Myślenice

Pół miliona złotych od MSWiA

Pół miliona złotych od MSWiA

materiał promocyjny

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał jednostkom samorządu terytorialnego z województwa małopolskiego promesy na dofinansowanie zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych oraz ruchów osuwiskowych ziemi

Z rąk wicepremier Beaty Szydło i ministra Joachima Brudzińskiego promesę na kwotę 530 tysięcy złotych odebrał burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.

Wspomniane dofinansowanie ma charakter celowy i posłuży do odbudowy nawierzchni boiska szkolnego do piłki nożnej przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Myślenicach, remontu mostu w Trzemeśni oraz wiszącej kładki na Rabie.

Beata Szydło, wicepremier: Rząd Prawa i Sprawiedliwości wywiązuje się ze zobowiązań, które powinni wypełnić nasi poprzednicy. Są to zadania dla mieszkańców tak istotne, że trudno bez ich realizacji funkcjonować.

Dzisiaj, dzięki wsparciu rządu, wreszcie te problemy zostaną – mam nadzieję – skutecznie rozwiązane, czego Państwu oczywiście bardzo serdecznie życzę. To nie są jedyne projekty, które kierujemy do samorządów. Wspieranie naszych małych ojczyzn to jest jedno z tych zadań, które dla rządu są priorytetowymi.

To obowiązek państwa wspierać samorządy w naprawie szkód wyrządzonych przez nawałnice, opady deszczu, nawet z 2009 roku. Lata 2016-2019 to dla Małopolski ponad 384 mln zł na nadrobienie zaległości od 2009 roku. 1,7 mld zł, wygospodarowanych dzięki pani premier Beacie Szydło, dzięki premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, to prawie 3,5 tys. km odbudowanych, wyremontowanych dróg. Jako minister spraw wewnętrznych i administracji mam odwagę dziś powiedzieć, że daliśmy radę – podkreślił minister Joachim Brudziński.

Jarosław Szlachetka, burmistrz MiG Myślenice: Dzięki otrzymanym środkom rządowym będziemy mogli wykonać inwestycje, które od kliku lat oczekują na remont. Szczególnie cieszę, że wyremontujemy w końcu boisko przy szkole podstawowej nr 3 w Myślenicach.

Promesy przyznano 42 jednostkom samorządu terytorialnego, w tym 36 gminom oraz 6 powiatom. Łącznie Małopolska otrzyma rekordową kwotę 96 149 000 zł na 174 zadania!

W zeszłym roku w ramach przyznanych środków odbudowano w województwie 279 km dróg gminnych i powiatowych oraz 44 mosty i przepusty.

 

Materiał powstał we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Myślenice 

Komentarze

 • 5 mar 2019

  I znowu nowy burmiś, może wystartuje w 'wyborak' na prezydenta? No a Szydło robi kampanię do Europarlamentu, lubi się fotoniechować.

  26 12 Odpowiedz
 • 5 mar 2019

  Dało się!! Dało się!!

  7 24 Odpowiedz
 • 5 mar 2019

  Likwidacja skutków powodzi z osuwiskami jako najbardziej kosztownymi zawsze była dofinansowywana przez kolejne rządy, Teraz przy największej w historii kwocie środków unijnych wzmocniona Funduszem Solidarności. To rutynowe działanie. Zadowolenie nowego burmistrza naturalne, bo dla niego to novum. Do takich Raciechowic płynęły przez lata miliony złotych na ten cel, podobnie do innych samorządów. Dobrze, że środki trafiają, ale to żadne halo.

  23 4 Odpowiedz
 • 6 mar 2019

  Brudziński powinien "twarzowe" płacić

  13 7 Odpowiedz
 • 6 mar 2019

  Ruchy osuwiskowe ziemi, pierwszy raz o tym słyszę.A czy toto towarzystwo słyszało smogu ?

  7 8 Odpowiedz
 • 6 mar 2019

  Słowem, wyborcza kiełbasa na start (tania). Czekam aż ktoś dla zdobycia głosów obniży swoje pobory. Szlachetka, Brudzinski, Szydło.. same patryjoty. Z miłości ku ojczyźnie.. śmiało.

  18 5 Odpowiedz
 • 6 mar 2019

  Złośliwe komentarze ze strony "prywatnie", "blakmat" i innych pod adresem PiS i burmistrza Jarosława Szlachetki, nic nie zmienią, a pokazują tylko frustracje wymienionych z wyników demokratycznych wyborów. Niektóre komentarze to prawie mowa nienawiści, jednak redakcja miasto info jakoś tego nie dostrzega.

  4 23 Odpowiedz
 • 6 mar 2019

  " Rząd Prawa i Sprawiedliwości wywiązuje się że zobowiązań, które powinni wypełnić nasi poprzednicy". Beata Szydło. Kontynuuje zadania, bo demokratycznie wygrał wybory. Sam tego chciał. Poprzednicy załatwili 400 mld z UE, aby rząd polski mógł wydawać. Prawdy nie da się zakrzyczeć z ani zasłonić żadnym kostiumem. Także wyborczym.

  9 4 Odpowiedz
 • 6 mar 2019

  Pani Beato Szydło. wicepremierze od niczego SMOG. Rozumie Pani co to jest ?

  13 7 Odpowiedz
 • 6 mar 2019

  Kiedy zostanie wyremontowany 800 metrowy odcinek najbardziej dziurawej drogi w Unii w Krzyszkowicach.Na tzw. pętli ?

  14 3 Odpowiedz
 • 6 mar 2019

  Służbisto,kocham Cię.Napisałam coś w przeszłości o wulkanie intelektu Panu O. Cenzura, a może Pan zagrozili mi kryminałem. Nie zamykam drzwi, nawet nocą.Szósta godzina ranem mnie nie przeraża.Szczęść Boże.

  7 2 Odpowiedz
 • 6 mar 2019

  Czegoś tu nie rozumiem o co tu chodzi ? dostali kasę
  "przyznał jednostkom samorządu terytorialnego z województwa małopolskiego promesy na dofinansowanie zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych oraz ruchów osuwiskowych ziemi "
  a tu takie coś ??
  " dofinansowanie ma charakter celowy i posłuży do odbudowy nawierzchni boiska szkolnego do piłki nożnej przy Szkole Podstawowej nr 3 "
  co ma wspólnego boisko do osuwisk .

  Ale najważniejsze jest to że na osiedlu obok szkoły 3 jest nowy " orlik " i nic mu nie brakuje to co oni chcą odbudowywać ? ???? czyżby wymyślili sobie sposób i pretekst by było co ukraść podczas niby remontu ?? .

  8 3 Odpowiedz
 • 6 mar 2019

  Okazuje się, że obywateli można łupić, byle patryjotycznie, bo po 'lewacku' to nie wolno. No zatem SKOK rabował chyba patryjotycznie tzn. słusznie. Firma Srebrna: zaprawdę godne to i sprawiedliwe, a dla nas zbawienne, bo wnet okazuje się że granica między winnym a pokrzywdzonym może okazać się płynna. Ehh, upłynnia się, tak jak paliwo z Orlenu, gdzie żona burmisia prezesowi w odsiecz spiesznie. Pieniądz, pieniądz.. i serce bije szybciej. A może by tak jeszcze raz... Szydło w Jewroparlament, tu 7 i pół tysi Euro - dla Polski, dla Polaków, dla Europy! Zaś posło-burmistrz w rozkroku: Warszawa czy Myślenice? - Alleluja i do przodu, o dobry Boziu, dwóch na raz się nie da. Dobra, zróbmy artykuł o tym jak dajemy Polakom kasę, reklama nam się przyda, a pomyśli się potem. Amen.

  8 2 Odpowiedz
 • 6 mar 2019

  Do Pana Prywatnie. Allejuja i do przodu!

  1 5 Odpowiedz
 • 6 mar 2019

  Przepraszam, powinno być alleluja i do przodu!

  1 5 Odpowiedz
 • 6 mar 2019

  Dało się! Dało się! CO boli?

  2 9 Odpowiedz
 • 7 mar 2019

  Co się dało?

  2 1 Odpowiedz
  • 7 mar 2019

   500 tysięcy dla Gminy M-ce i 800 tysięcy na dworek dla prezesa O.. Dało się. Dało się. Remont ma kosztować miliony. Po zakończeniu dysponent będzie jeden. Remontu dokonają inni.

   3 2 Odpowiedz
 • 7 mar 2019

  Na szczęście po wyczynach obecnego rządu będziemy wszyscy cierpieć jednakowo. Ci, co głosowali za PIS-em i ci, co głosowali za PO. Szczęść Boże.

  3 1 Odpowiedz
 • 7 mar 2019

  Czy te 800 metrów w Krzyszkowicach ma jakąś szansę na wyremontowanie ?

  2 1 Odpowiedz
 • 7 mar 2019

  Pani Beato Szydło,wolałam Panią bardziej jako znawczynię szopek krakowskich. Kandyduję Pani do europarlamentu.Niech Pani nie da plamy. Stać Panią na naukę angielskiego.

  1 2 Odpowiedz
 • 7 mar 2019

  Seneka, żyję w przepięknym kraju. To tyle.

  1 2 Odpowiedz
 • 8 mar 2019

  Ziutek, boisko przy SP 3 osunęło się. Najważniejsze, że szkoła ma imię Jana Pawła II.Ciemny lud to lubi.

  3 2 Odpowiedz
 • 8 mar 2019

  Bardzo podoba mi się ta Trójca Święta na Miasto Info. Po prostu-zakochałam się.

  4 Odpowiedz
 • 8 mar 2019

  Od wyborów przestałem obserwować profil UMIG Myślenice na facebook'u, bo nie da się zdzierżyć wszystkich postów czego to nowy burmistrz nie robi i komu medali nie rozdaje. Nic dla mieszkańców, wieczna promocja burmistrza i jego partii. Tak przy okazji, czy burmistrz, ma jakiś inny garnitur niż ten niebieski? ;) Czekamy na kolej, przejazd w Krzyszkowicach, tańszą wodę i wywóz śmieci. W tych tematach jakoś cicho...

  5 Odpowiedz
 • 8 mar 2019

  Arturze mieszkańcu, ja po tym towarzystwie nie spodziewałam się niczego innego.

  5 Odpowiedz
 • 10 mar 2019

  Arturze_mieszkańcu, jeżeli chce Pan trochę dłużej pożyć, to radzę nie wchodzić na ten portal.

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej