Myślenice

Myślenice: Pierwsza ulica częściowo z nowym brukiem. Jak wam się podoba?

Myślenice: Pierwsza ulica częściowo z nowym brukiem. Jak wam się podoba?
Ulica Piotra Skargi po częściowym wykonaniu prac.

Ulica Piotra Skargi prowadząca od Rynku do kościoła NNMP jako pierwsza w ramach rewitalizacji centrum Myślenic została wyłożona nową kostką. To zwiastun tego jak będzie wyglądać centrum po zakończeniu prac

W mieście trwają prace związane z rewitalizacją centrum i starówki. Pierwszy etap rozpoczął się pod koniec września i obejmuje wymianę nawierzchni na ul. Piotra Skargi i Królowej Jadwigi oraz alejek wokół kościoła NNMP.

Alejki zostaną wyłożone granitem strzegomskim i porfirem. Takim samym kamieniem wybrukowana jest ul. Floriańska i Grodzka w Krakowie. Według planu rewitalizacji taki sam trafi również na płytę myślenickiego Rynku.

Projekt rewitalizacji ul. Piotra Skargi i terenu wokół kościoła.Wybór materiału jakim powinny zostać wyłożone alejki wokół kościoła oraz płyta Rynku i przylegające do niego ulice od dawna stanowiły temat do dyskusji. Obecnie Rynek wyłożony jest piaskowcem oraz granitem nazywanym „kocimi łbami”.

Teren wokół kościoła będzie gotowy do końca lutego 2019 roku, jednak wykonawca przed świętami zapowiadał, że do kościoła dojdziemy ukończoną ul. Piotra Skargi. Ta została wyłożona brukiem częściowo, w kilku miejscach brakuje kamieni, a boczne jej części zostaną uzupełnione „otoczakiem”, którym alejki były wyłożone dotychczas.

Jak oceniasz wygląd ul. Piotra Skargi po częściowej rewitalizacji?

 • Wygląda świetnie
 • Dobrze rokuje
 • Jeszcze za wcześnie na oceny
 • Nie podoba mi się
 • Wygląda koszmarnie
 • Zobacz wyniki
 • Wygląda świetnie Wygląda świetnie 20%
 • Dobrze rokuje Dobrze rokuje 33%
 • Jeszcze za wcześnie na oceny Jeszcze za wcześnie na oceny 27%
 • Nie podoba mi się Nie podoba mi się 11%
 • Wygląda koszmarnie Wygląda koszmarnie 10%
 • Głosów: 855

 

Remont Rynku w 2019 roku

Projekt Rynku po rewitalizacji.

Z kolei remont płyty Rynku czeka nas w roku 2019. Jak zapowiada burmistrz Jarosław Szlachetka; (…) rozważamy opcję rozłożenia inwestycji na dwa najbliższe lata, rozpoczynając prace po uroczystościach związanych z 50-leciem koronowania Obrazu Matki Boskiej Myślenickiej, a największe ich natężenie planując w roku 2020.

Nowy Rynek będzie nawiązywać do historycznego wyglądu tego miejsca z okresu lat 30-tych XX wieku. Zmieni się przede wszystkim posadzka, a tzw. „kocie łby” zastąpi płaska nawierzchnia. Przez pas środkowy przebiegać będzie szpaler drzew, powstanie nowa fontanna, przybędzie zieleni, zmienione zostaną również lampy i wprowadzone nowe iluminacje świetlne.

Powiązane tematy

Komentarze

 • Mariusz Marioosz 26 gru 2018

  Na wizualizacji inaczej to wygląda.

  30 4 Odpowiedz
 • mirek@ 26 gru 2018

  Dziwnie im to wyszlo. Na wizualizacji jest odpływ w srodku alejki ktora jest czerwona. rozumiem ze zboku maja byc te stare kamienie a pod koscioelm ten jasny i to by sie zgadzalo. wyglada dosc ponuro - rynek tymi jasnymi kamieniami maja wykladac czy tymi ciemnymi co piotra skargi?

  24 5 Odpowiedz
 • 26 gru 2018

  Żeby się tylko nie okazało, że efekt końcowy będzie znacząco różny od wizualizacji

  24 3 Odpowiedz
 • baron nk klasa 26 gru 2018

  ciekawe czym bedzie sypane zeby nie bylo slisko bo w pasterke sie troche slizgalo a nie bylo jeszcze duzego mrozu i zalodzenia

  25 3 Odpowiedz
 • Wojtek 26 gru 2018

  wyglada ładnie zwlaszcza czesc przy kosciele, a piotra skargi trzeba zobaczyc na sucho bo bedzie inny efekt

  10 4 Odpowiedz
 • OKOKI 26 gru 2018

  Rewitalizacja starówki .Dobre.

  12 7 Odpowiedz
 • 26 gru 2018

  Hmm, tak średnio w sumie... odpływu jak jeden z kolegów zauważył brakuje, było to widoczne w trakcie wczorajszej ulewy - woda torowała sobie drogę środkiem gdzie jest pewne obniżenie. Jeśli jednak skomponują to np. z jasnym wapieniem po bokach, to efekt będzie całkiem przyzwoity.

  12 5 Odpowiedz
 • 27 gru 2018

  A komu przeszkadzał stary, zabytkowy bruk? Teraz już nie będzie tego klimatu wokół kościoła. Nie mówiąc już o rynku.

  PS. Były proboszcz (ks. Karol Jarosz) zapytany, w czasie gdy jeszcze był proboszczem, o to dlaczego wyremontował kościół, a nie wyremontował bruku wokół kościoła, odpowiedział że konserwator zabytków nie wyraził zgody na wymianę bruku. Czyżby teraz ktoś "dał w łapę" ?

  11 5 Odpowiedz
 • 28 gru 2018

  Hmmm, nie wiem czy różne insyuacje są tutaj potrzebne. Są przesłanki, że ktoś przywłaszcza coś publicznego - napisać, a nie jakaś ciuciu babka. Z tego co sam obserwuję, potężne apetyty mają ludzie z pewnej partii która szczęśliwie nie dorwała się do pełni władzy w tej gminie... Co do sprawy bruku, też jestem ciekaw szczegółów koncepcji.

  2 2 Odpowiedz
  • 28 gru 2018
   prywatnie napisał/a:

   Są przesłanki, że ktoś przywłaszcza coś publicznego - napisać, a nie jakaś ciuciu babka.

   Mógłbyś się ustosunkować do tych dwóch fragmentów Twojej wypowiedzi? Masz przesłanki to napisz, a nie jakaś ciuciubabka.

   3 Odpowiedz
 • 28 gru 2018

  Czyli już nie będzie tradycyjnej "trzepaki" dla dzieci jadących w wózku?

  2 Odpowiedz
 • Raphaell 30 gru 2018

  "Starówka".....w Myślenicach?......ciekawe

  2 1 Odpowiedz
 • 1 sty 2019

  A za 200 lat ktoś będzie odbudowywał te uliczki za grube pieniądze bo okaże się że te kocie łby to był cenny zabytek. Po co to zmieniać? Trzeba było tylko poprawić tam gdzie porobiły się wgłębienia i mielibyśmy piękną zabytkową nawierzchnie a teraz mamy taką jak wokół większości galerii handlowych w Polsce.

  A w sumie zburzmy wszystkie zabytki bo są stare i nieidealne...

  7 3 Odpowiedz
 • 3 sty 2019

  Ile Kościół zapłacił za remont wokół swojej posiadłości? Pytam, bo wokół mojej firmy, nikt za darmo bruku nie ułożył, a też mieszkańcy przychodzą i korzystają.

  5 5 Odpowiedz
 • 3 sty 2019

  Najciekawsze jest to, że konserwator zabytków x lat temu nie chciał się zgodzić na wymianę bruku, natomiast teraz nie było z tym problemu :) Nie dość, że paskudny, niezwiązany z Myślenicami, pochłania pieniądze, to jeszcze niezgodny z wizualizacją. Wstyd!

  4 2 Odpowiedz
 • 8 sty 2019

  Cytując klasyka: "No tak średnio bym powiedział" ( ͠° ͟ʖ ͡°)
  Co do ogólnej zmiany nawierzchni, te kocie łby trzeba koniecznie wymienić, po tym się ciężko chodzi, a w pierwszej kolejności należy zadbać o wygodę, w drugiej o wygląd, a dopiero później myśleć o tym czy zabytkowe czy nie.

  3 1 Odpowiedz
 • 4 lut 2019

  Tymi zabytkowymi kocimi łbami wokół kościoła i w przyległych uliczkach zachwycało się wiele osób, dodawały one historycznego charakteru miastu. Jeszcze ten przepięknie ułożony bruk można zobaczyć na Google street view.

  Wymiana tego bruku na płyty to skandaliczna, decyzja.
  W internecie w Gazecie Myślenickiej jest cała sesja zdjęciowa niszczenia zabytkowej nawierzchni: ksiądz i burmistrz z radością rozbijają kilofem, bardzo rzadkie, a niegdyś charakterystyczne dla całej Małopolski bruki z otoczaków. Panowie wstyd i hańba.

  Myśleniczanie mieliście coś unikalnego w skali kraju - zachowane bruki z kocich łbów, teraz macie płyty takie jak wszędzie - nic specjalnego.

  Może Panie teraz mogą w szpilkach pójść do kościoła, może Panowie nie pobrudzą lakierków na krzywych kamieniach.
  Ale też nikt się nimi już nie zachwyci, stracił cały kościół, straciły przylegające do niego uliczki i straciły Myślenice.
  Wygoda ważniejsza niż zabytek. Bardzo to smutne.

  Małopolski Konserwator Zabytków Jan Janczykowski został odwołany z funkcji, nie dbał należycie o zabytki.
  Jeśli jest zgoda MKZ na zniszczenie zabytkowych bruków w Myślenicach to powinna być cofnięta!!!
  Czy są w Myślenicach ludzie którzy powalczą o to?

  2 2 Odpowiedz

Zobacz więcej