Myślenice

Myślenice: Radni ustalili wysokość pensji burmistrza [WIDEO]

Podczas drugiej sesji Rady Miejskiej w Myślenicach radni miejscy głosowali m.in. nad ustaleniem wysokości pensji burmistrza

Zgodnie z podjętą uchwałą burmistrzowi Miasta i Gminy Myślenice ustala się wynagrodzenie miesięczne w wysokości 10284 zł (4800 zł - wynagrodzenie zasadnicze, 2100 zł - dodatek funkcyjny, 2760 zł - dodatek specjalny, 624 zł - dodatek z tytułu wysługi lat).

Przepisy regulujące wysokość wynagrodzenia osób zatrudnionych na podstawie wyboru zawarte są w ustawie o pracownikach samorządowych oraz rozporządzeniu ws. wynagradzania pracowników samorządowych. Od 1 lipca obowiązuje znowelizowane rozporządzenie, które zakłada obniżenie o 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego m.in. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, starostów, marszałków województw (oraz ich zastępców).

- Wynagrodzenie wynosi tyle, co dla poprzedniego burmistrza i jest w górnych granicach ustalonych przez ustawodawcę - przed głosowaniem mówił przewodniczący Jan Podmokły.

Uchwała została podjęta 20 głosami "za" przy 1 głosie „wstrzymującym”. 

Jak czytamy w projekcie uchwały „Zgodnie z przepisami to Rada Miejska ustala wynagrodzenie burmistrza. Kwota została dostosowana do wymogów wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 roku dot. wynagrodzenia pracowników samorządowych”.

Czy burmistrzowi Jarosławowi Szlachetce uda się zrealizować swój „Plan dla Myślenic”?

 • zdecydowanie tak
 • raczej tak
 • trudno powiedzieć
 • raczej nie
 • zdecydowanie nie
 • Zobacz wyniki
 • zdecydowanie tak zdecydowanie tak 17%
 • raczej tak raczej tak 12%
 • trudno powiedzieć trudno powiedzieć 18%
 • raczej nie raczej nie 22%
 • zdecydowanie nie zdecydowanie nie 31%
 • Głosów: 1672

Podczas drugiej sesji radni miejscy podjęli również uchwały dotyczące zmian w budżecie, w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Myślenice, udzielili dotacji Myślenickiemu Ośrodkowi Kultury i Sportu, Muzuem Niepodległości oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Powiązane tematy

Były prezes MARG nadal bez wyroku. Musi oddać pieniądze. „To wierzchołek góry lodowej”
Myślenice 4

Były prezes MARG nadal bez wyroku. Musi oddać pieniądze. „To wierzchołek góry lodowej”

Były prezes Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego odpowiada za działania na szkodę spółki. To drugie posiedzenie podczas którego Sąd Rejonowy w Myślenicach nie wydał orzeczenia w tej sprawie. "To wierzchołek góry lodowej" - sytuację w spółce komentuje burmistrz Jarosław Szlachetka Daniel P. został odwołany ze stanowiska prezesa spółki przez...

Posiedzenie sądu w sprawie byłego prezesa MARG. Wyrok jeszcze nie zapadł
Myślenice 4

Posiedzenie sądu w sprawie byłego prezesa MARG. Wyrok jeszcze nie zapadł

Były prezes Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego odpowiada za działania na szkodę spółki. Podczas pierwszego  posiedzenia Sąd Rejonowy w Myślenicach nie wydał wyroku Daniel P. został odwołany ze stanowiska prezesa spółki przez radę nadzorczą w styczniu tego roku. W marcu podczas konferencji prasowej, burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS) zapre...

Były prezes MARG trafi przed sąd
Myślenice 16

Były prezes MARG trafi przed sąd

Były prezes Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego odpowie na oskarżenia o działania na szkodę spółki Daniel P. został odwołany ze stanowiska prezesa spółki przez radę nadzorczą w styczniu tego roku. W marcu podczas konferencji prasowej, burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS) zaprezentował wyniki „audytu otwarcia”  przeprowadzonego w urzędzie mia...

Komentarze

 • 29 lis 2018

  dobre ciekawe za co to wynagrodzenie powinien zarabiac minimum

  30 46 Odpowiedz
 • 29 lis 2018

  Panie elekcie i gdzie ta totalna opozycja o której pan mówił? Widać jaki jest pis obrzucić ludzi błotem tylko potrafią a jak w poprzedniej radzie niemal w każdym głosowaniu było 6-7 przeciw. Nawet w tej sekcie nie mogli głosować zgodnie z własnym sumieniem...

  33 41 Odpowiedz
 • 29 lis 2018

  A ta kwota 10284 zł to na rękę czy brutto? i co to jest dodatek specjalny, (szkodliwość dla zdrowia,?) i ile radni uchwalili sobie na rękę.

  35 11 Odpowiedz
 • Damian 29 lis 2018

  I co to za funkcja, że dodatkowe 2k za to ;)

  22 9 Odpowiedz
 • 29 lis 2018

  A jak są wybory, to wszyscy społecznicy. ja panie dla kasy nie idę, mogę nawet grosze zarabiać , bo ja dla idei, dla miasta, dla gminy ja działalność społeczną mam w genach.
  My ludzie wybrani przez naród działamy dla tego narodu jak potrafimy najlepiej i wcale nie chodzi to o pieniądze.

  To tak tylko, bo tak mi się przypomniało z kampanii wyborczej.

  Z tych 10 300,00 PLN brutto miesięcznie UMiG musi wydać na burmistrza 12 409,44 PLN x 12 miesięcy to 148913,28 zł rocznie.

  Tak sobie myślę, że koszt radnych rocznie to jest podwojenie rocznego budżetu na burmistrza : 148913.28 x 3 = 446 739,69 zł.

  Co za te 450 tyś można by wybudować? Chyba niewiele.

  17 9 Odpowiedz
  • 4 gru 2018

   Tyś chyba do szkoły nie chodził. Może jakbyś uważał na matematyce w podstawówce to miałbyś teraz lepiej płatną pracę i takie kwoty nie robiłyby na Tobie wrażenia. Przecież w prywatnej firmie, na podobnym stanowisku to by tyle zarobił ale w Euro.
   Najlepiej żeby nie pobierał żadnej wypłaty i utrzymywał się z "dobrowolnych darowizn".
   P.S. Co ma burmistrz do kosztów zatrudnienia w Polsce?

   6 3 Odpowiedz
   • 5 gru 2018

    Do firmy prywatnej, nie jest wybierany tylko wyszukiwany albo podbierany.
    Z Pcimia do do firmy prywatnej zatrudniają za minimum, chychyba że do pracy fizycznej.
    Zauważ że przedmiotowy burmistrz poza fachowoscia partyjna nie pracował w prywatnej firmie, na stanowisku msnagera.
    Porównanie partyjniactwa z menadżerem, jest nieporozumieniem.

    13 Odpowiedz
 • 29 lis 2018

  a dlaczego redakcja nie napisała że radni przegłosowali wniosek o realizacji placu zabaw przy przedszkolu nr 7 stawiając to za wyższą potrzebę niż wynagrodzenia dla nauczycieli w szkołach

  25 16 Odpowiedz
  • 29 lis 2018

   Bo przecież to nie jest prawda. To radny Suder mówi ze zajmujecie się placem zabaw a w mokisie nie mają co na święta. A nauczyciele przecież było to gdzieś ze co roku są te przesunięcia i to jest normalne... dziwne ze nie mają co jesc w mokisie i biedują a burmistrz dostaje najwyższa możliwą wypłatę.

   14 22 Odpowiedz
 • 29 lis 2018

  U nas ciągle oficjalnie się mówi o dobru obywateli, że to służba dla nich i inne trele. Dodatkowo ludzie z PiS zaczęli nazywać się "patriotami". To dosyć osobliwe rozumienie 'patryjotyzmu' - wszak po wojnie niejeden społecznik służył ojczyźnie za przysłowiową kromkę chleba.

  20 12 Odpowiedz
 • 29 lis 2018

  zdjecie

  17 11 Odpowiedz
 • 29 lis 2018

  I za co taki pieniądz?

  Tymczasem ja za litr paliwa ciągle płacę 5 zł przy cenie za baryłkę ropy na poziomie 60 dolarów! Kiedyś przestaniecie trzepać nasze portfele na swoje pensyjki i zachcianki? https://mamprawowiedziec.pl/strona/polityk/50193_jaroslaw_szlachetka/oswiadczenia

  18 13 Odpowiedz
 • 29 lis 2018

  Na waciki wystarczy....

  11 Odpowiedz
 • 29 lis 2018

  Jeden z drugim niech tu nie wylicza Panu Jarosławowi, wszak dźwiganie korony musi być sowicie wynagrodzone.
  Te dodatki do wynagrodzenia zasadniczego są zdecydowanie za niskie, bo umówmy się 2760 dodatku specjalnego, to przecież ledwie wystarcza rodzinie z dzieckiem, a burmistrz ma rodzinę. Sześć stówek za wysługę lat, kpina, tyle powinno być zaraz po szkole, a burmistrz skończył szkołe już dawno. Prawa ręka burmistrza, ta fejsbukowa, też powinna dostać speszjalne dodatki.

  17 20 Odpowiedz
  • mysleniczaninzdziada 30 lis 2018

   Samego dodatku ma tyle co niejeden mieszkaniec myslenic zarabia na miesiac i za ktory utrzymuje rodzine... podobno do polityki nie idzie sie dla pieniedzy, podobno gmina jest w trudnej sytuacji, dlaczego zatem nie obniza pensji zarowno dla burmistrza i radnych. do tego dojdą zastępcy i na to nie braknie

   20 14 Odpowiedz
 • 30 lis 2018

  Ktoś na forum napisał, że UMiG jest jak firma.
  Jeżeli tak, to restrukturyzacja firmy polega na przeglądzie stanowisk i redukcji kosztów.
  Podnoszę wypłaty o 100% dla wydajnych pracowników (bądź takich zatrudniam) i redukuję zatrudnienie o połowę. Pozostała połowa robi to samo, za dobrą kasę jak w dobrze zarządzanym banku.
  Zysk: koszt stanowiska, ubezpieczenia i podatku. Zwolnione lokale biurowe, które wynajmuję za opłatą innym instytucjom.
  Robię kontrakt managerski na wykonanie tych zadań.

  Burmistrz i radni są tylko do zebrań, wysłuchiwania wyborców i zlecania managerowi zadań w postaci, wykonanie drogi, chodnika, ronda, czytelni itd.

  Burmistrz i radni za swoją pracę mają diety. Korzystają ze swoich telefonów za które stały abonament płaci UMiG. Podobnie transport i pochodne.

  8 7 Odpowiedz
 • 30 lis 2018

  Poczekajcie jakie będzie bizancjum w Urzędzie 2 wice-burmistrzów z tego jeden juz chyba w poniedziałek :)

  Burmistrz spłaca długi i to niestety partyjne już po urzędzie chodzi jedenz Świątnik niebawem będzie ich więcej. No ale cóż wybrali- to będą mieć PISiorków w urzędzie i to nawet z importu nie tylko naszych lokalnych.

  17 9 Odpowiedz
 • 30 lis 2018

  Czyżby atak pisowskich karierowiczów z okolic na stanowiska za niemałe pieniądze się zaczynał? Tu śmieci, tudzież kultura, -prezesury czekają. A tu jeszcze zastępca burmistrza i pierwszy sekretarz, dyrektor muzeum. Uwaga patryjoty, na start, sygnał dany, kto pierwszy po pieniądze z naszych podatków? W Warszawie jest już od paru lat realizowany program Koryto+, w Myślenicach wdraża się program Korytko+.

  Patryjoty z PiS :-D

  15 11 Odpowiedz
 • 30 lis 2018

  Nie żałujcie Panu burmistrzowi 2760zł dodatku specjalnego... Dziwię się że nikt nie zapytał o "624 zł - dodatek z tytułu wysługi lat". Jaki pracownik, który dopiero co rozpoczyna pracę w jakimś zakładzie, na dzień dobry dostaje wysługę lat? Coś tu się kupy nie trzyma...

  20 18 Odpowiedz
 • 30 lis 2018

  Daje do myślenia...
  zdjecie

  12 11 Odpowiedz
 • 30 lis 2018

  Myślę, że jak Pis dochodzi do władzy to im, jego reprezentantom się należy.
  To wartościowi ludzie warci każdych pieniędzy. Może nie zrobią z Polski Hiszpanii, ale nie pozwolą nam stać się Bułgarią i to jest ich wielka wartość.
  Poza tym, zbudujemy państwo silne, bo mamy dobry Sejm, dobrą Władzę i dobrego Prezydenta i najlepszego Prezesa - tu skłon.

  10 13 Odpowiedz
 • 1 gru 2018

  Ludzie co to za zarobek , u mnie na wsi w grudniu kościelny zbiera na napiwki za opłatek 15 tysięcy złotych . Bo policzmy 800 domów x minimum 20 zł z racji przyniesienia opłatka to jest 16 tysięcy złotych . Koszt wyprodukowania opłatka oraz zużycie butów na pewno jest nie większy niż 1000 złotych. 15 tysięcy złotych na rękę bez opodatkowania . I rząd dobrej zmiany i jego Urząd Skarbowy nie wyciąga ręki po jakieś podatki , tak jak w sytuacji zatrudnienia się robotnika u kapitalisty .

  12 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 gru 2018

  Prezes zanotował Myślenice wygrane. Powiat przegrany. Tokarnia przegrana. Sułkowice przegrane. Jedynie Raciechowice na otarcie łez zdobyli.Pyrrusowe zwycięstwo. Myślenice, Pcim i Raciechowice PiSowska wyspa wśród 9 samorządów. Wrzód na d..e. Wstyd za nasze miasto, bo Pcim został skolonizowany przez Pisowskichu spadochroniarzy.

  16 17 Odpowiedz
 • 3 gru 2018

  Ludzie, zarabia ile zarabia, są stawki które obowiązują, to poważna nominacja i myślę że nie w byle jakich rękach. Życie i dajcie żyć zamiast przeliczać portfel innych sami się zajmijcie swoim!

  13 10 Odpowiedz
  • mirek@ 3 gru 2018

   jak wybory to zajmujmy sie zyciem wszystkich i nasze glosy maja wartosc, ale po wyborach polecasz siedziec cicho i dac zyc z pelnymi portfelami innym samemu pracujac na to aby wypychac im je jeszcze bardziej? no niestety tak to nie moze dzialac

   11 9 Odpowiedz
   • 5 gru 2018

    Przykro mi bardzo ze zatwardzenie mózgów jest tak ogromne. A co myślałeś że zrezygnuje z pensji? Może TY zrób to pierwszy i pokaż nam wszystkim "żywot człowieka poczciwego". Są głosy, są opinie, są komentarze to naturalne ale skąd ta zazdrość w was MYŚLENICZANIE?! Zachęcam do pracy od podstaw. Zamiast narzekać ZRÓB COŚ SAM LUB POMÓŻ INNYM !

    6 4 Odpowiedz
 • 3 gru 2018

  I wszystko jasne, cały PiS w kilkuminutowej pigułce. Żadna inna partia nie odważyła być się zepsuta do tego stopnia...
  https://m.youtube.com/watch?v=JXfAY83EV0Q

  8 3 Odpowiedz
 • 5 gru 2018

  Heheh, zazdrość, no nie wiem czy to zazdrość? Może co bystrzejsi mają dość utrzymywania darmozjadów?

  Czekamy z niecierpliwością na efekty pracy nowego burmistrza. Ależ to będzie praca organiczna i u podstaw, wszak jesteśmy pod zaborem. Ameno, ameno..

  5 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Na Dolnym Przedmieściu Mikołaj przychodzi do strażnicy
Myślenice 0

Na Dolnym Przedmieściu Mikołaj przychodzi do strażnicy

Mikołaj w OSP Dolne Przedmieście odwiedził najmłodszych mieszkańców tej dzielnicy Do jednostki OSP Myślenice Dolne Przedmieście przybył święty Mikołaj. Na gościa czekały niecierpliwie dzieci. Rozmawiał z nimi, zachęcał, aby były grzeczne i słuchały rodziców.  Jak co roku, wręczył prezenty każdemu dzieciakowi. Kiedy nadeszła chwila rozstania, bo go...

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos
Myślenice 72

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos

Wycinka drzew w pasie zieleni przy ul. Słowackiego została wstrzymana. Stało się tak po alarmie i zapowiedziach protestów jakie w sobotę wznieśli mieszkańcy Jak alarmowaliście w sobotę; w pasie zieleni przy ul. Słowackiego ruszyła wycinka drzew. Wśród mieszkańców szybko rozeszła się wiadomość o tym, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki mi...

ŚMIECI DROŻEJĄ. Burmistrz tłumaczy dlaczego, a opozycja przypomina mu obietnice wyborcze
Myślenice 61

ŚMIECI DROŻEJĄ. Burmistrz tłumaczy dlaczego, a opozycja przypomina mu obietnice wyborcze

Od nowego roku mieszkańcy miasta i gminy Myślenice, którzy segregują śmieci - za ich odbiór zapłacą 14,90 zł (dzisiaj 9,90 zł), natomiast niesegregujący 29,80 (dzisiaj 19,80 zł). Radni podjęli uchwałę wprowadzającą podwyżkę 13 głosami "za" - 3 "przeciw" i 5 "wstrzymującymi się". Burmistrz wyjaśnia skąd się wzięła, mimo że zapowiadał starania o nie...

Kadencja 2018-23: Ranking popularności radnych miejskich po pierwszym roku pracy
Myślenice 4

Kadencja 2018-23: Ranking popularności radnych miejskich po pierwszym roku pracy

Rok temu w wyborach samorządowych wybraliśmy nie tylko gospodarzy naszych gmin, których średnio oceniliście na dostateczny, ale również radnych gminnych i powiatowych. Jak wypadają w rankingu popularności? W przypadku radnych postanowiliśmy stworzyć ranking popularności – pytając Was, którego z przedstawicieli rady gminy Myślenice lub powiatu myśl...