Myślenice

"Korupcja polityczna?"Burmistrz komentuje wybory prezydium.Odpowiada mu wiceprzewodnicząca

"Korupcja polityczna?"Burmistrz komentuje wybory prezydium.Odpowiada mu wiceprzewodnicząca

Burmistrz Jarosław Szlachetka komentuje wybór prezydium rady pytając:

* „Czy może doszło do jakiejś korupcji politycznej jak cztery lata temu w Radzie Powiatu?”.

* „Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego burmistrz nie chce równowagi sił pomiędzy radą a jego osobą”

– odpowiada mu wiceprzewodnicząca Grażyna Ambroży

Podczas pierwszej sesji Rady Miejskiej w Myślenicach radni wybierali prezydium rady. Na jego czele stanął Jan Podmokły (KWW Macieja Ostrowskiego), a wiceprzewodniczącymi zostały Grażyna Ambroży (KWW Bez Układów) i Eleonora Lejda-Kuklewicz (KWW Macieja Ostrowskiego).

Przypomnijmy, że w wyborach samorządowych 2018 do Rady Miejskiej na lata 2018-23 najwięcej mandatów, bo 10 zdobyli przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, 9 mandatów przypadło startującym z KWW Macieja Ostrowskiego, a 2 z KW Bez Układów. Rozkład mandatów w radzie oznacza, że żadne z ugrupowań nie ma wystarczającej większości, aby samodzielnie podejmować decyzje. Mimo, że Prawo i Sprawiedliwość ma większość w radzie to nie zasiadł w niej żaden z jego przedstawicieli.

Wybory prezydium rady na facebooku skomentował nowy burmistrz Jarosław Szlachetka nazywając m.in., radnych KWW Macieja Ostrowskiego i Bez Układów totalną opozycją, wspominając że Grażyna Ambroży i Wojciech Malinowski (KWW Bez Układów) odrzucili współpracę z PiS i zadając pytanie:

"(...) jakie inne względy wzięły górę u pani radnej Grażyny Ambroży i pana Wojciecha Malinowskiego, którzy odrzucili współpracę z radnymi PiS oraz nowym burmistrzem mając propozycję takiego samego udziału w prezydium rady? Czy może doszło do jakiejś korupcji politycznej jak cztery lata temu w Radzie Powiatu?"

Wywołana do tablicy poczuła się wiceprzewodnicząca Rady Grażyna Ambroży, która mówi m.in.

„Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego burmistrz nie chce równowagi sił pomiędzy radą a jego osobą. Taka sytuacja jak jedno władztwo była w poprzedniej kadencji i właśnie ona była powodem, że chcieliśmy zmian w naszej gminie. (…) Powierzony mi mandat będę sprawowała zgodnie z własnym sumieniem i nie interesują mnie układy jakie proponuje klub Macieja Ostrowskiego czy klub PiS. (…) Nie będzie z mojej strony żadnych trwałych koalicji z PiS czy KWW Macieja Ostrowskiego, pracujemy programowo i będę popierać wszystkie bez wyjątku dobre inicjatywy niezależnie z jakiej strony będą inicjowane”.

Czy burmistrzowi Jarosławowi Szlachetce uda się zrealizować swój „Plan dla Myślenic”?

 • zdecydowanie tak
 • raczej tak
 • trudno powiedzieć
 • raczej nie
 • zdecydowanie nie
 • Zobacz wyniki
 • zdecydowanie tak zdecydowanie tak 17%
 • raczej tak raczej tak 12%
 • trudno powiedzieć trudno powiedzieć 18%
 • raczej nie raczej nie 22%
 • zdecydowanie nie zdecydowanie nie 31%
 • Głosów: 1672

Powiązane tematy

Komentarze

 • 20 lis 2018

  Od korupcji w Myślenicach jest duet Szlachetka - Obajtek. Może niech Szlachetka wytłumaczy się z propozycji jakie dawał Daneiel Obajtek w Myślenicach ?

  101 71 Odpowiedz
 • mirek@ 20 lis 2018

  BUAHAHAhA no widać że bardziej doświadczone dzieci zabrały grabki chłopcu i teraz stoi sam w piaskownicy i tupie bo nie bedzie mogl zbudowac tych wszystkich zamkow z piasku ktore obiecal :) brawo dla Pani Ambrozy za konsekwencje ! brawo ze sprzeciwila sie Pani tych ktorzy chca zeby sie ich bac! SZACUNEK!

  99 83 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lis 2018

  Dla mnie osobiście najważniejsze było hasło "Bez układów". Ostatnimi głosowaniami w radzie pani Ambroży udowodniła iż są to puste słowa, więc jeśli będzie chciała w przyszłości ubiegać się o to stanowisko - mojego poparcia już nie uzyska.

  146 78 Odpowiedz
  • 22 lis 2018

   A tak z ciekawości na kogo miała głosować aby pokazać że jest bez układów? A może miała wstrzymać sie od głosu? Nie udzielam sie w polityce ale krew mnie zalewa jak muszę czytać farmazony tego typu. Z tego wynika, że jak przy ostatnich głosowaniach "Bez UKŁADÓW" wsztrzymalo by sie od głosów i przewodniczącym został by kandydat z PiS, to "Bez UKŁADÓW" pokazałoby że jest bez układów heh.... Dobre :) Moim skromnym zdaniem obojętnie kto by zostal przewodniczącym rady to i tak mówili by że "Bez Układów" przeszło do układów, więc Pani Ambroży najprawdopodobniej wybrała wedlug niej mniejsze zło. Tylko czy to będzie takie dobre dla nas mieszkańców? Pani Grażyno wiem że obecnie w Pani rękach są decyzje Rady Miejskiej i mam nadzieję, że to będą faktycznie decyzje podjęte dla naszego dobra - dobra mieszkanców.

   14 3 Odpowiedz
 • kar war 20 lis 2018

  Posel chyba nie wie co sie dzieje w innych sejmikach jak PiS obiecuje stanowiska i nawet obniżenie podatków. Tu nagle mu to przeszkadza.
  Niech złoży zawiadomienie na policje w Myślenicach jak i na swoich kolegów z innych okręgów wyborczych.

  75 37 Odpowiedz
 • 20 lis 2018

  sie pytom gdzie PENDOLINO do krakau bo czekom na dworcu i juz mo opoznienie a terozki przysluguje mi prawo hunijne zwrot bileta i samolot za opoznienie tako swiedzko tradycja

  50 24 Odpowiedz
 • 20 lis 2018

  Hmm, proszę się przyjrzeć np. samorządowi pcimskiemu, co tam PiS wyprawia. I to jak wkręcili Hajduka. D.pa, normalni obywatele niepisowscy nie mają siły przebicia by decydować o SWOJEJ własnej gminie, od 2006 roku gmina jest przejęta przez pisowskich zarządców. Nie pozwólmy na to w Myślenicach, takiego wała!

  75 32 Odpowiedz
  • 20 lis 2018

   Nas naprawdę Pcim nie obchodzi. Powinieneś założyć jakiś blog mówiąc bez ogródek.

   31 22 Odpowiedz
 • 20 lis 2018

  Przecież od początku było jasne że Pani Ambroży to, nie "Bez układów" tylko Nowoczesna jak jej mąż, a teraz zdziwienie że układa się przecież przedłuża układ z komitetem Ostrowskiego z przed wyborów. Więc jak mogła zagłosować inaczej. Myślę że jeszcze będziemy światkami nie jednego dziwnego numeru w wykonaniu tej Pani i tłumaczenia się że to dla dobra mieszkańców i jako przeciwwaga dla burmistrza.

  86 60 Odpowiedz
 • 20 lis 2018

  Można to nazwać "Kultura polityczna" bo nawet za komuny sekretarze wstrzymywali się z głosem gdy byli wybierani w skład egzekutywy lub do innych władz. A obecnie tak jedna opcja jaki druga głosuje wybierany kandydat sam na siebie wstyd!!!

  29 11 Odpowiedz
 • 20 lis 2018

  Pani Grażyna Ambroży okazała się wytrawnym graczem politycznym, twierdząc cytuję "nie interesują mnie układy jakie proponuje klub Macieja Ostrowskiego czy klub PiS". Widać, że obecnie radna uzyskała lepszą propozycję od Ostrowskiego, zatem poparła klub Ostrowskiego, czym doprowadziła do wyboru rady miasta, która sprzyja byłemu burmistrzowi. Być może za jakiś czas klub PiS przebije ofertę Ostrowskiego i radna zmieni zdanie. Szanowna pani Ambroży, taka "obrotowa" postawa doprowadzi do totalnego chaosu, a nie do równowagi. Nie da się skutecznie rządzić i przeprowadzać projektów w radzie miasta, nie mając tam większości. Prognozuje, że w samorządzie miasta będą nieustające potyczki pomiędzy burmistrzem z PiS i radą miasta Ostrowskiego, co z pewnością nie wyjdzie na dobre mieszkańcom i miastu.

  62 38 Odpowiedz
 • 20 lis 2018

  Poseł to sobie może mącić.. z ludźmi nie wygrasz, albo współpracujesz pan albo na taczki i przykro mi widzieć że to tak się zaczyna. Niestety niczego dobrego to nie wróży. Stracone na personalne przepychanki lata.

  55 31 Odpowiedz
 • 20 lis 2018

  No i zaczyna się polityka Pis. Ataki, podejrzenia, stawianie siebie w pozycji poszkodowanego i straszenie "totalną opozycją" (cokolwiek ono znaczy na terenie Myślenic). Brawo Panie Jarosławie, brawo! Faktycznie rządzi Pan wszystkimi i ponad podziałami jak Pan obiecywał.

  64 37 Odpowiedz
 • 20 lis 2018

  teoretycznie rozważmy :-
  1.)Sytuacja bieżąca - Pani Ambroży jest w "totalnej opozycji - układa się z K.Ostrowskiego" wg Pis ( nawet nie zaczeli współpracować) za to wg K. Ostrowskiego mają wpływ na działania RM i burmistrza, przez co KBU moze forsować projekty swoje i popierać zarówno niektóre RM jak i burmistrza w zależności co jest bardziej po ich myśli
  2.)Pani Ambroży głosuje za kandydatami PiS - komitet bez układów "układa się z PiS" i mamy "totelne rządy jednego układu PiS" - można to nazwać inaczej - wtedy PiS mówiło by, że się wygrało wybory "totalnie" ale K bez ukłądó już nie był by w układzie tylko koalicjantem ... - KBU miałby wtedy wpływ na ochłapy ze stołu burmistrza i koalicji PiS natomiast K.Ostrowskiego byłby jak PiS za poprzedniej kadencji ( "chodził i jojcył a nic nie robił bo się nie da a pieniadze brał".
  3.) Pani Ambroży głosuje na swoją kondydaturę i przegrywa każde starcie w ilości 9/10 do 2 - nie ma wpływu na nic chyba że zgodnie z wolą PiS lub K.Ostrowskiego ale pozostaje jako "mała opozycja" i za 5 lat idzie do wyboró nic nie zrobiłą ale nie weszłam w układy.

  Oj zapowiada się ciekawie ale nie za szczęśliwie. Obawiam się słów, które napisałem jakiś czas temu:
  za pięć lat J.Szlachetka podsumowując kadencję (jeśli nie dogada się z RM) Przybyłem, wybory wygrałem ale nic nie udało się z planu zrealizować bo "totalna opozycja w postaci K.Ostrowskiego i K.bez układów" blokowała wszystko.

  45 9 Odpowiedz
  • 20 lis 2018

   I to jest ból partyjniactwa, partyjnych spadochroniarzy.
   Byłby gość z ludu, dogadał by się z każdym- ten też musi się dogadać, albo podziękować, bo nie będę płacił swoich podatków na utrzymanie burmistrza, który nic nie może.

   39 17 Odpowiedz
  • 20 lis 2018

   A co by było gdyby nie wybrali przewodniczącego rady ? Dlaczego nikt nie zadaje sobie tego pytania. Szlachetka nie był by zaprzysiężony i nie było by dalej burmistrza urząd by stał . Ale to nie ważne.

   Dopiero bym chciał widzieć wpisy Szlachetki jak to totalna 2 osobaowa opozycja paraliżuje całe Myślenice :)

   Mnie zastanawia jeszcze jedno i tutaj pytanie do Pani Ambroży bo ona to napisała czy faktycznie na przewodniczącego rady z PISiorków był Suder i zmiana nastąpiła na sesji przy podawaniu kandydatów. Jeśli tak to ciekawy jestem powodu tej zmiany.

   22 11 Odpowiedz
 • 20 lis 2018

  kibic111 bardzo trafna analiza !
  Szkoda że do większości to nie dociera.

  20 11 Odpowiedz
 • 20 lis 2018

  Szlachetka mówi o korupcji w sytuacji kiedy jak sam twierdzi taką samą propozycję złożył komitetowi "Bez układów", a więc próbując uprawiać taką samą korupcję. Całkiem się pogubił. Poza tym cały czas czekamy na jego zaprzeczenie że żona brała kasę z Orlenu, bo gdyby tak było to dopiero jest korupcja! Panie Burmistrzu Szlachetka prosimy zdementować jeśli to jest nieprawdą żeby uciąć wszelkie spekulacje.

  56 30 Odpowiedz
 • 20 lis 2018

  Pani Ambroży i Panie Malinowski - TRZYMAJCIE się !!

  Robicie dobrze tylko postępujcie z rozumem i sumieniem nie patrzcie na wpisy i opinie osób opłacanych przez Szlachetkę a wyborcy to docenią - burmistrz nie musi Was lubić i doceniać bo nie taka Wasz rola.

  42 36 Odpowiedz
 • 20 lis 2018

  Kolejna sprawa, wybory na przewodniczącego i v-ce przewodniczących były tajne, to skąd wiadomo jak kto głosował???
  Czy Pan Suder znaczył kartki do głosowania???
  W mojej ocenie, to właśnie on powinien startować na v-ce przewodniczącego rady miejskiej.

  Każdy mógł zagłosować przeciwko swoim. Mogły się komuś nagle zmienić poglądy.

  Takie gdybanie, co zrobił członek PiS 4 lata temu w radzie powiatu?

  23 12 Odpowiedz
 • 20 lis 2018

  jedna wielka porażka już na początku sprawowania urzędu burmistrza :(
  chyba nie tego się po tobie spodziewaliśmy drogi Jarku.
  gdzie ta charyzma, to obycie i ten błysk w oku, który miałeś jako poseł ?
  atak na radę i innych radnych to bardzo zła droga z której zawróć póki nie jest za późno.

  41 16 Odpowiedz
 • 20 lis 2018

  Najlepszym wyjściem z sytuacji jest zrezygnować z funkcji Burmistrza P i S wycofać swoich Radnych zostawić to dziadostwo 9-cio osobowej grupie Radnych. I nowe wybory!!!!!!!!

  23 18 Odpowiedz
  • 20 lis 2018

   Dooobre :) i wystartować w kolejnych wyborach bo była by to norma w wykonaniu Szlachetki , nic do końca. On boi się słów Millera że faceta oczenia się po tym jak kończy - on nic nie kończy.

   Poczekajcie jak PISiorki przerżną wybory i źródło wyschnie - biedne będą Myślenice, ale każdy musi ponosić konsekwencje wyboru nawet wyborcy.

   38 24 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lis 2018

  Rozsądne ze strony trzeciej siły jest tworzyć przeciwwagę dla ten największej. Burmistrz chciałby mieć większość, ale dlaczego? Przecież dobre pomysły poprą także przeciwnicy polityczni, a jeśli nie, to wyborcy ich za to rozliczą. Reasumując nie ma się czego bać. Równowaga sił to sytuacja zdrowa i pożądana, nie żaden dowód na korpucje polityczną czy inne knowania.

  35 10 Odpowiedz
 • Beata 20 lis 2018
  Turowicz napisał/a:

  Przed wyborami miasto-info zostało opanowane przez PIS i ich troli , niestety redakcja idzie tutaj na żywioł , a szkoda bo można by ładnie ten portal prowadzić.

  A ocena kto jest trollem a kto nie oczywiście z klucza partyjnego. Kto za PiS to troll a kto przeciw, może pisać co chce :)

  Chłopcze, obudź się. Szlachetka wygrał zdecydowaną większością w I turze i to Ty i Tobie podobnie są w mniejszości a demokracja to rządy większości. Czas się z tym pogodzić.

  Jakoś dziwnie większość jest zdania, że to ci popierający Ostrowskich to trolle.
  Dobrze Ci?

  25 56 Odpowiedz
  • 20 lis 2018

   Uderz w stół a Troll się odezwie

   40 8 Odpowiedz
  • Andrzej 23 lis 2018

   To niech rządzi! Ja cały czas czekam na obniżkę opłat za ścieki.

   13 1 Odpowiedz
  • Piotr 23 lis 2018

   Nie zapominaj o tym, że ""Buta kroczy przed upadkiem".
   A wygrał zdecydowanie to prawda ale nie w mieście Myślenice a jedynie we wioskach, które należą do gminy Myślenice.

   15 1 Odpowiedz
 • 20 lis 2018

  Czytam tu różne komentarze, niektórzy zdziwieni przebiegiem zdarzeń. Inni zagłosowali na Kaczyńskiego w osobie obecnego burmistrza, nie znawszy go nawet z widzenia. Miał się stać cud, Kaczyński wysłał naznaczonego że ten w jego imieniu zdziała cuda.
  Nauka na przyszłość, wybierajmy autorytety, ludzi znanych, lubianych i mający za sobą jakiś sukces. Głosowanie na kandydatów wyznaczonych przez centralę , kończy się chaosem, kłótnią brakiem zrozumienia, brakiem umiejętności pracy w zespole.
  Człowiek wyznaczony przez centralę, przeznaczony jest do wykonania zadania słusznego dla partii a nie dla mieszkańców, stąd najbliższe cztery lata, mogą ale nie muszą być stracone.

  49 12 Odpowiedz
  • 20 lis 2018

   Nie było takiego kandydata

   18 17 Odpowiedz
  • 20 lis 2018

   Myślisz, że Halek nie był wyznaczony przez centralę? No może nie ta skala, ale może powiedzmy przez centralkę.

   13 19 Odpowiedz
   • 20 lis 2018

    Myśle bardziej o „centrali” Ambroży .
    To był prawie Komitet Centralny , mąż żona i dzieci.

    21 10 Odpowiedz
 • 20 lis 2018

  Normalnie za 5 lat wraz z Bagietką zakladam komitet i startujemy. Bagietka robi kampanie ja biorę burmistrza.

  Niech się Szlachetka boi !

  25 8 Odpowiedz
 • 20 lis 2018

  A dlaczego nie może być tak pięknie...... burmistrz współpracuje z radnymi, radni z burmistrzem. Nie ma zgrzytów politycznych, nie ma kłótni kto z pisu kto z po, a kto z kgb. Współpracują, bo zależy im na dobru i rozwoju gminy, miasta, wsi.

  p.s. Duży plus dla p. Ambroży oby Pani wytrwała w tym rozkroku, przepraszam...szpagacie.

  39 17 Odpowiedz
  • 20 lis 2018

   Jak byłeś mały to pewnie bawiłeś się w piaskownicy. Tam jest taki etap w życiu dziecka, ze chce mieć wszystkie zabawki dla siebie. Nie ważne czy umie się nimi bawić czy potrzebuje wszystkie wiaderka i łopatki na raz. Później dzieci uczą się że można się dzielić i razem budować zamki. Niestety z niewiadomych przyczyn stan pierwszy powraca kiedy człowiek zabiera się za polityke. Dotyczy większości naszych aktualnych polityków:)

   33 7 Odpowiedz
 • 20 lis 2018

  Konflikt (z łaciny conflictus – zderzenie) – niezgodność, sprzeczność interesów, poglądów, spór, zatarg.

  Konflikt to zjawisko powszechne, nieuchronnie związane z życiem społecznym. Pojęcie konfliktu można rozpatrywać w różnych aspektach, np. jako proces, w którym jednostka lub grupa dąży do osiągnięcia własnych celów przez wyeliminowanie, podporządkowanie sobie bądź zniszczenie jednostki lub grupy dążącej do celów podobnych lub identycznych. Wystąpienie realnych problemów nie jest jednak konieczne do powstania konfliktu. Niejednokrotnie wystarczy już samo przekonanie zaangażowanych stron o wrogim nastawieniu przeciwnika.

  Źródło: Wikipedia

  8 1 Odpowiedz
 • 20 lis 2018

  zdjecie

  26 16 Odpowiedz
 • 20 lis 2018

  Bezwzględnie Panie Burmistrzu należy zacząć urzędowanie od bilansu otwarcia. Żeby nie było potem gadania że jest gorzej niż było..

  18 13 Odpowiedz
 • 21 lis 2018

  https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C348035%2Cgowin-w-psl-bedzie-bunt-przeciwko-zakazowi-wspolpracy-z-pis.html

  nie wiem coście tacy zdziwieni? Przecież powszechnie wiadomo o odgórnym zakazie współpracy z PiS. Centralne niesnaski PO i Nowoczesna przenosi na samorządy i w tym momencie nijak się to ma w stosunku do współpracy pro publico bono. Od dawna było wiadomo - oni nie głosują ZA tylko PRZECIW. Tak będzie i teraz u nas. Zblokują się na każdym możliwym etapie więc fakt jest równowaga tylko problem będzie w tym , że staniemy w miejscu lokalnie a w którą stronę się nie obrócić dupa będzie z tyłu. Czyli mamy kadencję radnych udających "że się robi"....tylko dlaczego za moje pieniądze i podatki? Dla mnie do zwolnienia w trybie pilnym, tak bym to załatwił w firmie.

  8 18 Odpowiedz
 • 21 lis 2018

  Ujadanie rozgoryczonych zwolenników Prawa i (nie)Sprawiedliwości nic tu nie da :)
  Przegraliście w radzie miejskiej a dziś kolejny policzek bo przegraliście w radzie powiatu a do tego przegraliście urząd starosty. Zatem jaki to sukces wyborczy ?
  Gorące gratulacje dla komitetów: Ziemia Myślenicka - Józefa Tomala, KWW Macieja Ostrowskiego i KWW Bez Układów, dzięki którym PiS poległ na ziemi myślenickiej.

  29 11 Odpowiedz
 • 21 lis 2018

  Hmm, o jakim dobru publicznym mówimy? Buhahah. Szubrawcy ;-p. Może czas otwarcie powiedzieć w końcu że chodzi o dobro partyi.

  Wiarygodność wzrośnie. Towarzysze. Ludu pracujący. To dla waszego dobra przecież to wszystko. Czy w podobny sposób nowy burmistrz chciał "przekonywać"?
  https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-samorzadowe-2018/aktualnosci/news-jakub-chelstowski-marszalkiem-woj-slaskiego,nId,2688316

  13 4 Odpowiedz
 • 21 lis 2018

  Audyt, wszystkie karty na stół, dymisja Szlachetki, dla pozostałych prokurator.

  4 11 Odpowiedz
 • 21 lis 2018

  Kiedy spotkania mieszkańców ze Ślachetkom?

  No i co z tą kolejom? Ponoć miało po wybraniu człeka z PiS ruszyć z kopyta.

  17 9 Odpowiedz
 • 21 lis 2018

  Panie Burmistrzu. Nie glosowałem na Pana, żeby Pan tu uprawiał taką "totalną" dziecinadę. Ma Pan posprzątać tę stajnię Augiasza i niech Pan to robi dojrzalej i inteligentniej niż Pan zaczął. Pozdrawiam, Paweł

  13 9 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 21 lis 2018

  Pani Grażyno! Pani słowa można było by uznać za szczere, gdyby jednym z wiceprzewodniczącym rady został przedstawiciel PiS, a tak, ja w to tłumaczenie po prostu nie wierzę.

  7 18 Odpowiedz
  • 21 lis 2018

   A komu ten PiS jest potrzebny. To taka PPS i jej członkowie też. Nie potrafią współpracować, narzucają swoją wizję socjalistyczną i nie uznają żadnego kompromisu, z nikim się nie potrafią dogadać.

   23 6 Odpowiedz
 • Piotr 22 lis 2018

  Panie Burmistrzu,
  wypadałoby do Pana napisać osobiście (facebooka a także tweetera nie posiadam), jednakże mam obawy, że moje pismo pozostanie bez rozpatrzenia. Postanowiłem zatem napisać na tym forum, licząc na to że jeśli nie Pan to ktoś z Pańskiego otoczenia to przeczyta:

  Cytując:
  "Pytanie jakie inne względy wzięły górę u pani radnej G. Ambroży i pana W. Malinowskiego, którzy odrzucili współpracę z radnymi PiS oraz nowym burmistrzem mając propozycję takiego samego udziału w prezydium rady? Czy może doszło do jakiejś korupcji politycznej jak cztery lata temu w Radzie Powiatu? Czas pokaże komu naprawdę zależy na dobru wspólnemu Miasto i Gmina Myślenice.

  Chciałbym zwrócić Pana uwagę na kilka wpisów pod tematem „ Wybory Samorządowe: Grażyna Ambroży kandyduje na Burmistrza Myślenic. Co proponuje? „

  Bagietka Beata 20.09.2018 - 21:51
  Obejrzałam filmik z rynku i usłyszałam tanie populizmy o wszystkim i o niczym. Jedynym rzeczowym argumentem jest to, że startuje ona jako pierwsza kobieta, kandydatka na burmistrza Myślenic.
  Zatrważające jest natomiast to, że Pani Grażyna, w tym zapewne ważnym dla niej dniu, w którym chciała się pokazać publicznie z najlepszej strony, jako przyszła Pani burmistrz, czytała wszystko z karteluszki :(
  Taka porażka na samym starcie. Niebywałe.
  Bagietka Beata 21.09.2018 - 10:15
  To jest właśnie cała żenada opcji Nowoczesna, którą mieliśmy od 2015 roku. Sami "bez układów" ale od dawna przytuleni do Opozycji Mafiozów z Platformy Obywatelskiej.
  Chyba ktoś niespełna rozumu będzie głosował na opcję KODomicką, która robi w całej Polsce obciach i pojawiła się z niczego z napompowanymi sondażami. Ciemny lud to kupi?
  Nie sądzę. Uważam, że Myśleniczanie myślą i czują nosem co jest grane.
  Bagietka Beata 21.09.2018 - 10:31
  To, że mąż tej Pani kandydował w wyborach to jego prawo, ale kandydował bodajże z Nowoczesnej a obecnie kandyduje z opcji "bez układów". Co z tego wynika? Wystarczy postawić znak równości pomiędzy Nowoczesną, którą Schetyna już wciągnął nosem i wymyślonym przez małżeństwo Ambrożych Komitetem Wyborczy "bez układów".
  Trochę logiki u wyborców i wszystko staje się jasne.

  Wiesiek Bagieta 21.09.2018 - 6:17
  No i po co ta szopka jak tej kobity nikt nawet nie zna, z reszta jak za nia stoi ta smieszma myslenicka nowoczesna i po to ja bardzo dziekuje za takiego bezpartyjniaka "wolnego od układów" :D Przygotujcie sie na nalot "trolli" i fake kont (jak na portalach nowoczesnej myslenice i kmy) ktore beda wychwalac pod niebiosa tego nołnejma :D Szlachetka odetchnął z ulga bo ta kobieta o ile komukolwiek coś odbierze głosów to panowi "nic nie potrafię" halkowi....

  ....No jedyne co ona porwie to kase z naszych portfeli za między innymi podniesione stawki za wodę. Jak jakimś cudem zostanie burmistrzem to mogę założyć się o milion złotych że wszystko dziwnym trafem zostanie PO staremu :)A komu ten PiS jest potrzebny. To taka PPS i jej członkowie też. Nie potrafią współpracować, narzucają swoją wizję socjalistyczną i nie uznają żadnego kompromisu, z nikim się nie potrafią dogadać.

  Wpisów oczywiście znaleźć można dużo więcej.

  Może Pan się zastanowi czy te nielicznie zacytowane przeze mnie tutaj wpisy mogły być przeczytane przez Panią G. Ambroży i czy nie przyczyniły się choćby nawet w 1 % do przechylenia szali i podpisania porozumienia z komitetem KWW Macieja Ostrowskiego. Może Pan przeanalizuje Swoją kampanię wyborczą, własne a także Pańskich zwolenników podejście do kontrkandydatów . Słowa jakie były kierowane, na jak to pan ujął we własnym wpisie totalną opozycję :„…..taka sytuacja pokazuje jak na dłoni, że radni tych dwóch klubów bedą tworzyć totalną opozycję w kierunku mojej osoby…..” . Proszę się uderzyć w pierś stanąć przed lustrem i z ręką na sercu powiedzieć: "nigdy nie pomyślałem, powiedziałem, źle o moim kontrkandydacie."
  Uważa Pan, że te czynniki nie mają żadnego znaczenia ?? Jest to jak pan to określił „ … doszło do jakiejś korupcji politycznej…”. Wychodzi pan z założenia, że można na kogoś pluć, obrażać go a potem ten ktoś powie nic się nie stało ?? A co by było gdyby PiS podpisał współpracę z Panią Abmroży ? nie było by już korupcji ? Sądzi pan, że powinno być tak po chrześcijańsku, gdy ktoś cię uderzy nadstaw drugi policzek ? Jeśli tak to czemu Pan tego nie realizuje??
  Proszę zwrócić uwagę również na fakt, że nawet dzieci w przedszkolu jak ich inny kolega bije obraża itp to się od takiego kolegi odsuwają a co dopiero dorośli ludzie.

  Zastanawia mnie czy przeprowadził Pan sam jakąkolwiek analizę dlaczego to nie z PiS podpisano koalicję a z KWW M.Ostrowskiego, zanim dokonał Pan "analizy" na swoim tweeterze?? Oceniając Pański wpis myślę, że tego pan nie zrobił ponieważ brak w nim rzeczowych i treściwych argumentów a jedynie insynuacje( jak to obecny rząd ma w zwyczaju), że doszło do korupcji.

  z wyrazami szacunku
  Mieszkaniec Myślenic

  27 2 Odpowiedz
  • 23 lis 2018
   Lech Kosyjan napisał/a:

   .

   Czytam obu Panów, z szacunkiem dla pierwszego i z niechęcią do drugiego. Mimo elaboratów wypisywanych przez Kosyjan, widzę w nich niechęć do ludzi, jakieś zaległe kompleksy i marzenie o takim Rambo co przyjdzie i wyrówna.
   Wydaje mi się, że ta gorycz wylewana przez Ciebie ma powód nieudanego życia i co za tym zgorzkniałość. Młodość kieruje się innymi potrzebami i w większości jest radosna. Stąd wnoszę, że
   wiosnę życia maż już daleko za sobą.

   13 1 Odpowiedz
 • 22 lis 2018

  Trudno czytać tych wszystkich "mędrków" produkujących się powyżej. Taki bełkot, żenujący poziom wypowiedzi, mądrości wyssane z brudnego palucha i również w tym stylu wypowiedź kandydatki a obecnie v-ce przewodniczącej Rady. Jak burmistrz może realizować swoje zamierzenia nie mając poparcia w radzie? Moderatorem programu burmistrza i gwarantem rozwoju Myślenice będzie średnio rozgarnięta za to posługująca się sprytem kobieta, która nie ma o tym "zielonego pojęcia". Akademicka (naukowa) wiedza uczy, że najgorsze decyzje zapadają gdy decyzję podejmuje większa ilość osób (decyzje grupowe). Najlepsze decyzje są jednoosobowe i żadne "bajdurzenie" i wywody miejscowych mędrków tego nie zmienią. Kierowanie gminą można porównać do pewnego stopnia z zarządzaniem przedsiębiorstwa. Co by było gdyby właściciel firmy oddał strategiczne decyzje kierowania nią pod głosowanie załogi? To, że poprzednik był patałachem i zgodnie ze swoimi "umiejętnościami" doprowadził gminę na skraj bankructwa nie świadczy, że ten musi być taki sam. Wobec powyższego widać jak na dłoni co zamierza była kandydatka i reszta obok niej - destrukcja.

  5 19 Odpowiedz
  • 22 lis 2018

   Tym tekstem, którym próbujesz skompromitować innych, zrobiłeś ze siebie imbecyla.

   23 5 Odpowiedz
  • 25 lis 2018

   zdjecie

   5 Odpowiedz
   • Piotr 26 lis 2018

    Gif ciekawy tylko zachodzę w głowę jak go interpretować :D:D

    Czy ta praca wykonana traktorem oznacza, że swoją wypowiedzią Lech Kosyjan okopał swoich rozmówców ?
    Czy może jest przeciwnie, że sam się okopał ?

    A może miało to znaczyć, że Lech zaorał swoich dyskutantów, czy może jednak interpretować to można w ten sposób: wypowiedź Lecha powinna być zaorana (zasypana)?. :D

    Jeśli można prosić o krótkie wyjaśnienie :D, bo nie wiem czy dać plusa czy minusa :DDD

    2 1 Odpowiedz
 • Piotr 22 lis 2018

  Lech Kosyjan dlaczego oceniasz innych tak srogo "..będzie średnio rozgarnięta za to posługująca się sprytem kobieta, która nie ma o tym "zielonego pojęcia" wiesz coś o tej pani czego inni nie wiedzą na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski ?

  Według Twojej teorii:
  "Najlepsze decyzje są jednoosobowe i żadne "bajdurzenie" i wywody miejscowych mędrków tego nie zmienią" to powiedz mi po co Senat potem Sejm obradują nad jakąkolwiek ustawą np o sądzie? A nie lepiej, żeby pan mecenas Andrzej Duda ją stworzył i podpisał ?? A może jeszcze lepiej żebyś to ty był :DDD

  "Kierowanie gminą można porównać do pewnego stopnia z zarządzaniem przedsiębiorstwa. Co by było gdyby właściciel firmy oddał strategiczne decyzje kierowania nią pod głosowanie załogi?"
  A co by było gdyby ten sam nie do końca wiedział jak się zarządza przedsiębiorstwem i zamienił to przedsiębiorstwo (gmina Pcim) na prezesurę w Orlenie. Tutaj nie przeszkadza, że dopiero w 2014 roku kończy się studia na Prywatnej Wyższej Szkole Ochrony Środowiska w Radomiu na kierunku Ochrona Środowiska przecież Orlen jakoś (chyba) działa :DDD

  "Akademicka (naukowa) wiedza uczy, że najgorsze decyzje zapadają gdy decyzję podejmuje większa ilość osób (decyzje grupowe)."
  Chyba rzeczywiście masz wiedzę akademicką (zapewne na studiach doszedłeś do akademika) ale na pewno nie naukową bo naukowa mówi, że zarówno indywidualne jak i grupowe podejmowanie decyzji ma swoje atuty(zalety) i ograniczenia(wady). Oto kilka z nich:

  Indywidualne podejmowanie decyzji następuje najczęściej w przypadku:
  nieskomplikowanych problemów, bieżących trudności, rutynowych decyzji,
  problemów wymagających natychmiastowego rozwiązania, konieczności zachowania niskich kosztów procesu decyzyjnego.
  Grupowe podejmowanie decyzji jest często stosowane, gdy: występuje zapotrzebowanie na różnorodne informacje lub dużą liczbę informacji, jest wymagana szeroka i specjalistyczna wiedza z różnych dziedzin, istnieje znaczne ryzyko rynkowe lub finansowe.

  Więc zanim zaczniesz określać ".... tych wszystkich "mędrków" produkujących się powyżej ...." sam się przejrzyj w lustrze zapewne zobaczysz tego "mędrka" którego tutaj poszukujesz.

  12 4 Odpowiedz
 • 22 lis 2018

  Faktycznie jednak dziwi nas to, że można pod szyldem "Bez układów" wejść natychmiastowo w układ i to z kim? Z najbardziej poUKŁADaną kastą jaką można sobie wyobrazić. Pan Burmistrz Elekt jest naiwny, niezręczny i bez jaj o czym świadczą słabe ruchy już na początku kadencji. To niewątpliwe. Niemniej przyklepanie przez Panią Grażynę wyboru Pana Jana na przewodniczacego rady wystawia jej okropne świadectwo - braku, wiedzy, intuicji, rozeznania w środowisku. Wybór Pana Jana jest kompromitacją Myślenic. Wie to każdy kto zna radnych minionych kadencji. Nawet w Komitecie Ostrowskiego, który ma bardzo niskie kompetencje i walory, i którym Burmistrz zarządzał jak teatrem lalek można bylo znaleźć i poprzeć lepszego lidera choćby Bogusława tego samego co Jan nazwiska. Porażka i wstyd okupiony bardzo merkantylnym układem a wytłumaczony jakimiś bzdurami o równowadze.

  6 9 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  No to macie jak skutkuje niepodejmowanie i wybór pezwodniczącego i może zmienice PISiorki dzanie :

  "...Przewodniczący rady miejskiej w Kwidzynie nie został wybrany, burmistrz nie zdążył złożyć ślubowania, a pierwsza sesja została przerwana. To grozi paraliżem miasta – alarmuje burmistrz.

  Kwidzyńscy radni na pierwszym posiedzeniu nie wyłonili ze swojego składu przewodniczącego oraz jego zastępców, nie zostały też powołane komisje. Przewodniczący senior przerwał obrady po tym, jak jedyny kandydat na szefa rady uzyskał w głosowaniu 9 głosów „za” i 9 głosów „przeciw”. Radni mają spotkać się ponownie po kilkunastu dniach – 6 grudnia.

  „Inne miasta potrafiły się dogadać. Mogliśmy to pięknie zrobić. Trzeba zacząć ze sobą rozmawiać” – komentował na gorąco Franciszek Garlicki, który prowadził obrady jako najstarszy radny.

  Jak podkreślał, ten pat rodzi poważne konsekwencje. „To powoduje paraliż instytucji samorządowych i wpływa na realizację zadań, jakie nakłada na mnie ustawa o samorządzie” – podkreślał.

  Skarbnik Miasta Elżbieta Mankiewicz wyliczała problemy, jakie opóźnienia prac w radzie spowodują dla projektu budżetu miasta na rok 2019 i tegorocznego budżetu..."

  7 4 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  piotr1976 nie dam się sprowokować przez bajdurzenie kolejnego mędrka, który myli doradztwo z zarządzaniem. Dlatego na kierownicze stanowiska szuka się wybitnych menadżerów i płaci się im bajeczne uposażenia. Odezwała się tęsknota za komuną a nawet wtedy wybierali I sekretarza. Cóż u nas chłop potęgą jest i basta! "Sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie". Daniel Obajtek jest wyjątkowo zdolnym człowiekiem, wybitnym menadżerem, którego zawistni, mali ludzie, miejscowe mędrki próbują zdyskredytować i obrzucić błotem. Im w głowie się nie mieści, że następcy nie rozdają posad "po uważaniu". A wystarczyło się zastanowić dlaczego wójt Pcimia został menadżerem i doskonale zarządza? Czemu akurat ten a nie inny? Ludziom, którzy nienawistnie go atakują nie da się zmienić rozumowania i nie potrafią nawet kojarzyć. Mimo, że doskonale sobie radzi a przecież cały czas jest obserwowany i oceniany to tu na dole przypina się mu różne "łatki" na miarę tego co wyczyniali poprzednicy z PO. To, że przy okazji pomnożył swój majątek to też boli. Jak wiadomo, co jest powszechnym przekonaniem lewaków i "platformiarzy" człowiek o poglądach prawicowych powinien chodzić w połatanych gaciach, stolować się w caritasie i modlić pod pomnikami a stanowiska i majątki należą się jak wiadomo przodującej sile narodu. I nie ważne gdzie jest prawda i jak zarządza. Najważniejsze obrzucić błotem, coś się zawsze przylepi. Zdolność do biznesu jest taką samą zdolnością jak zdolność do matematyki, malarstwa, muzyki. Albo się ją ma, albo się jej niema. Badania socjologiczne mówią, że do 10% społeczeństwa posiada zdolności do biznesu. Jeśli jest 7,5% to O.k. Tymczasem to całe KOD-iarstwo, Platforma i tym podobni rozumują, że oni wszyscy się nadają do zarządzania. Robią kursy i powinni zarządzać. Mało tego, oni po nieboszce PZPR, która jak wiadomo była awangardą klasy robotniczej i przodującą siłą narodu mieli być niezachwianą kontynuacją. Stąd frustracje takich "piotrów1976", jakichś bonów jak się odbiera "swoim" należne kierownicze role. Przecież oni wiedzą najlepiej co jest dla narodu najlepsze. Całe to towarzystwo żerowało na społeczeństwie okradając go w niespotykanej dotychczas skali. W czasie swoich rządów obsadzali stanowiska od sprzątaczki aż po samą górę. To samo dało się obserwować tu na dole w samorządzie. Było odgórne pozwolenie na "kręcenie lodów" i na każdym kroku gdzie tylko mieli jakiegoś "pomysła" na złodziejstwo, bezwzględnie łupili pobratymców niczym chordy ze wschodu. Teraz z frustracji sieją zamęt i mieszają ludziom w głowach próbując zdyskredytować na wszelkie możliwe sposoby działania ludzi, którzy Polskę i Polaków ukochali ponad wszystko. A miłość do Ojczyzny wynosi się z rodzinnego domu. Nie słychać jej przez pijacki bełkot i ułomności intelektualne wychowawców. Można się domyśleć z jakich środowisk są i co wynieśli z domu ci, którzy rodaków mają za nic a ponad polskie wartości wynoszą jakieś enigmatyczne wartości europejskie w interesie obcych, których wsparcia oczekują w swych łajdactwach. A temu jakiemuś piotrowi1976 polecam by jakiemuś swojemu znajomemu, który z sukcesem prowadzi biznes zaproponował grupowe zarządzanie. Sam ze swoim rozumowaniem na zarządzającego czyli do biznesu na pewno się nie nadaje. Stąd postawy roszczeniowe, krytykanctwo. na tym kończę występy w tym towarzystwie. Trudno się pojedynkować ztymi, którzy walą cepem lub widłami w plecy.

  4 15 Odpowiedz
 • Piotr 23 lis 2018

  Oczekiwałem tak podniosłej wypowiedzi :DN i się doczekałem :DD właśnie to jest ta charakterystyczna cecha zwolenników PiSlamu atak, atak i jeszcze raz atak bez jakiejkolwiek argumentacji.

  Człowieku nie znasz mnie a piszesz, że mi coś odebrano "Stąd frustracje takich "piotrów1976", jakichś bonów jak się odbiera "swoim" należne kierownicze role" . Ja w życiu do żadnej partii nie należałem, to, że kiedyś w wyborach popierałem tą czy inną partię de facto za program jaki obiecywali to nie znaczy, że jestem KODziarzem, czy platufusem.
  Piszesz "Odezwała się tęsknota za komuną" ciekawe po czym takie wnioski pewnie po 1976 ?? :DD, wyjaśniam mędrku w nick możemy sobie tworzyć dowolnie i to, że mam nick Piotr1976 wcale nie znaczy, że mam na imię Piotr i mam 42 lata :DD

  "Daniel Obajtek jest wyjątkowo zdolnym człowiekiem, wybitnym menadżerem, którego zawistni, mali ludzie, miejscowe mędrki próbują zdyskredytować i obrzucić błotem. "
  No to trochę faktów Daniel Obajtek po objęciu prezesury w ARMiR zwolnił 1,2 tyś napewno było już na ich miejsce wyłonione w konkursach te 1,2 tyś najlepszych w swojej dziedzinie osób. Jakby tego było mało wielu odwołanych z agencji poszło do sądów i wywalczyło bądź to odprawy, bądź odszkodowania. Zasądzono na ich rzecz już 1,4 mln złotych brutto. To jest dobre zarządzanie :D. Tak tak wiem napiszesz, że wymienił leni nierobów, platfusów kodziarzy itp.. A ja powiem tak postępuje jak poprzednie partie od lat w imię zasady "kto nie jest z nami, jest przeciwko nam". Czy to czasy komusze, czy solidarnościowe,lewicowe, prawicowe, czy centrowe, czystki znane zawsze. Wiadomo, że władzą nikt nie lubi się dzielić, choć obecna dotknęła już Czomolungmy.
  Po niespełna 2 latach przeszedł do Enea Energa i cóż tam osiągnął:
  -zrobił z niej firmę zdominowaną przez działaczy Prawa i Sprawiedliwości
  -poprawił kurs giełdowy spółki z 7 zł za akcję do 11 zł na marginesie jak prezesem był Mirosław Bieliński akcje kosztowały 25 zł
  -zerwał umowy z wytwórcami zielonej energii uznając je za nieopłacalne (wszystko wskazuje na to że było to dobre posunięcie) choć jako ciekawostkę dodam że wśród tych spółek są 3 umowy ze spółkami kontrolowanymi przez Skarb Państwa. Niestety teraz firmy te grożą pozwem w międzynarodowym arbitrażu z żądaniem odszkodowań idących nie w setki mln złotych a w mld zł.
  Nawiasem mówiąc w Tauronie też pozrywano umowy i amerykańska grupa Invenergy pozwała nasz kraj w międzynarodowym arbitrażu, domagając się 2,5 mld zł odszkodowania z tytułu utraconych korzyści. Powstaje pytanie czy tych umów rozwiązać się inaczej nie dało
  Czas na Orlen
  - W ciągu dwóch miesięcy prezesury Daniela Obajtka w PKN Orlen pracę straciła blisko połowa prezesów spółek z grupy kapitałowej koncernu. Jako ciekawostka większości z nich była "zatrudniana" przez pana Wojciecha Jasińskiego (PiS), któremu wymiana ludzi (2/3) zajęła troszkę więcej czasu bo około 2 lata.
  - oczywiście Orlen przynosi w tym roku bardzo duże zyski, ale nie jest to wyłącznie zasługa prezesa Obajtka. Ponieważ jest wiele czynników na które ten wynik się składa mianowicie: zlikwidowanie w znacznym stopniu szarej strefy w obrocie paliwami, obciążanie firm które kupowały paliwo od konkurencji, która nie zawsze działała uczciwie. Obecnie Orlen ma znikomą konkurencję ponieważ firmy które kupowały paliwo przestały się zaopatrywać w innych przedsiębiorstwach. Następną składową jest fakt, wysokich cen paliwa na stacjach przy cenie baryłki ropy poniżej 70 dolarów i kursie dolara na poziomie poniżej 3,80 zł. co też zwiększa zyski Orlenu. Nawiasem mówiąc strach pomyśleć jak baryłka skoczy o 20-30 dolarów.

  "Im w głowie się nie mieści, że następcy nie rozdają posad "po uważaniu". "
  Zaznaczam, że nie kwestionuje ich kompetencji, jeśli takie są bo ich po prostu nie znam . Ale skala zjawiska daje niejednemu Polakowi do myślenia.
  Marta LIPIŃSKA - Bruksela
  Kacper Kamiński- Bank Światowy
  Karol Tchórzewski (syn Krzysztofa Tchórzewskiego)- prezes przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach
  Konrad Tchórzewski(2-gi syn Krzysztofa Tchórzewskiego) - dyrektor biura analizy zgodności inwestycyjnej w PZU
  Marcin PRZYŁĘBSKI (syn Julii Przyłębskiej) - dyrektor banku Pekao
  Barbara PIOTROWICZ (żona - prokuratura w Krośnie
  Bartosz CZARNECKI- PGZ
  Magdalena CZAPUTOWICZ - Bruksela
  Katarzyna KWIECIEŃ - KOWR
  tutaj http://pisiewicze.pl/ dla zainteresowanych pełna lista tych nie "po uważaniu" POLECAM ZOBACZYĆ ILU TAM JEST LUDZI

  Mało tego, oni po nieboszce PZPR, która jak wiadomo była awangardą klasy robotniczej i przodującą siłą narodu mieli być niezachwianą kontynuacją. Coś cie się w PiSie tak tego PZPR, komuny uczepili ?? innych określeń brakuje ??

  Stąd frustracje takich "piotrów1976", jakichś bonów jak się odbiera "swoim" należne kierownicze role.
  Co do frustracji to ja żadnej nie mam bo mi ani moim znajomym nie odebrano stanowisk, bo ich nigdy nie zajmowaliśmy. Ja rozumiem, że pijarowcy PiS wbijają Wam taką oto właśnie retorykę, że ci co są przeciwko Wam to "sfrustrowani kwiczący wariaci oderwani od koryta". Niestety muszę troszeczkę zaburzyć Twój obraz ze mną tak nie jest.

  Przecież oni wiedzą najlepiej co jest dla narodu najlepsze. Całe to towarzystwo żerowało na społeczeństwie okradając go w niespotykanej dotychczas skali. W czasie swoich rządów obsadzali stanowiska od sprzątaczki aż po samą górę. To samo dało się obserwować tu na dole w samorządzie. Było odgórne pozwolenie na "kręcenie lodów" i na każdym kroku gdzie tylko mieli jakiegoś "pomysła" na złodziejstwo, bezwzględnie łupili pobratymców niczym chordy ze wschodu. Teraz z frustracji sieją zamęt i mieszają ludziom w głowach próbując zdyskredytować na wszelkie możliwe sposoby działania ludzi, którzy Polskę i Polaków ukochali ponad wszystko.
  Ten cytat pewnie się przyda za parę lat jak będziesz opisywał kolejną partię polityczną.
  Natomiast piszesz " którzy Polskę i Polaków ukochali ponad wszystko" gdzie w Twojej wypowiedzi ta miłość do bliźniego ?? Chyba, że słowa: "...To, że poprzednik był patałachem..." ... Tymczasem to całe KOD-iarstwo, Platforma.. ", to są słowa miłości :DD?? Czyż nie przykazanie miłości nie mówi " Kochaj bliźniego swego jak siebie samego". A może słyszałeś coś takiego "nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe". Odbijając piłeczkę mógłbym napisać, że jesteś lemingiem, mędrkiem, prostym chłopem a na końcu dopisać ckliwe i jakże dumne słowa: "A miłość do Ojczyzny wynosi się z rodzinnego domu."
  Dodając potem znów insynuacje: "Nie słychać jej przez pijacki bełkot i ułomności intelektualne wychowawców. Można się domyśleć z jakich środowisk są i co wynieśli z domu ci, którzy rodaków mają za nic a ponad polskie wartości wynoszą jakieś enigmatyczne wartości europejskie w interesie obcych, których wsparcia oczekują w swych łajdactwach."

  A temu jakiemuś piotrowi1976 polecam by jakiemuś swojemu znajomemu, który z sukcesem prowadzi biznes zaproponował grupowe zarządzanie. Sam ze swoim rozumowaniem na zarządzającego czyli do biznesu na pewno się nie nadaje. Stąd postawy roszczeniowe, krytykanctwo.

  Ta wypowiedź też przepełniona jest miłością do POLAKÓW ........... ach wiem przecież My w Waszych oczach nie jesteśmy Polakami, a dlaczego? ......... no cóż bo mamy odmienne zdanie.

  "..na tym kończę występy w tym towarzystwie..."
  Przyjmuję to z głębokim, żalem bo dawno nie widziałem w wypowiedziach tyle miłości do bliźniego, troski o Ojczyznę. Krzyżyk na drogę i niech cię Bóg prowadzi po tym jakże złym świecie Platformesrów i Kodziarzy.

  12 3 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  Nie przeczytałem wszystkich wpisów, bo nie mam na to czasu, proszę, niech mnie ktoś oświeci, czy to jest prawda, że usiłowano z PIS przeciągnąć na swoją stronę radną z Komitetu Macieja Ostrowskiego ( w gminie) ?

  9 1 Odpowiedz
  • 23 lis 2018

   Tak jest to prawda !

   10 2 Odpowiedz
  • 23 lis 2018

   Ale to nie jest przecież korupcja polityczna i wchodzenie w układy osiołki jedne !!!!!
   Bo to robił PiS .... a jemu przecież wolno bo to dojna zmiana ....

   12 2 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  Sądzę,że została niezłomną... Podobno sposób przekabacenia Jej nie był zbyt wyrafinowany i... godny mafiozów.

  9 2 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  Podobno nie ma w prawie pojęcia korupcji politycznej jest tylko korupcja. Nie wiem czy jest to prawdą. W realnym świecie, nawet tym naszym miejsko-gminnym i powiatowym ona JEST.

  8 1 Odpowiedz
 • 24 lis 2018

  Bagietko,tęsknię za Tobą...

  3 7 Odpowiedz
 • 24 lis 2018

  Bagietko, daj głos...

  3 7 Odpowiedz
 • 24 lis 2018

  A jakże! mędrek oczekiwał odpowiedzi. To niezwykle przenikliwy umysł. Daje rady. poucza, prowadzi dyskusję z burmistrzem i przekazuje mu połajanki oraz nauki. Dokonał wiwisekcji i "naukowo" odpowiedział niczym Świadkowie Jehowy na mój tekst, dzieląc tekst na "odpowiednie akapity" do których się "mistrzowsko" odniósł, obalając argumenty przeciwnika i zasiadł wielce kontent przed ulubionym medium, pałaszując z apetytem rosół z makaronem, oczekując z tą swoją "niezwykłą" przenikliwością na efekt zaczepki. Otóż zwalnianie przez D. Obajtka 1200 darmozjadów (jeśli ta liczba jest prawidłowa bo powyższa "praca naukowa" mędrka nie podaje źródła a był nim zapewne elementarz mędrków gminnych, niejaka gazeta "wybiórcza", lub podobnej jakości artykuł wyszukany dzięki niezwykłej przenikliwości intelektu w Internecie ) zatrudnionych przez poprzedników pobierających "należne" i "godziwe zarobki" a na weekend udających się na zasłużony odpoczynek w góry. I od razu napisał mędrek, że na ich miejsce PiS "zatrudnił swoich" co zapewne jest wyssane z "brudnego palucha" na zasadzie rzucenia błotem. Zapewne zatrudniono jakąś ilość "swoich" ale w tym środowisku się nie kradnie. Zasada sukcesu, czasem nie trzeba być jakimś wysokiej klasy specjalistą na podrzędne stanowisko. Wystarczy nie kraść co tak trudno było zrealizować poprzednikom. Trudno było zostawić nierobów i szczególnego autoramentu spryciarzy (którzy biorą "kasę" bo się im należy-pełno ich wkoło) na niepotrzebnych stanowiskach. Definicja partii politycznej, jedna z wielu (nauka dla mędrka): po wygranych wyborach partia polityczna obsadza swoimi przedstawicielami stanowiska decyzyjne. Trudno bowiem realizować swój program przy pomocy przeciwników politycznych - prawda panie mędrku? A zwłaszcza kierowanie tak strategiczną firma dla państwa jak Orlen. W swej krytyce i połajankach sięga więc mędrek najważniejszych decyzji w państwie. Niechybnie musi to być niezwykły umysł. Oczywiście w tej wizji mędrka partia rządząca dała (w domyśle) głupka na stanowisko i nie tylko sama sobie strzela w stopę ale Polska niebawem pogrąży się w zapaści i co jeszcze? Aha, zagrożona demokracja i praworządność i jest to sprzeczne z Konstytucją, amen. Dalej mędrek analizuje z właściwą sobie przenikliwością słowo frustracja w kontekście mojej wypowiedzi. No więc mędrku frustracja dotyczy osób, które Stwórca wyposażył w niezbyt zręczne ręce i takiż intelekt, pozbawionych talentów, realizujących się głownie w pracy najemnej, powtarzalnej, nie wymagającej szczególnych zalet umysłu. Taka praca i życiowa realizacja się jedynie w niej, rodzi właśnie frustracje, bowiem nagroda za nią jest w formie materialnej i zapewne stale nie wystarczająca, bowiem permanentnie zapłata za nią odnoszona jest do kogoś kto dostaje więcej a przecież ja taki zdolny jestem a jaki przenikliwy, momentami nawet prorok. No więc prorok po "zażyciu"wybiórczej" gdzie jak wiadomo jest prawda objawiona i spożyciu zasłużonego rosołu zaczyna lewitować i unosi si na wyżyny intelektu nieosiągalne dla innych. Dołącza do jemu podobnych, zaczadzonych "wybiórczą" , górując nad gminem i jedynie u dołu słoma chrzęści w gumiakach. Co do tego jakiegoś "bono", to następny przenikliwy i w odpowiedzi na jego polszczyznę : maż rację!!!

  1 13 Odpowiedz
 • 24 lis 2018

  Jakiś Kosjan chyba tez Lech
  wymienił mój nick , jakoś temu przenikliwemu nie chce mi się odpowiadać równie przenikliwie.
  Jak będę na emeryturze może będę miał więcej czasu na pisanie elaboratow.

  16 2 Odpowiedz
 • 25 lis 2018

  Lechu Kosyjanie, po ludzku radzę - zmień dragi.

  8 1 Odpowiedz
 • Piotr 26 lis 2018

  Dużo jeszcze jadu zostało :D? Może by z niego jakieś leki zacząć przyrządzać np. na paranoję, albo schizofremię co by się nie marnował.
  Oczywiście znów nie omieszkam rozbić Twojej wypowiedzi. Ja staram się w jakikolwiek sposób uzasadniać swoje wypowiedzi, nie rzucając na prawo i lewo bezpodstawnych oskarżeń bądź insynuacji o przynależność do jakichś, ugrupowań, partii czy też wyznań religijnych.
  Zastanawiam się czemu tak się uczepiłeś się w Swoich wypowiedziach ataku na poprzedników czy ja ich pochwalam, wychwalam.? Dopatruję się tutaj działań w imię zasady „najlepszą obroną jest atak”.

  O ile mi się wydaje to do prowadzenia dyskusji potrzebne są 2 osoby a jakoś nie widzę, żeby burmistrz odpisał na mój wpis więc jakim cudem uważasz, że „prowadzi dyskusję z burmistrzem” ? (nawiasem mówiąc „dyskusja «ustna lub pisemna wymiana zdań na jakiś temat mająca prowadzić do wspólnych wniosków» (źródło: o które nawiasem mówiąc tak zabiegasz sam nie podając, żadnych https://sjp.pwn.pl/sjp/dyskusja;2455364.html )
  „Definicja partii politycznej, jedna z wielu (nauka dla mędrka): po wygranych wyborach partia polityczna obsadza swoimi przedstawicielami stanowiska decyzyjne” Ja takiej definicji partii nie znam może jakieś źródło ? Podkreślam, że Mi natomiast to się nie podoba a jako, że mamy wolny kraj i wolność słowa to wyrażam swoją opinię i zastanawiam się czemu nie można obstawić bezpartyjnymi? Pewnie napiszesz jest ich za mało, uwierz, że jest sporo takich osób, które mają wiedzę i praktykę natomiast nie należą do żadnej opcji politycznej. Przyglądając się Twojej definicji można wyciągnąć przygnębiający wniosek a mianowicie, że nie ważne jest doświadczenie i wiedza a ważne by być w partii nawiasem mówiąc czegoś ci to nie przypomina ? Czy nie widzisz tutaj hipokryzji? Tak mocno przez Ciebie tutaj negatywnie ocenianych czasów komuny ? Oczywiście, że „Trudno bowiem realizować swój program przy pomocy przeciwników politycznych - prawda panie mędrku?” zwrócę twoją uwagę na jeszcze jeden aspekt frekwencja w wyborach do Parlamentu w 2015 roku wyniosła 50,92% z czego na PiS głosowało 37,58%. (źródło: https://parlament2015.pkw.gov.pl/349_wyniki_sejm ). Z banalnego równania matematycznego wyliczyć można, że 49,08% Polaków nie można z góry przypisać bycia przeciwnikami politycznymi danej partii. I może wśród tej grupy ludzi są osoby godne, którym by taką pracę powierzyć.
  „Oczywiście w tej wizji mędrka partia rządząca dała (w domyśle) głupka na stanowisko i nie tylko sama sobie strzela w stopę ale Polska niebawem pogrąży się w zapaści i co jeszcze? Aha, zagrożona demokracja i praworządność i jest to sprzeczne z Konstytucją, amen. Dalej mędrek analizuje z właściwą sobie przenikliwością słowo frustracja w kontekście mojej wypowiedzi. Czy ja (w domyśle) napisałem, że partia dała głupka ? Odpowiedziałem tylko na Twój wpis pokazujący p. Daniela Obajtka jako: "Daniel Obajtek jest wyjątkowo zdolnym człowiekiem, wybitnym menadżerem, którego zawistni, mali ludzie, miejscowe mędrki próbują zdyskredytować i obrzucić błotem. " Jeżeli byłoby tak jak piszesz „wybitny” to nie MUSIELIBYŚMY płacić kar, które zasądziły sądy za podjęte przez niego decyzje (tak wszyscy Polacy składają się na kary wypłacane przez Państwo, spółki Państwowe), no chyba, że zapłaci kary ze swojego uposażenia to wtedy posypię głowę popiołem, oczywiście jeśli tak się stanie to napisz a i nie zapomnij wtedy podać źródła :DD. Co do zapaści to nie wiem czy Polska w niej się pogrąży zbyt wiele jest czynników makro i mikro ekonomicznych, które mają wpływ na stan gospodarki (jeśli o taką zapaść chodziło). Zatem może to Twoja wizja i to ty ten mędrek jesteś. Czy zagrożona jest demokracja tutaj ocena należy do znawców ja nim nie jestem więc również nie przypisuj mi takiej łatki.
  „No więc mędrku frustracja dotyczy osób, które Stwórca wyposażył w niezbyt zręczne ręce i takiż intelekt, pozbawionych talentów, realizujących się głownie w pracy najemnej, powtarzalnej, nie wymagającej szczególnych zalet umysłu. Taka praca i życiowa realizacja się jedynie w niej, rodzi właśnie frustracje, bowiem nagroda za nią jest w formie materialnej i zapewne stale nie wystarczająca, bowiem permanentnie zapłata za nią odnoszona jest do kogoś kto dostaje więcej a przecież ja taki zdolny jestem a jaki przenikliwy, momentami nawet prorok”.
  Cale szczęście, że podałeś ten opis bo mnie on nie dotyczy :D (zapewne też pochodzi z ogólnie dostępnych źródeł, o których przez przypadek zapomniałeś wspomnieć), nie wykonuję pracy powtarzalnej, nie uważam się za osobę zdolną, przenikliwą a tym bardziej proroka. :D
  No więc prorok po "zażyciu"wybiórczej" gdzie jak wiadomo jest prawda objawiona i spożyciu zasłużonego rosołu zaczyna lewitować i unosi si na wyżyny intelektu nieosiągalne dla innych. Dołącza do jemu podobnych, zaczadzonych "wybiórczą" , górując nad gminem i jedynie u dołu słoma chrzęści w gumiakach. Zaczynając tak samo jak ty od…. No więc mówią, że prawda objawiona jest tylko i wyłącznie w Wiadomościach, których zresztą jak i innych faktów nie oglądam. Tobie natomiast gratuluję przenikliwości, magii, jasnowidztwa nie wiem jak to nazwać. TY nie znając mnie nie będąc u mnie wiesz, że: „czytam „wybiórczą”, tęsknie za komuną, jestem sfrustrowany życiowymi niepowodzeniami, zazdroszczę innym nie powtarzalnej pracy, wybitnych zdolności a nawet, że jem rosół. Może trzeba było jeszcze kilka kłamstw między wierszami włożyć. A może jednak to co napisałeś to Twoje własne życie i uważasz, że skoro Ty takie masz to inni muszą mieć tak samo. Ja nie pokusiłbym się o wydanie takiego jak ty tutaj osądu o drugiej osobie, gdybym z tą osobą nigdy nie miał kontaktu. Ale zapewne obce ci jest stwierdzenie „Nie sądźcie abyście, nie byli sądzeni” (źródło: Mt 7,1)
  Na koniec przenikliwy umysł pałaszując zupę z brokułów bez makaronu (wolę kaszę) napisze: „WYBIÓRCZO TO TY ODPOWIADASZ”

  3 Odpowiedz

Zobacz więcej