Myślenice

Katarzyna Burda nowym prezesem MZWiK w Myślenicach

materiał promocyjny

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka podczas konferencji prasowej przedstawił nowego sternika myślenickich wodociągów. Prezesem Zarządu MZWiK Sp. z o.o. w Myślenicach została Katarzyna Burda

Burmistrz Jarosław Szlachetka: Wczoraj zarekomendowałem Radzie Nadzorczej MZWiK panią Katarzynę Burdę na stanowisko Prezesa Zarządu i miło mi poinformować, iż w dniu 21 listopada 2018 roku Rada jednogłośnie przegłosowała przedstawioną przeze mnie kandydaturę. Nowej Pani Prezes życzę sukcesów na nowym stanowisku. Oczekują ich wszyscy mieszkańcy naszej gminy i jestem pewien, że Pani Prezes spełni pokładane w niej zaufanie – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Podczas konferencji prasowej burmistrz wspominał też o najważniejszych wyzwaniach na początku pracy Katarzyny Burdy na stanowisku Prezesa Zarządu. Główne cele to poprawa funkcjonowania spółki gminnej, usprawnienie oczekującym mieszkańcom możliwości przyłączy do sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, wizerunkowa zmiana podejścia do kompleksowej obsługi mieszkańców Miasta i Gminy Myślenice oraz przeanalizowanie możliwości obniżenia taryf.

Objęcie tej funkcji jest dla mnie wielkim zaszczytem, wyzwaniem zawodowym i jednocześnie radością. Cieszę się, że będę miała bezpośredni wpływ na rzeczy ważne dla mieszkańców Miasta i Gminy Myślenice. W pracy prezesa chcę wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenie, gdyż od 15 lat pracuje w branży związanej z gospodarką wodną – mówi Katarzyna Burda, nowa Prezes Zarządu Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Myślenicach.
- Najważniejsze cele do realizacji w mojej pracy to utrzymanie w odpowiednim stanie technicznym istniejącej infrastruktury. Pozwoli to utrzymać wielkość sprzedaży wody oraz zagwarantuje bezpieczeństwo dostaw wody dla mieszkańców. Chcę zadbać o rozwój spółki poprzez optymalizację procesu uzdatniania i dystrybucji wody, a także budowanie świadomości potrzeb innowacyjnych. Istotny jest także dobry wizerunek spółki, proste zasady i procedury oraz doświadczony i profesjonalny zespół sprawnie realizujący potrzeby i oczekiwania mieszkańców gminy.

Wdrożenie wymienionych zasad pozwoli na skuteczniejsze zarządzanie finansami spółki, co w efekcie wpłynie na jakość i poziom kosztów wody i ścieków. To cele strategiczne i długofalowe, a w najbliższym czasie skupię się głównie nad tematami najpilniejszymi m.in. realizacją nowych przyłączy do sieci wodociągowych. Widzę potrzebę wprowadzenia zmian zarządzania w tym obszarze, aby szybciej i sprawniej realizować potrzeby mieszkańców.

W najbliższym czasie konieczna będzie pilna analiza wniosku byłego Prezesa Andrzej Urbańskiego w sprawie ustalenia nowych taryf za wodę i ścieki, aby sprawdzić jaki będzie on miał wpływ na koszty wody i ścieków dla mieszkańców.

Katarzyna Burda, Prezes Zarządu MZWiK sp. z o.o. w Myślenicach – od początku swojej kariery, czyli od 2004 roku, związana zawodowo z gospodarką wodną. Rozpoczęła pracę jako podinspektor, a następnie inspektor w Wydziale Inwestycji w Związku Gmin Dorzecza Górnej Raby i Krakowa. Od roku 2012 związana z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Krakowie. Początkowo na stanowisku Główny Specjalista ds. Gospodarki Wodnej, a następnie Kierownik Zarządu Zlewni Raby oraz Dyrektor Zarządu Zlewni w Krakowie w Państwowym Gospodarstwie Wodnym Wody Polskie. Jest absolwentką Politechniki Krakowskiej w Krakowie. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu szacowania i zarządzania nieruchomościami.

W trakcie niemal piętnastoletniej pracy zawodowej nabyła i ugruntowała wiedzę oraz doświadczenie w obszarach: prawa wodnego, prawa ochrony środowiska oraz zarządzania firmą, współpracy pomiędzy instytucjami publicznych, procesów przygotowania i udzielania zamówień publicznych. Posiada również praktyczne umiejętności w zakresie planowania i realizacji przedsięwzięć inwestycyjnych, organizacji procesu technicznego, negocjacji oraz rozwiązywania sporów gospodarczych. Współuczestniczyła także w efektywnym pozyskiwaniu środków z funduszy europejskich oraz innych źródeł uzyskując niezbędną kwalifikację do pełnienia funkcji pełnomocnika ds. realizacji projektu.

Materiał powstał we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Myślenice

Powiązane tematy

Były prezes MARG nadal nie oddał pieniędzy. Ma na to jeszcze miesiąc
Myślenice 12

Były prezes MARG nadal nie oddał pieniędzy. Ma na to jeszcze miesiąc

Przed myślenickim Sądem Rejonowym odbyło się trzecie posiedzenie w sprawie byłego prezesa MARG, który jest oskarżony o przywłaszczenie pieniędzy z konta spółki. Na ich oddanie ma czas do 20 lutego Były prezes Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego odpowiada za działania na szkodę spółki. W trakcie trzeciego posiedzenia Sądu Rejonowego w Myślen...

Były prezes MARG nadal bez wyroku. Musi oddać pieniądze. „To wierzchołek góry lodowej”
Myślenice 4

Były prezes MARG nadal bez wyroku. Musi oddać pieniądze. „To wierzchołek góry lodowej”

Były prezes Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego odpowiada za działania na szkodę spółki. To drugie posiedzenie podczas którego Sąd Rejonowy w Myślenicach nie wydał orzeczenia w tej sprawie. "To wierzchołek góry lodowej" - sytuację w spółce komentuje burmistrz Jarosław Szlachetka Daniel P. został odwołany ze stanowiska prezesa spółki przez...

Posiedzenie sądu w sprawie byłego prezesa MARG. Wyrok jeszcze nie zapadł
Myślenice 4

Posiedzenie sądu w sprawie byłego prezesa MARG. Wyrok jeszcze nie zapadł

Były prezes Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego odpowiada za działania na szkodę spółki. Podczas pierwszego  posiedzenia Sąd Rejonowy w Myślenicach nie wydał wyroku Daniel P. został odwołany ze stanowiska prezesa spółki przez radę nadzorczą w styczniu tego roku. W marcu podczas konferencji prasowej, burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS) zapre...

Komentarze

 • 23 lis 2018

  Ależ ta pani przyjęła sobie ambitne cele. Nawet jak nic nie będzie robić to się zrealizują. Burmistrz Szlachetka zapomniał jeszcze dodać że jest to pani która pracowała w instytucji zatwierdzającej taryfy dla Myślenic, a teraz będzie je dopiero analizowała. Tośmy się doczekali zmiany. Śmiechu warte.

  46 24 Odpowiedz
  • 23 lis 2018

   Jeśli taka jest prawda, to faktycznie śmicha. Ale tak czy siak, któż inny teraz może te ceny obniżyć jak nie ta pani? Jestem zaskoczony osobiście, z lekka nawet na plus, że przynajmniej w tym przypadku nie sięgnął po jakiegoś partyjnego kolesia wiedzącego w temacie tyle że wodę się pije ;-)

   23 15 Odpowiedz
  • 24 lis 2018

   Zatwierdzać to jedno a ustalać to zupełnie inna działka. Dlatego byłe kierownictwo które jak spłoszony szczur opuszcza stanowisko przez kanał. Bo właśnie teraz może się okazać że kwoty przysyłane do "zatwierdzenia" były naciągane i pełne różnego rodzaju wycieków, bankietów, leasingów i innych promocji personelu na arenie gminnej i wojewódzkiej. Pani Katarzyna wspomniała o Operacie Szacunkowym a wystraszone towarzystwo już podchwyciło "słowo klucz" jak szynkę i zaczęło szarpać.
   Powoli i przy ścianie, teraz czas na rozliczenia. Kompetentne osoby wprowadzane przez Burmistrza Szlachetkę nie są na rękę kruszącym sie "układom miejskim" i stąd ten skowyt.
   Czekam niecierpliwie na wyniki OS Pani Katarzyno, życząc cierpliwości w pracy z zespołem MZWiK Myślenice...

   16 19 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  Słowa klucze "przeanalizowanie możliwości obniżenia taryf" . No.

  39 7 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  Jak to analizować??? W kampanii woborczej p. Szlachetka, Suder i spółka szarżowali tematem wodociągów powołując się na własne analizy. Samo usunięcie p.Urbańskiego miało spowodować spadek kosztów o 20 %......

  49 14 Odpowiedz
 • kar war 23 lis 2018

  Dobra zmiana.. Z analizy wyjdzie ze niestety ale nie ma możliwości obniżenia opłat.

  39 9 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  Moja analiza jest taka, ze taniej sprowadzać wodę z Gorzkowa, jest czysta i pewna. Ta na Zarabiu wedle mojej wiedzy, jest tylko po to aby miasto miało swoją działalność gospodarcza, samodzielna oczyszczalnia ścieków jest potrzebna. Woda z Raby mętna w okresie powodzi, to fanaberia władz i rodzaj biznesu. Rura z Dobczyc jest włączona do naszego systemu zasilania. I już z niej korzystaliśmy .

  17 7 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  MZWiK znowu będzie w stratach, bo dwójka ze zdjęcia "leje wodę"..................

  26 11 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  Kiedy woda i ścieki potanieją ?

  34 2 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  Czekamy na realizację obietnic: obniżajcie i bez ściemy. Dziękuję.

  40 6 Odpowiedz
  • 23 lis 2018

   Tak. Obnizajcie a ja i tak będę krytykował Pana Burmistrza bo pokaże że można a przedtem się nie dało

   15 17 Odpowiedz
   • 24 lis 2018

    Wbrew temu co poniektórzy piszą, w wodociągach nie ma nic, to robienie wody na młyn służy pokazaniu jaki to 'ućciwy' i sprawiedliwy burmistrz się pokazał, który wreszcie wypędził złodziei. Gadka szmatka stara jak świat.

    Konkrety - obniżać nie pi.olić.

    20 9 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  Ja dostałem dziś rachunek i bez zmian :) a miało być szybko , szybko.

  32 11 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  No to panie Burmistrzu pora na dalszą dobrą zmianę i rozbicie układu rodzinno-koleżeńskiego w Urzędzie/naczelnicy wydziałów i ich zastępcy/,spółkach zależnych od gminy/prezesi i ich zastępcy/,szkołach i przedszkolach/dyrektorzy i ich zastępcy/ oraz kierownictwo innych jednostek organizacyjnych zależnych od urzędu. Ciekawe czy Tomal i Ostrowski przyjmą zwolnionych do Starostwa, może zabraknąć stanowisk kierowniczych, ale chyba dla jednej pani naczelnik szczególnie bliskiej byłemu burmistrzowi nie zabraknie.

  47 22 Odpowiedz
  • 23 lis 2018

   Część zmian jest potrzebna i sądzę że nowy burmistrz myśli o tym, gorzej ze zwolnieniami bo to pracownicy administracji, w wodociągach zmiana była konieczna, dobrze że ktoś z branży.
   Tak więc burmistrz przy nie swojej Radzie może wiele zmienić i Radzie nic do tego.

   43 9 Odpowiedz
  • 23 lis 2018

   I nie zapomnijcie sprzątaczek wymienić ....... żeby było lepiej......

   17 27 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  Nic nie obniżą zobaczycie .

  24 26 Odpowiedz
 • mirek@ 23 lis 2018

  Na pewno nie obniża, co więcej w perspektywie najbliższych lat będziemy płacić więcej i zobaczycie powiedzą ze to nie ich wina tylko (tu wpiszczcie dowolnego winnego) :)

  29 22 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  PiSowski burmistrz zaczyna od najważniejszego dla tej partii stanowiska. Wszak dla nich podstawa to lanie wody.

  30 34 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  Cena wody, ścieków i śmieci była sztandarowym tematem walki radnych PIS z Panem Ostrowskim. Jeszcze w poprzedniej kampanii. No to czekamy na te obniżki. Wygrana Pana Szlachetki uradowała szczególnie mieszkańców Krzyszkowic.Podobno wczoraj i dzisiaj we wsi, blisko zakopianki było sporo maszyn drogowych. Niektórzy byli pewni, że to już zaczyna się budowa tunelu...

  21 8 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   23 lis 2018

   Z tego co widziałam to robią w paru miejscach zatoczki do mijania się na drodze bocznej przy zakopiance. Nie sądzę, aby była to inicjatywa nowego burmistrza, bo ciut za szybko by to ruszyło, tym bardziej, że na parkingu pod Krakowiakami i Góralami już od pewnego czasu leży wysypana skrobka asfaltową czyli coś już robią dłużej. w

   18 14 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  Niełatwe zadanie przed Panią Prezes, ale ja nie z tych co oceniają zanim ktoś zacznie działać. Poczekamy, zobaczymy, wtedy będzie można powiedzieć czy obietnice spełnione. Dla przypomnienia poniżej link gdzie Pan Halek obiecywał że woda będzie tańsza bo będą dopłaty a Pan Ostrowski wyjaśniał że obecne ceny wody to tak naprawdę zasługa gminy która jest tak łaskawa i dopłaca do taryf . Czyli jeden mówi że jest dobrze bo gmina dopłaca a drugi że będą dopłaty żeby było taniej czyli sugeruje że jednak cena wody jest za wysoka. Aż sam się gubię o co tu chodzi;)

  http://miasto-info.pl/myslenice/12570,krzysztof-halek-deklaruje-wprowadzenie-doplat-za-wode-i-scieki-aby-ich-cena-byla-nizsza-wideo.html

  14 6 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  Pani nie będzie mieć łatwego zadania, bowiem radni PIS atakowali Pana Urbańskiego i byłego Burmistrza ganiąc ich za wysokość cen wody i ścieków. Jak Pani wywinie się z obietnic obniżenia tych opłat ? Mimo to, życzę powodzenia.

  19 5 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  Wyborcy pis to takie pelikany wszystko łykają

  22 29 Odpowiedz
 • 24 lis 2018

  Tak na marginesie. Praca zarówno w RZGW jak i w obecnych Wodach Polskich nijak się ma do pracy w takim przedsiębiorstwie jak zakład wodociągów/kanalizacji. To są całkiem odrębne branże. Nie bardzo zatem rozumiem, jakie ta Pani ma kompetencje do pracy w MZWiK

  18 23 Odpowiedz
 • 25 lis 2018

  Wychodzi z opisu, że w końcu fachowiec będzie zarządzał miejskim zakładem. Zamiast ględzić należy poczekać na efekty. Co by nie gadać PiS do tej pory realizował deklaracje, przynajmniej na szczeblach wyżej. Poczekajmy bez jadu.

  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Zatwierdzać to jedno a ustalać to zupełnie inna działka. Dlatego byłe kierownictwo które jak spłoszony szczur opuszcza stanowisko przez kanał. Bo właśnie teraz może się okazać że kwoty przysyłane do "zatwierdzenia" były naciągane i pełne różnego rodzaju wycieków, bankietów, leasingów i innych promocji personelu na arenie gminnej i wojewódzkiej. Pani Katarzyna wspomniała o Operacie Szacunkowym a wystraszone towarzystwo już podchwyciło "słowo klucz" jak szynkę i zaczęło szarpać.
  Powoli i przy ścianie, teraz czas na rozliczenia. Kompetentne osoby wprowadzane przez Burmistrza Szlachetkę nie są na rękę kruszącym sie "układom miejskim" i stąd ten skowyt.
  Czekam niecierpliwie na wyniki OS Pani Katarzyno, życząc cierpliwości w pracy z zespołem MZWiK Myślenice...

  ....ot mądrego to i miło posłuchać.

  15 11 Odpowiedz
  • Andrzej 3 gru 2018

   Tak, w rzeczy samej! Obniżyli VAT do poprzednich stawek, nie wprowadzili żadnego nowego podatku, podnieśli kwotę wolną od podatku, przewalutowali kredyty frankowe z kursem z dnia zaciągnięcia kredytu, et cetera, et cetera...

   Odpowiedz
 • 26 lis 2018

  Rzeczywiście fachowiec, który nigdy nie zarządzał spółką i nie ma nic wspólnego z wodociągami. To się nazywa fachura!

  15 10 Odpowiedz
 • 27 lis 2018

  Panie BURMISTRZU SZLACHETKA, GDZIE TE OBIECANE OBNIŻKI ????

  8 4 Odpowiedz
 • 27 lis 2018

  Przed tą Panią mega wyzwanie-ale najpierw trzeba "posprzątać".
  Poprzednik innego sortu więc napewno bedzie lepiej:)))

  5 6 Odpowiedz
 • 27 lis 2018

  Trzeba się zgłosić do panów radnych ,którzy rok temu przedstawiali analizy i wykresy ,że woda i ścieki moga byc tańsze

  8 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 lis 2018

  Szkoda, że Pani „ Prezes „ zaczyna szukać oszczędności od pracowników, chcąc obniżyć im pensje ..... Żenujące zagranie

  15 Odpowiedz

Zobacz więcej

Pobili kolegę kastetem, żeby ukraść mu portfel i telefon
Myślenice 18

Pobili kolegę kastetem, żeby ukraść mu portfel i telefon

Dwaj mieszkańcy gminy Myślenice w wieku 21 i 18 lat usłyszeli zarzuty i trafili za kratki, po tym jak pobili kolegę pięściami i kastetem, aby zabrać mu portfel i telefon Był wieczór 17 stycznia, kiedy do Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach zgłosił się 17-letni mieszkaniec Sułkowic. Okazało się, że dzień wcześniej jego dwaj koledzy, z którymi...

Szkołę na Chełmie i Dolnym Przedmieściu czeka likwidacja?
Myślenice 53

Szkołę na Chełmie i Dolnym Przedmieściu czeka likwidacja?

Trwają rozmowy burmistrza z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 na Chełmie i nr 5 na Dolnym Przedmieściu. Ich tematem ma być zamknięcie tych placówek z dniem 1 września 2020 roku O planach związanych z zamknięciem szkół podstawowych na Chełmie i na Dolnym Przedmieściu informujecie od kilku dni. Do tej pory odbyły się zebrania z rodzicami ucz...

Gmina uruchamia linię miejską. Bus pojedzie z Jasienicy na Dolne Przedmieście
Myślenice 59

Gmina uruchamia linię miejską. Bus pojedzie z Jasienicy na Dolne Przedmieście

Pięć kursów dziennie po pętli od Jasienicy przez Bysinę, centrum Myślenic, po Dolne Przedmieście i ponownie przez Górne Przedmieście, Bysinę i Jasienicę - to trasa linii miejskiej, jaką dzisiaj zainaugurowała gmina Wystartowała pilotażowa linia miejska, w ramach której kursować będzie bus. Wystartuje w Jasienicy, następnie pojedzie przez Bysinę, G...

Maciej Ostrowski: Nie muszę grać
pierwszych skrzypiec
Rozmowa miesiąca 77

Maciej Ostrowski: Nie muszę grać pierwszych skrzypiec

Jako radny mogę mieć głos doradczy, ale nie chcę być na pierwszej linii frontu. Trzeba dać możliwość tym, którzy przejmują władzę, aby pokazali co potrafią i w jakim stylu oraz kierunku będą szli. „Po owocach ich poznacie”, a te dojrzewają pomału - mówi Maciej Ostrowski, burmistrz miasta i gminy Myślenice w latach 2003-2018, obecnie radny powiatow...

Ponad sto osób manifestowało w obronie niezawisłości sędziów
Myślenice 99

Ponad sto osób manifestowało w obronie niezawisłości sędziów

Przed budynkiem Sądu Rejonowego w Myślenicach zebrali się mieszkańcy, którzy w ramach ogólnopolskiego protestu „Dziś sędziowie – jutro Ty!” wyrażali swój sprzeciw wobec projektu tzw. ustawy dyscyplinującej sędziów Władza tłumaczy inicjatywę chęcią przeciwdziałania anarchii i walką z "nadzwyczajną kastą". Opozycja, gros sędziów i wielu krytyków zmi...

ŚMIECI DROŻEJĄ. Burmistrz tłumaczy dlaczego, a opozycja przypomina mu obietnice wyborcze
Myślenice 63

ŚMIECI DROŻEJĄ. Burmistrz tłumaczy dlaczego, a opozycja przypomina mu obietnice wyborcze

Od nowego roku mieszkańcy miasta i gminy Myślenice, którzy segregują śmieci - za ich odbiór zapłacą 14,90 zł (dzisiaj 9,90 zł), natomiast niesegregujący 29,80 (dzisiaj 19,80 zł). Radni podjęli uchwałę wprowadzającą podwyżkę 13 głosami "za" - 3 "przeciw" i 5 "wstrzymującymi się". Burmistrz wyjaśnia skąd się wzięła, mimo że zapowiadał starania o nie...