logo-web9

Adrian Płatek ma dopiero 16 lat a już został wicemistrzem Polski Fitness [WIDEO]

Ma zaledwie 16 lat i już udało mu się wywalczyć srebrny medal w kategorii juniorów do 23 roku życia w kat. Fitness Gimnastyczny

Podczas Mistrzostw Polski w Gorzowie Wielkopolskim Adrian Płatek reprezentował myślenicki klub Lady Fitness. Ma zaledwie 16 lat i już udało mu się wywalczyć srebrny medal w kategorii juniorów do 23 roku życia.

Adrian uplasował się na drugiej pozycji, tuż za czterokrotnym Mistrzem Polski i brązowym medalistą Mistrzostw Świata.

- Fitness gimnastyczny to dyscyplina wymagająca ogromnego poświęcenia i samozaparcia. Oprócz prezentacji choreografii, gdzie ocenia się najwyżej elementy siłowe, później elementy akrobatyczne bądź gimnastyczne oraz taneczne, zawodnik musi przejść także przez drugą rundę- ocenę sylwetki – mówi Anna Simsak, trenerka mająca na swoim koncie podwójne złoto w zawodach Bikini Fitness Kobiet.

Jak mówi przygotowanie do tego typu zawodów wiąże się z systematycznymi treningami na siłowni, restrykcyjną dietą i podporządkowaniem jak do każdych zawodów sylwetkowych. W tej dyscyplinie sportu mile widziani są wysportowani zawodnicy z dość mocnym zarysem mięśni i niskim poziomem tkanki tłuszczowej, których sylwetka nie jest przesadnie ukierunkowana w stronę rozwiniętej kulturystyki.