Myślenice

"Korupcja polityczna?"Burmistrz komentuje wybory prezydium.Odpowiada mu wiceprzewodnicząca

"Korupcja polityczna?"Burmistrz komentuje wybory prezydium.Odpowiada mu wiceprzewodnicząca

Burmistrz Jarosław Szlachetka komentuje wybór prezydium rady pytając:

* „Czy może doszło do jakiejś korupcji politycznej jak cztery lata temu w Radzie Powiatu?”.

* „Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego burmistrz nie chce równowagi sił pomiędzy radą a jego osobą”

– odpowiada mu wiceprzewodnicząca Grażyna Ambroży

Podczas pierwszej sesji Rady Miejskiej w Myślenicach radni wybierali prezydium rady. Na jego czele stanął Jan Podmokły (KWW Macieja Ostrowskiego), a wiceprzewodniczącymi zostały Grażyna Ambroży (KWW Bez Układów) i Eleonora Lejda-Kuklewicz (KWW Macieja Ostrowskiego).

Przypomnijmy, że w wyborach samorządowych 2018 do Rady Miejskiej na lata 2018-23 najwięcej mandatów, bo 10 zdobyli przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, 9 mandatów przypadło startującym z KWW Macieja Ostrowskiego, a 2 z KW Bez Układów. Rozkład mandatów w radzie oznacza, że żadne z ugrupowań nie ma wystarczającej większości, aby samodzielnie podejmować decyzje. Mimo, że Prawo i Sprawiedliwość ma większość w radzie to nie zasiadł w niej żaden z jego przedstawicieli.

Wybory prezydium rady na facebooku skomentował nowy burmistrz Jarosław Szlachetka nazywając m.in., radnych KWW Macieja Ostrowskiego i Bez Układów totalną opozycją, wspominając że Grażyna Ambroży i Wojciech Malinowski (KWW Bez Układów) odrzucili współpracę z PiS i zadając pytanie:

"(...) jakie inne względy wzięły górę u pani radnej Grażyny Ambroży i pana Wojciecha Malinowskiego, którzy odrzucili współpracę z radnymi PiS oraz nowym burmistrzem mając propozycję takiego samego udziału w prezydium rady? Czy może doszło do jakiejś korupcji politycznej jak cztery lata temu w Radzie Powiatu?"

Wywołana do tablicy poczuła się wiceprzewodnicząca Rady Grażyna Ambroży, która mówi m.in.

„Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego burmistrz nie chce równowagi sił pomiędzy radą a jego osobą. Taka sytuacja jak jedno władztwo była w poprzedniej kadencji i właśnie ona była powodem, że chcieliśmy zmian w naszej gminie. (…) Powierzony mi mandat będę sprawowała zgodnie z własnym sumieniem i nie interesują mnie układy jakie proponuje klub Macieja Ostrowskiego czy klub PiS. (…) Nie będzie z mojej strony żadnych trwałych koalicji z PiS czy KWW Macieja Ostrowskiego, pracujemy programowo i będę popierać wszystkie bez wyjątku dobre inicjatywy niezależnie z jakiej strony będą inicjowane”.

Czy burmistrzowi Jarosławowi Szlachetce uda się zrealizować swój „Plan dla Myślenic”?

 • zdecydowanie tak
 • raczej tak
 • trudno powiedzieć
 • raczej nie
 • zdecydowanie nie
 • Zobacz wyniki
 • zdecydowanie tak zdecydowanie tak 17%
 • raczej tak raczej tak 12%
 • trudno powiedzieć trudno powiedzieć 18%
 • raczej nie raczej nie 22%
 • zdecydowanie nie zdecydowanie nie 31%
 • Głosów: 1672

Powiązane tematy

Komentarze (72)

 • Brak zdjęcia
  20 lis 2018

  Dla mnie osobiście najważniejsze było hasło "Bez układów". Ostatnimi głosowaniami w radzie pani Ambroży udowodniła iż są to puste słowa, więc jeśli będzie chciała w przyszłości ubiegać się o to stanowisko - mojego poparcia już nie uzyska.

  146 78 Odpowiedz
 • 20 lis 2018

  Od korupcji w Myślenicach jest duet Szlachetka - Obajtek. Może niech Szlachetka wytłumaczy się z propozycji jakie dawał Daneiel Obajtek w Myślenicach ?

  101 71 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lis 2018

  Hmm, proszę się przyjrzeć np. samorządowi pcimskiemu, co tam PiS wyprawia. I to jak wkręcili Hajduka. D.pa, normalni obywatele niepisowscy nie mają siły przebicia by decydować o SWOJEJ własnej gminie, od 2006 roku gmina jest przejęta przez pisowskich zarządców. Nie pozwólmy na to w Myślenicach, takiego wała!

  75 32 Odpowiedz
 • mirek@ 20 lis 2018

  BUAHAHAhA no widać że bardziej doświadczone dzieci zabrały grabki chłopcu i teraz stoi sam w piaskownicy i tupie bo nie bedzie mogl zbudowac tych wszystkich zamkow z piasku ktore obiecal :) brawo dla Pani Ambrozy za konsekwencje ! brawo ze sprzeciwila sie Pani tych ktorzy chca zeby sie ich bac! SZACUNEK!

  99 83 Odpowiedz
 • 20 lis 2018

  Przecież od początku było jasne że Pani Ambroży to, nie "Bez układów" tylko Nowoczesna jak jej mąż, a teraz zdziwienie że układa się przecież przedłuża układ z komitetem Ostrowskiego z przed wyborów. Więc jak mogła zagłosować inaczej. Myślę że jeszcze będziemy światkami nie jednego dziwnego numeru w wykonaniu tej Pani i tłumaczenia się że to dla dobra mieszkańców i jako przeciwwaga dla burmistrza.

  86 60 Odpowiedz

Zobacz więcej