Okolice

Sułkowice: Korowód świętych przeszedł ulicami

Sułkowice: Korowód świętych przeszedł ulicami
fot. Studio For You Jolanta Piechota

Uczestnicy korowodu za najlepsze przebrania otrzymywali nagrody, a pośród uczestników wylosowano przechodni puchar - wielkiego Anioła

Sułkowicka parafia i Szkoła Podstawowa nr 1 w Sułkowicach zorganizowała Korowód Świętych dla dzieci na kilka dni przed Wszystkimi Świętymi. Uczestnicy korowodu za najlepsze przebrania otrzymywali nagrody, a pośród uczestników wylosowano przechodni puchar - wielkiego Anioła Korowodu, który co roku będzie wędrował do innego uczestnika.

Dzieci prezentowały się w strojach wybranych przez siebie świętych i opowiadały o swoich patronach. Zwycięzców konkursu na najciekawszy strój i atrybut świętego w kategorii przedszkola i klasy I-III wytypowało jury w skład którego weszli: Krystyna Madejczyk, Artur Grabczyk, Marta Matera i ks. Patryk Jagos.

Imprezę zorganizował ks. Patryk Jagos, wspomagany przez dyrektor Krystynę Madejczyk oraz nauczycieli z SP nr 1.

fot. 

 

Komentarze (4)

 • 4 lis 2018

  Hhahaha jakie to żałosne Halloween to hallowen i żadne inne święto bez względu na przebranie ;)Ale was diabeł wziął pod włos hahahaha ;) A tak poważnie to jest żenujące wymyślać nowe świeckie zwyczaje tylko po to że ktoś tam dynie kupi .To proces socjologiczny jak walentynki nie do zatrzymania i zastąpienia mierna podróbką :)

  4 4 Odpowiedz
 • Robert 4 lis 2018

  . ale żal. Szkoda dzieciaków.

  1 4 Odpowiedz
 • mirek@ 4 lis 2018

  - Kasiu za kogo się przebierzesz w tym roku?
  - Za Maryję Matkę Boską Zawsze Dziewicę! Albo nie, albo nie! ZA FAUSTYNE!!!
  - WOOOOOOOOOOW!

  1 3 Odpowiedz
 • 14 lis 2018

  a ty Jasiu ja za trynkiewicza

  Odpowiedz

Zobacz więcej