Myślenice

Katarzyna Burda nowym prezesem MZWiK w Myślenicach

Katarzyna Burda nowym prezesem MZWiK w Myślenicach

materiał promocyjny

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka podczas konferencji prasowej przedstawił nowego sternika myślenickich wodociągów. Prezesem Zarządu MZWiK Sp. z o.o. w Myślenicach została Katarzyna Burda

Burmistrz Jarosław Szlachetka: Wczoraj zarekomendowałem Radzie Nadzorczej MZWiK panią Katarzynę Burdę na stanowisko Prezesa Zarządu i miło mi poinformować, iż w dniu 21 listopada 2018 roku Rada jednogłośnie przegłosowała przedstawioną przeze mnie kandydaturę. Nowej Pani Prezes życzę sukcesów na nowym stanowisku. Oczekują ich wszyscy mieszkańcy naszej gminy i jestem pewien, że Pani Prezes spełni pokładane w niej zaufanie – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Podczas konferencji prasowej burmistrz wspominał też o najważniejszych wyzwaniach na początku pracy Katarzyny Burdy na stanowisku Prezesa Zarządu. Główne cele to poprawa funkcjonowania spółki gminnej, usprawnienie oczekującym mieszkańcom możliwości przyłączy do sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, wizerunkowa zmiana podejścia do kompleksowej obsługi mieszkańców Miasta i Gminy Myślenice oraz przeanalizowanie możliwości obniżenia taryf.

Objęcie tej funkcji jest dla mnie wielkim zaszczytem, wyzwaniem zawodowym i jednocześnie radością. Cieszę się, że będę miała bezpośredni wpływ na rzeczy ważne dla mieszkańców Miasta i Gminy Myślenice. W pracy prezesa chcę wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenie, gdyż od 15 lat pracuje w branży związanej z gospodarką wodną – mówi Katarzyna Burda, nowa Prezes Zarządu Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Myślenicach.
- Najważniejsze cele do realizacji w mojej pracy to utrzymanie w odpowiednim stanie technicznym istniejącej infrastruktury. Pozwoli to utrzymać wielkość sprzedaży wody oraz zagwarantuje bezpieczeństwo dostaw wody dla mieszkańców. Chcę zadbać o rozwój spółki poprzez optymalizację procesu uzdatniania i dystrybucji wody, a także budowanie świadomości potrzeb innowacyjnych. Istotny jest także dobry wizerunek spółki, proste zasady i procedury oraz doświadczony i profesjonalny zespół sprawnie realizujący potrzeby i oczekiwania mieszkańców gminy.

Wdrożenie wymienionych zasad pozwoli na skuteczniejsze zarządzanie finansami spółki, co w efekcie wpłynie na jakość i poziom kosztów wody i ścieków. To cele strategiczne i długofalowe, a w najbliższym czasie skupię się głównie nad tematami najpilniejszymi m.in. realizacją nowych przyłączy do sieci wodociągowych. Widzę potrzebę wprowadzenia zmian zarządzania w tym obszarze, aby szybciej i sprawniej realizować potrzeby mieszkańców.

W najbliższym czasie konieczna będzie pilna analiza wniosku byłego Prezesa Andrzej Urbańskiego w sprawie ustalenia nowych taryf za wodę i ścieki, aby sprawdzić jaki będzie on miał wpływ na koszty wody i ścieków dla mieszkańców.

Katarzyna Burda, Prezes Zarządu MZWiK sp. z o.o. w Myślenicach – od początku swojej kariery, czyli od 2004 roku, związana zawodowo z gospodarką wodną. Rozpoczęła pracę jako podinspektor, a następnie inspektor w Wydziale Inwestycji w Związku Gmin Dorzecza Górnej Raby i Krakowa. Od roku 2012 związana z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Krakowie. Początkowo na stanowisku Główny Specjalista ds. Gospodarki Wodnej, a następnie Kierownik Zarządu Zlewni Raby oraz Dyrektor Zarządu Zlewni w Krakowie w Państwowym Gospodarstwie Wodnym Wody Polskie. Jest absolwentką Politechniki Krakowskiej w Krakowie. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu szacowania i zarządzania nieruchomościami.

W trakcie niemal piętnastoletniej pracy zawodowej nabyła i ugruntowała wiedzę oraz doświadczenie w obszarach: prawa wodnego, prawa ochrony środowiska oraz zarządzania firmą, współpracy pomiędzy instytucjami publicznych, procesów przygotowania i udzielania zamówień publicznych. Posiada również praktyczne umiejętności w zakresie planowania i realizacji przedsięwzięć inwestycyjnych, organizacji procesu technicznego, negocjacji oraz rozwiązywania sporów gospodarczych. Współuczestniczyła także w efektywnym pozyskiwaniu środków z funduszy europejskich oraz innych źródeł uzyskując niezbędną kwalifikację do pełnienia funkcji pełnomocnika ds. realizacji projektu.

Materiał powstał we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Myślenice

Powiązane tematy

Komentarze (38)

 • 23 lis 2018

  Jak to analizować??? W kampanii woborczej p. Szlachetka, Suder i spółka szarżowali tematem wodociągów powołując się na własne analizy. Samo usunięcie p.Urbańskiego miało spowodować spadek kosztów o 20 %......

  49 14 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  Część zmian jest potrzebna i sądzę że nowy burmistrz myśli o tym, gorzej ze zwolnieniami bo to pracownicy administracji, w wodociągach zmiana była konieczna, dobrze że ktoś z branży.
  Tak więc burmistrz przy nie swojej Radzie może wiele zmienić i Radzie nic do tego.

  43 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lis 2018

  Czekamy na realizację obietnic: obniżajcie i bez ściemy. Dziękuję.

  40 6 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  No to panie Burmistrzu pora na dalszą dobrą zmianę i rozbicie układu rodzinno-koleżeńskiego w Urzędzie/naczelnicy wydziałów i ich zastępcy/,spółkach zależnych od gminy/prezesi i ich zastępcy/,szkołach i przedszkolach/dyrektorzy i ich zastępcy/ oraz kierownictwo innych jednostek organizacyjnych zależnych od urzędu. Ciekawe czy Tomal i Ostrowski przyjmą zwolnionych do Starostwa, może zabraknąć stanowisk kierowniczych, ale chyba dla jednej pani naczelnik szczególnie bliskiej byłemu burmistrzowi nie zabraknie.

  47 22 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  Słowa klucze "przeanalizowanie możliwości obniżenia taryf" . No.

  39 7 Odpowiedz

Zobacz więcej