOKARNIA

Wójt Marek Kluska (KWW Nasza Gmina Tokarnia)
1991 głosów - 51,94%

Dotychczasowy wójt Władysław Piaściak do wyborów został wystawiony przez Prawo i Sprawiedliwość. Zmierzył się z Markiem Kluską z KWW Nasza Gmina Tokarnia, który pokonał kandydata PiS różnicą 149 głosów. Na Władysława Piaściaka zagłosowały 1842 osoby, co stanowi 48,06%, natomiast Marka Kluskę poparło 1991 osób (51,94%).

Nowy wójt swoimi kandydatami obsadził 10 z 15 mandatów w Radzie Gminnej.

zobacz pełne wyniki wyborów w gminie Tokarnia

 

WIŚNIOWA

Wójt Bogumił Pawlak (KWW Bogumiła Pawlaka)
1927 głosów - 52,25%

Bogumił Pawlak (KWW Bogumiła Pawlaka) debiutując w wyborach samorządowych zdobył 1927 głosów co stanowi 52,25%. Dotychczasowego wójta Wiesława Stalmacha (PSL) poparło 1028 osób (27,87%), a Stanisławę Kasprzycką (PiS) 733 osoby (19,88%).

Nowy wójt wprowadził do rady 6 swoich kandydatów, Stanisława Kasprzycka 4, Stronnictwo Ludowe „Ojcowizna” RP – 3, a Wiesław Stalmach (PSL) 2. Aby mieć większość w radzie Bogumił Pawlak potrzebuje koalicji z jednym z ugrupowań. Możliwy jest również scenariusz, że nie uda mu się zdobyć większości. Będzie to możliwe w przypadku, kiedy do porozumienia dojdą pozostałe ugrupowania.

zobacz pełne wyniki wyborów w gminie Wiśniowa

 

RACIECHOWICE

Wójt Wacław Żarski Prawo i Sprawiedliwość
1 418 głosów - 52,4%

Wacław Żarski (PiS) debiutując w wyborach samorządowych zdobył 1 418 głosów co stanowiło 52,4%. Dotychczasowego wójta Marka Gabzdyla (KWW Nasza Gmina Raciechowice) poparło 986 osób (36,44%), a Zofię Długopolską (KWW Zofii Długopolskiej) 302 osoby (11,16%).

Nowy wójt wprowadził do rady 7 swoich kandydatów, Marek Gabzdyl 5, a PSL 3. Aby mieć większość w radzie Wacław Żarski potrzebuje koalicji lub jednego mandatu.

zobacz pełne wyniki wyborów w gminie Raciechowice

 

SIEPRAW

Wójt Tadeusz Pitala (KWW Samorządny Siepraw)
2686 głosów - 71,74%

Tadeusz Pitala (KWW Samorządny Siepraw) zdobył 2686 głosów co stanowiło 71,74% i po raz ósmy wygrał wybory na wójta Sieprawia. Jego rywala z KW Prawa i Sprawiedliwości Dawida Lenczowskiego poparło 1058 osób (28,26%).
Tadeusz Pitala wprowadził do Rady Gminy 13 swoich radnych, a Dawid Lenczowski 2.

zobacz pełne wyniki wyborów w gminie Siepraw

 

PCIM

Wójt Piotr Hajduk (Prawo i Sprawiedliwość)
3526 głosów - 73,55%

Piotr Hajduk (KW Prawo i Sprawiedliwość) zdobył 3526 głosów co stanowi 73,55%. Jego konkurenta Zbigniewa Bylicę (KWW Dla Mieszkańców Gminy Pcim) poparło 1281 osób (26,65%).

Dotychczasowy wójt wprowadził do rady 13 swoich kandydatów, KWW Nasza Gmina Pcim 2, natomiast Zbigniew Bylica żadnego.

zobacz pełne wyniki wyborów w gminie Pcim

 

LUBIEŃ

Wójt Kazimierz Szczepaniec (KWW Samorządna Gmina)
2707 głosów - 65,64%

Na dotychczasowego wójta Kazimierza Szczepańca swój głos oddało 2707 osób, co stanowi 65,64%, natomiast Wiesława Słowiaka poparło 1417 osób (34,36%).
W Radzie Gminy Lubień 7 mandatów zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, 5 KWW Samorządna Gmina i 3 KWW Czas na zmiany.

Po nowelizacji kodeksu wyborczego wybrani w tych wyborach włodarze będą sprawować pięcioletnią kadencję trwającą od 2018 do 2023 roku.

zobacz pełne wyniki wyborów w gminie Lubień

Powiązane tematy

„Mieszkańcu reaguj” apeluje gmina. Tymczasem przydrożne lasy i rowy toną w śmieciach
Pcim 25

„Mieszkańcu reaguj” apeluje gmina. Tymczasem przydrożne lasy i rowy toną w śmieciach

„Mieszkańcu – reaguj” - to hasło najnowszego apelu wydanego przez władze gminy Pcim. Jedni sprzątają, inni śmiecą, a lasy i przydrożne rowy toną w odpadkach  W ostatnich tygodniach na redakcja@miasto-info.pl zgłaszacie szereg problemów, jakie w codziennym życiu wprowadzają obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Najczęściej dotyczą trudności...

„Myśleniczanie – ogarnijcie się!”. Tylu śmieci na tym szlaku nie było od dawna
Alarmujecie 15

„Myśleniczanie – ogarnijcie się!”. Tylu śmieci na tym szlaku nie było od dawna

Worki, butelki, puszki, papierki, ulotki, opakowanie po herbacie, a nawet pudełko po pizzy. Śmieci zalegają na ścieżce prowadzącej wzdłuż krytego basenu na Plebańską Górę   „Trochę chodzę po górach i powiem wam, że takiego śmietnika jak na czerwonym szlaku - Małym Beskidzkim, więc nie byle co - to ze świecą szukać. Myśleniczanie - ogarnijcie się!...

Śmieci lądują przy drodze i w rzece
Wiśniowa 3

Śmieci lądują przy drodze i w rzece

Przy drodze na Lipnik przez Kretówki w Poznachowicach Dolnych pracownicy gminy zbierali śmieci. Odpady lądują nie tylko przy drodze, ale coraz częściej w lasach a nawet w rzekach Wraz z końcem ubiegłego roku samorządy ustalały nowe stawki za odbiór śmieci. Wielu gospodarzy wyjaśniało, że podwyżki wynikają z podniesienia tzw. opłaty marszałkowskiej...

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  26 paź 2018

  Jestem pod Wrażeniem służb które zajmują się zbieraniem Niebiańskich Twarzy z Przystanków i innych Tablic Ogłoszeniowych! 5 dni po wyborach i już nic nie szpeci krajobrazu. Dziękuję!!!

  17 2 Odpowiedz
 • 26 paź 2018

  Ho, ho, a cóż to się stało, ponoć pis wygrał wybory, bagietkowa coś tak zamilkła? W takim zagłębiu pislamu tylko dwóch u steru (Pcimia nie liczę, to nie wioska to stan umysłu) a radni: Raciechowice 7 pis- 8 reszta, Wiśniowa 4 pis - 11 reszta, Tokarnia 5 pis - 10 reszta, Sułkowice 0 pis - 15 inni, Dobczyce 4 pis - 11 reszta, Lubień 7 pis - 8 reszta, Siepraw 2 pis - 13 reszta, Myślenice 10 pis - 11 reszta, powiat 12 pis - 13 reszta, sejmik po jednym z naszego regionu, gdzie to zwycięstwo? Oj prezes chyba weźmie na kolanko i złoi pośladki, tyle waszego hejtu, tyle wypocin i co? I g...!

  31 16 Odpowiedz
  • 26 paź 2018

   Niestety, to co piszesz o pcimskiej gminie to prawda. Choć u rodzinki żony PiSu nie chcą widzieć, psioczą bo obiecywali 4 lata temu kolektory, słowem gruszki na wierzbie być miały. Co w tym roku obiecali? Ponoć nawet po chatach nie chodzili i taka wygrana? Aha, ponoć czekoladki w lokalach wyborczych...

   14 11 Odpowiedz
 • OKOKI 26 paź 2018

  Czyli rzez burmistrzów . Juuuuużżżż kuferek stoi zryhtowanyyyyyyyy.

  7 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 paź 2018

  Pcim tylko zyska. Aparatczyków PiS się pozbywa po kolei. Szlachetka, teraz prawdopodobnie Kurowski. Obajtek, a teraz Hajduk wyhodowali na własnej piersi żmije, które PiS w powiecie wykończyły. Panowie Pajka i Zadora sprytnie wójtów Pcimia i Tokarni załatwili. PiS-owskich wójtów. W Pcimiu mniej wyborców głosuje na PiS niż w Lubniu i Tokarni. Samorząd tylko spisili. Aparatczyki zrobiły swoje i wracają do Myślenic.

  16 8 Odpowiedz
 • 27 paź 2018

  Od PiSu, choroby, ognia, głodu i wojny - zachowaj nas Panie!

  24 13 Odpowiedz

Zobacz więcej

Dallas; Nowa restauracja już otwarta. Sprawdź jak powinna smakować kuchnia staropolska
Myślenice 0

Dallas; Nowa restauracja już otwarta. Sprawdź jak powinna smakować kuchnia staropolska

Dallas jest firmą zaangażowaną społecznie. Właścicielki przekazały darowiznę w wysokości 2000 złotych na sprzęt medyczny ratujący życie dzieci przebywających w myślenickim szpitalu.  Dallas uchodzi za idealne miejsce na organizację przyjęcia weselnego, komunii, chrzcin, rocznic i innych imprez okolicznościowych. Chwaleni za świetną domową kuchnię...

Tak wyglądał poranek przed wydziałem komunikacji w Myślenicach
Alarmujecie 28

Tak wyglądał poranek przed wydziałem komunikacji w Myślenicach

Zamrożony przez koronawirusa problem, związany z przepustowością w wydziale komunikacji starostwa powiatowego, wraca. Tak dzisiaj wyglądała kolejka przy ul. Drogowców „Dwa pierwsze zdjęcia zrobiłem po godzinie 7. To z automatem dwie minuty po godzinie 8. Drzwi otwierają o 8 i już nie ma numerków. Żeby coś załatwić, trzeba stanąć w kolejce między 4...

Tak będzie wyglądać lokal na Górnym Jazie. Ma powstać w 2022 roku
Myślenice 12

Tak będzie wyglądać lokal na Górnym Jazie. Ma powstać w 2022 roku

Na Górnym Jazie na Zarabiu powstanie restauracja, publiczne toalety, a nawet prysznice. Taki obiekt mają zamiar wybudować tu nowi dzierżawcy terenu. Ma być gotowy na czerwiec 2022 roku Gmina Myślenice wyłoniła przedsiębiorcę, który w ramach długoletniej dzierżawy zagospodaruje lokal gastronomiczny na Górnym Jazie na Zarabiu. W środę 27 maja w magi...