Myślenice

Ile zapłacimy za śmieci w 2019 roku?

Ile zapłacimy za śmieci w 2019 roku?

W gminie Myślenice opłaty za odbiór odpadów są uzależnione od tego, czy mieszkańcy segregują śmieci, czy też oddają zmieszane

W 2018 roku zaczęła obowiązywać stawka 9,90 zł od osoby miesięcznie przy segregowaniu odpadów oraz 19,80 zł, jeśli w deklaracji mieszkańcy wskazali, że oddają odpady zmieszane.

W tym roku postanowiono, że stawka ta nadal będzie obowiązywać. W związku z tym w 2019 roku mieszkańcy nie odczują podwyżki. 

Jak to wyglądało wcześniej? Od kwietnia 2015 roku ustalono stawkę 7 zł/os miesięcznie, jeśli śmieci były segregowane oraz 14 zł/os miesięcznie, gdy oddawano zmieszane odpady. W 2017 roku została ona podniesiona i wtedy za śmieci płacono odpowiednio 8,20 zł oraz 16,40 zł od osoby.

Harmonogram odbioru odpadów dostępny jest na stronie UMiG Myślenice.

Powiązane tematy

Komentarze (35)

 • 6 mar 2019

  Wyborcze kłamstwa. Miały być obniżki.

  20 8 Odpowiedz
 • 6 mar 2019

  Myśleniczaninie miały być obniżki przed wyborami. Toto towarzystwo obiecywało wiele. Ciemny lud to kupił. Tak mówił klasyk, ten od *****izji.

  21 10 Odpowiedz
 • 6 mar 2019

  Ale Ostrowski nie jest burmistrzem.
  Szlachetka obiecywał tańsze koszty wody i śmieci.
  Gdzie one są ?

  oportunista napisał/a:

  Ale kto te podmioty prowadzi? Czy nie mieszkańcy? A czy przy większych kosztach prowadzenia działalności to kto straci? Czy nie mieszkańcy płacąc więcej za zakupy? Ale ty tego nie rozumisz!

  007 pewnie myśli, że kosmici.
  Ci sami kosmici, co z weterynarza zrobili prezesa Orlenu.

  007 gdzie po wyborach podziała się Wasza tuba propaganda z miasto-info?
  Pracuje już w urzędzie?

  17 6 Odpowiedz
 • Krzysztof Mowak 6 mar 2019

  Redakcja chyba dostała zlecenie od Jarka aby mimo to że nie spełnił obietnicy wyborczej dotyczącej obniżki cen za śmieci przedstawili go jako bohatera ???? przecież był tak łaskawy i nie podniósł nam stawek jak poprzednik. Nie ważne że ujowo wyszło ważne że oni robili gorzej...

  18 9 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 6 mar 2019

  Kim?

  17 6 Odpowiedz

Zobacz więcej

Jak przechowywać opony poza sezonem?
Lifestyle 0

Jak przechowywać opony poza sezonem?

Przechowywanie opon to często nie poruszana, za to bardzo ważna kwestia dla jak najdłuższego utrzymania ich w dobrej kondycji. Jeżeli chcemy długo i bezawaryj...