Myślenice

Myślenice: Radni ustalili wysokość pensji burmistrza [WIDEO]

Myślenice: Radni ustalili wysokość pensji burmistrza [WIDEO]

Podczas drugiej sesji Rady Miejskiej w Myślenicach radni miejscy głosowali m.in. nad ustaleniem wysokości pensji burmistrza

Zgodnie z podjętą uchwałą burmistrzowi Miasta i Gminy Myślenice ustala się wynagrodzenie miesięczne w wysokości 10284 zł (4800 zł - wynagrodzenie zasadnicze, 2100 zł - dodatek funkcyjny, 2760 zł - dodatek specjalny, 624 zł - dodatek z tytułu wysługi lat).

Przepisy regulujące wysokość wynagrodzenia osób zatrudnionych na podstawie wyboru zawarte są w ustawie o pracownikach samorządowych oraz rozporządzeniu ws. wynagradzania pracowników samorządowych. Od 1 lipca obowiązuje znowelizowane rozporządzenie, które zakłada obniżenie o 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego m.in. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, starostów, marszałków województw (oraz ich zastępców).

- Wynagrodzenie wynosi tyle, co dla poprzedniego burmistrza i jest w górnych granicach ustalonych przez ustawodawcę - przed głosowaniem mówił przewodniczący Jan Podmokły.

Uchwała została podjęta 20 głosami "za" przy 1 głosie „wstrzymującym”. 

Jak czytamy w projekcie uchwały „Zgodnie z przepisami to Rada Miejska ustala wynagrodzenie burmistrza. Kwota została dostosowana do wymogów wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 roku dot. wynagrodzenia pracowników samorządowych”.

Czy burmistrzowi Jarosławowi Szlachetce uda się zrealizować swój „Plan dla Myślenic”?

 • zdecydowanie tak
 • raczej tak
 • trudno powiedzieć
 • raczej nie
 • zdecydowanie nie
 • Zobacz wyniki
 • zdecydowanie tak zdecydowanie tak 17%
 • raczej tak raczej tak 12%
 • trudno powiedzieć trudno powiedzieć 18%
 • raczej nie raczej nie 22%
 • zdecydowanie nie zdecydowanie nie 31%
 • Głosów: 1672

Podczas drugiej sesji radni miejscy podjęli również uchwały dotyczące zmian w budżecie, w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Myślenice, udzielili dotacji Myślenickiemu Ośrodkowi Kultury i Sportu, Muzuem Niepodległości oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Powiązane tematy

Kolejne wsparcie dla szpitala. Do pomocy przyłączają się coraz większe firmy
Myślenice 23

Kolejne wsparcie dla szpitala. Do pomocy przyłączają się coraz większe firmy

Po cyklu społecznych akcji, w pomoc medykom włączają się coraz większe firmy. Kolejni przedsiębiorcy namawiają do przekazywania darowizn dla myślenickiego szpitala. „Nie bądźmy obojętni. Pomóżmy tym, którzy stoją na pierwszej linii walki z epidemią. Razem możemy wygrać bitwę o nasze zdrowie, życie i przyszłość” – mówią Odkąd w Polsce ogłoszono st...

Debata online. "Koronawirus - problemy, teorie spiskowe, panika"
Koronawirus 9

Debata online. "Koronawirus - problemy, teorie spiskowe, panika"

W ramach cyklu #ZaBurtąPytań w sieci odbyła się debata organizowana przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu. Tematem rozmowy z widzami był "Koronawirus - problemy, teorie spiskowe, panika" W lutym w MOKiS wystartował nowy cykl spotkań nawiązujący do działającego tu przed laty klubu dyskusyjnego. „Za Burtą Pytań” to format przypominający telewizy...

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  29 lis 2018

  dobre ciekawe za co to wynagrodzenie powinien zarabiac minimum

  30 46 Odpowiedz
 • 29 lis 2018

  Panie elekcie i gdzie ta totalna opozycja o której pan mówił? Widać jaki jest pis obrzucić ludzi błotem tylko potrafią a jak w poprzedniej radzie niemal w każdym głosowaniu było 6-7 przeciw. Nawet w tej sekcie nie mogli głosować zgodnie z własnym sumieniem...

  33 41 Odpowiedz
 • 29 lis 2018

  A ta kwota 10284 zł to na rękę czy brutto? i co to jest dodatek specjalny, (szkodliwość dla zdrowia,?) i ile radni uchwalili sobie na rękę.

  35 11 Odpowiedz
 • 29 lis 2018

  I co to za funkcja, że dodatkowe 2k za to ;)

  22 9 Odpowiedz
 • 29 lis 2018

  A jak są wybory, to wszyscy społecznicy. ja panie dla kasy nie idę, mogę nawet grosze zarabiać , bo ja dla idei, dla miasta, dla gminy ja działalność społeczną mam w genach.
  My ludzie wybrani przez naród działamy dla tego narodu jak potrafimy najlepiej i wcale nie chodzi to o pieniądze.

  To tak tylko, bo tak mi się przypomniało z kampanii wyborczej.

  Z tych 10 300,00 PLN brutto miesięcznie UMiG musi wydać na burmistrza 12 409,44 PLN x 12 miesięcy to 148913,28 zł rocznie.

  Tak sobie myślę, że koszt radnych rocznie to jest podwojenie rocznego budżetu na burmistrza : 148913.28 x 3 = 446 739,69 zł.

  Co za te 450 tyś można by wybudować? Chyba niewiele.

  17 9 Odpowiedz
  • 4 gru 2018

   Tyś chyba do szkoły nie chodził. Może jakbyś uważał na matematyce w podstawówce to miałbyś teraz lepiej płatną pracę i takie kwoty nie robiłyby na Tobie wrażenia. Przecież w prywatnej firmie, na podobnym stanowisku to by tyle zarobił ale w Euro.
   Najlepiej żeby nie pobierał żadnej wypłaty i utrzymywał się z "dobrowolnych darowizn".
   P.S. Co ma burmistrz do kosztów zatrudnienia w Polsce?

   6 3 Odpowiedz
   • 5 gru 2018

    Do firmy prywatnej, nie jest wybierany tylko wyszukiwany albo podbierany.
    Z Pcimia do do firmy prywatnej zatrudniają za minimum, chychyba że do pracy fizycznej.
    Zauważ że przedmiotowy burmistrz poza fachowoscia partyjna nie pracował w prywatnej firmie, na stanowisku msnagera.
    Porównanie partyjniactwa z menadżerem, jest nieporozumieniem.

    13 Odpowiedz
 • 29 lis 2018

  a dlaczego redakcja nie napisała że radni przegłosowali wniosek o realizacji placu zabaw przy przedszkolu nr 7 stawiając to za wyższą potrzebę niż wynagrodzenia dla nauczycieli w szkołach

  25 16 Odpowiedz
  • 29 lis 2018

   Bo przecież to nie jest prawda. To radny Suder mówi ze zajmujecie się placem zabaw a w mokisie nie mają co na święta. A nauczyciele przecież było to gdzieś ze co roku są te przesunięcia i to jest normalne... dziwne ze nie mają co jesc w mokisie i biedują a burmistrz dostaje najwyższa możliwą wypłatę.

   14 22 Odpowiedz
 • 29 lis 2018

  U nas ciągle oficjalnie się mówi o dobru obywateli, że to służba dla nich i inne trele. Dodatkowo ludzie z PiS zaczęli nazywać się "patriotami". To dosyć osobliwe rozumienie 'patryjotyzmu' - wszak po wojnie niejeden społecznik służył ojczyźnie za przysłowiową kromkę chleba.

  20 12 Odpowiedz
 • 29 lis 2018

  zdjecie

  17 11 Odpowiedz
 • 29 lis 2018

  I za co taki pieniądz?

  Tymczasem ja za litr paliwa ciągle płacę 5 zł przy cenie za baryłkę ropy na poziomie 60 dolarów! Kiedyś przestaniecie trzepać nasze portfele na swoje pensyjki i zachcianki? https://mamprawowiedziec.pl/strona/polityk/50193_jaroslaw_szlachetka/oswiadczenia

  18 13 Odpowiedz
 • 29 lis 2018

  Na waciki wystarczy....

  11 Odpowiedz
 • 29 lis 2018

  Jeden z drugim niech tu nie wylicza Panu Jarosławowi, wszak dźwiganie korony musi być sowicie wynagrodzone.
  Te dodatki do wynagrodzenia zasadniczego są zdecydowanie za niskie, bo umówmy się 2760 dodatku specjalnego, to przecież ledwie wystarcza rodzinie z dzieckiem, a burmistrz ma rodzinę. Sześć stówek za wysługę lat, kpina, tyle powinno być zaraz po szkole, a burmistrz skończył szkołe już dawno. Prawa ręka burmistrza, ta fejsbukowa, też powinna dostać speszjalne dodatki.

  17 20 Odpowiedz
  • mysleniczaninzdziada 30 lis 2018

   Samego dodatku ma tyle co niejeden mieszkaniec myslenic zarabia na miesiac i za ktory utrzymuje rodzine... podobno do polityki nie idzie sie dla pieniedzy, podobno gmina jest w trudnej sytuacji, dlaczego zatem nie obniza pensji zarowno dla burmistrza i radnych. do tego dojdą zastępcy i na to nie braknie

   20 14 Odpowiedz
 • 30 lis 2018

  Ktoś na forum napisał, że UMiG jest jak firma.
  Jeżeli tak, to restrukturyzacja firmy polega na przeglądzie stanowisk i redukcji kosztów.
  Podnoszę wypłaty o 100% dla wydajnych pracowników (bądź takich zatrudniam) i redukuję zatrudnienie o połowę. Pozostała połowa robi to samo, za dobrą kasę jak w dobrze zarządzanym banku.
  Zysk: koszt stanowiska, ubezpieczenia i podatku. Zwolnione lokale biurowe, które wynajmuję za opłatą innym instytucjom.
  Robię kontrakt managerski na wykonanie tych zadań.

  Burmistrz i radni są tylko do zebrań, wysłuchiwania wyborców i zlecania managerowi zadań w postaci, wykonanie drogi, chodnika, ronda, czytelni itd.

  Burmistrz i radni za swoją pracę mają diety. Korzystają ze swoich telefonów za które stały abonament płaci UMiG. Podobnie transport i pochodne.

  8 7 Odpowiedz
 • 30 lis 2018

  Poczekajcie jakie będzie bizancjum w Urzędzie 2 wice-burmistrzów z tego jeden juz chyba w poniedziałek :)

  Burmistrz spłaca długi i to niestety partyjne już po urzędzie chodzi jedenz Świątnik niebawem będzie ich więcej. No ale cóż wybrali- to będą mieć PISiorków w urzędzie i to nawet z importu nie tylko naszych lokalnych.

  17 9 Odpowiedz
 • 30 lis 2018

  Czyżby atak pisowskich karierowiczów z okolic na stanowiska za niemałe pieniądze się zaczynał? Tu śmieci, tudzież kultura, -prezesury czekają. A tu jeszcze zastępca burmistrza i pierwszy sekretarz, dyrektor muzeum. Uwaga patryjoty, na start, sygnał dany, kto pierwszy po pieniądze z naszych podatków? W Warszawie jest już od paru lat realizowany program Koryto+, w Myślenicach wdraża się program Korytko+.

  Patryjoty z PiS :-D

  15 11 Odpowiedz
 • 30 lis 2018

  Nie żałujcie Panu burmistrzowi 2760zł dodatku specjalnego... Dziwię się że nikt nie zapytał o "624 zł - dodatek z tytułu wysługi lat". Jaki pracownik, który dopiero co rozpoczyna pracę w jakimś zakładzie, na dzień dobry dostaje wysługę lat? Coś tu się kupy nie trzyma...

  20 18 Odpowiedz
 • 30 lis 2018

  Daje do myślenia...
  zdjecie

  12 11 Odpowiedz
 • 30 lis 2018

  Myślę, że jak Pis dochodzi do władzy to im, jego reprezentantom się należy.
  To wartościowi ludzie warci każdych pieniędzy. Może nie zrobią z Polski Hiszpanii, ale nie pozwolą nam stać się Bułgarią i to jest ich wielka wartość.
  Poza tym, zbudujemy państwo silne, bo mamy dobry Sejm, dobrą Władzę i dobrego Prezydenta i najlepszego Prezesa - tu skłon.

  10 13 Odpowiedz
 • 1 gru 2018

  Ludzie co to za zarobek , u mnie na wsi w grudniu kościelny zbiera na napiwki za opłatek 15 tysięcy złotych . Bo policzmy 800 domów x minimum 20 zł z racji przyniesienia opłatka to jest 16 tysięcy złotych . Koszt wyprodukowania opłatka oraz zużycie butów na pewno jest nie większy niż 1000 złotych. 15 tysięcy złotych na rękę bez opodatkowania . I rząd dobrej zmiany i jego Urząd Skarbowy nie wyciąga ręki po jakieś podatki , tak jak w sytuacji zatrudnienia się robotnika u kapitalisty .

  12 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 gru 2018

  Prezes zanotował Myślenice wygrane. Powiat przegrany. Tokarnia przegrana. Sułkowice przegrane. Jedynie Raciechowice na otarcie łez zdobyli.Pyrrusowe zwycięstwo. Myślenice, Pcim i Raciechowice PiSowska wyspa wśród 9 samorządów. Wrzód na d..e. Wstyd za nasze miasto, bo Pcim został skolonizowany przez Pisowskichu spadochroniarzy.

  16 17 Odpowiedz
 • 3 gru 2018

  Ludzie, zarabia ile zarabia, są stawki które obowiązują, to poważna nominacja i myślę że nie w byle jakich rękach. Życie i dajcie żyć zamiast przeliczać portfel innych sami się zajmijcie swoim!

  13 10 Odpowiedz
  • mirek@ 3 gru 2018

   jak wybory to zajmujmy sie zyciem wszystkich i nasze glosy maja wartosc, ale po wyborach polecasz siedziec cicho i dac zyc z pelnymi portfelami innym samemu pracujac na to aby wypychac im je jeszcze bardziej? no niestety tak to nie moze dzialac

   11 9 Odpowiedz
   • 5 gru 2018

    Przykro mi bardzo ze zatwardzenie mózgów jest tak ogromne. A co myślałeś że zrezygnuje z pensji? Może TY zrób to pierwszy i pokaż nam wszystkim "żywot człowieka poczciwego". Są głosy, są opinie, są komentarze to naturalne ale skąd ta zazdrość w was MYŚLENICZANIE?! Zachęcam do pracy od podstaw. Zamiast narzekać ZRÓB COŚ SAM LUB POMÓŻ INNYM !

    6 4 Odpowiedz
 • 3 gru 2018

  I wszystko jasne, cały PiS w kilkuminutowej pigułce. Żadna inna partia nie odważyła być się zepsuta do tego stopnia...
  https://m.youtube.com/watch?v=JXfAY83EV0Q

  8 3 Odpowiedz
 • 5 gru 2018

  Heheh, zazdrość, no nie wiem czy to zazdrość? Może co bystrzejsi mają dość utrzymywania darmozjadów?

  Czekamy z niecierpliwością na efekty pracy nowego burmistrza. Ależ to będzie praca organiczna i u podstaw, wszak jesteśmy pod zaborem. Ameno, ameno..

  5 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Zakaz wstępu do lasów osobom nieupoważnionym. Do 11 kwietnia
Myślenice 2

Zakaz wstępu do lasów osobom nieupoważnionym. Do 11 kwietnia

Do 11 kwietnia osoby nieupoważnione mają zakaz wchodzenia do terenów Lasów Państwowych Jak czytamy na stronie Nadleśnictwa Myślenice: „Na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kry...

W weekend spacer w parku lub na Górny Jaz? Zapomnij. Zamknięto dostęp do Zarabia
Myślenice 7

W weekend spacer w parku lub na Górny Jaz? Zapomnij. Zamknięto dostęp do Zarabia

A konkretnie wejście do miejskiego parku i wjazd na tzw. Górny Jaz na Zarabiu. To efekt ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa „Na podstawie rozporządzenia wydanego przez Prezesa Rady Ministrów informujemy, że do odwołania obowiązuje zakaz wstępu do parków, na skwery oraz inne tereny zielone” – czytamy w komunikacie wydanym prz...

Akcja pomocy dla szpitala w Myślenicach: „Razem możemy wygrać bitwę o nasze zdrowie, życie i przyszłość”
Myślenice 0

Akcja pomocy dla szpitala w Myślenicach: „Razem możemy wygrać bitwę o nasze zdrowie, życie i przyszłość”

„Trwa walka o zdrowie i życie nas wszystkich. Nie możemy jej przegrać. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w walkę z epidemią koronawirusa w myślenickim szpitalu” – piszą inicjatorzy akcji, którzy do pomocy medykom namawiają przedstawicieli lokalnego biznesu Do działania na rzecz myślenickiego szpitala apeluje jedna ze spółek działająca na teren...

Radni jednak nie będą obradować. Sesja została odwołana "z powodu epidemii"
Myślenice 24

Radni jednak nie będą obradować. Sesja została odwołana "z powodu epidemii"

Rano pisaliśmy o tym, że na godzinę 14 zaplanowane jest posiedzenie sesji rady miejskiej. Kilka godzin później otrzymaliśmy odpowiedź, że została odwołana „z powodu epidemii”. W jej czasie też została zwołana… Pierwotnie sesja rady miejskiej w Myślenicach miała odbyć się we wtorek 24 marca, po ogłoszeniu przez premiera w Polsce stanu epidemii, jed...

Jak będzie wyglądać dzisiejsza sesja rady miejskiej? Odbędzie się „z zachowaniem szczególnych zasad ostrożności”
Myślenice 5

Jak będzie wyglądać dzisiejsza sesja rady miejskiej? Odbędzie się „z zachowaniem szczególnych zasad ostrożności”

Dzisiaj o godzinie 14 w budynku Urzędu Miasta i Gminy odbędzie się sesja rady miejskiej w Myślenicach. „Obrady zostaną przeprowadzone z zachowaniem szczególnych zasad ostrożności” – czytamy w komunikacie gminy. Nad czym będą debatować radni? Pierwotnie sesja miała odbyć się we wtorek 24 marca, po ogłoszeniu przez premiera stanu epidemii, jednak zo...

Czy MARG przepłacił za działkę na Zarabiu? Myślenicki wątek w sprawie Mariana Banasia bada prokuratura
Myślenice 47

Czy MARG przepłacił za działkę na Zarabiu? Myślenicki wątek w sprawie Mariana Banasia bada prokuratura

Na przełomie 2016 i 2017 roku Myślenicka Agencja Rozwoju Gospodarczego będąca gminną spółką, kupiła od Mariana Banasia działkę za ok. 650 tys. zł. To, czy spółka przepłaciła za grunt, dzisiaj wyjaśniają odpowiednie służby Jako pierwsza o sprawie poinformowała Rzeczpospolita. Dziennik w artykule "Przepłacona działka, kupiona przez gminną spółkę od...