Polityka

Burmistrz apeluje do radnych o wycofanie poprawek w budżecie. Mówi o „zaciskaniu pasa”

Burmistrz apeluje do radnych o wycofanie poprawek w budżecie. Mówi o „zaciskaniu pasa”

- To będzie budżet zaciskania pasa w Gminie Myślenice – podczas dzisiejszej konferencji prasowej mówił burmistrz Jarosław Szlachetka.

Zaapelował także do radnych KWW Macieja Ostrowskiego i KWW Bez Układów, aby wycofali swoje poprawki, które jak twierdzi, komplikują pilne inwestycje w sektorze edukacyjnym

Jutro o godz. 15 odbędzie się sesja Rady Miejskiej, podczas której radni rozpatrywać będą uchwałę dotyczącą zatwierdzenia budżetu na rok 2019. Dzisiaj przed kamerami burmistrz Jarosław Szlachetka wypowiedział się na temat projektu gminnego budżetu oraz przedstawił obecną sytuację finansową Gminy Myślenice.

Budżet Gminy Myślenice na rok 2019 przewiduje dochody na poziomie 219 mln złotych oraz wydatki w kwocie 210 mln zł.

Pomimo wzrostu kwot w porównaniu z ubiegłym rokiem, będzie to budżet zaciskania pasa w Gminie Myślenice. Wiąże się to głównie z zaciągniętymi zobowiązaniami i inwestycjami, o których zdecydowano jeszcze w poprzedniej kadencji, na realizację takich inwestycji jak Muzeum Niepodległości, czy rewitalizację Rynku – przekonuje burmistrz Jarosław Szlachetka.

 Jarosław Szlachetka zaapelował do radnych KWW Macieja Ostrowskiego i KWW Bez Układów, aby wycofali swoje poprawki, które jak mówi, komplikują pilne inwestycje w sektorze edukacyjnym.

Jarosław Szlachetka: Brakuje pieniędzy na najważniejsze inwestycje, których mieszkańcy oczekują. Zwracam się zatem do radnych z klubów KW Macieja Ostrowskiego oraz Bez Układów, którzy współtworzą koalicyjną większość w Radzie Miejskiej, o wycofanie poprawek, które ingerują w rezerwę inwestycyjną na łączną kwotę 1 mln zł. Tę kwotę w najbliższym czasie chcemy przeznaczyć przede wszystkim na realizację najpilniejszych remontów w placówkach edukacyjnych na terenie naszej gminy, związanych z zaleceniami i wymogami, jakie narzucają na nas instytucje kontrolujące nasze placówki.

(…) Proszę radnych o zaakceptowanie projektu budżetu bez żadnych zmian. Posiadamy już akceptację Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie dotyczącą propozycji budżetu przedstawionej Radzie Miejskiej i mam nadzieję, że w takiej wersji zostanie uchwalony – mówi burmistrz Myślenic.

O tym, czy radni spełnią jego prośbę, dowiemy się jutro, bowiem posiedzenie Rady Miejskiej zaplanowane jest na godz. 15. 

Powiązane tematy

Komentarze (44)

 • Piotr Tomczek 29 sty 2019

  Nie słuchają Burmistrza ?
  To łobuzy.

  40 2 Odpowiedz
 • 29 sty 2019

  Panie Burmistrzu, jak dużą dopłatę do wody miejskiej przewiduje plan budżetu na 2019 ?
  Mamy już koniec stycznia, a cena wody nie została obniżona.

  42 7 Odpowiedz
 • profesor profesor 29 sty 2019

  Według mnie to wystąpienie ma na celu wyłącznie zagrać na emocjach mieszkańców, wciągnąć ich do rozgrywki na linii burmistrz - radni i wpłynąć na decyzję tychże.

  Przecież to Pan burmistrz przed wyborami mówił na łamach lokalnych mediów:

  "Nie boi się Pan stanąć na czele gminy, skoro zadłużenie jest tak zatrważające?
  Nie boję się, ponieważ wiem, że będąc otwartym na współpracę i możliwości, które daje dzisiaj samorządowcom rząd Prawa i Sprawiedliwości, można skutecznie realizować inwestycje i ważne projekty rozwojowe oraz służące mieszkańcom. "

  Dzisiejsze wystąpienie przed kamerami to dowód na to, że sytuacja wymyka się Panu burmistrzowi z rąk. To uprawianie polityki, nie praca na rzecz samorządu... to również doskonały egzamin na dojrzałość radnych. Jutro okaże się czy go zdali.

  42 8 Odpowiedz
 • 29 sty 2019

  Pan burmistrz jest ogólnie zaskoczony wszystkim po wyborach.

  39 6 Odpowiedz
 • 29 sty 2019

  Pewnie robią ściepę na K-tower.

  43 13 Odpowiedz

Zobacz więcej