Miasto

Myślenice: Gimnazjum nr 1 będzie świecić nocą

Myślenice: Gimnazjum nr 1 będzie świecić nocą
Rozpoczął się remont elewacji budynku Gimnazjum nr 1 w Myślenicach w ramach Programu Rewitalizacji Miasta i Gminy Myślenice

Budynek Gimnazjum, to jeden z najcenniejszych zabytków na terenie Myślenic. Docelowo oprócz nowej elewacji, budynek będzie wzbogacony o iluminacje świetlną, która podkreśli jego walory nocą.

Modernizacja budynku obejmuje wykonanie robót budowlanych oraz usunięcie wszelkich wad stwierdzonych w robotach budowlanych. Zakres robót obejmie wyłącznie odnowę elewacji budynku – jej elementów charakterystycznych wraz z orynnowaniem.

Prace konserwatorskie obejmą ponadto renowację tynków elewacji, prace kamieniarskie, prace stolarskie oraz renowację sztukaterii.

Koszt modernizacji elewacji oszacowano, zgodnie z przetargiem na kwotę rzędu 502 tys. zł. Prace potrwają przez trzy miesiące.

Komentarze

 • 24 wrz 2009

  A kto zapłaci za to oświetlenie?

  Odpowiedz
 • 24 wrz 2009

  Jak kto kto, FL.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 wrz 2009

  Ja, bym tam wolał parking lub zatoczkę prz szkole podstawowej nr 2. Swoją drogą ciekawe jest 500tys na renowację a nie ma 160tys na PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO dla Myślenic.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 wrz 2009

  Zamiast wydawać pieniądze na kosztowną iluminację należało trochę pogłówkować z Panem Bronisławem. Może dałoby się coś jeszcze dłubnąć przy strefie przemysłowej co sprawiłoby, że całe Myslenice zaczęłyby świecić i to bez ponoszenia kosztów za prąd.
  ;)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 wrz 2009

  całe wakacje mieli a zabrali się do roboty od września..... razem z uczniami

  paranoja....

  Odpowiedz
 • 25 wrz 2009

  Jak to nauczyciele. :D

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 wrz 2009

  "całe wakacje mieli a zabrali się do roboty od września..... razem z uczniami "

  Przecież to norma w naszych szkołach, "na dwójce" remont, "na trójce" remont a przez całe wakacje tam straszyło... :(

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 wrz 2009

  Najdrożsi koledzy i obywatele.
  Zanim wydacie szeląga swojej opinii, obróćcie go w dłoniach dziesięć razy. Zadajecie bowiem niesprawidliwy ból myślenickiej administracji.
  Oto takie właśnie jej działanie jest celową i rozsądnie przemyślaną próbą podniesienia poziomu edukacji branży budowlanej. Za jednym zamachem powstanie nowy wizerunek fasady budynku a jednocześnie człek, który tego dokona, prosty tynkarz i murarz będzie miał szansę uczestniczyć w "rusztowanym" fakultecie z fizyki i języka polskiego. Fakt, że tylko zza okna, i że to zaledwie poziom gimnazjalny jednak jak udowadnia nam telewizja licznymi teleturniejami gimnazjaliści to najbardziej rozgarnięta grupa wiekowa w naszym kraju. Już po pierwszych, gimnazjalnych egzaminach końcowych człowiek zaczyna nieodwołalnie idiocieć aż do śmierci. Dlatego starannie przemyślano tutaj również wybór szkoły.
  Dlatego nie krytykujcie wyrafinowanej konstrukcji tej akcji, przygotowanej i zsynchronizowanej wspólnie przez kilka urzędowych wydziałów, która zakończy się tym, o czym marzyli francuścy filozofowie przed rewolucją - symboliczym aktem OŚWIECENIA (fasady) wyrażającym oświecenie ekipy remontowej.

  Odpowiedz
 • 26 wrz 2009

  W Radzie Miasta prawie sami nauczyciele więc nie ma się co dziwić, że najwięcej inwestycji jest w strefie około szkolnej, ale najdziwniejsze jest właśnie to, że remonty i wszelkie inwestycje są zawsze po wakacjach, nigdy w czasie - kiedy to najlepszy czas bo dzieciarni nie ma. Swoją drogą co robią koło orlika na trójce nie mówię o chodniku tylko o wykopach koło boisk?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 wrz 2009

  Jak to kto... uczniowie :) Trochę tego oświetlenia mogliby wrzucić na boisko :)

  Odpowiedz
 • 27 wrz 2009

  Sluszna uwaga. Szczegolnie na Skate Park mogli by "wrzucic" oswietlenie. Mlodziez sie nam wyzabija tam po ciemku.

  Odpowiedz
 • 28 wrz 2009

  Iluminacja świetnie wygląda gdy: budynek nie jest wciśnięty między inne budynki i nie jest zalewany światłem z ulicznych latarni. Ale może sie myle i będzie całkiem OK.

  Odpowiedz
 • M G 28 wrz 2009

  Czy to będzie oświetlenie typu ''Święta Bożego Narodzenia w stylu - made in USA'...?? Wiecie , no takie węże świetlne na obrysach budynku. No bo jestem ciekaw jak to bedzie świeciło ?? ;)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 wrz 2009

  Piękna ilumimacja i promocja miasta na pocztówce dzięki środkom wypracowanym przez samorząd i Pana Burmiszcza!
  Brawo!
  pozdrawiam
  Zdzichu

  Odpowiedz
 • 29 wrz 2009

  "Piękna ilumimacja i promocja miasta na pocztówce dzięki środkom wypracowanym przez samorząd i Pana Burmiszcza!"
  Pracowali w pocie czola, gdzie by tu wydac nasze podatki... A zeby sie nie okazalo ze oprocz tej na szkole moga
  sobie "wypracowac" tez inna iluminacje, taka bardziej swiecaca na twarz...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 wrz 2009

  pozdrawiam dyrektora jarzabka!! F U

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 maj 2010

  There are so many styles of shoes on our life, and if you still are looking for the comfortable shoes, you can make a try with this puma shoes sale, when wearing this puma shoes on sale, you will love this simple shoes, and later, you will make interest in this Puma shoes online. now you can get this Puma men's speed cat as a gift to your friend. so don't miss this chance to get this puma shoes.

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Pacjent w Myślenicach z ujemnym wynikiem. Lekarze czekają na wynik obywatelki Francji
Koronawirus 28

Pacjent w Myślenicach z ujemnym wynikiem. Lekarze czekają na wynik obywatelki Francji

U 45-letniego pacjenta, który przebywał na oddziale zakaźnym myślenickiego szpitala nie wykryto koronawirusa. Lekarze czekają na wynik badania obywatelki Francji, która trafiła na oddział zakaźny z ośrodka wypoczynkowego w Mszanie Górnej koło Limanowej artykuł aktualizowany Badania na obecność koronawirusa u 45-latka ze Skawiny wykluczyły jego o...

Na chodniku przy szpitalu nie zaparkujesz. Wjazdu blokują słupki
Myślenice 58

Na chodniku przy szpitalu nie zaparkujesz. Wjazdu blokują słupki

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że na dwóch końcach ul. Szpitalnej gmina postawiła parkomaty. Kierowcy ignorowali urządzenia, pozostawiając samochody na chodniku - po drugiej stronie ulicy. Od teraz to niemożliwe, bo wjazd na niego blokują słupki W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o parkomatach jakie stanęły po obu stronach ul. Szpitalnej. To dalszy ci...

Dwa zderzenia pod estakadą. Ucierpiały trzy osoby
Myślenice 3

Dwa zderzenia pod estakadą. Ucierpiały trzy osoby

Dwa dni z rzędu na skrzyżowaniu ul. Słowackiego z Zakopianką pod estakadą doszło do dwóch zderzeń w których ucierpiały trzy osoby W dniach 7 i 8 marca doszło do dwóch zderzeń w obrębie skrzyżowania ul. Słowackiego z Zakopianką. W pierwszej kolizji uszkodzone samochody częściowo blokowały przejazd wyłączając jeden pas ruchu. Strażacy zabezpieczyli...

Ratownicy zbierają na sprzęt. Mają połowę. Brakuje im jeszcze 10 tys. zł
Myślenice 21

Ratownicy zbierają na sprzęt. Mają połowę. Brakuje im jeszcze 10 tys. zł

Ratownicy wychodzą do wezwania bez względu na sytuację i panujące warunki atmosferyczne. Aby poszukiwania przebiegały sprawnie, potrzebny jest rozwój, a ten gwarantuje odpowiedni sprzęt. Myślenicką Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą z Psami można wesprzeć poprzez internetową zbiórkę Idąc na poszukiwania zaginionej osoby często czują niepewność, którą...