Rozrywka

Myślenicki Festiwal Lata 2019: Zagra Zakopower i Lady Pank [WIDEO]

materiał promocyjny

Myślenicki Festiwal Lata 2019 odbędzie się w ostatni weekend lipca. Na scenie na Zarabiu wystąpią zespoły Zakopower oraz Lady Pank

 

Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice: Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców staraliśmy się o zakontraktowanie gwiazd z pierwszych stron gazet i możemy już oficjalnie potwierdzić, że w tym roku w Myślenicach zagrają Zakopower oraz Lady Pank.

Już teraz potwierdzamy gwiazdy wieczoru, ale wciąż pracujemy nad przygotowaniem całego programu, bo to na pewno nie koniec niespodzianek jakie czekają uczestników Myślenickiego Festiwalu Lata2019.

Myślenicki Festiwal Lata w tym roku zaplanowano na 27-28 lipca. Oprócz głównych koncertów na pewno odbędzie się wiele imprez towarzyszących o charakterze kulturalnym, czy sportowym. Planowane są też atrakcje dla dzieci, strefa gastronomiczna i oczywiście wesołe miasteczko.

W ankiecie Taco Hemingway i Quebonafide

Jeszcze w grudniu 2018 roku Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach poprzez System Konsultacji Społecznych przeprowadził internetową ankietę dotyczącą preferencji mieszkańców w wyborze gwiazd na tegoroczny Myślenicki Festiwal Lata. Zapytano o propozycję wyboru wykonawcy zarówno na sobotni koncert jak i niedzielny, a także o mocne i słabe strony imprezy, by mieć materiał do analizy przygotowując plan wydarzeń w ramach Dni Myślenic.

- Od początku zaznaczaliśmy, że ankieta ma tylko charakter poglądowy i kilka czynników będzie branych pod uwagę, podejmując decyzję, czy dany zespół zagra na Myślenickim Festiwalu Lata. Dziękujemy za liczny udział, bo oddano w sumie prawie 5 tysięcy głosów, z czego ponad połowa to ludzie młodzi – poniżej 22 lat. Wszystkich artystów, którzy najczęściej przewijali się w naszej ankiecie pytaliśmy pod względem dostępności terminów i możliwości występu w Myślenicach – mówi Marek Pajka z Wydziału Strategii Promocji i Rozwoju Gospodarczego, który koordynował przeprowadzenie internetowej ankiety.

Zarówno na sobotni jak i niedzielny koncert w ankiecie najczęściej wybierano Taco Hemingway (33% w sobotę, 36% w niedzielę). Drugie miejsce w głosowaniu na sobotę zajął zespół Quebonafide, a na niedzielę Perfect i Lady Pank.

- Taco Hemingway, Quobonafide i Perfect w odpowiedzi na nasze zapytanie w sprawie koncertu podczas Myślenickiego Festiwalu Lata poinformowali, że będą w tym terminie niedostępni. Na sobotę w czołówce ankiety byli jeszcze Happysad, Kamil Bednarek, Lady Pank czy Zakopower i podjęto decyzję o występie tego ostatniego. W niedzielę natomiast pierwszą możliwością z dostępnym terminem i najczęściej wskazywaną w ankiecie był zespół Lady Pank– dodaje Marek Pajka.

W sumie w ankiecie oddano 4687 głosów.

Zakopower–sobota 27 lipca

Zakopower to ujmując skrótowo folkowa „dusza” obleczona rockowym „ciałem”. Z jednej strony wierny korzeniom, z drugiej chętnie absorbujący współczesne muzyczne nurty i tradycyjne folkowe instrumentarium pięknie równoważący groźnym pomrukiem gitary, mocnym uderzeniem rockowej sekcji rytmicznej czy jazzowymi dęciakami. Cichym bohaterem tego zespołu jest Mateusz Pospieszalski, kompozytor i producent nagrań Zakopower, a twarzą i niepodrabialnym głosem Sebastian Karpiel-Bułecka. Na ten duet nie ma mocnych.

Lady Pank – niedziela 28 lipca

Legendarny polski zespół rockowy założony w 1981 roku przez Jana Borysewicza, jednego z najbardziej cenionych polskich kompozytorów i gitarzystów. Wraz z wokalistą Januszem Panasewiczem stanowią trzon grupy, która już od 37 lat króluje na polskiej scenie muzycznej.

Podczas 37-letniej działalności zespół wydał 23 płyty, które pobyły wszelkie rekordy sprzedaży czyniąc Lady Pank najbardziej aktywnym zespołem rockowym w Polsce. Ich przeboje na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rockowej i wychowały już kilka pokoleń słuchaczy. Mamy nadzieję, że blisko dwugodzinne show, złożone z przebojów znanych wszystkim od ponad trzech dekad porwie myślenicką publikę.

 

Materiał powstał we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Myślenice 

Powiązane tematy

Myślenicki Festiwal Lata 2019 zakończył koncertowy miesiąc
Rozrywka 7

Myślenicki Festiwal Lata 2019 zakończył koncertowy miesiąc

Niedzielny koncert zespołu Lady Pank w ramach Myślenickiego Festiwalu Lata zakończył miesiąc pełen koncertów i festiwali muzycznych. Która impreza wypadła najlepiej? Tradycyjnie lipiec to miesiąc w którym miasta powiatu myślenickiego obchodzą swoje imieniny, a stałym elementem lata od kilku sezonów stają się rozmaite festiwale. Swoimi imieninami f...

Festiwal Lata już w weekend. Które ulice będą zamknięte i gdzie zostawić samochód?
Myślenice 5

Festiwal Lata już w weekend. Które ulice będą zamknięte i gdzie zostawić samochód?

W najbliższy weekend w ramach Myślenickiego Festiwalu Lata na Zarabiu zagra m.in. Zakopower i Lady Pank. Organizator w dzielnicy rekreacyjnej miasta spodziewa się tłumów i zaleca spacer. Zobacz, które ulice zostaną wyłączone z ruchu i gdzie najlepiej zaparkować Jeśli wybierasz się na jeden z koncertów w ramach Myślenickiego Festiwalu Lata – Dni My...

Miasta świętują swoje imieniny. Pod zaporą zagrały 4 gwiazdy
Dobczyce 0

Miasta świętują swoje imieniny. Pod zaporą zagrały 4 gwiazdy

Po Sułkowicach swoje święto obchodziły Dobczyce, a na scenie ustawionej pod zaporą zagrał Gromee, Czadoman i Michał Leja Jako jedyne Dni Dobczyc trwają przez trzy dni, a weekendowe granie rozpoczął swoim występem zespół IMMERSJA, a następnie piątkowa gwiazda wieczoru Gromee, który zaserwował publiczności najpopularniejsze kawałki w zupełnie nowej...

Komentarze

 • 27 lut

  Najważniejsze że nie ENEJ
  Reszta może być :-)

  38 5 Odpowiedz
 • 27 lut

  Najważniejsze, że nie disco polo

  41 23 Odpowiedz
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 27 lut

  I nie hip-hop. :) Dawać minusy!!!

  27 14 Odpowiedz
 • 27 lut

  Nie dostaniesz minusów, bo hip-hop to nie muzyka, a o muzykę tutaj chodzi.

  21 4 Odpowiedz
 • PANACEUM 27 lut

  A hip hop wygrał panowie ;) i to niesamowitą przewagą. Przeliczcie

  9 13 Odpowiedz
 • Piotr Tomczek 27 lut

  Lady Pank super

  22 12 Odpowiedz
 • 27 lut

  Dobrze ze nie wielki arysta sławomir ze swoim hitem "Janusz w Zakopanem"

  29 2 Odpowiedz
 • 27 lut

  jeśli juz jakas muzyka wartosciowa i z duszą to tylko Hedningarna
  https://www.youtube.com/watch?v=cARpIQvGVbA

  bo jakoś wiekszej róznicy nie widze midzy Mirosławem a Lady Punk

  6 16 Odpowiedz
 • OKOKI 27 lut

  Hip -hop to się nadaję do klubu, a ta cała Hedningarna to raczej na festiwal folklorystyczny. Tu trzeba coś skocznego żeby okoliczne pospólstwo miało przy czym skakać po 7 piwach.

  13 13 Odpowiedz
 • 28 lut

  A ja myślałem , że nowy burmistrz przestanie już organizować takie imprezy których głównym celem jest zapicie ryja i zasikanie moczem Zarabia .

  11 9 Odpowiedz
  • Johann Gambolputty... Z Ulm. 28 lut

   Całkowicie się zgadzam z Tobą. W końcu Zarabie, to miejsce spotkań elit myślenickich, spacerujących kulturalnie przy dźwiękach kwartetów smyczkowych, rozbrzmiewających tu i tam, a chłopcy i dziewczęta ze śmiechem biegają z siatką na motyle.
   Trzeba wyrazić stanowczy protest i oburzenie. Może wszyscy o jednej godzinie powiedzą głośno: "Ojejku" i władza opamięta się? To świetny pomysł. Tak jak i Twój.

   16 2 Odpowiedz
 • 28 lut

  Fajnie że sam wybrał kto ma być a nie jak poprzednio, niby my a nie my

  9 2 Odpowiedz
 • 28 lut

  Dalej się w to bawimy? A pieniędzy na komunikację miejską podobno brakuje, eh

  8 8 Odpowiedz
 • 2 mar

  Szkoda że nie zespół Felivers lub Dawid Kwiatkowski :((

  1 11 Odpowiedz
 • 5 mar

  Uwielbiam i Zakopower i Lady Pank. A co z komunikacją zbiorową? Jesteśmy nadal komunikacyjnie wykluczeni.

  1 1 Odpowiedz
 • 5 mar

  Słyszałam, że powróci PKS. Panie Burmistrzu, jeżeli się to ziści, to dam Panu buzi.

  1 2 Odpowiedz
  • Bartek Bartkowski 5 mar

   ja slyszalem ze złoty pociag bedzie mial tam stacje Zarabie - Górny Jaz ;)

   4 1 Odpowiedz
 • 7 mar

  Bartek, lepiej, żeby pociągu nie było.Profesor historii z LO mówił, że dwukrotnie podejmowane były próby uruchomienia takiego połączenia Myślenic z Krakowem. Przed pierwszą i drugą wojną. Po każdej takiej próbie wybuchała wojna. Myślę, że nikt nie chce trzeciej. Jedną z obietnic Kaczyńskiego jest reaktywowanie PKS-u.To powinno nam wystarczyć. Oczami wyobraźni widzę śliczne autobusy, najlepiej elektryczne ,parkujące na myślenickim rynku. Bo ten mikry dworzec tego nie pomieści.

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Dni Sułkowic otworzyły miesiąc festiwali [WIDEO]
Rozrywka 3

Dni Sułkowic otworzyły miesiąc festiwali [WIDEO]

W tym roku lipiec to miesiąc imprez i festiwali. Swoimi imieninami rozpoczęły go Sułkowice, które świętowały 50-lecie przyznania praw miejskich. Gwiazdami tegorocznych Dni Sułkowic był Kordian i Feel