Myślenice

Katarzyna Burda nowym prezesem MZWiK w Myślenicach

materiał promocyjny

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka podczas konferencji prasowej przedstawił nowego sternika myślenickich wodociągów. Prezesem Zarządu MZWiK Sp. z o.o. w Myślenicach została Katarzyna Burda

Burmistrz Jarosław Szlachetka: Wczoraj zarekomendowałem Radzie Nadzorczej MZWiK panią Katarzynę Burdę na stanowisko Prezesa Zarządu i miło mi poinformować, iż w dniu 21 listopada 2018 roku Rada jednogłośnie przegłosowała przedstawioną przeze mnie kandydaturę. Nowej Pani Prezes życzę sukcesów na nowym stanowisku. Oczekują ich wszyscy mieszkańcy naszej gminy i jestem pewien, że Pani Prezes spełni pokładane w niej zaufanie – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Podczas konferencji prasowej burmistrz wspominał też o najważniejszych wyzwaniach na początku pracy Katarzyny Burdy na stanowisku Prezesa Zarządu. Główne cele to poprawa funkcjonowania spółki gminnej, usprawnienie oczekującym mieszkańcom możliwości przyłączy do sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, wizerunkowa zmiana podejścia do kompleksowej obsługi mieszkańców Miasta i Gminy Myślenice oraz przeanalizowanie możliwości obniżenia taryf.

Objęcie tej funkcji jest dla mnie wielkim zaszczytem, wyzwaniem zawodowym i jednocześnie radością. Cieszę się, że będę miała bezpośredni wpływ na rzeczy ważne dla mieszkańców Miasta i Gminy Myślenice. W pracy prezesa chcę wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenie, gdyż od 15 lat pracuje w branży związanej z gospodarką wodną – mówi Katarzyna Burda, nowa Prezes Zarządu Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Myślenicach.
- Najważniejsze cele do realizacji w mojej pracy to utrzymanie w odpowiednim stanie technicznym istniejącej infrastruktury. Pozwoli to utrzymać wielkość sprzedaży wody oraz zagwarantuje bezpieczeństwo dostaw wody dla mieszkańców. Chcę zadbać o rozwój spółki poprzez optymalizację procesu uzdatniania i dystrybucji wody, a także budowanie świadomości potrzeb innowacyjnych. Istotny jest także dobry wizerunek spółki, proste zasady i procedury oraz doświadczony i profesjonalny zespół sprawnie realizujący potrzeby i oczekiwania mieszkańców gminy.

Wdrożenie wymienionych zasad pozwoli na skuteczniejsze zarządzanie finansami spółki, co w efekcie wpłynie na jakość i poziom kosztów wody i ścieków. To cele strategiczne i długofalowe, a w najbliższym czasie skupię się głównie nad tematami najpilniejszymi m.in. realizacją nowych przyłączy do sieci wodociągowych. Widzę potrzebę wprowadzenia zmian zarządzania w tym obszarze, aby szybciej i sprawniej realizować potrzeby mieszkańców.

W najbliższym czasie konieczna będzie pilna analiza wniosku byłego Prezesa Andrzej Urbańskiego w sprawie ustalenia nowych taryf za wodę i ścieki, aby sprawdzić jaki będzie on miał wpływ na koszty wody i ścieków dla mieszkańców.

Katarzyna Burda, Prezes Zarządu MZWiK sp. z o.o. w Myślenicach – od początku swojej kariery, czyli od 2004 roku, związana zawodowo z gospodarką wodną. Rozpoczęła pracę jako podinspektor, a następnie inspektor w Wydziale Inwestycji w Związku Gmin Dorzecza Górnej Raby i Krakowa. Od roku 2012 związana z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Krakowie. Początkowo na stanowisku Główny Specjalista ds. Gospodarki Wodnej, a następnie Kierownik Zarządu Zlewni Raby oraz Dyrektor Zarządu Zlewni w Krakowie w Państwowym Gospodarstwie Wodnym Wody Polskie. Jest absolwentką Politechniki Krakowskiej w Krakowie. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu szacowania i zarządzania nieruchomościami.

W trakcie niemal piętnastoletniej pracy zawodowej nabyła i ugruntowała wiedzę oraz doświadczenie w obszarach: prawa wodnego, prawa ochrony środowiska oraz zarządzania firmą, współpracy pomiędzy instytucjami publicznych, procesów przygotowania i udzielania zamówień publicznych. Posiada również praktyczne umiejętności w zakresie planowania i realizacji przedsięwzięć inwestycyjnych, organizacji procesu technicznego, negocjacji oraz rozwiązywania sporów gospodarczych. Współuczestniczyła także w efektywnym pozyskiwaniu środków z funduszy europejskich oraz innych źródeł uzyskując niezbędną kwalifikację do pełnienia funkcji pełnomocnika ds. realizacji projektu.

Materiał powstał we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Myślenice

Powiązane tematy

Ubrania, trawa, pieluchomajtki. To wszystko trafia do kanalizacji i zapycha rury
Tokarnia 23

Ubrania, trawa, pieluchomajtki. To wszystko trafia do kanalizacji i zapycha rury

Coraz częściej w kanalizacji lądują śmieci. W niektórych gminach mieszkańcy potrafią wrzucać do niej trawę, ubrania, a nawet... pieluchomajtki. Wójtowie Bogumił Pawlak i Marek Kluska apelują do mieszkańców o rozsądek Podczas jednej z sesji rady gminy Wiśniowa wójt Bogumił Pawlak, apelował do mieszkańców o to, aby do kanalizacji trafiało tylko to,...

Komu przeszkadzał mural? Wandale zniszczyli malunek przy Zakopiance
Stróża 96

Komu przeszkadzał mural? Wandale zniszczyli malunek przy Zakopiance

Pokreślony napis "Gościnność" i wymalowane symbole "Polski Walczącej". Tak dzisiaj wygląda mural po dyskusji o jego symbolice, jaka kilka dni temu przetoczyła się w sieci Po tym jak z początkiem sierpnia proboszcz parafii św. Mikołaja w Pcimiu sugerował, że mural nawiązuje do ideologii LGBT, a w sieci przetoczyła się fala dyskusji i publikacji na...

Proboszczowi nie podoba się mural z kogutem. Symbolizuje wieś, czy nawiązuje do ideologii LGBT?
Pcim 116

Proboszczowi nie podoba się mural z kogutem. Symbolizuje wieś, czy nawiązuje do ideologii LGBT?

Proboszcz parafii w Pcimiu podczas niedzielnej homilii miał odnieść się do malunku, jaki powstał na murze oporowym wzdłuż starej Zakopianki. Ksiądz miał sugerować, że nawiązuje do ruchów LGBT – jego twórcy przekonują, że „symbolizuje wieś…” Mural został wykonany na murze oporowym przy tzw. „starej Zakopiance”. Powstał z inicjatywy mieszkańców gmin...

Komentarze

 • 23 lis 2018

  Ależ ta pani przyjęła sobie ambitne cele. Nawet jak nic nie będzie robić to się zrealizują. Burmistrz Szlachetka zapomniał jeszcze dodać że jest to pani która pracowała w instytucji zatwierdzającej taryfy dla Myślenic, a teraz będzie je dopiero analizowała. Tośmy się doczekali zmiany. Śmiechu warte.

  46 24 Odpowiedz
  • 23 lis 2018

   Jeśli taka jest prawda, to faktycznie śmicha. Ale tak czy siak, któż inny teraz może te ceny obniżyć jak nie ta pani? Jestem zaskoczony osobiście, z lekka nawet na plus, że przynajmniej w tym przypadku nie sięgnął po jakiegoś partyjnego kolesia wiedzącego w temacie tyle że wodę się pije ;-)

   23 15 Odpowiedz
  • 24 lis 2018

   Zatwierdzać to jedno a ustalać to zupełnie inna działka. Dlatego byłe kierownictwo które jak spłoszony szczur opuszcza stanowisko przez kanał. Bo właśnie teraz może się okazać że kwoty przysyłane do "zatwierdzenia" były naciągane i pełne różnego rodzaju wycieków, bankietów, leasingów i innych promocji personelu na arenie gminnej i wojewódzkiej. Pani Katarzyna wspomniała o Operacie Szacunkowym a wystraszone towarzystwo już podchwyciło "słowo klucz" jak szynkę i zaczęło szarpać.
   Powoli i przy ścianie, teraz czas na rozliczenia. Kompetentne osoby wprowadzane przez Burmistrza Szlachetkę nie są na rękę kruszącym sie "układom miejskim" i stąd ten skowyt.
   Czekam niecierpliwie na wyniki OS Pani Katarzyno, życząc cierpliwości w pracy z zespołem MZWiK Myślenice...

   16 19 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  Słowa klucze "przeanalizowanie możliwości obniżenia taryf" . No.

  39 7 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  Jak to analizować??? W kampanii woborczej p. Szlachetka, Suder i spółka szarżowali tematem wodociągów powołując się na własne analizy. Samo usunięcie p.Urbańskiego miało spowodować spadek kosztów o 20 %......

  49 14 Odpowiedz
 • kar war 23 lis 2018

  Dobra zmiana.. Z analizy wyjdzie ze niestety ale nie ma możliwości obniżenia opłat.

  39 9 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  Moja analiza jest taka, ze taniej sprowadzać wodę z Gorzkowa, jest czysta i pewna. Ta na Zarabiu wedle mojej wiedzy, jest tylko po to aby miasto miało swoją działalność gospodarcza, samodzielna oczyszczalnia ścieków jest potrzebna. Woda z Raby mętna w okresie powodzi, to fanaberia władz i rodzaj biznesu. Rura z Dobczyc jest włączona do naszego systemu zasilania. I już z niej korzystaliśmy .

  17 7 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  MZWiK znowu będzie w stratach, bo dwójka ze zdjęcia "leje wodę"..................

  26 11 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  Kiedy woda i ścieki potanieją ?

  34 2 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  Czekamy na realizację obietnic: obniżajcie i bez ściemy. Dziękuję.

  40 6 Odpowiedz
  • 23 lis 2018

   Tak. Obnizajcie a ja i tak będę krytykował Pana Burmistrza bo pokaże że można a przedtem się nie dało

   15 17 Odpowiedz
   • 24 lis 2018

    Wbrew temu co poniektórzy piszą, w wodociągach nie ma nic, to robienie wody na młyn służy pokazaniu jaki to 'ućciwy' i sprawiedliwy burmistrz się pokazał, który wreszcie wypędził złodziei. Gadka szmatka stara jak świat.

    Konkrety - obniżać nie pi.olić.

    20 9 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  Ja dostałem dziś rachunek i bez zmian :) a miało być szybko , szybko.

  32 11 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  No to panie Burmistrzu pora na dalszą dobrą zmianę i rozbicie układu rodzinno-koleżeńskiego w Urzędzie/naczelnicy wydziałów i ich zastępcy/,spółkach zależnych od gminy/prezesi i ich zastępcy/,szkołach i przedszkolach/dyrektorzy i ich zastępcy/ oraz kierownictwo innych jednostek organizacyjnych zależnych od urzędu. Ciekawe czy Tomal i Ostrowski przyjmą zwolnionych do Starostwa, może zabraknąć stanowisk kierowniczych, ale chyba dla jednej pani naczelnik szczególnie bliskiej byłemu burmistrzowi nie zabraknie.

  47 22 Odpowiedz
  • 23 lis 2018

   Część zmian jest potrzebna i sądzę że nowy burmistrz myśli o tym, gorzej ze zwolnieniami bo to pracownicy administracji, w wodociągach zmiana była konieczna, dobrze że ktoś z branży.
   Tak więc burmistrz przy nie swojej Radzie może wiele zmienić i Radzie nic do tego.

   43 9 Odpowiedz
  • 23 lis 2018

   I nie zapomnijcie sprzątaczek wymienić ....... żeby było lepiej......

   17 27 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  Nic nie obniżą zobaczycie .

  24 26 Odpowiedz
 • mirek@ 23 lis 2018

  Na pewno nie obniża, co więcej w perspektywie najbliższych lat będziemy płacić więcej i zobaczycie powiedzą ze to nie ich wina tylko (tu wpiszczcie dowolnego winnego) :)

  29 22 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  PiSowski burmistrz zaczyna od najważniejszego dla tej partii stanowiska. Wszak dla nich podstawa to lanie wody.

  30 34 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  Cena wody, ścieków i śmieci była sztandarowym tematem walki radnych PIS z Panem Ostrowskim. Jeszcze w poprzedniej kampanii. No to czekamy na te obniżki. Wygrana Pana Szlachetki uradowała szczególnie mieszkańców Krzyszkowic.Podobno wczoraj i dzisiaj we wsi, blisko zakopianki było sporo maszyn drogowych. Niektórzy byli pewni, że to już zaczyna się budowa tunelu...

  21 8 Odpowiedz
  • 23 lis 2018

   Z tego co widziałam to robią w paru miejscach zatoczki do mijania się na drodze bocznej przy zakopiance. Nie sądzę, aby była to inicjatywa nowego burmistrza, bo ciut za szybko by to ruszyło, tym bardziej, że na parkingu pod Krakowiakami i Góralami już od pewnego czasu leży wysypana skrobka asfaltową czyli coś już robią dłużej. w

   18 14 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  Niełatwe zadanie przed Panią Prezes, ale ja nie z tych co oceniają zanim ktoś zacznie działać. Poczekamy, zobaczymy, wtedy będzie można powiedzieć czy obietnice spełnione. Dla przypomnienia poniżej link gdzie Pan Halek obiecywał że woda będzie tańsza bo będą dopłaty a Pan Ostrowski wyjaśniał że obecne ceny wody to tak naprawdę zasługa gminy która jest tak łaskawa i dopłaca do taryf . Czyli jeden mówi że jest dobrze bo gmina dopłaca a drugi że będą dopłaty żeby było taniej czyli sugeruje że jednak cena wody jest za wysoka. Aż sam się gubię o co tu chodzi;)

  http://miasto-info.pl/myslenice/12570,krzysztof-halek-deklaruje-wprowadzenie-doplat-za-wode-i-scieki-aby-ich-cena-byla-nizsza-wideo.html

  14 6 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  Pani nie będzie mieć łatwego zadania, bowiem radni PIS atakowali Pana Urbańskiego i byłego Burmistrza ganiąc ich za wysokość cen wody i ścieków. Jak Pani wywinie się z obietnic obniżenia tych opłat ? Mimo to, życzę powodzenia.

  19 5 Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  Wyborcy pis to takie pelikany wszystko łykają

  22 29 Odpowiedz
 • 24 lis 2018

  Tak na marginesie. Praca zarówno w RZGW jak i w obecnych Wodach Polskich nijak się ma do pracy w takim przedsiębiorstwie jak zakład wodociągów/kanalizacji. To są całkiem odrębne branże. Nie bardzo zatem rozumiem, jakie ta Pani ma kompetencje do pracy w MZWiK

  18 23 Odpowiedz
 • 25 lis 2018

  Wychodzi z opisu, że w końcu fachowiec będzie zarządzał miejskim zakładem. Zamiast ględzić należy poczekać na efekty. Co by nie gadać PiS do tej pory realizował deklaracje, przynajmniej na szczeblach wyżej. Poczekajmy bez jadu.

  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Zatwierdzać to jedno a ustalać to zupełnie inna działka. Dlatego byłe kierownictwo które jak spłoszony szczur opuszcza stanowisko przez kanał. Bo właśnie teraz może się okazać że kwoty przysyłane do "zatwierdzenia" były naciągane i pełne różnego rodzaju wycieków, bankietów, leasingów i innych promocji personelu na arenie gminnej i wojewódzkiej. Pani Katarzyna wspomniała o Operacie Szacunkowym a wystraszone towarzystwo już podchwyciło "słowo klucz" jak szynkę i zaczęło szarpać.
  Powoli i przy ścianie, teraz czas na rozliczenia. Kompetentne osoby wprowadzane przez Burmistrza Szlachetkę nie są na rękę kruszącym sie "układom miejskim" i stąd ten skowyt.
  Czekam niecierpliwie na wyniki OS Pani Katarzyno, życząc cierpliwości w pracy z zespołem MZWiK Myślenice...

  ....ot mądrego to i miło posłuchać.

  15 11 Odpowiedz
  • Andrzej 3 gru 2018

   Tak, w rzeczy samej! Obniżyli VAT do poprzednich stawek, nie wprowadzili żadnego nowego podatku, podnieśli kwotę wolną od podatku, przewalutowali kredyty frankowe z kursem z dnia zaciągnięcia kredytu, et cetera, et cetera...

   Odpowiedz
 • 26 lis 2018

  Rzeczywiście fachowiec, który nigdy nie zarządzał spółką i nie ma nic wspólnego z wodociągami. To się nazywa fachura!

  15 10 Odpowiedz
 • 27 lis 2018

  Panie BURMISTRZU SZLACHETKA, GDZIE TE OBIECANE OBNIŻKI ????

  8 4 Odpowiedz
 • 27 lis 2018

  Przed tą Panią mega wyzwanie-ale najpierw trzeba "posprzątać".
  Poprzednik innego sortu więc napewno bedzie lepiej:)))

  5 6 Odpowiedz
 • 27 lis 2018

  Trzeba się zgłosić do panów radnych ,którzy rok temu przedstawiali analizy i wykresy ,że woda i ścieki moga byc tańsze

  8 1 Odpowiedz
 • 29 lis 2018

  Szkoda, że Pani „ Prezes „ zaczyna szukać oszczędności od pracowników, chcąc obniżyć im pensje ..... Żenujące zagranie

  15 Odpowiedz

Zobacz więcej

Ziemia Myślenicka: Zapisy dla dorosłych
Myślenice 0

Ziemia Myślenicka: Zapisy dla dorosłych

Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka ogłasza zapisy do grupy wokalno-tanecznej dla kobiet i mężczyzn od 30 roku życia. Jeśli chcesz przeżyć przygodę swojego życia, poznać wspaniałą polską kulturę i nie tylko, a przede wszystkim odnaleźć i rozwijać w sobie artystyczne umiejętności, zapisz się do Ziemi Myślenickiej. - Wszystkiego...

"Jurki" zagrają w Myślenicach
Myślenice 0

"Jurki" zagrają w Myślenicach

Zapraszamy na występ Kabaretu „Jurki", który odbędzie się 5 października o godzinie 20:00 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Bilety w cenie 50 złotych do nabycia w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu oraz na stronie internetowej www.biletynakabarety.pl i www.biletyna.pl Kabaret Jurki pochodzi z Zielonej Góry. Od 1994 roku bawi publiczność....

Państwowa Komisja Wyborcza rozlosowała numery list dla komitetów wyborczych
Wybory Parlamentarne 2019 6

Państwowa Komisja Wyborcza rozlosowała numery list dla komitetów wyborczych

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej, wylosowano kolejność list komitetów wyborczych w wyborach parlamentarnych. Oto kolejność, w jakiej na karcie do głosowania będą rozmieszczone listy kandydatów: Lista nr 1 - KW Polskie Stronnictwo LudoweLista nr 2 - KW Prawo i SprawiedliwośćLista nr 3 - KW Sojusz...

Tadeusz Wróbel wygrał wybory uzupełniające. Wejdzie w skład rady gminy w kadencji 2018-2023
Tokarnia 0

Tadeusz Wróbel wygrał wybory uzupełniające. Wejdzie w skład rady gminy w kadencji 2018-2023

Podczas wyborów uzupełniających w Tokarni mieszkańcy 7 dzielnic wybierali swojego reprezentanta w radzie gminy. Zasiądzie w niej Tadeusz Wróbel, który otrzymał 93 głosy i tym samym pokonał Bożenę Flagę, na którą głosowało 50 osób. Do tej pory w gminie Tokarnia zasiadało 14 a nie 15 radnych. Dlaczego? Podczas wyborów samorządowych 2018 po dwóch kad...

Liczą na Wasze głosy. Kto z Ziemi Myślenickiej ma największe szanse na zostanie posłem?
Wybory Parlamentarne 2019 65

Liczą na Wasze głosy. Kto z Ziemi Myślenickiej ma największe szanse na zostanie posłem?

Podczas Wyborów Parlamentarnych, które odbędą się 13 października o mandat posła w okręgu nr 12 ubiegać się będzie 80 kandydatów. Wśród nich 11 osób reprezentuje Ziemię Myślenicką. Jakie szansę mają na zostanie posłem? Na zarejestrowanie kandydatów do tegorocznych wyborów parlamentarnych Komitety Wyborcze miały czas do północy we wtorek 3 września...