Myślenice

Pół miliona złotych od MSWiA

Pół miliona złotych od MSWiA

materiał promocyjny

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał jednostkom samorządu terytorialnego z województwa małopolskiego promesy na dofinansowanie zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych oraz ruchów osuwiskowych ziemi

Z rąk wicepremier Beaty Szydło i ministra Joachima Brudzińskiego promesę na kwotę 530 tysięcy złotych odebrał burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.

Wspomniane dofinansowanie ma charakter celowy i posłuży do odbudowy nawierzchni boiska szkolnego do piłki nożnej przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Myślenicach, remontu mostu w Trzemeśni oraz wiszącej kładki na Rabie.

Beata Szydło, wicepremier: Rząd Prawa i Sprawiedliwości wywiązuje się ze zobowiązań, które powinni wypełnić nasi poprzednicy. Są to zadania dla mieszkańców tak istotne, że trudno bez ich realizacji funkcjonować.

Dzisiaj, dzięki wsparciu rządu, wreszcie te problemy zostaną – mam nadzieję – skutecznie rozwiązane, czego Państwu oczywiście bardzo serdecznie życzę. To nie są jedyne projekty, które kierujemy do samorządów. Wspieranie naszych małych ojczyzn to jest jedno z tych zadań, które dla rządu są priorytetowymi.

To obowiązek państwa wspierać samorządy w naprawie szkód wyrządzonych przez nawałnice, opady deszczu, nawet z 2009 roku. Lata 2016-2019 to dla Małopolski ponad 384 mln zł na nadrobienie zaległości od 2009 roku. 1,7 mld zł, wygospodarowanych dzięki pani premier Beacie Szydło, dzięki premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, to prawie 3,5 tys. km odbudowanych, wyremontowanych dróg. Jako minister spraw wewnętrznych i administracji mam odwagę dziś powiedzieć, że daliśmy radę – podkreślił minister Joachim Brudziński.

Jarosław Szlachetka, burmistrz MiG Myślenice: Dzięki otrzymanym środkom rządowym będziemy mogli wykonać inwestycje, które od kliku lat oczekują na remont. Szczególnie cieszę, że wyremontujemy w końcu boisko przy szkole podstawowej nr 3 w Myślenicach.

Promesy przyznano 42 jednostkom samorządu terytorialnego, w tym 36 gminom oraz 6 powiatom. Łącznie Małopolska otrzyma rekordową kwotę 96 149 000 zł na 174 zadania!

W zeszłym roku w ramach przyznanych środków odbudowano w województwie 279 km dróg gminnych i powiatowych oraz 44 mosty i przepusty.

 

Materiał powstał we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Myślenice 

Komentarze (28)

 • 5 mar 2019

  Likwidacja skutków powodzi z osuwiskami jako najbardziej kosztownymi zawsze była dofinansowywana przez kolejne rządy, Teraz przy największej w historii kwocie środków unijnych wzmocniona Funduszem Solidarności. To rutynowe działanie. Zadowolenie nowego burmistrza naturalne, bo dla niego to novum. Do takich Raciechowic płynęły przez lata miliony złotych na ten cel, podobnie do innych samorządów. Dobrze, że środki trafiają, ale to żadne halo.

  23 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 mar 2019

  I znowu nowy burmiś, może wystartuje w 'wyborak' na prezydenta? No a Szydło robi kampanię do Europarlamentu, lubi się fotoniechować.

  26 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 mar 2019

  Słowem, wyborcza kiełbasa na start (tania). Czekam aż ktoś dla zdobycia głosów obniży swoje pobory. Szlachetka, Brudzinski, Szydło.. same patryjoty. Z miłości ku ojczyźnie.. śmiało.

  18 5 Odpowiedz
 • 6 mar 2019

  Kiedy zostanie wyremontowany 800 metrowy odcinek najbardziej dziurawej drogi w Unii w Krzyszkowicach.Na tzw. pętli ?

  14 3 Odpowiedz
 • 6 mar 2019

  Pani Beato Szydło. wicepremierze od niczego SMOG. Rozumie Pani co to jest ?

  13 7 Odpowiedz

Zobacz więcej

Myślenice. Teatr Ognia na płycie Rynku
Myślenice 5

Myślenice. Teatr Ognia na płycie Rynku

Teatr Ognia Tesserakt z Bielska-Białej po raz trzeci pojawił się w Myślenicach. Artyści zaprezentowali bogaty taniec iskier, pirotechnikę i masę efektów   T...